|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neodgovorna učiteljica
9.9.2009 14:03:25   
Anneda
Naj nahitro opišem situacijo. Sin in hčerka hodita na podružnično šolo, v 4. in 5. razred. Sina je že lansko leto učila ista učiteljica, hčerko pa letos prvič. Učiteljica uči kombinacijo, 4. in 5. razred skupaj. Je mlada, direktno iz faksa (no pred tem je pol leta učila v podaljšanem bivanju, potem pa bila 2 leti na porodniški) in kar takoj so jo dali učit kombinacijo. V obeh razredih skupaj ima 8 učencev.

Do tu vse lepo in prav. Smo ji dali priložnost, čeprav se meni osebno zdi, da bi morala kombinacijo učit izkušenejša učiteljica. Kje je problem? Otroci prav nič ne odnesejo od pouka. Doma jim moramo snov razložiti starši. Kadarkoli kaj prepisujejo ali odgovarjajo na vprašanja, jim izdelka niti ne pregleda in ne popravi napak. Iz časov mojega šolanja se spomnim, da so nam napake vedno popravljali, pa nas je bilo v razredu 25 in ne samo 8! Opozarjanje na napake se mi zdi bistvenega pomena, saj se s tem otrok vendarle nekaj nauči in izpopolnjuje znanje. Pri tej učiteljici se mi zdi, da ji gre bolj kot za znanje za to, da otroke zaposli in ima mir. Med poukom dela privat stvari, fotokopira, pošilja maile,... To namreč otroci velikokrat povedo, pa ne samo moja dva. Lansko leto sem se že obrnila na ravnatelja šole in sicer po tem, ko je redno zamujala k pouku. Ravnatelj je posredoval in sedaj hodi redno. Pogovarjala sva se tudi glede neustrezne razlage učencev, vendar se glede tega ni nič spremenilo. Kar na jok mi gre, ko vidim kako učenci iz leta v leto vidno nazadujejo v branju, pisanju,... namesto da bi napredovali. 4. in 5. razred se mi zdita namreč precej pomembna za razumevanje snovi v višjih razredih.

Meni se kot staršu zdi njeno ravnanje totalno neodgovorno in nesprejemljivo, ampak enostavno ne vem, kaj lahko še naredim. Že lani sem se poskušala pogovoriti z njo pa ni bilo uspeha. Mogoče je pa problem v meni. Kako rešiti situacijo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Neodgovorna učiteljica
9.9.2009 14:07:30   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Anneda
Lansko leto sem se že obrnila na ravnatelja šole in sicer po tem, ko je redno zamujala k pouku. Ravnatelj je posredoval in sedaj hodi redno.



Jooooj, ta je pa res dobra.

Ja nimaš kaj, razen če ju prepišeš. Drugače pa bi jaz na tvoje mestu skrbela (doma, kaj pa češ), da bi otroka znaa dobro pisat, brat in da bi znaša poštevanko ter seštevat čez desetico brez najmanjše težave. To je osnova za naprej, ostalo se že potem sproti da nadoknaditi.
No, to je moje res čisto laično mnenje, temelječe pač na poznavanju šole, ko sem še jaz hodia tja.

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Neodgovorna učiteljica
9.9.2009 14:42:01   
pety78
Smo ji dali priložnost, čeprav se meni osebno zdi, da bi morala kombinacijo učit izkušenejša učiteljica.


Tudi izkušena učiteljica je morala enkrat začeti, mar ne?

Kako pa lahko med poukom pošilja maile in fotokopira? Kolikor se spomnim, pri nas v razredu, ne v osnovni šoli, ne na srednji, aja, niti na faksu ni bilo tega v razredu, razen seveda v učilnici za informatiko.

Kaj pa drugi starši pravijo?


_____________________________



(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Neodgovorna učiteljica
9.9.2009 14:54:17   
blaža
Kaj pa pravijo ostali starši? Ali tudi oni opazijo, da otroci nazadujejo v branju, da jim nalog ne pregleduje,... a njih to nič ne moti?

Če vas je manj, bi še lažje nastopli skupaj in rešli zadevo.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 8:48:19   
Anneda
Pety78 stvar zgleda približno takole: Učiteljica ima svoj laptop in maile pošilja kar med poukom, sama tega nisem videla, ampak otroci to povejo. Fotokopira zadeve pa v sosednjem prostoru in medtem pusti otroke same brez nadzora. Včeraj so baje v njeni odsotnosti celo skakali čez okna (učilnica je v pritličju). Ne smem niti pomisliti kaj bi se zgodilo, če bi v tistem trenutku pripeljal avto, kajti šola meji na cesto.

Glede drugih staršev je pa takole. Šola stoji na vasi in večinoma se ti ljudje ne ukvarjajo kaj dosti s svojimi otroki (vsaj večina izmed njih, ne sicer vsi). Otroci so večina samorastniki in starši imajo filozofijo, da bodo že naredili osnovno šolo, saj so jo pač tudi sami nekako naredili. V teh družinah nemalokrat kraljuje alkohol in nasilje, ali pa se ukvarjajo s preživetjem (celodnevno delo na kmetiji, ker v službe ne hodijo). Miselnost teh ljudi je popolnoma drugačna. Ostali starši ne upajo nič ukrepati, saj se bojijo za obstoj podružnične šole, ki ima tako malo otrok, da je njen obstoj že leta pod vprašajem. Ob vsem tem pa vsi pozabljajo na otroke. Občasno se kakšna mamica pritoži nad kakšno stvarjo, ampak kakšne organizirane pritožbe pa ni.

