|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne znamo se še obrniti
11.2.2007 18:56:50   
suzi
Moj ta mali ima 6 mesecev pa se še vedno ne obrne iz hrbta na trebušček, prav tako je čisto neserečen če ga damo kravice past. Ne vem če je to v redu in ali bi ga morali bolj spodbujati k preobračanju?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne znamo se še obrniti
11.2.2007 19:07:29   
bskrle
Poznam deklico, ki se še pri 9 mesecih ni prevalila, zdravnik je ocenil, da se ji ne da in je imela kontrolo čez 1 mesec. Zdravnik je imel (začuda) prav.user posted image Deklica sedaj že pleše balet. 

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne znamo se še obrniti
11.2.2007 19:16:24   
Seven*
Lahko mu malce pomagas tako, da mu pokazes kako naj to stori. Eno rokico mu iztegni in ga prevali cez njo. Tako kot bi se ti obrnila. Tako mi je svetovala in pokazala tudi fizioterapevtka.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne znamo se še obrniti
11.2.2007 19:46:02   
Ezi
Ja, po moje lahko vedno spodbujaš kaj takšnega s kotaljenjem na levo in na desno. Če ga obračaš na levo, mu pokrči desno nogico in ga prevali na bok, kasneje še čez, na trebušček. In obratno. Tako sem jaz  delala.Sicer se je tudi moj čmrlj pozno obrnil s hrbta na trebuh, pri 6ih mesecih pa sploh še ne.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne znamo se še obrniti
11.2.2007 20:26:37   
frutka_
Moj je tudi bil v tem klubu! Nikoli ni bil rad na trebuščku in pasel kravic. Tik preden je shodil je tudi končno splazil. Tako kot pravi seven sem tudi jaz prebrala.
Poskušaj pa to takrat, ko je spočit in dobre volje ter nima polnega trebuščka.

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne znamo se še obrniti
11.2.2007 20:47:03   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: Ezi

Ja, po moje lahko vedno spodbujaš kaj takšnega s kotaljenjem na levo in na desno. Če ga obračaš na levo, mu pokrči desno nogico in ga prevali na bok, kasneje še čez, na trebušček. In obratno. Tako sem jaz  delala.Sicer se je tudi moj čmrlj pozno obrnil s hrbta na trebuh, pri 6ih mesecih pa sploh še ne.


Ja, tako mu pomagaj. Pa vedno ko ga dvigaš (ali polagaš) ga tudi tako dvigni, da ga prej zasukaš na bok.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Ezi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne znamo se še obrniti
12.2.2007 8:26:41   
lenika
Naš se je tudi iz trebuha na hrbet znal obrnit že pred 5. mesecem, iz hrbta na trebuh pa ne. Pa sem mu kazala, ga učila, a ni kazal prav nobenega interesa za to. Nato pa se je nakaj dni pred 6. meseca, kar čez noč to naučil. Enako je bilo s posedanjem in plazenjem. Kar čez noč se je zgodilo, da se je naslednje jutro sam vsedel v posteljici in nato popoldne še začel kabacat po vseh štirih. Tako, da jaz mislim, da sploh ni panike, otroci imajo pač svoj razvoj in se neka stvar lahko zgodi resnično na hitro.
Jaz sem nekje 10 dni nazaj brala post, ki ga je pisala neka mamica, ki ima enako starega otročka kot jaz. Bila je zaskrbljena, ker se otroček ne plazi. Jaz sem pomislila, naš se še posede ne, kaj šele, da bi se plazil ali celovstal. Danes, 10 dni po tem, počne vse troje.

