|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NIKOLI VEČ LESNINA BRDO!
2.10.2009 20:46:50   
veritas
To bi rad napisal v opozorilo vsem, ki kupujete v Lesnini Brdo.

Pred slabimi tremi leti smo kupili v Lesnini Brdo regal za dnevno sobo. Prišel je mojster iz Lesnine Brdo ( v ceno je bila vključena dostava in montaža ) in vse lepo postavil. V regalu sta bili dve omari, pritrjeni na steno.
Poleti t.j. julija pa smo pri prihodu domov naleteli na opustošenje! Obe omari sta se dobesedno odtrgali od stene, pod seboj razbili celotno belo tehniko ( TV, DVD.. ) in padli na tla dva metra naprej. Pri tem sem opazil, da je mojster uporabil za pritrditev v steno lesne vijake, plastične vložke in nekaj kovinskih dolgih 1,5 cm! Takoj mi je bilo jasno, da to ne bi dolgoročno nosilo takih omar!
Takoj sem poklical v Lesnino, poslal mail z slikami in poslal dopis ter predlagal povrnitev škode. Pričakoval sem vsaj opravičilo ali pa neko ponudbo z popustom! Nasprotno - dobil sem suhoparno pismo direktorja Cuglja v stilu; če vam ni kaj prav, pa nas tožite, poleg tega pa napotek, da naj se za vse naslednje zadeve obrnem kar na odvetniško pisarno. Seveda sem napisal pismo tudi odvetniški pisarni. Ker odgovora ni bilo, sem jih poklical in odgovor je bil: lahko kar tožite.

Čudovito, Lesnina Brdo, zase vem, da je to zadnja stvar, ki sem jo kupil tam. Vsem bodočim kupcem pa v podobnih situacijah svetujem, da prihranijo denar za pisma in naj ne pričakujejo opravičila, kaj šele povrnitve škode. Obrnejo naj se kar na advokata.

Pa še tole v razmislek družinam z majhnimi otroci; na mestu, kjer je padla omara, se ponavadi igrata moja dva majhna otroka. Na srečo ju zjutraj ni bilo doma. Tako je pokopala pod seboj samo njune igrače. Če bi se to zgodilo med njuno igro, bi bila mrtva! Slike razdejanja si lahko ogledate na http://moj-album.com/album/16399629/.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
2.10.2009 20:48:58   
Anonimen
Ajme boze, tole pa zgleda strasno.

(odgovor članu veritas)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NIKOLI VEČ LESNINA BRDO!
2.10.2009 20:54:37   
Kerensa*
Strinjam se, da bi se morala Lesnina oz. njen direktor za nastalo situacijo opravičiti, mi pa ne gre v račun nekaj drugega. Praviš, da si bil zraven ob montaži in da si videl, s kakšnimi vijaki in vložki "mojster" pritrjuje omare. Čemu mu nisi na licu mesta rekel, da to ni to in da naj naredi drugače? In če morda si - ni upošteval? O slednjem verjetno nimaš dokaza (samo beseda proti besedi), zato tega tudi pri odvetniku ne boš mogel dokazati, dejstvo pa je, da bi ti na licu mesta takšno neprimerno montažo lahko zavrnil in zahteval drugega mojstra (sploh, ker je bila montaža vključena v ceno).
Istočasno pa tudi drži, da je Lesnina odgovorna za svoje zaposlene oz. za njihovo delo, zato je obisk pri odvetniku kar pametna zadeva. Poročilo o montaži najverjetneje obstaja (vsaj zapisnik, po katerem se ve, kdo je montiral), zato ne bo težko ugotoviti nestrokovnosti pri delu, kar pa ni tvoja krivda. Mirne duše lahko tudi sam rečeš, da se na takšno delo ne spoznaš, zato nisi mogel vedeti, da dela ne opravlja strokovno.
Pohištvo ni zato nič manj kvalitetno in ga lahko še vedno kupuješ v Lesnini. Vendar preveri mojstra za montažo.
Mislim, da bo tožba uspešna.

(odgovor članu veritas)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
2.10.2009 20:57:26   
Anonimen
Takoj sem poklical v Lesnino, poslal mail z slikami in poslal dopis ter predlagal povrnitev škode. Pričakoval sem vsaj opravičilo ali pa neko ponudbo z popustom! Nasprotno - dobil sem suhoparno pismo direktorja Cuglja v stilu; če vam ni kaj prav, pa nas tožite, poleg tega pa napotek, da naj se za vse naslednje zadeve obrnem kar na odvetniško pisarno. Seveda sem napisal pismo tudi odvetniški pisarni. Ker odgovora ni bilo, sem jih poklical in odgovor je bil: lahko kar tožite.