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 8:54:40   
~Biba~
IZVIRNO SPOROČILO: Anneda



Glede drugih staršev je pa takole. Šola stoji na vasi in večinoma se ti ljudje ne ukvarjajo kaj dosti s svojimi otroki (vsaj večina izmed njih, ne sicer vsi). Otroci so večina samorastniki in starši imajo filozofijo, da bodo že naredili osnovno šolo, saj so jo pač tudi sami nekako naredili. V teh družinah nemalokrat kraljuje alkohol in nasilje, ali pa se ukvarjajo s preživetjem (celodnevno delo na kmetiji, ker v službe ne hodijo). Miselnost teh ljudi je popolnoma drugačna. Ostali starši ne upajo nič ukrepati, saj se bojijo za obstoj podružnične šole, ki ima tako malo otrok, da je njen obstoj že leta pod vprašajem. Ob vsem tem pa vsi pozabljajo na otroke. Občasno se kakšna mamica pritoži nad kakšno stvarjo, ampak kakšne organizirane pritožbe pa ni.

Se opravičujem, ker nimam kaj povedat glede učiteljice, le to, da takega početja seveda ne podpiram...ampak ne vem no....

OMG kaj je z mano kaj narobe, da sem se edina zgrozila, nad stereotipskim opisom vaščanov?!?

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 8:55:27   
pety78
Učiteljica ima svoj laptop in maile pošilja kar med poukom


Pa, a je to dovoljeno?user posted image

Kaj pa pristojni pravijo?

Jaz bi jim zagrozila s prijavo na ministrstvo za šolstvo, če je vse res tako. Pa probaj se povezati še s kakšnimi starši.


_____________________________



(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 8:56:15   
N _ B
Glede na okolje, ki si ga opisala, bi bilo verjetno težko zbrati vse starše na kup, ampak vseeno lahko poskusiš zbrati vsaj nekaj staršev. Stvar za moje pojme ni tako zelo nedolžna in bi bilo smiselno ukrepat. Pojdite do ravnatelja s pisnimi pripombami, zahtevajte skupni sestanek z učiteljico. Če ne najdete skupnega jezika oz. če se zadeva ne izboljša vam ostane ministrstvo. Žal. Ampak tukaj gre za vaše otroke, ki imajo v prihodnosti zaradi neodgovornosti učiteljice lahko težave.
Kaj pa matična šola? Obstaja možnost, da bi otroka prepisala?

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 9:16:00   
Anneda
Pristojnim konkretno ravnatelju ni mar za njeno početje. Je precej vzvišen človek, ki verjame v svoj prav, čeprav nenehno povdarja, da je sodelovanje s starši in šolo pomembno. Problem je ta, da učiteljica nima nekega nadzora. Sicer ima šola še eno dobro in izkušeno učiteljico, ki uči 1., 2. in 3. razred in se zaveda problema. Sva se veliko pogovarjali v lanskem letu in je tudi sama povedala kako neodgovorna se ji zdi ta druga učiteljica. Njej je sicer povedala določene stvari, nadrejenim pa ne, ker pravi da se boji za službo.

Letos sem veliko razmišljala o prepisu otrok, sploh po tem, ko je k tej učiteljici prišla tudi hčerka, ki je zares zelo brihtna in nadarjena punca. Pa nastaneta 2 problema. Prvi je ta, da bi morala otroke sama vozit vsak dan v šolo (8 km v nasprotni smeri moje službe) in iz nje, ker niso upravičeni do prevoza s kombijem. Ampak to bi se še nakako organizirali. Največji problem je ta, da ko sem ju vprašala, če bi hodila drugam, jima je bilo hudo, da bi ostala še brez teh 4 sošolcev in bi padla v čisto novo skupino, kjer ne bi nikogar poznala (v 6. razred bi odšla skupaj s sošolci na matično šolo). Upoštevala sem njuno željo, čeprav vem, da bi zaradi lukenj v znanju utegnila imeti težave, ko prideta na matično šolo.

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 9:31:59   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: UnPerfect

IZVIRNO SPOROČILO: Anneda



Glede drugih staršev je pa takole. Šola stoji na vasi in večinoma se ti ljudje ne ukvarjajo kaj dosti s svojimi otroki (vsaj večina izmed njih, ne sicer vsi). Otroci so večina samorastniki in starši imajo filozofijo, da bodo že naredili osnovno šolo, saj so jo pač tudi sami nekako naredili. V teh družinah nemalokrat kraljuje alkohol in nasilje, ali pa se ukvarjajo s preživetjem (celodnevno delo na kmetiji, ker v službe ne hodijo). Miselnost teh ljudi je popolnoma drugačna. Ostali starši ne upajo nič ukrepati, saj se bojijo za obstoj podružnične šole, ki ima tako malo otrok, da je njen obstoj že leta pod vprašajem. Ob vsem tem pa vsi pozabljajo na otroke. Občasno se kakšna mamica pritoži nad kakšno stvarjo, ampak kakšne organizirane pritožbe pa ni.

