|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neocate
19.9.2010 21:06:55   
ZoyaEva
Prosim, če mi lahko poveste kako so vaši otroci sprejeli to mleko ? Ali je dovolj redilno ?  Ali je katera otroku dala to mleku tudi , če ni šlo za dokazano alergijo na kml ?

Moja punčka je stara 4,5 mesece in ima krče dan in noč. Od 4 tedna dalje je bila na Allernovi, delno do 2,5 meseca tudi na mojem mleku (bila na dieti). Krči so bili blažji, a je zelo slabo dobivala na teži in tudi zavračala je hranjenje (jok med hranjenjem). Blato je bilo obilno, tekoče in zeleno.  Dali smo skozi vsemogoče preiskave (gastroskopija, ph-metrija, testi na alergije). Vse bp. Gastroenterolog mi je svetoval, da naj probamo več am, če ji bi kateri ustrezal. Do sedaj probali Sunval, Holle, Aptamil Comfort, Novolac AC nič od tega ne ustreza. Poliva ima krčeke. Po enih tudi bruha v loku. Sedaj bi poskusila z Neocate, a kar malo oklevam. Vem, da me bo udarilo po denarnici, a če se bodo moji punčki prenehajo krčeki ,  mi ne bo škoda niti centa. Malo pa tudi upam, da bi v tem primeru dobili na recept.

Prosim za vaše mnenje in izkušnje......

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Neocate
25.9.2010 17:53:45   
an12ka
če nimate dokazano alergijo na KM ga ne boš dobila na recept.mi imamo potrjeno alergijo na KM pa mu pripada 10 škatel na mesec in ker je požerušček :) pa nimamo dovolj za čez mesec se moram kr mal kregat za te recepte...drugače pa nimamo problemov po tem mleku,rad ga je,mogoče malo poliva.smo bili sedaj na provokaciji z allernovo in ni uspelo,sva pristala v bolnici,tako,da mi sploh nimamo druge izbire zaenkrat kot neocate.

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Neocate
25.9.2010 19:38:35   
ZoyaEva
Hvala za odgovor. Kako pa se kaže pri tvojem sinčku alergija na KM ?

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Neocate
25.9.2010 19:46:20   
an12ka
sluzasto blato,krvne nitke,ekcemi po glavi,bruhanje v loku,krči,razdražljivost...
prejšn tedn pa sva pristala v bolnici po provokaciji z allernovo in so nama sedaj še potrdili,da je hud alergik in da mu razdraži črevesje

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Neocate
25.9.2010 19:52:29   
m_o_i
da se tu napisem: s sumom na alergijo sva bila najprej na allernovi(ga ni najbolj maral), kasneje na ADCju.
tile trbusno-crevesni heci so se dogajali tudi pri nas, dokler nisem poskusla z babylove (DMovo) mlekomuser posted image
seveda najprej postopno uvajanje (1/3 babylove, ostalo ADC), po stirih dnevih pa samo babylove-in hranjenje in kakanje sta postala ciiiiiiiiiiiiiisto drugacna

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Neocate
25.9.2010 20:07:01   
ZoyaEva
O hvala za odgovor. Tudi nam se je blato popravilo ko smo šli iz Allernove na BabySun (SunVal), ki je zelo podoben BabyLove mleku. Sem preverila sestavo in tudi je bio. Sam krčeki ti pa so še........ Doma imam Neocate pa nekak ne zberem poguma ji ga dat. Predvsem zato ker mamo borbe z kg. In ta mlek je ogaben full.

A si ADC in BabyLove mešala med sabo ? Ali si dala najprej enega in potem drugega?

Trenutno poskušamo še s kozjim adaptiranim mlekom (ga mešam z BabySun) a ne kaže dobrp. Še hujši krčeki.

