|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 5:16:14   
Kerensa*
Na eni od ameriških internetnih strani sem naletela na stanovanja in hiše po izjemno smešnih cenah - od 100$ dalje. Po nadaljnjem brskanju sem ugotovila, da to ni nateg in sem kontaktirala nepremičninskega agenta, ki mi je tudi odgovoril. Konkretno se gre za 1-sobno stanovanje v NY za 12.000$. Žal pa sem ugotovila, da je moja angleščina samo pogovorna, strokovna pa niti najmanj. A mi lahko katera od vas pove, kaj pomeni "this is 1 week time share condo"? Da bi me davek na nepremičnino stal 1.800$ letno, sem dojela. Da sem (potencialni) kupec iz Evrope, ni problematično oz. neizvedljivo.

A katera mogoče kaj več ve o njihovi zakonodaji glede nakupa/prodaje/lastništva nepremičnin? Linki, ki jih najdem na internetu... hja, pol ne razumem. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:42:10   
Pika Zoja
Ti si verjetno gledala najeme in ne prodajo.
Davek, ki si ga navedla, bi bil kompatibilen s hišo v vrednosti 180.000$, se pa davek giblje nekje med 1.5 - 2% dejanske vrednosti nepremičnine (se pravi, če nepremičnina izgublja na vrednosti, bo davek posledično manjši, če se nepremičnina izboljša pa se davek seveda tudi poveča). Pred prodajo nepremičnino oceni cenilec / ta ocena je tudi merodajna za kredit - ne vem pa ali v ZDA še dajejo kredit na celotno vrednost nepremičnine, kar resno dvomim, glede na krizo, ki jo ravnokar prebolevajo. Najbolje je da glede tega stopiš v kontakt s kakšnim nepremičninskim agentom (ti so med sabo blazno povezani in si precej pomagajo, je pa v interesu vsakega, da ti on proda nepremičnino, ker imajo neke finte glede delitve provizije). Provizijo v ZDA plača prodajalec in ne kupec in provizija se nekako deli na osebnega nepremičninskega agenta in tistega, ki dejansko proda nepremičnino. O tem se moraš malo informirati sama, ker ne vem toliko o tem.
Če imaš resno namen kupiti nepremičnino v ZDA je najbolje, da stopiš v kontakt s kakšnim slovencem, živečim v ZDA. Če si osredotočena na New York, potem išči slovence tam. Je pa meka in raj za prodajo/nakup nepremičnine trenutno Florida ( http://www.playboy.si/branje/clanki/forum_nepremicnine_gor_ali_dol-16432.aspx ). V tem članku imaš napisane okvirne cene.

p.s.: povprečna cena v New Yorku, recimo Na Manhattnu se še vedno giblje blizu milijona dolarjev. 12.000$ stane tedenska najemnina.


< Sporočilo je popravil Pika Zoja -- 19.2.2009 7:43:22 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:46:23   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Ti si verjetno gledala najeme in ne prodajo.

Zagotovo sem gledala prodajo. Tudi z agentom sem že kontaktirala.
p.s.: povprečna cena v New Yorku, recimo Na Manhattnu se še vedno giblje blizu milijona dolarjev. 12.000$ stane tedenska najemnina.

Za high stanovanja, ja. Tega ne iščem, ker si ne morem privoščiti.

Za primer ti dam hišo v Clevelandu v Ohiu - njena cena je bila 100$. Žal me je nekdo prehitel. user posted image  In nepremičnin s prodajno ceno pod 10.000$ je trenutno na stotine, če ne na tisoče (nemogoče je, da pregledam celotno tržišče).

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:50:38   
Pika Zoja
Nekaj tukaj ne bo držalo - namreč, če je hiša šla na dražbo - je namen banke, da iztrži vsaj toliko, kot je nekdo dolžan - zdaj, ali gre za nek internetni nateg, lahko mi posreduješ link na zs, bom pregledala (nič bat, me ne zanima nakup nepremičnine v ZDA), ampak dvomim, da bo banka prodajala hišo za 100 dolarjev, oziroma, da bi fizična oseba, ki je v krizi prodajala hišo za 100dolarjev. Seveda so nepremičnine po tej krizi izgubile nekje 20%, in verjamem, da banke prodajajo hiše za 1/3 dejanske cene - si jo lahko izračunaš sama, dejanska cena - 20% in 1/3. Pod to skoraj ne verjamem, da bodo šli. Ker ni v interesu banke, ne v interesu dolžnika, da dobi 100dolarjev. 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:52:03   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Davek, ki si ga navedla, bi bil kompatibilen s hišo v vrednosti 180.000$, se pa davek giblje nekje med 1.5 - 2% dejanske vrednosti nepremičnine

Ta znesek mi je napisal agent. No, citiram iz njegovega e-maila (če sem slučajno jaz narobe razumela):

"It costs $1800 per year in common charges and real estate taxes."

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:53:32   
Kerensa*
www.realtor.com

Stran je zaupanja vredna (sodeč po vseh ocenah, ki sem jih našla na Internetu in teh ni malo, kar boš lahko ugotovila sama, če malce pobrskaš).