Se opravičujem, ker nimam kaj povedat glede učiteljice, le to, da takega početja seveda ne podpiram...ampak ne vem no....

OMG kaj je z mano kaj narobe, da sem se edina zgrozila, nad stereotipskim opisom vaščanov?!?



Ne, nisi edina, tudi mene je zgrozil stereotip vaščana, ki ne hodi v službo in se ukvarja s preživetjem. Ker okopavat krompir in cel dan se pražit na soncu je pač užitek in ne delo.

Kar se tiče učiteljice - očitno uči na eni sila napredni šoli, da ima takojšen dostop do interneta na svojem laptopu. Mnoge veliko večje šole nimajo tega sistema, hudiča, še faks nima povsod wireless, dvomim sicer da PF ali FF v LJ sploh imata povsod internet, tako da tole z maili je mal vprašljivo. Kaj ona počne in kaj otroci povedo sta lahko dve različni stvari.

Kar se tiče fotokopiranja - priprave na učni pouk so včasih zelo zahtevne, sama sem jih delala tudi po več ur. Res je, da vsak resen učitelj to naredi pred poukom ampak se zgodi, da bi vmes rad kaj še dodal in letiš kopirat. Tud na WC je včasih treba it. Otroci pa lezejo povsod, ja, in jih je treba vzgojit da se skozi okno ne skače, ne pa samo pričakovat, da bo nekdo z njimi 24/7.

V zvezi z njeno nestrokovnostjo pa tole: vsak učitej ima vsako leto hospitacije, torej nekdo pride v razred in prisostvuje pouku. Načeloma niso napovedane in pouk poteka tako, kot je učitelj predvideval, ne glede na to kdo je v razredu.  Mora pač vsaka ura bit pripravljena, čeprav se zgodi v praksi da sem in tja to tud ne izpade tako kot bi človek hotel ali je načrtoval. Pa vendar, konstanten napredek pri pouku mora bit, naloge se popravljajo in znanje se preverja. To je treba zahtevat, pri njej, ravnatelju ali višji instanci. Morda lahko prosiš, da prisostvuješ pouku... Če nočeš krega pa otroke prepisat drugam.

Še o tem, da gre za 8 učencev v razredu: sem jih imela tudi  že manj, pa je včasih lažje imet 25 otrok kot 5, odvisno pač kakšni so. Tud en sam v razredu 25-ih lahko naredi večji kažin kot 50 pridnih. Ne gre za število ampak za kvaliteto. Res pa je, da je lažje obvladat 8 otrok in tud naučit in vzgojit jih je občutno lažje. Mislim, da to kar tebe mori je predvsem to, da pri 8-ih bi se jim lahko veliko bolj posvetila kot se dejansko jim. Ja, vsak ni rojen za učiteljski poklic, žal. Sploh pa na RR preberem neštetokrat, da se v službo hodi denar zaslužit, živi se pa drugje. Tale učiteljica se tega modrega nasveta zelo lepo drži.

Ostaja ti še ena možnost: preverjaj ves čas kaj delajo in kako, ter ji to ves čas serviraj. Rečeno drugače, obesi se ji za vrat. Ko ji boš šla dovolj na živce bo morda kaj spremenila, ker ni prijetno hodit v razred kjer ves čas veš, da nekdo kot Demoklejev meč visi nad tabo. Pač, se bo treba naučit kako se poučuje in če ne na lep pa na grd način. Ne vem, jaz bi glede na to kar si napisala v zadnjem postu, naredila prav to --- obesila bi se ji za vrat in hodila na vsak možen sestanek in se borila za svoje otroke. Itak bosta čez leto-dve ven iz te šole, tak da ne igra neke vloge. Moraš pa vedet, da  bosta morala v prihodnosti "tekmovat" z drugimi vrstniki, ki so imeli že v štartu veliko večje možnosti napredka. Tudi to ji lahko poveš, da bo vedela, za kaj se boriš, pa še dodaj, da je sama tudi mama in verjetno hoče za svoje otroke, da bodo kdaj šli študirat in kaj dosegli a ne?

Držim pesti, da uspe! Srečno.

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 9:36:11   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: UnPerfect

OMG kaj je z mano kaj narobe, da sem se edina zgrozila, nad stereotipskim opisom vaščanov?!?


-----------------------
Potem je tudi z mano nekaj narobe user posted image . Ker ko sem prebrala ta post, sem najprej pomislila, ta ženska pa ima velike težave v lifu...