Daj otročku čas, pomoje te bo enkrat samo presenetil.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne znamo se še obrniti
12.2.2007 8:33:54   
Anonimen
moja tavečja se je iz hrbta na trebuh sama prevalila šele pri 8 mesecih pa je vse ok z njo. pač je motorično mal bolj počasna, v mozej pa zato 2x bolj hitra :)

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne znamo se še obrniti
12.2.2007 23:57:34   
severnica77
moj malček še ni bil star en mesec in se je s trebuha prevalil na hrbet. Me je malo zaskrbelo, ker sploh ni hotel biti na trebuščku. Kravice je pasel le kakšno minutko in hop na hrbet. Sedaj pri dveh mesecih pa enostavno tega več ne počne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne znamo se še obrniti
13.2.2007 13:06:18   
suzi
Ste me malo pomirile, sem se že čisto zasekirala. Imam kar nekaj prijatljic s podobno starimi otročki pa se že vsi kotalijo sem in tja. naš je pa bolj lenčko, ga spodbujava z očijem ful, obračava levo desno, kravice pasemo, pa mu je tak hudič biti na trebuščku, on bi raje sedel in sede gledal okoli. A ja, pred časom sem potožila da smo imeli z njim hude težave ker ni več hotel jesti. No zadeva se je zdaj malo umirila. Ugotovili so mu refluks, mleko smo popolnoma črtali iz prehrane in zdaj jemo mlečne kše, banano in korenček. No mleče kaše so zakon in to mu pa nekako gre v rito. Še vedno pride kak dan, ko je malo ali skoraj nič in takrat se mu tudi ful spahuje, dviguje, kolca in je tečna driska - najbrž mu nagaja refluks, ampak zdaj vsaj jemo. No tole ni ravno za to rubriko ampak da povem kako nam gre.

(odgovor članu severnica77)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne znamo se še obrniti
13.2.2007 15:43:08   
Ivanča
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Jaz sem nekje 10 dni nazaj brala post, ki ga je pisala neka mamica, ki ima enako starega otročka kot jaz. Bila je zaskrbljena, ker se otroček ne plazi. Jaz sem pomislila, naš se še posede ne, kaj šele, da bi se plazil ali celovstal. Danes, 10 dni po tem, počne vse troje.

Daj otročku čas, pomoje te bo enkrat samo presenetil.



To je pa dober primeruser posted image  Bomo tudi mi upoštevaliuser posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ne znamo se še obrniti
13.2.2007 15:51:29   
Seven*
Vcasih je bolje, ce je otrok bolj pozen in osvoji vse zadeve, kot pa da prehiteva in vse naredi napol. Vidim pri mojih dveh, taprvi je bil hiter in se zdalec ni tako spreten kot Ema, ki je imela mozgansko krvavitev in smo res delali z njo in je rabila tudi vec casa. Pa je tezka frajerka kaj vse zna in zmore zdaj.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Ivanča)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ne znamo se še obrniti
13.2.2007 21:29:19   
bini
jap, hitro včasih res ni vse..
tavelika se do 9 mesca ni obračala, mali se je že pri 5ih ampak pri vsem ostalem pa malček precej zaostaja za povprečjem - pozno sedenje, še vedno nič plazenja, dvigovanja pa bo kmal star 11 mescovuser posted image
... sej zdej se vsaj trudi, ker se je končno začel sekirat kadar so željene igrače v njegovem nedosegu - zdaj vsaj poskuša več in ni vrag da bo počas pogruntal zadeve... čakam, da se tedenske terapije začnejo poznat tud pri njem - zaenkrat se zelo počasi...user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ne znamo se še obrniti
22.2.2007 19:54:22   
skokica01
Tudi moja user posted image  je stara 6M in se prav tako ne prevali iz hrbta na trebuh ali obratno. Jo ves čas spodbujam, pa nič. Ampak se ne sekiram, enkrat bo že!

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




IMENA OTROK
KUTINA

ALI BI SVOJEGA OTROKA POIMENOVALI NA ŽELJO STARIH STARŠEV?

Da, ker jih spoštujem. (3%)

Ne, ker je to moja lastna izbira. (76%)

Že imam izbrano ime. (8%)

Ne vem. (2%)

Mogoče. (12%)

Partner mi ne dovoli. (0%)


Število vseh glasov: 417

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!