Jaz ne vem zakaj pediatri govorijo naj vztrajamo vsaj en teden na nekem mleku. Ne vem zakaj bi otroka mučila , če se na primer pojavijo hudi krči po nekem mleku. Nazadnje sem jo matrala tri dni z Aptamil LF. Ubožico pa je tak zvijalo da jest ni mogla.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Neocate
25.9.2010 20:14:45   
m_o_i
ja, med sabo sem ju mesala.
sem bla sita teh SUMOV (testi vsi negativni) na alergijo in pediatrinjih "kr ostante na ADCju, ker ga tak dobro prenasa"
denarja pa tut ne stancam,nooo

skratka in sem najprej dodajala eno merico babylove na stiri ADCja, potem pac povecevala pocasi vse do cetrtega dne, ko sem mu dala sam babylove

no, kot napisano-zdaj sele vem, kak zgleda, ko otrok mleko DOBRO prenasauser posted image  ko z veseljem je, ko se rahlo napne, skrci nogice in prdne, ko pritisne in je kakec v plenicki-tak lepi, rumen, kompakten

aja, nas ni sprejel bebivite iz muellerja, pa sta si z bablove-om kr podobna...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Neocate
25.9.2010 21:47:50   
ZoyaEva
Bom poskusili še Babylove. Ne vem več kak ji naj pomagam glede teh krčev. Praviš, da je imel tvoj  user posted image tudi krče. Ali so bili ti krči prisotni cel dan ? Pri nas so namreč skoz. Ponoči sicer spi a zelo nemirno. 

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Neocate
25.9.2010 21:57:14   
m_o_i
ma tisti "pravi" krci so bli neko obdobje; sicer jokal nikoli ne, je pa tak zalostno jecal in se zvijaluser posted image
uporabljala: koroske kapljice, kremico celjskih lekarn(za po trebuscku mazat), masaze pri vsakem previjanju in se kdaj, sab simplex, biogaia(te ostajajo v uporabi, ker je ze od rojstva na antibiotikih-se en SUMuser posted image -zarad refluksa ledvicke)-ma ni da ni!

in vse sem proc zabrisala, ko sem zamenjala mleko! prisezem, da tisti dan, ko je zacel samo z babylove mlekom(ko sem se mesala z ADCjem, je blo se vse prisotno), se je prebava uredila iz 1 na 100 user posted image

ja, cel dan se je dogajalo tisto zvijanje, brcanje z nogicami, noro obracanje glave sem in tja, napenjanje, da bi prdnil, se hujse napenjanje, da bi kakal (je kakal, ja-ko sem mu s palcko pomagala), sluzast zelen kakec, nobenega veselja pri hranjenju...
in se en ja-nemirno spanje!! vse zgoraj opisano je pocel sploh v spanju (cez dan ga se zamotis s cim).
vse to, ko so minili "pravi" krci; prej pa tak da ne govorim niti....

glej, to mleko je 4.95 € za 600 g in mislim, da tudi ce ga potem proc zabrises, ne bo katastrofe... jaz sem ga poskusla tudi samo zato, ker sem prebrala, da so mamice full zadovoljne z njim-in evo! ne morem povedat, kak srecna sem bla, ko je vse zgoraj opisano minilouser posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 25.9.2010 21:58:34 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Neocate
25.9.2010 22:00:41   
an12ka
mogoče res bolje,da še počakaš z neocate,če ga ni treba jest,pač če nima alergije,ker to je res zgornji prag...veš eni imajo krče nonstop,eni gredo mimo tega,kot da ne obstaja.mi jih tudi imamo pa jih nimamo,če je hudo,mu malo pomagam s kapljicami,čeprav se je sedaj precej umirilo.ah,ubožčki so tile naši malčki...

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Neocate
25.9.2010 22:06:27   
ZoyaEva
Jaz je niti ne moram same pustit. Skozi se krči tako da dviguje glavico in jo kar lopne nazaj na tla. Tak da moram tudi skozi pazit , da je na mehkejši podlagi. Ponoči pa poleg dvigovanja tudi noro premika glavo sem ter tja. Joče tak tak. Od dneva odvisno. Včasih bolj, večinoma jo pa tudi kar zamotimo. Sem mislila, da bo trajalo 3 mesece, pa se je kar zavleklo. 3.10 bo stara že 5 mesecev. Je pa imela tudi povečan votel sistem ledvičke. Pa se manjša.

Ja nič. Bomo probali in javim! Če nam rata te povabim na pir user posted image , vidim, da si z Veleja. Jaz sem pa bivša Velenjčanka. Sedaj pa ne živim daleč stran...