In da nadaljujem..user posted image  Glede na nezadovoljstvo s šolo, se ti zdi dnevna vožnja (16 km) problematična?! user posted image  Imam občutek, da imaš zelo dosti časa in da pač iščeš dlako v jajcu.
Če torej sklepaš, da šola ni ok za tvoje (zelo brihtne in nadarjene) otroke, jih enostavno prepiši. Otrokom razloži, da jim želiš najboljše in da zato gredo na drugo šolo, kjer se bodo imeli dobro in kjer bo za njih boljše poskrbljeno. Basta.
Ne pa da nonstop opletaš z drugimi (učiteljicami) preko ta prve, hkrati pa ne narediš edinega smiselnega koraka.

Lep pozdrav na tvoj zaplankan oblaček user posted image



< Sporočilo je popravil Rožica I -- 10.9.2009 9:43:40 >


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 10:00:35   
pety78

Lep pozdrav na tvoj zaplankan oblaček user posted image !


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 10:03:13   
Anneda
Rožica oprosti ampak tvoj odgovor se mi zdi malo žaljiv. Če bi dobro prebrala moj zadnji post, bi vedela, da vožnja ni problem, je lepo napisano. In ja, moja otroka sta brihtna, zanje želim najboljše in verjetno vsaka mama najbolje pozna svoje otroke. In zaradi ene učiteljice, ki pride v šolo počivat in urejat osebne stvari, pač otroci ne smejo trpeti. Pika. Zavedam se, da ima odgovorno delo in cenim delo učiteljic, ker verjamem, da je težko. In hvala za skrb - nimam problemov v lifu, pač imam jih tako kot vsi, tiste običajne. Kar se pa tiče opisa vaškega življenja pa sem zgolj napisala resnico, ki velja za našo vas in ne za vaško življenje nasploh. Mogoče to ni bilo jasno povedano. Ni bil pa to moj namen šimfati ostale, temveč zgolj odgovor zakaj večina staršev ne ukrepa. Moje videnje in razmišljanje pač.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 10:36:00   
Rožica I
Verjamem, da je moj odgovor zate žaljiv- saj je bil s tem namenom tudi napisan. Enako, kot bi bil tvoj opis vaščanov zelo žaljiv zanje. Ne verjameš? Daj ga kateremu izmed njih za prebrat.

Razumem, da te skrbi za izobrazbo lastnih otrok- kakor vse normalne starše. Tudi sama nimam otroka v prvi šoli, ki mi je pred nosom, ampak ga vozim tja, kjer se mi zdi zanj najbolj primerno. S tem, da ne pljuvam po ljudeh, ki imajo otroke v drugih šolah, ampak zmeraj rečem, da je super, da imamo možnost izbire.

Kot sem opisala, me je zmotilo tvoje subjektivno opisovanje odnosa večine staršev v vaši vasi, zato sem pomislila, da se ukvarjaš z povsem nerelevantnimi zadevami, saj si iz nezadovoljstva nad učiteljico, prišla do nezadovoljstva nad pretežno večino vaščanov in njihovim načinom življenja.

Imam občutek, da si se predkratkim preselila iz mesta na vas, in v lastnem nezadovoljem/neaktivnem/neproduktivnem življenju ter vzvišenem pogledu na vse prisotne, iščeš le negativne strani.

Kljub vsem mojim mislim, ti iskreno želim, da uspešno poskrbiš, da bodo tvoji otroci deležni izobrazbe, ki se ti zdi zanje najbolj primerna.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 10:56:53   
Anneda
Rožica na tej isti vasi sem rojena in sem ponosna na to! Sprejmem tvoje razmišljanje in se opravičujem, če sem kakšnega vaščana užalila. Nisem želela posploševat. Sem pa pač brez dlake na jeziku in povem kar mislim, zakaj bi si zatiskala oči pred realnostjo. Hvala za mnenja vseh ostalih in še enkrat povdarjam moj namen je bil samo vprašati, kaj storiti glede neodgovorne učiteljice, kar mislim, da s svojimi dejanji dejansko tudi je. Vem, da imam možnost prepisa, vendar zakaj bi zaradi neodgovorne učiteljice otroke odtrgala iz domačega okolja, od prijateljev? Moj pogled na učiteljico ni vzvišen in ne stresam nezadovoljstva nad svojim življenjem nad njo. Z vsemi ostalimi učiteljicami v vrtcu in šoli nikoli nisem imela nobenih težav in so se mi zdele krasne osebe, predane svojemu poklicu. Drugače pa vsem hvala za lepe želje. Prepričana sem, da bomo zadevo uredili v dobro otrok.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 11:30:16   
pety78
Anneda, kar navadi se, da se vse pogosteje vpikujejo v eno dvoumno napisano besedo in iz nje potegnejo najslabši možni scenarij, kar se da. Mah, prezri, pa bo.

Drugače pa upam, da boš uredila in se postavi za svoje otroke!


_____________________________



(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 14:16:32   
Lara28
Tudi sama sem učiteljica na podobni šoli, učim pa tri kombinacije (1.,3. in 4. razred)  in imam 10 otrok v razredu.   Na šoli sem sama, za 3 ure pride zjutraj čkistilka, ki nam pripravi še malico. Tako da sdem velikokrta še kaj drugega kot učiteljica: hišnik, čistilka (če se poljie kaj ne more tak ostat do drugega dne, če kdo bruha na wc-ju tudi ne...), nabavni za vse, itd.

quote]IZVIRNO SPOROČILO: Anneda


Je mlada, direktno iz faksa (no pred tem je pol leta učila v podaljšanem bivanju, potem pa bila 2 leti na porodniški) in kar takoj so jo dali učit kombinacijo. .  - pred 6 leti sem bila tudi jaz tak primerek. So me vrgli v vodo in sem pač plavala. Kombinacije se pač vsi ognejo če se da.

