|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Montignac
1.3.2006 14:00:34   
dulcinea
Halo!


Jst sm pa dns začela z Montignacom. Ali še katera hujša po tej dieti. Nimam idej, kaj kuhat, pa bi prosila, če katera to počne, pa bi mi kaj svetovala.

Lp in hvala, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Montignac
1.3.2006 14:51:02   
nenni
Evo, jaz sem tudi na Montignacu in sicer od konca januarja. Moj jedilnik za danes:

Z: iztisnjeni citrusi, 2 kosa kruha, skuta z marmelado, mleko
M: 5 suhih marelic
K1: (v službi), testeninska solata z bučkami, papriko in paradižnikom
K2: solata z jajci, pire iz bučke (ponavadi jem še meso, ampak danes je post)
V: tunina solata

Jaz gledam predvsem nato, da jem dopoldne hidrate, popoldne pa beljakovine, predvsem zato, ker zvečer še 1/2 ure telovadim. Večerjam pa med 19. in 20. uro.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Montignac
1.3.2006 18:33:54   
dulcinea
Kakšne testenine si to imela? A ne piše, da ne smeš testenin v prvem delu. Šele v drugem so dovoljene.
Ne vem, a sem falila med branjem al kaj. A ne smeš mešat beljakovin z OH?

Hvala za idejo pri jedilniku.

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu nenni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Montignac
1.3.2006 18:36:29   
Anonimen
Jaz se tudi počasi nameravam spraviti k Montignacu. Trenutno sem v fazi premišljevanja, kdaj bom kupila knjigo.

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Montignac
1.3.2006 18:57:00   
Anonimen
Jaz sem jo pa danes kupila, zdaj moram pa preštudirat. Pomagat pa ne znam, vem samo, da ima PIVO 110 GI user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Montignac
1.3.2006 21:06:34   
dulcinea
Jst sm knjigo kar z e-mule snela (ne povedat nobenmu), pol mi je pa lubi na šihtu printal (tud to nobenmu povedat).

Če se še kera odloči naj mi pove, da si bomo izmenjevale, kaj jest čez dan. K jst sm totalno brez idej. Moram si namreč vse skuhat sama (prej mama).


LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Montignac
2.3.2006 1:17:01   
jupiter
Men se tud Montignac dopade bolj kot ločevalna, ki se mi je nekako kar ustavla, pa se mi zdi da stradam, predvsem hudo predolgo mi je zjutraj pojest dva jabolka in potem nič do treh ali štirih, ko imamo kosilo.(včasih tud kasneje) Kuhat dvakat za vsakega posebej pa res nimam časa, ma še to ponavadi vsaj napol skuham zvečer, da sploh kaj jemo. Potem pa ponavad še preveč pojem, ker sem sestradana, tko da mam želodec še zmeri kot sodček, in to seveda pele k temu, da zvečer grešim. user posted image user posted image
Če jaz še kej s svojo pametjo zastopm, daljše stradanje (kot npr. tole od zjutraj do štirih popoldne) povzroči to, da telo dobi informacijo da lakota oz. kriza, torej zavoljo preživetja vrste začne pospešeno shranjevat rezerve, ki se potem v težkotopni obliki še dolgo poznajo na moji riti.
Tko da gruntam o neki svoji vrsti diete, ki bi bla mešanca ločevalne, Montignaca in orehovega olja. user posted image
V bistvu bi jedla po Montignacu toliko, da bi pazla, da jem samo stvari z GI do 40 in jedla petkrat na dan po malo, s tem, da bo zajtrk obilen, kosilo srednje in večerja nemastna, po ločevelni toliko, da nebi mešala beljakovin in oh, in bi recimo vsak 5 ali pa še boljše vsak petek uvedla sadni dan, pa zraven bi trikrat na dan pred obrokom pojedla žličko orehovga olja, (za to sem 90% zihr da deluje) pri katerem je trik nekako v tem, da polovico tega kar poješ ne prebaviš ampak kar izločiš. (moram še dobr preštudirat)

No tko babe, če boste klele mele Montignacov forum, se z veseljem pridružujem, seveda ostanem tud pri danes štartanih bombah in če kdo slučajno načne še orehovo temo, se seveda še tja prfočkam.

Splišni, ti kot vidm spremlaš več al manj vse, si z vsem na tekočem, tko da lepo prosm za tvoje cenjeno mnenje......

Dulcinea, hvala za idejo, že cel tedn gruntam, al nej dam tistih šest pa pou za knjigo al ne.