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:54:00   
Pika Zoja
Če je potem tako, ti on proda hišo za 12.000dolarjev, katera dejanska vrednost pri tem davku je 150.000dolarjev po tamalem.
In si ga vprašala zakaj je cena tako nizka?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:55:10   
Pika Zoja
Tale link bom posredovala očetu in ti potem sporočim njegovo oceno dejanskega stanja. 

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:57:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Če je potem tako, ti on proda hišo za 12.000dolarjev, katera dejanska vrednost pri tem davku je 150.000dolarjev po tamalem. In si ga vprašala zakaj je cena tako nizka?

Ne. Še. Zaenkrat sva si poslala samo en e-mail - jaz njemu povpraševanje (če je stanovanje še prosto in ali kot Slovenka lahko kupim), on meni odgovor (da je prosto in da je možen samo gotovinski nakup, brez kredita).

Pri Realtor-ju pa piše "Official site of national association", tako, da bo že OK (sodeč tudi po članku v Financah in Delu). Kakor sem rekla - nepremičnin s prodajno ceno pod 10.000$ je malo morje. Nekatere so celo zastonj.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 7:59:10   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Tale link bom posredovala očetu in ti potem sporočim njegovo oceno dejanskega stanja. 

Bom EXTREMNO vesela odgovora (sploh pa, če je kakšen nepremičninski agent ali pravnik tega področja).

Saj bi poklicala agenta (imam vse podatke - ime, priimek, naslov pisarne in kontaktni telefon), pa ne znam dovolj dobro angleško, se mi zdi. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:05:43   
kalbo
Kerensa, a teb spet dogaja?user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:10:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Kerensa, a teb spet dogaja?user posted image

Ja. Če so cene dejansko takšne (in očitno so, samo ne vem, zakaj), potem si pač to lahko privoščim (in če ni še nekih meni skritih stroškov enormne višine). Bomo že ugotovili, kako in kaj. Se ne mudi.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
19.2.2009 8:22:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:26:39   
Kerensa*
Me prav malo briga, kam tema lahko zaide, Lukrecija. Vprašanje sem čisto jasno postavila in tudi razložila namen, tako, da kdor bo hotel resno dati kakšen nasvet/odgovoriti/napisati, kar ve, bo že, s patetičnostmi okrog komentarjev osamljenih&zdolgočasenih gospodinj se pa res ne mislim obremenjevati. Če jim je RR terapija, naj si pač tako pomagajo, da preživijo dan.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:33:26   
bumerang
Sicer nimam pojma o nepremičninskem trgu v ZDA ampak njegov odgovor se verjetno nanaša na time sharing - to je način kolektivnega nakupa stanovanja ali hiše. Torej, en kup ljudi kupi eno stanovanje potem pa ga vsak lahko koristi določeno obdobje v letu. V tvojem primeru, iz odgovora sodeč, bi stanovanje koristila en teden v enem letu, ves preostali čas pa ostali lastniki.

Time sharing je bil moderen kakih deset, petnajst let nazaj, ko so ljudje na ta način kupovali počitniške kapacitete.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:36:54   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Sicer nimam pojma o nepremičninskem trgu v ZDA ampak njegov odgovor se verjetno nanaša na time sharing - to je način kolektivnega nakupa stanovanja ali hiše. Torej, en kup ljudi kupi eno stanovanje potem pa ga vsak lahko koristi določeno obdobje v letu. V tvojem primeru, iz odgovora sodeč, bi stanovanje koristila en teden v enem letu, ves preostali čas pa ostali lastniki.

Time sharing je bil moderen kakih deset, petnajst let nazaj, ko so ljudje na ta način kupovali počitniške kapacitete.


Tudi jaz sem na to pomislila.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:40:25   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Sicer nimam pojma o nepremičninskem trgu v ZDA ampak njegov odgovor se verjetno nanaša na time sharing - to je način kolektivnega nakupa stanovanja ali hiše. Torej, en kup ljudi kupi eno stanovanje potem pa ga vsak lahko koristi določeno obdobje v letu. V tvojem primeru, iz odgovora sodeč, bi stanovanje koristila en teden v enem letu, ves preostali čas pa ostali lastniki.

Time sharing je bil moderen kakih deset, petnajst let nazaj, ko so ljudje na ta način kupovali počitniške kapacitete.


Tudi jaz sem na to pomislila.


točno tako

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:43:35   
Pika Zoja
Kerensa, res se da dobiti poceni nepremičnino (kar sem našla pod 10.000$ je res nujno potrebno sanirat, ampak res pod nujno, ker to so praktično barake - no way). Kar se pa tiče cen od 1000 (lahko tudi pod 1000$) pa tja do 3000$ je pa RENTAL - najem).
Kar se pa odgovora tiče, ja, ti ga bom posredovala.
Se pa strinjam z MArogico in Bumerang, da je pod tistih 12.000$ mišljeno to, ja. Time sharing.  No ja, zdaj rabiš še samo nekaj 10takšnih stanovanj, da si zapolniš celotno letouser posted image .