Kadarkoli kaj prepisujejo ali odgovarjajo na vprašanja, jim izdelka niti ne pregleda in ne popravi napak. Iz časov mojega šolanja se spomnim, da so nam napake vedno popravljali, pa nas je bilo v razredu 25 in ne samo 8!
Samo tu te moram opozoriti, da ko oni rešujejo, učiteljica nima časa hodit okoloi njih in gledat kaj počnejo, ampak med tem časom razlaga in podaja snov učencem drugega razreda. Med odmorom se mora pripravit na naslednjo učno uro in tudi ni časa. Po pouku pa grejo učenci domov. Če imajo nalogo v zvezkih, kjer je tudi naloga, jih ne morajo pustit v šoli da bi jih pogledal. Ni tako enostavno, kot se mogoče tebi zdi, čeprav je samo 8 učencev. Jaz ponavadi ne sfolgam niti na wc med odmorom, malicam pa ponavadi kar zraven fotokopirca ali pa računalnika.

Pri tej učiteljici se mi zdi, da ji gre bolj kot za znanje za to, da otroke zaposli in ima mir. Med poukom dela privat stvari, fotokopira, pošilja maile,... To namreč otroci velikokrat povedo, pa ne samo moja dva. 
Jaz imam računalnik in fotokopirc v razredu in tudi večkrat kaj sprintam med uro. V kombinaciji se zgodi, da ura ne poteka tako kot si mislil. In ne moreš kar nekaj improvizirat, ker imaš več različnih snovi za razložit. Pač stopim do rač. in sprintam. Dodatne naloge pa imam tako vedno. Ali pa sami rešujejo na rač. kake naloge dodatne.

Kar na jok mi gre, ko vidim kako učenci iz leta v leto vidno nazadujejo v branju, pisanju,... namesto da bi napredovali. Je to sigurno krivda učiteljice? Ne morem je branit, kako nauči, ker je ne poznam. Ampak pred obsojanjem bi se jaz z njo res pogovorila in ji pokazala, da otroci znajo manj kot prej. Lahko pa je to samo sindrom poletja. Moji trenutno tudi še znajo manj kot so junija. Ampak sio bodo že priklicali nazaj kar so pozabili!
[/quote]



Skratka želimti, da uredite čimprej in za vse čimboljše. Hotela sem samo poudariti, da je učenje v kombinaciji res ena specifika - še posebno če gre za malo šolo in samo en ali dva oddelka.
Sama res delam s srcem in mi ni težko marsikaj narediti za svoje učence. Zaradi tega pride tudi do težav, ker mi včasih zmanjka časa za mojo družino. Pa kljkub temu nimam vse brezhibnmo pripravljeno in narejeno v šoli. Tega se zavedam. Ampak se trudim.In če bi me kdo označil za neodgovorno, bi bila zelo prizadeta.

< Sporočilo je popravil Lara28 -- 10.9.2009 14:21:09 >

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 17:50:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anneda

Kje je problem? Otroci prav nič ne odnesejo od pouka. Doma jim moramo snov razložiti starši.


Po sestih dneh efektivnega ucenja ti zakljucis, da otroci nic ne odnesejo user posted image .

Se odrasel clovek potrebuje po letnem dopustu nekaj dni, da so mozgani cisto na 100%, kaj sele otrok po dveh mesecih pocitnic. Saj ce zelis, da so popolni od prvega dne, jih naslednjic prej pripravi doma, da bodo mozgani navajeni na miganje.

Itak pa mislim, da ze v osnovi pretiravas, da otroci ne odnesejo prav nic?
Ne vem no, ampak skuliraj prvo malo sebe potem pa stopi z argumenti do uciteljice. Najbrz tudi njej ni prav lahko in po nekaj dneh ne mores pricakovati enakega ucinka kot od nekoga z izkusnjami.

(odgovor članu Anneda)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Neodgovorna učiteljica
10.9.2009 21:19:33   
bumerang
Učiteljica je neodgovorna, tebi pa je preveč narediti 8 km v nasprotno smer od tvoje službe? Svašta!

Glede zamujanja se sicer močno strinjam, da se to ne sme dogajati, glede ostalega pa:
- Eden od učencev prebere rezultate naloge ali pa to stori učitelj, ostali učenci pa imajo nalogo, da si prekontrolirajo rezultate in označijo, če so naloge prav rešene ali narobe. Samostojno. Pa si ja menda ne predstavljaš, da bo učiteljica vsak dan pregledovala vse zvezke? Zakonsko je to zavezana narediti le nekajkrat na leto (odvisno od števila ur predmeta tedensko).
- Učitelj uči, učenci pa se naučijo ali pa tudi ne. Če se ne, ni krivda učitelja. Ta pač ne izdeluje opek standardiziranih dimenzij iz vnaprej poenotenega materiala torej tudi ne more biti odgovoren za to, kar "pride ven".

