|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nadomestki mleka
25.3.2013 10:54:35   
.tojeto.
Pozdravljene mamice alergikov.

Iščem nadomestke za mleko, npr:
- mleko nadomestim z: riževi, sojinim, kokosovim, ovsenim - dobi se po vseh večjih nakupovalnih centrih
- sladko smetano nadomestim z: riževo in kokosovo smetano (dobita se obe obliki - za kuhanje in stepanje) v večjih naku. centrih,
- maslo nadomestim z margarino,
Kako pa naj nadomestim:
- skuto,
- kislo smetano in
- sir za na pico (nekaj kar bi se raztopilo...)
Že vnaprej hvala za ideje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nadomestki mleka
25.3.2013 18:37:29   
MissTerious
Tofu sir se ne topi? Mislim, da naš tast kupuje te zadeve v Sparu...mi tudi kupujemo riževo in sojino mleko, čeprav to glede na besede nutricionistov niso "MLEKA", ampak napitki...pa ne poskušam kakorkoli moralizirat, sem trenutno tudi v fazi odkrivanja raznih "nadomestkov"...kakršnakoli informacija in nasvet KJE, ZA KOLIKO, itd....zelo dobrodošla....user posted image

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nadomestki mleka
25.3.2013 18:40:43   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: .tojeto.

Pozdravljene mamice alergikov.

Iščem nadomestke za mleko, npr:
- mleko nadomestim z: riževi, sojinim, kokosovim, ovsenim - dobi se po vseh večjih nakupovalnih centrih
- sladko smetano nadomestim z: riževo in kokosovo smetano (dobita se obe obliki - za kuhanje in stepanje) v večjih naku. centrih,
- maslo nadomestim z margarino,
Kako pa naj nadomestim:
- skuto,
- kislo smetano in
- sir za na pico (nekaj kar bi se raztopilo...)
Že vnaprej hvala za ideje.


odvisno kaj je otrok alergik. Riževo,sojino... to niso mleka in v njih ni nič koristnega.
Povej na kaj,pa ti bomo znali povedati

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nadomestki mleka
26.3.2013 12:22:10   
.tojeto.
Ja, pa sem se res malo narobe izrazila user posted image .
To pri nas pač uporabljamo, ker ima otrok (star bo 3 leta) alergijo na mleko - v pediatrični so povedali samo, da nobenega mleka živalskega izvora, niti kozjega. Po mojem vprašanju, na kaj v mleku je alergičen, sem dobila odgovor - na mleko, v vseh oblikah user posted image .

Tako pač posegam po rastlinskih z dodatkom kalcija, da je vsaj nekaj koristnega od njih, je pa od naštetih najboljše ovseno (se mi zdi).
Ko je bil dojenček je seveda pil prilagojeno mleko za alergike - ne navadnega za alergike (Allernova...), ker je bil tudi nanj alergičen, ampak neko hudo drago formulo NeoCat.

Vsakega predloga bom vesela.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nadomestki mleka
27.3.2013 18:50:12   
MissTerious
Pri nas je mali ravno začel hodit v vrtec, ko je dobil drisko in to tako, da mu je dobesedno razžrlo ritko...ko je lulal in je urin prišel v stik z ranicami, se je tako zverinsko drl, da je začel zadrževati urin. Pomagali so mu šele posebni tanki filmčki (taki prozorni), ki sem jih lepila na ranice, da so se vsaj malo zacelile in mu urin ni mogel škoditi. Ko sem ga peljala k pediatrinji, je brez nekega testiranja postavila diagnozo, da je mali alergičen na laktozo (mlečni sladkor)...

Zadeva je sama od sebe izzvenela ob starosti približno 3.5 let, smo pa ves čas iskali variante, kaj mu škodi in kaj ne. Vsake toliko sem poskusila dati kak jogurt ali skutko, mogoče sir in čakala, na simptome alergije ali izboljšanja...
Pri našem konkretno je bilo tako,da mu je tudi sojino mleko povzročalo prebavne težave (soja tudi ni tako nedolžna), je pa bilo fajn recimo Alpsko mleko brez laktoze, ki je ravno takrat prišlo na tržišče...

Meni je recimo pediatrinja rekla, da naj bi mali prebolel črevesno virozo (čeprav menim, da je ni, ker bi jaz to definitivno opazila) in je bila zaradi tega porušena flora v črevesju, ki je postala občutljiva na laktozo. Je pa vsaj pri našem škratu zadeva lepo izzvenela, zdaj bi recimo popil liter mleka na dan, če bi lahko.user posted image

(odgovor članu .tojeto.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Novorojenček: Prvi dnevi doma
Porod je za vami, zdaj pa je čas, da se navadite na novo življenje s svojim dojenčkom. Poskrbite za dobro prehrano in či...
Dojenje: "Mozoljčki" na bradavicah...
Neverjetno, za kakšne podrobnosti je poskrbela Narava! Poglejte si video, kako pomembno vlogo imajo tiste drobne pikice,...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?