|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 15:29:31   
Mojc
Upam, da ne bom preveč mimo brcnila s to odprto temo, a po iskalniku nisem našla popolnoma zadovoljivih, zlasti pa najnovejših odgovorov.

Skratka. Za novega malčka, ki prihaja, bi želela uporabljati čimbolj naravno osnovno kozmetiko. Zanima me, katere znamke so označene kot takšne, katere uporabljate in kako ste zadovoljne z njimi.

Vem za Weledo, ki naj bi bila super. V DM-ih imajo vse z ognjičem, pa me zanima, če katera ve, ali je lahko ta ognjič tudi kaj "nevaren" (alergen) za nežno otroško kožo. Potem so v lekarnah Mustele. Najbrž vas je veliko zadovoljno z njo. Jaz sem pri prvem malo uporabljala za vneto ritko, pa se je prav jokal, ker ga je peklo? Torej sem malo razočarana nad njo. Res je sicer, da sem poskusila le to kremo za vneto ritko.

So na našem tržišču še kakšne znamke, ki so naravne oz. "dojenčku prijazne"?
Katere zadeve pa ve uporabljate?

Pri prvem sem pretežno Bubchen. Ni bilo nobenih težav. Sem pa kasneje brala, da Bubchen le naj ne bi bil tako oh in sploh, kot ga propagirajo. Torej, da ima kar veliko umetnih oz. škodljivih snovi. (mislim, da mi je celo patronažna rekla, da je Bubchen pa najslabše.... ampak nisem 100%).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 16:09:52   
BUŠICA
uporabljam za dojenčka izključno naravno kozmetiko in sicer: robčke Avalon (naročam prek neta), za rito Nappy balm od Akamuti (prek neta), mlečno kopel- prav tako Akamuti. imaš pa tudi v lekarni izdelke Lavera (BDIH).

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 16:24:19   
titi3
V DM-u se lahko orientiraš tako, da iščeš izdelke z oznako sehr gut (Oko test). Ti izdelki so garantirano super. Jaz jemljem robčke za ritko. Sem pa slišala, da jim nekatere izdelke polni kar Weleda.

Jih je kar neki.


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 16:51:17   
kajajaka
za kopanje Mustelo,
za ritko lekarniško hladilno mazilo in
robčke Mulerjeve (še največkrat pa le vodo na vatki)
za obraz- Weleda krema z ognjičem (ki je popolnoma naraven in je le malo močnejši od kamilice. ne bi smelo bit problem z alergijami)
-sedaj moram kupit še kremico za zaščito pred soncem in še ne vem katero- priporočajo Mustelo

Bubchen, Nivea, Johnson,... pa sploh ne uporabljam, ker mi jih je odsvetovala P - so čisto nenaravni in polni nepotrebnih dodatkov...

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 19:24:52   
StBarbara
Prve tri mesece sem uporabljala Weleda olje, W.milo.
Po 3-jem mesecu sem za kopanje kupila oljno kopel od Lavere, robčke za rito pa sem od Avalona naročala. 

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 19:53:54   
Anonimen
Dokler sem potrebovala samo tekoče milo, kremo za mraz in pa šampon in kremo proti temencam, vse od Mustelle, sem prisegala na to znamko. Samo me je pa povsem razočaralo njihovo mazilo za vneto ritko. Imam pa njihove tudi vlažilne robčke za obrisat rito, ko smo kje zunaj, pa so tudi vredu. Tak da bom tudi sedaj kremo za zaščito pred soncem najprej njihovo poizkusila.
Iščem pa sedaj eno fino mazilo za mazanje ritke, saj smo jo z bepantenom pozdravili, lekarniško, od Bübchen in še nekatera pa niso in niso vredu ... imate kako idejo?

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 20:04:17   
zmajaz
Iščem pa sedaj eno fino mazilo za mazanje ritke, saj smo jo z bepantenom pozdravili, lekarniško, od Bübchen in še nekatera pa niso in niso vredu ... imate kako idejo?


Jaz uporabljam t.i. "Belo hladilno mazilo" od celjskih lekarn - najbolj navadno lekarniško zmešano hladilno mazilo in se super obnese (zagotovo pa imajo tudi druge lekarne svoje hladilno mazilo), kadar je pa ritka kaj rdeča, pa Bepanthen. To dvoje se mi je do zdaj najboljše obneslo.