Ti svetujem, da otroke obdržiš doma in jih šolaš sama. Saj praviš, da to že itak delaš!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Neodgovorna učiteljica
11.9.2009 9:09:16   
Anneda
Lara28 hvala za tvoj prispevek, si nadzorno predstavila delo v kombiniranem oddelku in že po tvojem pisanju je videti, da najbrž s srcem opravljaš delo. Za Mič in bumerang pa itak nimam odgovora, saj več kot očitno mojih postov nista natančno brali. Lepo piše, da sina že 2 leti uči ta učiteljica. Piše tudi, da prevoz ni problem, saj bi se že nekako organizirali. Sicer pa smo včeraj imeli roditeljski sestanek in ravnatelj je sam izrazil zaskrbljenost nad tem, da vsako leto pri tej učiteljici potrebuje specialnega pedagoga več kot polovica vseh otrok kar jih uči, pri drugi učiteljici pa že kar nekaj let ni nihče potreboval specialnega pedagoga. To pa je tudi podatek, ki nekaj pove.

Sicer se mi pa ne da več s tem ukvarjat, zame je tema zaključena. Razen nekaterih, ki ste dejansko dale koristne nasvete, za katere se vam zahvaljujem, druge iščete dlako v jajcu.

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Neodgovorna učiteljica
11.9.2009 19:50:20   
bumerang
Eno je, če samo tvoj otrok ne razume snovi in mu je doma potrebno snov razlagati ponovno, nekaj povsem drugega pa je, če se to dogaja večini otrok.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anneda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Neodgovorna učiteljica
12.9.2009 10:11:57   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: Lara28

Tudi sama sem učiteljica na podobni šoli, učim pa tri kombinacije (1.,3. in 4. razred)  in imam 10 otrok v razredu.   Na šoli sem sama, za 3 ure pride zjutraj čkistilka, ki nam pripravi še malico. Tako da sdem velikokrta še kaj drugega kot učiteljica: hišnik, čistilka (če se poljie kaj ne more tak ostat do drugega dne, če kdo bruha na wc-ju tudi ne...), nabavni za vse, itd.

Sama sem po izobrazbi učiteljica in bom verjetno še nekaj časa učila, čeprav zaključujem podiplomski študij na čisto drugi smeri. Ko sem začela učit v podaljšanem bivanju, sem mesec in pol poleg podaljšanega bivanja učila tudi kombinacijo 4. in 5. razredov na podružnični šoli, v razredu pa je bilo 19 učencev. Poleg tega, da sem imela v oddelku podaljšanega bivanja menda najhujši razred na celi šoli in vsaj dva učenca s posebnimi potrebami, vzgojno problematičnih je bilo skoraj polovico teh učencev. So pa bili na srečo na podružnični šoli otroci taki, kot iz pravljice - ne moreš verjet, da je bila taka razlika. Bilo pa je zelo naporno, mislim, prava katastrofa, če mene vprašate... Sploh pa kot začetnica pol stvari nisem obvladala, otroci me niti slučajno niso ubogali, mislila sem sama pustit to službo. Amapk nisem bila kriva sama, za take situacije je krivo vodstvo, ne učitelji in sploh celotni sistem šolstva v državi, ki je BTW poden od podna...

quote]IZVIRNO SPOROČILO: Anneda


Je mlada, direktno iz faksa (no pred tem je pol leta učila v podaljšanem bivanju, potem pa bila 2 leti na porodniški) in kar takoj so jo dali učit kombinacijo. .  - pred 6 leti sem bila tudi jaz tak primerek. So me vrgli v vodo in sem pač plavala. Kombinacije se pač vsi ognejo če se da.

Kombinacija, če mene vprašaš, je katastrofa - so pa na podružničnih šolah praviloma otroci bolj obvladljivi, ni pa nujno. Moraš bit res dober organizator za to in delat dvojne priprave kot začetnik - uf... Trenutno učim peti razred in priprave delam tudi do enih zjutraj, če hočem da je vse kot je treba. Pa sploh ni kombinacija.

Kadarkoli kaj prepisujejo ali odgovarjajo na vprašanja, jim izdelka niti ne pregleda in ne popravi napak. Iz časov mojega šolanja se spomnim, da so nam napake vedno popravljali, pa nas je bilo v razredu 25 in ne samo 8!
Samo tu te moram opozoriti, da ko oni rešujejo, učiteljica nima časa hodit okoloi njih in gledat kaj počnejo, ampak med tem časom razlaga in podaja snov učencem drugega razreda. Med odmorom se mora pripravit na naslednjo učno uro in tudi ni časa. Po pouku pa grejo učenci domov. Če imajo nalogo v zvezkih, kjer je tudi naloga, jih ne morajo pustit v šoli da bi jih pogledal. Ni tako enostavno, kot se mogoče tebi zdi, čeprav je samo 8 učencev. Jaz ponavadi ne sfolgam niti na wc med odmorom, malicam pa ponavadi kar zraven fotokopirca ali pa računalnika.

