|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nasilen otrok
17.11.2005 7:48:08   
PIAF
Spodaj sem prebrala poste na temo "tepe in grize", pa se javljam z novo temo.
Tudi naš otrok je takšen gnjavator v vrtcu: tepe, grize, celo brca...Mene je to ful presenetilo, ko so mi povedali v vrtcu, saj doma tega ne počne. Pik ima na eno punčko, ki še ne hodi in zato se še ne brani. Danes sem to videla na lastne oči, ko sem ga oddala v vrtcu - letel je takoj k njej in batina...ona je seveda začela takoj jokat...Bilo mi je ful grozno. Ne znam vam povedat, kako grozen občutek je to. Seveda sem mu svoje povedala, da jo mora božat, imeti rad in ji pomagat, ne pa da tepe. Potem ko sem to rekla, je šel do nje in jo pocartal, ampak bogve kaj je bilo potem, ko sem šla.
Pogovarjala sem se z drugo vzgojiteljico (naša žlahta, ki ne dela v tem vrtcu), ki je dolga leta vzgojiteljica in psihologinja. Rekla je, d aje to kriza, ki jo otrok doživlja ob ločitvi od staršev. Naš ima krizo že odkar je vstopil v vrtec, joče, doma je potem grozno siten in kljubuje. Vmes je bilo eno obdobje treh tednov, ko je bilo ok, zdaj pa zopet joče, ko ga oddam zjutraj. Star je 14 mesecev, najmlajši v skupini in največji živec.
Tudi jaz ne vem, kaj storiti. Verjetno bom poiskala kakšno knjigo o vzgoji, če katera pozna kakšno obetajočo, prosim za nasvet.

Lepo pozdravljene!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nasilen otrok
17.11.2005 13:00:06   
Anonimen
Nekaj časa naj ne bo v njeni družbi in ga bo minilo. (cca. 14 dni) Pri nas je delovalo.

(odgovor članu PIAF)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nasilen otrok
18.11.2005 13:00:49   
nejcko
Naš je tudi bolj hude sorte in smo zaradi tega imeli prvo leto jasli kar nekaj problemov. So se pa njegova "nasilna" obdobja pojavila recimo na vsake štiri, pet mesecev in so trajala tam od 3 tedne do enega meseca, potem pa se je unesel. Pa je bilo spet vse ok, potem pa je kar iz ljubega dolgčasa začel spet gnjaviti in tepsti.
Mislim, da s tvojim otrokom ni nič narobe in da je to le eno razvojno obdobje, ki se pri določenih otrocih bolj intenzivno pokaže, pri drugih pa ne. Vzgojiteljice pa pač morajo reagirati na vsakršno nasilje, če že zaradi drugega ne, ker so lahko nekateri starši drugih otrok zelo netolerantni do takšnih "izgredov".

Srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nasilen otrok
18.11.2005 20:19:49   
zoya_
Naša se je tudi zadnjič stepla v vrtcu s fantom. Je bila taka k Tayson user posted image  Ampak kaj češ, nič ne moreš, pač poveš, da ne sme tega delat in da ni lepo, doma tud starejšo sestro nabuta, samo ona včasih čist sama prosi zato, ker jo nekaj časa izziva, potem ima pa dost in puf user posted image  Vsaka je po svoje kriva, kaj čemo user posted image
No v glavnem tist pretep v vrtcu je bil tko, da je potem mamica od fantka rekla, da kao naj pove vzgojiteljica nam, da nej kontroliramo otroka in da je nasilna in da bla bla bla... JA dobr, kaj ji naj, a naj cel da v vrtcu zraven sedim pa gledam, da se ga ne bo dotakla. Naj pa naučijo mulca, da se brani, sej je bil isto star kot naša. Sej ne odobravam, da se otroci pretepajo, samo tako kot fantek je bila tud naša popraskana in vzgojiteljica je rekla, da ni noben nič jokal user posted image . Pol že ni blo tko hudo...

Ma nimaš kej, če je otrok tak... vzgojiteljica nej malo bolj pogleda, ko bosta kaj preveč skupaj, da je ne bo namahal, več pa tko ne morejo naredit...

