|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nekaj za prebrat
15.12.2004 18:10:23   
Anonimen
Upam da mi ne boste zamerile ampak ta članek mi je bil tako všeč,da vam ga preplonkam,da ga tudi ve preberete.Članek je napisala Sonja Grizila pomočnica glavne odgovorne urednice revije Jana.


Pravzaprav se podajam v hudo nevarnost,da postanem iz prepričane feministke,ki sicer doma ubogljivo kuha in pere,zaprisežena antifeministka,ki bo mladim ženskam dopovedovala,da moški vendarle niso takšne grabežljive barabe,kot je videti na prvi pogled.In so majhni otročki nekaj najlepšega,kar se jim lahko zgodi v življenju.Saj me,za božjo voljo ne boste razumeli narobe?
Kako se moja generacija spominja svojih mam?V glavnem sta jih bili dve vrsti:v eni so bile kmečke in mestne gospodinje,v drugi pa zaposlene tovarišice.Prve so bile sicer več časa z svojimi otroki,a so bile zmeraj brez denarja,druge so si lahko brez hujšega pogajanja z možem kupile nogavice,a jih ni bilo ob pravem času doma.Delale so od šestih(še prej so raznosile po vrtcih ali k babicam zaspane otroke)do dveh,potem so na hitro skuhale in se zakadile na njivo ali vrt.Ali pomagale zidat hišo.Prale so zvečer in likale ponoči.Ne pozabimo,da se je takrat delalo tudi ob sobotah,nedelje pa so bile oplemenitene z delovnimi akcijami.Kar mankaj če si upaš!
Otroci zaposlenih mam smo bili v glavnem kar naprej sami.Zjutraj smo našli na stolu zloženo sveže perilo,šolske naloge nam je le redko kdo pogledal,starši so nam občasno povedali deset božjih zapovedi,pa če so bili verni ali ne,saj veste:ne laži,ne kradi,spoštuj očeta in mater.....Na roditeljske sestanke so hodile praviloma mame in od tam običajno privihrale razkurjene in maščevalne."A zato se nisi mogla naučit biologije,ker si morala pazit na brata?Ti bom že dala,"so kričale okrog vogalov.In grozile z ukinitvijo priboljškov in hišnimi pripori.Je iz nas postalo kaj pametnega?Pravzaprav da.Le redkim iz srednje generacije,ki so danes na pomembnih položajih, je bilo v otroštvu mehko postlano.
Ko se je rodil moj sin,se je na leto rodilo 30.000 otrok,zdaj jih ni niti 17.000.Če bomo ostali pri tej rodnosti,nas bo čez 50 let le še milijon in pol.In kakšnih?Občutljivih,svetobolnih,razvajenih?Danes se moški po eni strani otepajo nezaželenih otrok(nič novega),po drugi strani pa morajo prosjačit zanje(kar je novo).Ženske se namreč bojijo negotovosti,izgube službe ali vsaj dobrega položaja,kajti moški so jih uspešno prepričali,da otroci in karijera ne grejo skupaj.In potem še grožnje z nočnim vstajanjem,operacijami po dojenju povešenih dojk, dragimi varuškami,dopusti,na katere naj kar pozabijo,zabavami,ki jih dolga leta ne bo več in odgovornostjo,ki ji morda sploh niso kos.
In če že imajo otroke,jih večinoma skrbno nadzorujejo,nenehno čistijo od zunaj in znotraj,neutrudno študirajo vso dosegljivo literaturo o negi in vzgoji otrok,se učijo z njimi in se hodijo v šolo z učitelji prepirat in branit svoje dragoceno potomstvo.Le kdo bi pod takimi silnimi pritiski,ki smo jih povzročili sami,nekoliko pa si jih izmislili sami,imeli otroke?Kajti poroka(oziroma družina)je za žensko zanesljiv propad,pravi gospa Jelinek(letošnja nobelova nagrajenka za literaturo).Jaz pa pravim,da prisilimo svoje partnerje,da doma vendarle kaj postorijo,da bodimo nadvse ljubeznive z svojimi taščami,če le hočejo čuvati otroke,da zamižimo,če imajo malčki potrgane gumbe in črne nohte,in jih prepričamo da je šola njihova stvar in ne naša.In da gremo v šolo skupaj z učiteljem napravit načrt,kako bomo prišli na konec lenemu,trmastemu in razvajenemu opotomcu.
Žal za zdaj ne vidim večje sreče,kot je bližina ljubih ljudi,za katere se je treba kar naprej truditi in žrtvovati,ampak oni se za nas tudi morajo,mar ne?