Ne, res nimaš časa - enostavno ga nimaš. Nekatere si ga vzamejo in potem zamujajo na pouk. Pri nas se to dogaja in če bi jaz bila starš, bi ravno tako ponorela. In sem tudi že povedala šolski psihologinji (ker bodo moji otroci hodili verjetno na to šolo kjer delam), da se bom pritožila, če se bodo take stvari dogajale. Kot učitelj pač moraš sprejet dejstvo, da je narava dela pač takšna.

Pri tej učiteljici se mi zdi, da ji gre bolj kot za znanje za to, da otroke zaposli in ima mir. Med poukom dela privat stvari, fotokopira, pošilja maile,... To namreč otroci velikokrat povedo, pa ne samo moja dva. 
Jaz imam računalnik in fotokopirc v razredu in tudi večkrat kaj sprintam med uro. V kombinaciji se zgodi, da ura ne poteka tako kot si mislil. In ne moreš kar nekaj improvizirat, ker imaš več različnih snovi za razložit. Pač stopim do rač. in sprintam. Dodatne naloge pa imam tako vedno. Ali pa sami rešujejo na rač. kake naloge dodatne.

Učiteljica verjetno ne dela privat stvari, ampak priprave za naprej. To se mi ne zdi sporno, če učenci rešujejo učne liste ali kaj podobnega, pri kakem preverjanju itd., verjetno če jo potrebujejo itak skoči na pomoč - moraš pač izkoristit tisti čas. Drugače pa - kar se tiče kopiranja med poukom, OK ti si imela kopirc v učilnici, če mene vprašaš, se take stvari pripravijo pred ali po pouku. Sploh pa to, da so otroci skakali čez okna, to si nobena učiteljica nebi smela dopustit! Sploh če so to naredili večkrat.

Kar se tiče tega, da je treba otroke zaposlit - to jih je ravno treba! Iz tega se namreč učijo. Mir - hm... če res delajo nekaj koristnega, ne samo rešujejo neke učne liste, mira niti skoraj ne more bit. Če jim pa stalno deli samo neke liste za reševat in niti ne preveri, tudi ustno ne, če so rešili pravilno, potem zna bit pa mogoče problem...

Jaz si vzamem čas in jim popravim zvezke in pregledam. Čisto za vsako stvar res ni časa, enostavno ga ni. Ampak sem pa ugotovila, da prejšnji učitelji niso imeli teh navad in niso nikoli v zvezke npr. otrokom popravili z rdečo. Otroci so bili namreč začudeni in so me spraševali, če morajo zvezke dat podpisat staršem... To je 5.razred in učenci npr. ne vedo, da snov pišemo v zvezke po vrsti, da je najprej naslov, potem podnaslov, in da pišejo potem naprej... Kar se tega tiče sem jaz res tečna. Tudi glede označevanja nalog v zvezkih. Niso vedeli, da je treba napisat naslov domača naloga, čedelašDN v zvezek. Niso vedeli, da je treba napisat naslov vaja, če rešujemo pri pouku v zvezke. Niso npr. vedeli, da je treba začet pisat snov na začetku vrstice in da ne greš za vsak stavek v novo vrsto. Še vedno vsi ne vedo, da je na začetku povedi velika začetnica. Nekateri ne vedo, da med besedo in piko na koncu stavka ni presledka. Ne vedo, da je treba nekatere stvari pri geometriji obvezno narisat z ravnilom. Pa raje ne naštevam več, ker mi gredo dlake po konci...

Kar na jok mi gre, ko vidim kako učenci iz leta v leto vidno nazadujejo v branju, pisanju,... namesto da bi napredovali. Je to sigurno krivda učiteljice? Ne morem je branit, kako nauči, ker je ne poznam. Ampak pred obsojanjem bi se jaz z njo res pogovorila in ji pokazala, da otroci znajo manj kot prej. Lahko pa je to samo sindrom poletja. Moji trenutno tudi še znajo manj kot so junija. Ampak sio bodo že priklicali nazaj kar so pozabili!


Meni gre tudi in se strinjam z Anneda. Ni pa verjetno vsega kriva učiteljica. Učni načrti so tako prepolni, da ni res... katastrofa, če mene vprašaš. Pozabljajo pa na osnovne stvari.



Skratka želimti, da uredite čimprej in za vse čimboljše. Hotela sem samo poudariti, da je učenje v kombinaciji res ena specifika - še posebno če gre za malo šolo in samo en ali dva oddelka.
Sama res delam s srcem in mi ni težko marsikaj narediti za svoje učence. Zaradi tega pride tudi do težav, ker mi včasih zmanjka časa za mojo družino. Pa kljkub temu nimam vse brezhibnmo pripravljeno in narejeno v šoli. Tega se zavedam. Ampak se trudim.In če bi me kdo označil za neodgovorno, bi bila zelo prizadeta.