Drugače pa Mustelino kopel (za telo in laske), Mustelino mleko za telo, Mustelino kremico za obraz - vsa ta kometika je bila zelo draga, ko sem jo kupila, ampak mi je pa zdržala celo leto user posted image , ker kopel recimo samo enih 2-3x stisnem v banico, s kremicami pa tudi ne mažem kar naprej, ampak samo po potrebi, ker sem ugotovila, da je to dosti boljše za njeno kožo.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 9.3.2009 20:08:57 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
9.3.2009 20:11:23   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz uporabljam t.i. "Belo hladilno mazilo" od celjskih lekarn - najbolj navadno lekarniško zmešano hladilno mazilo in se super obnese (zagotovo pa imajo tudi druge lekarne svoje hladilno mazilo), kadar je pa ritka kaj rdeča, pa Bepanthen. To dvoje se mi je do zdaj najboljše obneslo.

Sem do tretjega meseca uporabljala navadno lekarniško mazilo in je bilo super, samo potem pa kar naenkrat rdeča ritka (ni reakcija na mojo hrano ker je na AM, in na pleničke tudi ne), ki smo jo kar 14 dni zdravili z bepantenom, da je sedaj vredu. Tak da navadnega hladilnega mazila se ji kar ne upam več na rito dat.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
10.3.2009 7:43:44   
nežka
Mojc, mi uporabljamo od Avalona, ki ima certifikat BDIH, kar pomeni, da je 100% naravna kozmetika (kontrolira jih ta nemška institucija). Tako da tukaj res ne moreš kiksnit, pa še za dojenčke (ko praviš da boš rodila) imajo super zadeve. Jaz tudi kupujem kar po netu, je lažje.
Mustela pa ni naravna, Niveo in Bübchen pa vedno več patronažnih odsvetuje - kar sama se prepričaj zakaj in preberi sestavine. Vsebuje ogromno parabenov in PEG-ov in ne vem še česa.

< Sporočilo je popravil nežka -- 10.3.2009 7:45:56 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
10.3.2009 8:22:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Otika
Sem do tretjega meseca uporabljala navadno lekarniško mazilo in je bilo super, samo potem pa kar naenkrat rdeča ritka (ni reakcija na mojo hrano ker je na AM, in na pleničke tudi ne), ki smo jo kar 14 dni zdravili z bepantenom, da je sedaj vredu. Tak da navadnega hladilnega mazila se ji kar ne upam več na rito dat.


Kaj pa robčki za ritko - bi lahko ti bili krivi? Naša je samo 1x imela tako vneto ritko, da smo jo zdravili kakih 10 dni - prali s hrastovim lubjem, mazali s praško pasto - vse živo, pa ni nič pomagalo. Šele po enem tednu smo poskusili z Bepantenom in je v 2 dneh pomagal. Do vnetja je pa prišlo zaradi robčkov - uporabljala sem Niveine v svetlo modrem paketu, potem jih pa enkrat ni bilo in sem vzela tiste v temno modrem paketu, pa smo takoj imeli katastrofo. Mi ni bilo nič jasno, potem sem pa gledala sestavo in imajo ti dvojni robčki popolnoma različno. Zdaj pa itak uporabljam največ Müllerjeve.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
10.3.2009 8:55:49   
Anonimen
Uporabljam Musteline robčke za rito umivat, pa še to samo če smo na poti, doma jo pa umivam z vodo ... pa tut te robčke uporabljam že od njenega 1. meseca naprej in nikoli ni bilo reakcije nanje ... tak da res ne vem če so robčki krivi ... trenutno jo že 14 dni samo z bepantenom mažem pa je bilo do včeraj vse pozdravljeno, zdaj ima pa med ritnicami spet rdeče ... bom morala očitno še s canastenom probat, ki nama ga je zdravnik prejšnji teden predpisal.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
10.3.2009 9:51:56   
smeja2
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

uporabljam za dojenčka izključno naravno kozmetiko in sicer: robčke Avalon (naročam prek neta), za rito Nappy balm od Akamuti (prek neta), mlečno kopel- prav tako Akamuti. imaš pa tudi v lekarni izdelke Lavera (BDIH).