  Neposredna povezava do sporočila: 1
   Nekaj za prebrat
15.12.2004 19:14:01   
KIRA
po drugi strani pa morajo prosjačit zanje(kar je novo).Ženske se namreč bojijo negotovosti,izgube službe ali vsaj dobrega položaja,kajti moški so jih uspešno prepričali,da otroci in karijera ne grejo skupaj.

- v tej situaciji je en mojo dober prijatelj. s punco je skup 8 let, tako dolgo kot jaz z možem. pa jo skoz nagovarja da bi imel otroke. on ima službo, ona pa je do nedavnega študirala in je pred par dnevi končno naredila diplomo. ampak ne. njej je vse drugo bolj pomembno. še celo delat je šla v tujino in ga več mesecev pustila čisto samega doma. potem pa pride nazaj in diplomira. in kaj mislite da bo sedaj? poroka? - mogoče. ampak takoj po opravljeni ceremoniji ima namen spet idi delat v tujino, njega pa nagovarja naj gre zraven in službo tukaj pusti. pa da ne boste mislile da bo iz te moke kaj kruha, ker jo predobro poznam. vsak izgovor ji prav pride, da ji ni treba imet otrok. zdajle se izgovarja na pripravništvo in na službo. ubogi fant je že čisto obupan. jaz ga tolažim,da naj še malo počaka, da že bo, ampak to je vedno teže...
glavni krivec je pa država. če bi bolj podpirala mlade družine se ženske ne bi tako zelo sekirale zaradi službe in bi imele prej otroke in več tudi!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Nekaj za prebrat
15.12.2004 21:08:52   
Blanka77
Morda pa ta ženska sploh nima namena imeti otrok. A je to kej slabeag? Če se ne ćuti zmožna za otroka, je bolje, da ga nima, kot da je potem ves zapuščen. Bi pa morala to svojem fantu povedat, ne pa da ga vleče za nos.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Nekaj za prebrat
16.12.2004 8:57:16   
Trebnje
Zelo lepo in še kako resnično.Ko se odločiš,da boš postala žena in mamica,se v resnici odpoveš mnogim stvarem,ki so te prej osrečevale in bogatile tvojo dušo.Vendar,če se sedaj ozrem nazaj za 10 let...Ne,take sreče in zadovoljstva,ki mi jih dajejo mož in najini otroci,tega prej nisem nikoli občutila.Seveda pridejo težave in mnogi težki trenutki,a če seštejem in vse skupaj postavim na tehtnico,tedaj vem,da sem s poroko in rojstvom otrok samo pridobila in prav nič izgubila.Res pa je,da v življenju išče srečo vsak po svoji poti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Nekaj za prebrat
16.12.2004 9:00:00   
inga
mogoče pa še ni pripravljena met otroka... kaj je to takega? pač hoče nekaj delat, nekaj počet. vprašanje je tudi, kolk je on pripravljen sodelovat pri otroku... a samo dajat denar, ona pa vse ostalo - skrb in vzgoja? no, ne vem, ne morem sodit, ker ju ne poznam. ampak vem, da dobre službe ne rastejo na drevesu, izkušnja bivanja v tujini pa je nekaj takega, kar zelo prispeva k osebnostni rasti.

ampak to je pač moje mnenje, ni nujno, da je res.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Nekaj za prebrat
16.12.2004 10:16:49   
KIRA
med nami povedano, on ima zelo rad otroke. zelo dobro zna delat z njimi, ni tako levi kot moj. odkrito vam povem - če ne bi bila poročena, bi tistega vzela. ukradla bi ga oni izpred nosa.
ampak saj veste - ne veš kaj imaš dokler ne izgubiš. meni se fant smili, ker je tako potrt. on bi rad otroke imel, ona pa se na vse načine brani. ne razumem je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?