_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nasilen otrok
20.11.2005 20:11:16   
Anonimen
Prav rada bi prebrala kakšen dober odgovor glede nasilja tako majhnih otrok. Pri nas gre za nasproten primer. Torej - Filip je zelo priden, miren, prijazen in dobrovoljen. v varstvu in doma ..ma kjerkoli nikomur nič noče, takoj se vklopi v družbo otrok, jih boža, deli z njimi igrače.... In potem zadnjič šok, ko sem ga pripeljala v varstvo.user posted image  Še prišla nisva, pa je en mali pridrvel in ga porinil na tla ter nato še udaril po glavi-še predno sem jaz uspela preprečiti.user posted image Filip je seveda začel jokat, un je pa razgrajal naprej. Me je tako pogrelo, da bi v trenutku malemu čez rit primazala.user posted image  Pa vem, da to ni način, niti ni moj otrok, ampak takole...meni nič tebi nič kar udari otroka, ki pride. Pa ni bilo prvič. Sem že marsikaj videla. Tudi povedala sem mu že par besed, da to ni lepo, da se tako en sme, da boli...
Moj otrok se mi je pošteno zasmilil,, da mora biti v varstvu s tako nasilnim otrokom. In me pogreje izjava ene mamice tukaj, da naj naučimo otroka branit se. Ej, ne gre tako. Otrok se sam že nauči osnov socializacije. Mislim, da je prej potrebno iskat rešitve pri otrocih, ki so ansilni. Če pogovor ne pomaga, je treba iskat druge rešitve...dejanja, več topline, več ljubezni, igre "moj moj" medvedek... Pa ne rečem, da tega ne delate. Vendar...nekje je šlo enkaj narobe. Mogoče ljubosumje, pretirana navezanost na varuško, scrkljanost...

(odgovor članu zoya_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nasilen otrok
21.11.2005 8:59:48   
karmy
razvajenost, popustljivost...ko samo enkrat otroku pokažeš da lahko preseže tvoje meje, si oplel do 18. leta oz. dokler živi pri tebi...

in seveda otroci neprestano tipajo kuk dalč grejo lahko in na ne vem katero idiotsko idejo starši celo dovolijo da ostale otroke tepejo...jzt sm tud vidla da so ene parkrat mojga udarl...jzt sm to tistega prokletega mulca šla in rekla da sm še enkrat udari mojga brezveze, mu bom jaz pokazala disciplino in manire...ka se zdej to pravi user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nasilen otrok
21.11.2005 9:42:34   
SILVA
Jaz sem brala v eni ful dobri knjigi,da pri nasilnih otrocih tako malih je najbolje,da se da dva približno enako stara in nasilna otroka skupaj,da se igrata.Ko se pa začneta grizit in tepast,pa noben ne bo ostal dolžan in oba bosta videla da to boli,Baje je treb še nekajkrat to ponovit in potem baje nehajo,ne vem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nasilen otrok
22.11.2005 13:34:09   
zoya_
Midva tamalima poveva, da tepst ni lepo in se ne sme, ampak če te pa kdo udari, pa ne prid špecat, ampak ga mahni nazaj in pol prid povedat in bova midva bolj pozorna in če bo tadrug tamal še naprej udarjal, bo šel pa en od naju tja in ga napizdu, če njegov starš ne bo naredil nič. Zadnjič je že blo tako, en tamau je prav iskal, kako bi koga tepel, pa lasal... pa se pol ni na tapravga spravu in je moj popizdil, je bil tamal pol čist pridn, njegov fotr je pa samo gledal... Ja dobr, da morajo drugi pol vzgajat druge otroke....user posted image

_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nasilen otrok
26.11.2005 23:48:02   
KODA
Ne vem kaj je z našim tastarejšim(5 let).Vsake toliko časa kar znori,če ni nekaj po njegovo in dviguje pesti in grozi,da nas bo udaril.Ampak udariti se pa ne upa.Zgleda,da je to zdaj njegova nova fora..Postal je prav "petelinji".

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu zoya_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?