(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Montignac
2.3.2006 12:58:53   
nenni




Evo moj jedilnik za danes:

Z: iztisnjena pomaranča, pusta šunka, sir, jogurt
M: suhe marelice
K1: sendvič (polnozrnat kruh, skuta, popečeni malancani)
K2: pečen piščanec, brokoli, cvetača, soalta
V: kosmiči  z jogurtom


Ja po Montignacu ne smeš mešati B in OH, ter OH in maščob. Skuta je dovoljenja za zajtrk (saj če pogledaš na sestavo ima za malenkost več hidratov kot beljakovin, enako je z jogurtom).

Testenine jaz vseeno jem, ker nimam preveč kg za zgubit. Črtam predvsem sladkarije in pazim na kombinacijo živil.




(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Montignac
2.3.2006 13:58:29   
ANDREJA*
dulčineja jaz ne bom nobenmu povedala...ti samo men povej kje si knjigo dobila??

(odgovor članu nenni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Montignac
2.3.2006 14:13:39   
Anonimen
Andreja, na e-mule, saj ti je povedala. Jaz jo ima tudi sneto, ampak se mi ne da tega printat, ker bo en kup enega šmorna, nepreglednega. Vsja tako se mi zdi.
Zato bom knjigo kupila. Pa ne stane 6 in pol, ampak 5.990.
Evo link:
http://www.vale-novak.si/vec.php?id=626
Jza jo bom najbrž kupila.

Aja, pa jupiter, jaz poznam ločevalno dieto, Montignaca pa ne oziroma samo toiko, kot kdaj kaj tule na RR preberem.
Sem pa zadnjič našla na netu en strokovni članek, kjer je pisalo, da tole ločevanje nima nobene veze pri hujšanju, da gre samo za kontrolo obrokov, ki jih pojemo. Meni pa se je zadnjič čudno zdelo, kako moj bratranec, ki je zdravnik, meni, da je ta shujševalna narejena na principu, da pač ene in iste hrane moreš prav veliko pojesti in na nečem drugim. Sem si mislila, pa kako hudiča je lahko človek zdravnik, pa neve tega o ločevanju.user posted image
Pa vseeno, jaz sem po tej dieti super shujšala. Ampak sedaj jo imam pa malo dovolj, predvsem me prav tako moti to dolgo obdobje do kosila ob štirih, ko sem lačna kot pes (teče).

(odgovor članu ANDREJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Montignac
2.3.2006 14:46:22   
jupiter
Dulcinea, lepo te prosm pojavi se kaj kmalu, pa izdaj zaupno informacijo s katerga strežnika si snela Montignaca. Jaz se že vsa nestrpna kregam s strežniki na muli, skos mi en fee sex bla bla not meče, še najbolši kamor se lahko prklopm je razorbak2.2, tam so pa vse Montignacove publikacije samo v španščini.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Montignac
2.3.2006 21:17:25   
dulcinea
Evo Dulcinea se je pojavla na netu.

Khm. kako naj razložim. Jst se kaj preveč na e-Mule ne spoznam. To mi je moj lubi naredu. Odprl je stran pa vtipkal Montignac Jem torej hujšam.
Če še ne boš našla mi povej pa ga vprašam natančneje.
LP;D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu jupiter)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Montignac
3.3.2006 12:37:19   
jupiter
Oj, sem jo našla na drugmu strežniku in neverjetno, celo v slovenščini!

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Montignac
3.3.2006 13:55:49   
Ropotuljica
helou!
Mene je tudi jančika prepričala, da s tem bom zihr zgubla svoje kile. na dieti sem od ponedeljka, ampak sem vsak dan kaj zašuštrala. Kar pozabim, česa ne smem s čim. Upam, da bo naslednji teden šlo b. p.

jančika (vem, da boš to prebrala, čeprav nisi na dieti): a zvečer lahko ješ tune in kislo smetano? A to gre skupaj?

Danes bom za kosilo gozdarsko rižoto z gobami (ful je dobra):

400 g riža
300 g svežih gob (koščki)-jaz dam šampinjone 
(malo olja)
1 manjša čebula
2 stroka česna
1 kozarec belega vina
1 l juhe ali vode
malo timijana
peteršilj
sol
poper 

Na olju popražiš sesekljano čebulo, dodaš zdrobljeno glavico česna in gobe in pražiš 5 minut. Dodaš riž, čez nekaj minut še vino. Ko zavre, počasi dolivaš juho. Ves čas mešaš, da se riž ne sprime. Med kuhanjem dodaš sol, poper in timijan. Preden ponudiš, dodaš (pest parmezana) in peteršilj ter premešaš.