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Neocate
25.9.2010 22:11:33   
ZoyaEva
,ekcemi po glavi,bruhanje v loku,krči,razdražljivost...
IZVIRNO SPOROČILO: an12ka

mogoče res bolje,da še počakaš z neocate,če ga ni treba jest,pač če nima alergije,ker to je res zgornji prag...veš eni imajo krče nonstop,eni gredo mimo tega,kot da ne obstaja.mi jih tudi imamo pa jih nimamo,če je hudo,mu malo pomagam s kapljicami,čeprav se je sedaj precej umirilo.ah,ubožčki so tile naši malčki...


Hvala tudi tebi an12ka. V bistvu sem želela preveriti, če so krči zaradi alergije. Ker testi itak ne pokažejo 100% alergije pri tako malih bebijih.  Pa so pri vas minili oz. se umirili po Neocat-u ? Ja res so uboščki, pa še povedat ne znajo kaj jih tare....

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Neocate
25.9.2010 22:18:12   
m_o_i
kava will do (pira ne konzumiram user posted image ) - ce bos kaj po teh koncih hodlauser posted image
pa lahko tudi jaz placamuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Neocate
26.9.2010 11:57:31   
ZoyaEva
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

kava will do (pira ne konzumiram user posted image ) - ce bos kaj po teh koncih hodlauser posted image
pa lahko tudi jaz placamuser posted image


Tak se reče user posted image . Drgač pa tudi meni velik bolj paše.  Javim ....

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Neocate
26.9.2010 19:29:10   
an12ka
zoyaeva...ne vem če so ravno zarad neocata minili,ker jemo neocate od njegovega 10ga dne dalje,ko je napolnil 3 mesece so krči šli papa...pojavili so se spet sedaj pri allernovi,ampak ko sva sedaj črtala to alllernovo je spet ok...

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Neocate
3.10.2010 18:11:55   
ZoyaEva
Naj povem, da se Babylove žal ni obnesel, saj je imela po njem še večje krče. Neocate pa noče in noče piti.  

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Neocate
3.10.2010 19:36:04   
m_o_i
a bi poskusla se z aptamilom ADC? ti ga jaz dam; mam se eno skatlo neodprto (in odvec)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Neocate
3.10.2010 22:58:41   
kalypso
naš je ADC zelo lepo sprejel, pri allernovi pa jok in stok pa niti ust ne odpret, je raje v joku lačen zaspal, kot pa da bi ga moral pit... je pa ADC posebej prilagojeno tudi za otroke, ki imajo raznorazne črevesne težave in intolerance, tako da je zelo lahko prebavljiv. naš po njem ni imel nobenih krčev, pa tudi blato se je normaliziralo, ampak šele po kakšnem mesecu konzumiranja.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno lahko utišam to kozo s piškoti. (Neznana avtorica)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Neocate
15.10.2010 19:16:06   
an12ka
IZVIRNO SPOROČILO: ZoyaEva

Naj povem, da se Babylove žal ni obnesel, saj je imela po njem še večje krče. Neocate pa noče in noče piti.  


sladkaj ga...naju vedno v bolnici sprašujejo,če rad pije to mleko ali ga nama sladkajo...torej ga sladkaj
pri nama ni problema ker že od začetka pijeva to mleko in ne pozna drugega in tudi na teži pridno pridobivamo :)

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Neocate
24.8.2011 9:45:24   
Janee
Živjo,

mene zanima kako si ti rešila potem to težavo,
namreč jaz imam isti problem,deklica je stara
2meseca,tudi nima dokazalo alkergijo,poskusili
sva allernovo-krči,prešli na AdC,ki je bila zaprta,
kljub temu ,da sem ji dodajala lactecon sirup,no
sedaj so mi predpisali Aptamil Comfort-ki pa je
še vedno zaprta,če ji dodam lactecon pa odvaja
-ampak ponjemu se zelo zvija-mislim,da ji to
odvajalo ne ustreza,(a odvaja ,če ji dam vsak dan
,težko gledam ko se nenormalno hudo zvija).
Včeraj popoldan sem ji pa dala babylove mleko,
ker v bistvu še sama nevem kaj ji naj ponudim,
da bo bolj mirna.Po tem mleku jo zopet zvija,
ne mora odvajati-v bistvu sem v začaranem krogu,
nevem več kaj naj.Kupujem ta mleka a še vedno
težave z odvajanjem in krčem.user posted image

(odgovor članu ZoyaEva)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?