Jaz tudi od Akamuti uporabljam in sem super zadovoljna. Imam tudi zase nekaj stvari. (Akamuti se ti splača v angliji naročit - cenejše kot pri nas).
Pa Weledo tudi uporabljam.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
12.3.2009 19:53:28   
Manca750
Živjo, jaz uporabljam tudi par stvari, ki so jih sogovornice naštele do sedaj, sicer pa zelo rada preizkušam nove stvari in imam ravno eno naravno kremco od Raw Gaie - http://www.planetbio.si
Zanimiva mi je, ker je kozmetika PRESNA, kar je pri nas novo in moram reči, da odkar ima naša mala dva fanta, sem toliko bolj pozorna, kaj dam nanj, da je res bio-eko in tako naprej. In tole jre res fajn, proti izkuščajem res...
Aha, še direktna povezava, če katereo zanima, sem pa res navdušena, še mož, ki je zelo skeptik, pravi, da to pa zelo podpira.

http://www.planetbio.si/naravna-kozmetika/dojencki-otroci/vlazilna-krema-za-otroke-in-malcke.html

---
Blagodejna zeliščna krema iz zdravilnega ognjiča, gabeza in šentjanževke popolna za nego otroške in občutljive kože. Še posebej učinkovita pa je pri odpravljanju pleničnega izpuščaja in drugih kožnih obolenj, kot sta ekcem in luskavica.


(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
12.3.2009 21:13:13   
Katy78
Sem si pogledala tole spl. stran potem pa sem šla še na domačo angleško spl. stran Rawgaia, kjer imajo Vlažilno kremo za otroke in malčke za 12,50 funta, kar je ca. 13,50 EUR, naši pa prodajajo za 23,25 EUR. Mislim... user posted image

(odgovor članu Manca750)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
12.3.2009 21:42:39   
blemma
Jaz uporabljam kozmetiko Avalon, ki jo naročam prek neta. Še posebej so mi super oljni robčki,

_____________________________

... in končno je prišla moja princeska Emma, 8.5.2008 ob 16.43.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
12.3.2009 22:33:33   
gita10
Zanimivo, pred šestimi leti, ko je moj sin bil dojenček pa so vsi govorili celo v porodnišnici sestre, da je najboljša kozmeika Bubchen- pa še teško se je dobila zdaj pa pravite, da ni tako. Drugače pa res nisem imela nobenih problemov planice Hugghis( oziroma nekja podobnega ) in kozmetika Bubchen in to naj bi pred šestimi leti bilo naj. V primeru, da mi uspe zanositi še kozmetike ne bom znala kupiti več.

(odgovor članu blemma)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
12.3.2009 23:19:55   
N.SI
IZVIRNO SPOROČILO: Mojc
Potem so v lekarnah Mustele. Najbrž vas je veliko zadovoljno z njo. Jaz sem pri prvem malo uporabljala za vneto ritko, pa se je prav jokal, ker ga je peklo? Torej sem malo razočarana nad njo. Res je sicer, da sem poskusila le to kremo za vneto ritko.



Bom komentirala Mustelin "prašek" za ritko - sem tudi jaz razočarana, saj je moj user posted image imel kar naprej vnetje po njegovi uporabi... ampak pohvalila bi pa mustelino kremico proti temencem - je pa fenomenalna... Tako da, fuuul je odvisno kaj našim malčkom paše... Več stvari bo za probat.

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
13.3.2009 9:55:55   
Adelina
A trdo milo (ali pa tekoče, ki je primerno že za novorojenčka-kot pri Musteli) obstaja še kak drug poleg Akamutijevega?

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
13.3.2009 10:40:34   
titi3
Primerno je "nadomestno milo", ki se mu reče sindet (to ni znamka), ki ima ph 5,5. Lahko vsebuje mandljevo olje. Jaz sem našla samo Sebamed, ki je sindet. Našla sem ga v Sanolaborju.

Dobro pa je tudi Weledino milo, ki pa ne vem če je sindet.


_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
13.3.2009 11:49:16   
Adelina
A Sebamed je tud naraven?

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
13.3.2009 13:43:24   
nežka
Ne, Sebamed ni naraven.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
15.3.2009 21:54:43   
Manca750
No, kdorkoli je že imel izkušnje z uvozom in pa postavljanju cen, bo takšno razliko razumel.

Sama sem delala v podjetju, ki se je s tem ukvarjalo. Nemogoče je imeti issto ceno, kot v deželi, kjer je veliko konkurence in visok standard. Anglija, nemčija, italija ... ipd po evropi, kjer je vse ceneje kot pri nas, saj je tako velika ponudba.