Ok, da se omara podre, se razumem. Cloveski faktor.
Ampak takle odnos user posted image . Halooooo, Vanzemaljci, upomoč.

(odgovor članu veritas)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
2.10.2009 21:19:03   
Anonimen
O šit no.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
2.10.2009 22:01:50   
Mateja4
hudo...user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
2.10.2009 23:30:29   
mateyka
kerensa, po moje je šele sedaj videl kako je blo namontirano,ko imas lep pregled nad luknjami in vijaki (kot tudi sama lahko vidiš na sliki). jaz bi dala monterja na tv al v cajtng, samo verjetno nimate njegovega imena (na računu ali na potrdilu, da je bila opravljena dostava in montaža ali kaj podobnega)?

(odgovor članu Mateja4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 7:26:34   
pob@linček
Si rajš ne predstavljam,da bi bil otrok ravno tamuser posted image .

_____________________________

mami in oci je najlepsi poklic za celo zivljenje

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 7:28:18   
2.2.
ti samo toži.....drugač pa fotke...sploh človek ne more verkjet!

pa še to....mogoče monter nima nič pri tem, ker njegov šef mu da te vijake...ti pa hodi na teren z takšno robo....vidim sama pri bratu ki tudi dela na terenu-ne pri tej firmi, vendar to maš to, pa to in hodi. kolikokrat se brat razburi in reče da z takšnim načinom dela ga je včasih kar sram it do stranke in naredit dobro, kar ni izvedljivo. potem pa mu reče nadrajeni; ti naredi svoje delo drugi pa bojo svojo(kao serviserji na reklamacijah in podobno)...no samo takega pa še ni doživel sem mu kar pokazala slike.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 10:07:14   
Oceania
Kerensa s tem odgovorom si pa čisto v temo brcnila. Še dobro da ne kasiraš za svoje nasvete, ker bi bila že ovadena za kaznivo dejanje zakotno pisaštvo

Veritas, ne vem če bi uspel s tožbo, česar se Lesnina zaveda. Res je da mora proizvajalec povrniti škodo, ki nastane zaradi njihovega izdelka, ampak tukaj se lesnina lahko zgovarja na monterja, monter pa na vaše stene ali na preobremenjene in preveč naložene police, vse za sabo potegne stroške cenilcev, nemogoče dokazovanje in zavleče postopek in stroške v neskončnost.

Vseeno hvala za informacijo.

Mislim, da bi tema na RR forumu o takšnih firmah z "dobro"poslovno prakso marsikomu prihranila težave. Imam enega šalabajzerja na zalogi.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 10:36:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lady Birdkiller

Veritas, ne vem če bi uspel s tožbo, česar se Lesnina zaveda. Res je da mora proizvajalec povrniti škodo, ki nastane zaradi njihovega izdelka, ampak tukaj se lesnina lahko zgovarja na monterja, monter pa na vaše stene ali na preobremenjene in preveč naložene police, vse za sabo potegne stroške cenilcev, nemogoče dokazovanje in zavleče postopek in stroške v neskončnost.


Meni se tudi zdi, da gre bolj v tej smeri.
Edino, kar lahko od Lesnine dobis je zadovoljstvo, da jim delas slabo ime. Ceprav se pri tem lahko bolj sklicujes na njihov pismeuhovski odnos kot na dejansko opravljeno delo, ki je rezultat verjetno derugih izvajalcev.

Glede na to, da gre za podjetje z dolocenim imenom (in ne Lopata za prvo ograjo s.p.) bi ti svetovala, da se naprej drezas v njih in ne grozis z odvetnikom. V prvem primeru bos napisal se dve, tri pisma, mogoce te bodo poklicali...in pri tem se vedno iskali moznost, da ti skodo povrnejo (to imajo vedno, samo ne na mizi, ampak v prvem predalu). Vkolikor gres v tozbo, bodo poiskali vse razloge, da ti NE placajo. In verjemi, da imajo tudi oni dobre odvetnike, in zaenkrat se ne slabega glasu, ki bi lahko tehtnico nagibal v tvoj prid.


(odgovor članu Oceania)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 14:17:30   
Naja31
Pejt v tožbo.
ali pa vsaj do odvetnika po nasvet.
Saj če imaš kaj možnosti, do tožbe sploh ne bo prišlo, ampak se boste poravnali.