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:46:37   
Pika Zoja
p.s.: če ti piše $ 170.000 , to ne pomeni 170dolarjev, ampak 170 tisoč dolarjev. te je mogoče to zavedlo?

Kar se pa Newyorških stanovanj piše -> ti lepo razloži spodaj Time share: in cene se gibljejo od 2000 - 20.000dolarjev. Se pravi to kupi 15,20 ljudi in smo že na bolj realni ceni.


< Sporočilo je popravil Pika Zoja -- 19.2.2009 8:48:53 >

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:46:57   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Kerensa, res se da dobiti poceni nepremičnino (kar sem našla pod 10.000$ je res nujno potrebno sanirat, ampak res pod nujno, ker to so praktično barake - no way). Kar se pa tiče cen od 1000 (lahko tudi pod 1000$) pa tja do 3000$ je pa RENTAL - najem).

Ni najem. Mi je agentka za hišo v Clevelandu odgovorila, da gre za prodajo. In pri hiši ni time-sharing (kakor za stanovanje v NY), kakor zgoraj opisano (za to sicer prvič slišim, ampak nevermind). Ja, seveda je večina potrebna adaptacije in predvsem modernizacije, ampak prav tako je pa večina kljub starosti primerna za bivanje (če ne iščeš luksuza, ampak samo streho nad glavo in to tako, da se ti ne zruši na glavo user posted image ). Najprej kupiš, potem se pa seliš in renoviraš, pač. Tako imam v planu.

Aja, pa odgovora (kakšnega bolj strokovnega) bi bila bolj vesela na moj e-mail, Zoja (darja.ljubljana@gmail.com).

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:47:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
p.s.: če ti piše $ 170.000 , to ne pomeni 170dolarjev, ampak 170 tisoč dolarjev. te je mogoče to zavedlo?

Že res, da imam samo OŠ, ampak... ne me *ebat. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 8:57:19   
Pika Zoja
http://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/13909-Northfield_East-Cleveland_OH_44112_1106806660

Govoriva o tem? Srce, to je razpadajoča bajta, ki jo je potrebno samo podret. V tem dvomim, da ima kdo namen živet? Adaptacija takšne hiše? Dvomim, da bo 50.000dolarjev dovolj. To je lesena hiša, ki dobesedno razpada. O tem ne moremo govorito zgolj o hiši, ki ti nudi streho nad glavo, ker je namreč nima, tam pa ko je, je pa luknjasta.
Imaš namen it živeti v Ameriko? Kaj misliš, da se ti bodo uresničile ''ameriške sanje'' ... to se dogaja zgolj v filmih in pa v enem primeru na par milijonov priseljenih. Ker ne znaš dobro angleško, ne moreš it delat v trgovino - kaj ti preostane? Tovarne, pomivalnice, pakiranja -> veš koliko ti ljudje zaslužijo? Malo. Če bi zaslužili dovolj za osnovno preživetje, bi take hiše ne propadale in bi imeli denar za sanacije? Če imaš zgolj narejeno osnovno šolo, potem moraš it po lestvici - ne boš prišla v New york, kot Madonna, pa dva dni v škatljah spala, potem te bo pa en producent našel, ti uredil frizuro, te parkat škljocnil in boš služila denar.

Ne vem, Kerensa, bom ti posredovala naslove, odgovore, kam se obrnit, ampak dvomim, da je to pametno razmišljanje.

< Sporočilo je popravil Pika Zoja -- 19.2.2009 8:58:54 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 9:00:33   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
http://www.realtor.com/realestateandhomes-detail/13909-Northfield_East-Cleveland_OH_44112_1106806660

Jezus Kristus... NE, ne govoriva o čem takem. user posted image
Imaš namen it živeti v Ameriko?

Ja.
Kaj misliš, da se ti bodo uresničile ''ameriške  ... to se dogaja zgolj v filmih in pa v enem primeru na par milijonov priseljenih. Ker ne znaš dobro angleško, ne moreš it delat v trgovino - kaj ti preostane? Tovarne, pomivalnice, pakiranja -> veš koliko ti ljudje zaslužijo? Malo. Če bi zaslužili dovolj za osnovno preživetje, bi take hiše ne propadale in bi imeli denar za sanacije? Če imaš zgolj narejeno osnovno šolo, potem moraš it po lestvici - ne boš prišla v New york, kot Madonna, pa dva dni v škatljah spala, potem te bo pa en producent našel, ti uredil frizuro, te parkat škljocnil in boš služila denar.

Brez skrbi - nora sem, neumna pa ne. Nimam "american-dream" planov.
Ne vem, Kerensa, bom ti posredovala naslov, ampak dvomim, da je to pametno razmišljanje.

Hvala. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 9:00:48   
Pika Zoja
Pa še en podatek - nezaposlenost v ZDA se trenutno giblje od 13 - 18%. Te to nič ne skrbi?

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nakup nepremičnine v ZDA
19.2.2009 9:02:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Pa še en podatek - nezaposlenost v ZDA se trenutno giblje od 13 - 18%. Te to nič ne skrbi?

Čisto nič. Kdor želi delati, vedno najde delo. Povsod po svetu.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?