|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
25.3.2009 11:14:18   
Ekaz
Načrtujemo novo fasado na stari hiši. Kaj svetujete: pustimo lesen napušč ali ga oblečemo v gips? Baje tisti iz gipsa rad poka in se lušči. Je to res? Po moje se na lesenem manj opazijo kakšne pajčevine in ostala svinjarija, ki se nabere po vogalih. Prosim za kakšno mnenje.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
25.3.2009 11:18:41   
mika
Mi jih imamo iz gipsa. če je dobro narejeno, nima kaj pokat.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
25.3.2009 14:23:15   
rija
ja, gips rad poka, četudi se vzamejo tiste zelene plošče.

mi smo naredili iz ene posebne plošče, vendar je ful draga priprava ogrodja...se pa zdaj ne spomnim kak se reče plošči.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
26.3.2009 20:54:38   
siskamiska
les user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
28.3.2009 10:27:04   
PikicaStonoga
midva sva želela imet iz gipsa, da potem en bi bilo barvanja ...pa je blo tolk dražje, da sva se odločila za les! bomo pač prebarvasli čez 10 let, na koncu mi je ful lepo in mi ni žal, da sem se odločila za les ...mam tud okna lesena in ograja bo lesena in bo hiška kot iz pravljice ...

_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu siskamiska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
28.3.2009 15:44:21   
noranate
Hej, menim, da je lesen vsekakor lepši (vsaj meni), je pa z njim potem veliko več dela, kar se tiče vzdrževanja. Pri gipsu pa moraš pazit na kvaliteto, predvsem pa na izvajalce. Srečno!!!!!!!!!!!!!!!user posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
30.3.2009 20:41:13   
RoZala
Samo nikar tistih zelenih, knauf plošč! V našem kraju je že kar nekaj hiš starih 2 leti, katerim se lušči fasadna barva in se zdaj vidijo zeleni fleki.

Če imate leseno ograjo, potem lesen napušč. Če imate npr. lesena okna, potem tudi les. Odvisno tudi kakšen stil imate.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
30.3.2009 20:58:57   
nbiba
Mi imamo farmacel in smo zelo zadovoljni. Gips in stirodur odsvetujem.

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
31.3.2009 8:33:21   
Ekaz
Kaj pa je to farmacel?
Drugače pa sedaj gledam okoli in vidim, da imajo eni z lesom enako oblikovano got gips plošče. Zelo lepo zgleda!

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
1.4.2009 12:40:50   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: RoZala

Samo nikar tistih zelenih, knauf plošč! V našem kraju je že kar nekaj hiš starih 2 leti, katerim se lušči fasadna barva in se zdaj vidijo zeleni fleki.

Če imate leseno ograjo, potem lesen napušč. Če imate npr. lesena okna, potem tudi les. Odvisno tudi kakšen stil imate.



No no, z gipsom pri hišah, ki jih omenjaš ni prav nič narobe, je pa z izvedbo.

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
1.4.2009 13:05:54   
barbaw
 
Fermacell so plošče, ki so primerne za vlažne prostore.

klik

Napušč pustiš lesen ali pa narediš "škatle", ki jih delajo eni iz stirodurja eni pa iz fermacella. Nikakor pa ne iz mavčnih plošč.

Meni osebno je lep lesen napušč, ampak ker bomo izbrali malo modernejši videz fasade bomo imeli škatle.

< Sporočilo je popravil barbaw -- 1.4.2009 13:07:21 >


_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
2.4.2009 8:54:31   
honey
Meni je pa zelo žal, da nisem vztrajala pri tem, da bi imela gips napušč. Imava namreč lesenega, barvanega na belo in je katastrofa. V hiši smo 2 leti in je že vse črno, vsa svinjarija se pozna gor, mah raste itd. No, saj če bi bil barvan v temno barvo, se vsega tega ne bi videlo, ampak vseeno. Pa še všeč mi ni, mi je gips veliko lepši. Vseeno smo potem na tistem delu hiše, kjer imamo noter umaknjeno teraso, spustili strop z gipsom in je fenomenalno user posted image . Pa čisto nič se ne lušči in se ne pozna. Kakšen material so pa uporabili, pa ne bi vedela, se nisem zanimala za to - hotela sem samo to, da bo dobro narejeno. V končni fazi sva pa preračunala, da naju je leseni napušč prišel veliko dražji, kot če bi dala napušč iz gipsa - impregniranje, 4x barvanje, montaža... user posted image Res pa je, da imava bolj moderen stil gradnje - razgibana hiša, PVC okna, enkrat bo inox ograja na balkonu, tako da bi bil tudi gips napušč lepši. Ampak zdaj je, kar je.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Napušč (foršprung) iz gipsa ali lesa?
2.4.2009 10:56:38   
robinzon
Mi smo dali oblečt s farmacel ploščami špico pri montažni hiši, kar znese kar precej kvadratov, pritrjeno samo na dile od fabjona, ker zadaj ni stene in se lepo obnese, nobenega pokanja. Mora pa biti narejeno iz pravih materialov.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?