Strroški uvoza, biti ekskluziva, skladiščenje, transport, pakiranje, prodaja, zaposleni, ... ne vem, kar nabiralo se je.

Tako da to čisto zastopim in se s tem ne ubadam, zakaj takšne cene.
Sem tudi sama skeptik po naravi in sem primerjala kvaliteto s cenami drugih izdelkov, ki imajo takšno ali še višjo ceno in ne morem primerjati. Pa se sploh ne postavljam v bran nobenemu, le iz izkušenj vem, kako to gre.

Slovenija ima itak zasoljene cene. Smo balkanska švica. Cene visoke kot v švici, standard kot drugje na balkanu. Povsod.. pri hrani, tehniki, nepremičnine, avtomobilizem, ....

Osebno sem nad kremo navdušena, ni pa edina ... uporabljam še kar nekaj drugih krem (Weleda npr.) in sem tudi zadovoljna. Ampak sestavine so me prepričale. In ritka naših dveh tudi :)

Pa pustimo to, da ne bo preveč reklame.
Raje mi povejte, kolikokrat na dan zamenjate pleničko, kajti mene sodelavki prepričujeta, da jih moram menjati vsaj 6-8-krat na dan, jaz pa pravim, da je to preveč - oz. po potrebi seveda, ampak sem mnenja, da je komot zvečer nova in drži do jutra (mlajši je star 6 mesecev, tako da smo ta hudo že dali skozi).

Hvala vsem za izkušnje.

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Sem si pogledala tole spl. stran potem pa sem šla še na domačo angleško spl. stran Rawgaia, kjer imajo Vlažilno kremo za otroke in malčke za 12,50 funta, kar je ca. 13,50 EUR, naši pa prodajajo za 23,25 EUR. Mislim... user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
15.3.2009 22:20:36   
seny
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Zanimivo, pred šestimi leti, ko je moj sin bil dojenček pa so vsi govorili celo v porodnišnici sestre, da je najboljša kozmeika Bubchen- pa še teško se je dobila zdaj pa pravite, da ni tako. Drugače pa res nisem imela nobenih problemov planice Hugghis( oziroma nekja podobnega ) in kozmetika Bubchen in to naj bi pred šestimi leti bilo naj. V primeru, da mi uspe zanositi še kozmetike ne bom znala kupiti več.
Ja res jeuser posted image user posted image Pred enajstimi leti je bila ta kozmetika špica , vsi so jo priporočali .....Zdaj imam doma še eno dojenčico in sem vsa zmedena user posted image ,kar je bilo včasih super , je danes škodljivo , nezdravo .......user posted image Tudi , če bi jaz še enkrat zanosila , nebi znala kupituser posted image Pred pol leta so mi rekli , da je Mustela kozmetika najboljša ............Zdaj je pa res vse skupaj prezakomplicirano Mustela , Akavuti , Avalon......user posted image No, katera je zdaj najbolj naravna , in katero najbolj priporočajo?

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
16.3.2009 7:05:20   
nežka
Seny, se strinjam s tabo. Uporabljaj tisto, ki odgovarja tvojemu dojenčku. Veliko je dobrih kozmetik, a če tvojemu otroku ne sede, ti nič ne pomaga.
Je pa razlika med danes in včasih po mojem ta, da smo mame veliko bolj informirane in nam proizvajalci težje kar "podturijo". Jaz vedno preberem sestavine in če imam možnost se odločati med slabimi in dobrimi produkti, se bom seveda odločila za dobre.

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Naravna kozmetika za dojenčke
18.3.2009 16:31:36   
Tašana
Katera pa je najbolj naravna kremica, če uporabljaš bombažne pleničke?
Ker pri bombažnih pleničkah piše, da naj nebi nič mazali ritke, ker s kremami naj bi ščasoma zmanjšal vpojnost plenice, ker se pore od tkanine zamašijo. Pa sem res probala brez, pa ni OK pri naši tamali, je dobila rdečo rito. No, pri pralnih pleničkah bomo ostali, imamo Bumgeniusove in so mi super. Nekaj časa sem na tanko namazala ritko z lanenim oljem, sedaj pa sem poskusila tole kremico za dojenčke od Raw Gaie in sem super zadovoljna user posted image

Kako ste se pa ve kaj znašle, ki imate pralne pleničke? Ste brez kremic?

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?