Drugače pa ste res imeli veliko srečo, da ni bil kdo poškodovan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 14:21:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Lady Birdkiller
Kerensa s tem odgovorom si pa čisto v temo brcnila. Še dobro da ne kasiraš za svoje nasvete, ker bi bila že ovadena za kaznivo dejanje zakotno pisaštvo

Zakotno pisaštvo? user posted image Se ti ne zdi, da čiiisto malo pretiravaš? user posted image
Res je da mora proizvajalec povrniti škodo, ki nastane zaradi njihovega izdelka, ampak tukaj se lesnina lahko zgovarja na monterja, monter pa na vaše stene ali na preobremenjene in preveč naložene police, vse za sabo potegne stroške cenilcev, nemogoče dokazovanje in zavleče postopek in stroške v neskončnost.

Tole kljub semu drži (in ni v nasprotju s tistim, kar sem sama napisala).

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 14:28:13   
Splišni
Ojoj.

Upam,d a jih boš tožil in seveda tožbo tudi dobil.

Po mojem da če je montaža v ceni, je odgvoornost popolnoma na njihovi strani, ker je očitno bilo tole nestrokovno narejeno. Pa res dobro, da ni koga pokopalo pod sabo.

Po mojem laičnem mnenju pa bi tožćbo moral dobit. Ker tole je resnično bilo življenjsko nevarno, nekdo jih mora tožit. Ker kaj pa če bi se res otroci takrat tam igrali? Ma nujno tožit, res.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 14:52:13   
Anonimen

Po mojem laičnem mnenju pa bi tožćbo moral dobit. Ker tole je resnično bilo življenjsko nevarno, nekdo jih mora tožit. Ker kaj pa če bi se res otroci takrat tam igrali? Ma nujno tožit, res.


Samo kako bos pa dokazal, da je omara padla sama od sebe user posted image .
Pa se fotografija, ki ni dokazni material.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 14:53:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Samo kako bos pa dokazal, da je omara padla sama od sebe

To bo težko dokazal, ampak še manj verjetno pa je, da bi Lesnina uspela koga prepričati, da bi si on sam želel uničiti svoje stanovanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 14:55:22   
Anonimen
Ja, ampak v nasem sistemu je potrebno dokazati krivdo. Breme dokazovanja je na toznikovi strani.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 14:57:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ja, ampak v nasem sistemu je potrebno dokazati krivdo. Breme dokazovanja je na toznikovi strani.

Mislim, da Veritas ne bo imel težav z dokazovanjem nestrokovne montaže. Po sklepanju, da so fotografije pristne, pa najbrž tudi ne bo težav o dvomu preobremenjenosti pohištva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 15:01:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Ja, ampak v nasem sistemu je potrebno dokazati krivdo. Breme dokazovanja je na toznikovi strani.

Mislim, da Veritas ne bo imel težav z dokazovanjem nestrokovne montaže. Po sklepanju, da so fotografije pristne, pa najbrž tudi ne bo težav o dvomu preobremenjenosti pohištva.


Digitalne fotografije niso dokazni material.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 15:03:26   
Erdbeere
Čak kolikokrat pa bo še ta tema...to smo že nekaj časa nazaj brali user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 15:05:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Digitalne fotografije niso dokazni material.

Luknje na steni pa (in material).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 15:08:01   
Anonimen
Koliko so ze dobili tisti, ki so se vozili skozi omet odpadajoci Sentiski predor?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 15:08:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Erdbeere

Čak kolikokrat pa bo še ta tema...to smo že nekaj časa nazaj brali user posted image


kje user posted image

(odgovor članu Erdbeere)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 15:20:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Koliko so ze dobili tisti, ki so se vozili skozi omet odpadajoci Sentiski predor?

Tisti, ki so se vozili skozenj (in se jim ni nič zgodilo) ali tisti Nemec, kateremu je nekaj padlo na avto? Prvi niso vložili tožb (in četudi bi jih, bi jih izgubili), drugemu pa je škodo povrnila zavarovalnica (za avto - civilna tožba pa še ni končana, kolikor jaz vem).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nikoli vec Lesnina Brdo
3.10.2009 15:25:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Koliko so ze dobili tisti, ki so se vozili skozi omet odpadajoci Sentiski predor?

Tisti, ki so se vozili skozenj (in se jim ni nič zgodilo) ali tisti Nemec, kateremu je nekaj padlo na avto? Prvi niso vložili tožb (in četudi bi jih, bi jih izgubili), drugemu pa je škodo povrnila zavarovalnica (za avto - civilna tožba pa še ni končana, kolikor jaz vem).

A ti je zdaj jasno, koliko smisla ima tozba?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?