LP


< Sporočilo je popravil Ropotuljica -- 3.3.2006 13:57:08 >

(odgovor članu jupiter)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Montignac
3.3.2006 13:58:04   
Anonimen
A kar parmezan daš lahko na riž?user posted image

(odgovor članu Ropotuljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Montignac
3.3.2006 14:06:10   
taška30
Mene pa nekaj zanima. Res je, da nisem prebrala knjige, ampak kar sem prebrala tule od vas, se mi zdi, da je Montignac v bistvu ena izpeljanka ločevalne diete. Oz. obratno, če hočete.
V bistvu se mi zdi ločevalna še bolj stroga, saj je ločevanje po dnevih, pri Montignacu le po obrokih. Poleg tega je po ločevalni zjutraj sadje, po Montignacu kruh+jogurt (user posted image OH+B).

Če sem prav razumela, je še neka fora, da v prvi fazi ne smeš jesti stvari z visokim glikemičnim indeksom (katere so to)?

Če se kateri da kaj povedat, prosim...

Hvala, Taška

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Montignac
3.3.2006 14:09:51   
Anonimen
Taška30, kolikor je meni znano, je ravno obratno. V bistvu je 90 D dieta izpeljanka iz Montignaca.
Pa v bistvu sploh  ni fora v ločavanju, to sem zdaj prebrala in moj bratnarec, ki je zdravnik, tudi tako pravi. Menda je forma le v količini zaužitih živil.

(odgovor članu taška30)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Montignac
3.3.2006 14:11:17   
Anonimen
Evo, tule si preberi:
http://www.tosemjaz.net/clanki/index.php?TE=3&CL=1&ST=1&PO=5

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Montignac
3.3.2006 14:26:51   
Ropotuljica
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

A kar parmezan daš lahko na riž?user posted image


Ne, Splišni, ne smeš, zato pa je v oklepaju. Ampak po originalnem receptu je tudi parmezan. Tol je za tiste, ki se mogoče ne bojo čisto 100% držale.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Montignac
3.3.2006 17:41:51   
Anonimen
Aja.user posted image

(odgovor članu Ropotuljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Montignac
3.3.2006 18:20:11   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Ropotuljica

jančika (vem, da boš to prebrala, čeprav nisi na dieti): a zvečer lahko ješ tune in kislo smetano? A to gre skupaj?



Ja, samo prosim - ne celega lončka smetaneuser posted image . Pa ena je nekje zgoraj spraševala glede testenin - seveda jih lahko ješ tudi na prvi stopnji, ampak nujno polnozrnate. In po možnosti nobene maščobe zraven (no, jaz sem vedno dala miceno olivnega olja v omako, pa je šlo vseeno dol).

(odgovor članu Ropotuljica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Montignac
4.3.2006 0:22:05   
Ropotuljica
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika

IZVIRNO SPOROČILO: Ropotuljica

jančika (vem, da boš to prebrala, čeprav nisi na dieti): a zvečer lahko ješ tune in kislo smetano? A to gre skupaj?



Ja, samo prosim - ne celega lončka smetaneuser posted image .




Ma dej no, smetano imam že od ponedeljka, pa je šele pol manjka. Sej smetana ni problem, čokolešnika niso vključli v dieto!! (najbrž so pozabli)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Montignac
6.3.2006 14:06:21   
dulcinea
Alo babnce.

Jst se držim moje dijetke ku pijanc plota. Nč ne golfam. No v enem tednu sm dala dol kilco. Vsak dan sm mal še na orbitreku (razn včeraj k sm fitnesirala z lopato po snegu user posted image .

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Ropotuljica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Montignac
6.3.2006 21:21:29   
dulcinea
A kera ve, če lahko jem kot suho sadje posušen ananas?

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Montignac
13.3.2006 1:08:50   
jupiter
Sam da se malo javim, sem že kake deset dni na Montiju in rezultati so zadovoljivi, cele 3 kilce. Najbolj mi je všeč obilen zajtrk, tko da zjutraj vsa vesela skočim iz postelje in planem na kruh in marmelado brez sladkorja. (figovo, hehe - ful sladka!) Ločevalna dieta zbogom, nikoli več.  Če se ne motim, se vas je še par pohvalilo, da se bašete po Montiju, kako gre torej?

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?