Jaz pa sem že videla neodgovorne učiteljice in sploh jih ni malo. Zaradi ene sem imela precej problemov in se mi zdi, da sem zaradi nje izpadla prvo leto precej slabše kot bi sicer. Imeli smo pač podaljšek v razredu, kjer je ona učila in nikoli niso pospravljali za seboj, razred je bil KATASTROFA. In se ni dalo z njo nič zmenit. Večkrat smo pospravljali za njimi - če bi videli SMETIŠČE. Otrokom se ni dalo nič več, motivacija jim je čist padla. In se sprašujem, kake ima potem priprave in kak je pouk, če ne zna pospravit za seboj. Enkrat je prišla na ogled ravnateljica, ker jo je poklicala čistilka - verjetno ej pač mislila, da smo tak razred za seboj zapustili mi. Nihče mi pa ni tega rekel.
Pri nas je pa zamujanje tudi po 20 minut na uro čisti običaj. To je polovica ure, skoraj... Jaz nisem med temi in ne mislim bit, ker mi je žal otrok.

Moj delovni dan pa izgleda tako - za tiste, ki niso učitelji in ne verjamejo: v šolo pridem ob 7.00 vsak dan, potem imamo pri nas enkrat na teden varstvo, enkrat na teden aktiv, enkrat na teden načrtovanje in enkrat na teden dopolnilni oziroma dodatni pouk. En dan, ki ostane, si mogoče delam priprave, itak pa imam tudi dežurstvo. Potem delam od 8. 15 do 12. 35 brez odmora, malico jem skupaj z učenci v razredu, en dan v tednu je 6 ur, delam do 13. 40, ker imajo vmes kosilo. Ostali dnevi, ko nisi skoraj do dveh v šoli, imaš en dan do dveh varstvo, en dan dežurstvo,ostaneta še dva dneva, ko pa potem urejaš razne stvari - kličeš starše na roditeljski, urejaš dokumentacijo, krožki, pa da raje ne govorim... V glavnem, doma sem ponavadi okrog 15. 30, s tem da je vožnje 10 minut. Doma skuham kosilo, do petih nekako vse pospravim (na grobo), potem pa od petih do enajstih zvečer, kar se potegne tudi do enih zjutraj, pišem priprave. Pišem jih pa zato, ker mi priprave,ki sem jih dobila od drugih ne ustrezajo, sploh pa si je treba pripravit didaktični matrerial, napisat prosojnice, pripravit zapise v zvezke.

Ne vem, meni je sicer to tako - prvo leto v 5. razredu, ne mislim delat tega celo življenje, ampak mi pa delo ustreza, ker se mi zdi, da delam nekaj koristnega. Imamo podjetje, ampak po resnici povedano, pogledam samo še meile in preložil stvari na pleča mojega partnerja, ker sem pač rekla, da če so mi že zaupali to nalogo, ne mislim nikogar pustit na cedilu. BTW moj partner, ki je naenem podjetju na vodilnem položaju in direktor svoje firme, nima niti slučajno toliko dela kot jaz, res ne. Ker pa so mi zadeve z managementom jasne, ker je to pač moje študijsko področje in v praksi sem to že kar dosti izkusila, bom pa rekla tako: ravnatelji delajo šolske napake... Cel sistem je totalno neorganiziran in vsi bi imeli manj dela, če bi to en pameten, ki ve kaj dela, vzel v roke. Sam, po mojem jim to, da smo si starši in učitelji stalno v laseh, celo prav pride. Vsi potem pozabijo na tiste zgoraj.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Neodgovorna učiteljica
12.9.2009 15:29:28   
Gina
Saj se nisem hotela sploh oglašat, ker mi je malo mimo vse skup, pljuvanje vsepovprek. Saj nič ne rečem, obstaja možnost, da je kje kakšna čist neodgovorna učiteljica, po zakonu poveprečja seveda obstaja, vendar obstaja še precej več možnosti po zakonu povprečja, da gre za starša, ki nima niti pravih predstav niti pravih vrednot, sploh če pljuva čez kmete...živim na vasi in se mi vaški ljudje zdijo mnogo boljša družba kot povprečen meščan... Sodit pa ne morem, ker ne poznam vseh dejstev. Lahko ima prav starš, lahko je učiteljica res neodgovorna....

Tole bom pa vseeno komentirala, ker se žal spet vidi, da gre za začetnika učitelja, ki ne pozna niti sistema kot takega prav dobro, žal. Čeprav se z marisčem lahko strinjam, se z marsičem tudi ne:

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Bilo pa je zelo naporno, mislim, prava katastrofa, če mene vprašate... Sploh pa kot začetnica pol stvari nisem obvladala, otroci me niti slučajno niso ubogali, mislila sem sama pustit to službo. Amapk nisem bila kriva sama, za take situacije je krivo vodstvo, ne učitelji in sploh celotni sistem šolstva v državi, ki je BTW poden od podna...

Kako misliš, da učitelji nismo krivi? Seveda smo. Krivi smo, ker dopuščamo pinkponkanje z nami, krivi smo, ker dopuščamo, če kaj dopuščamo. Imela sem take in drugačne otroke, od zelo mirnih do zelo razpuščenih, od popolnoma drugačnih kulturnih okolij, do tipičnega malomeščanskega vedenja, pa ti povem, da ko imaš izkušnje, lažje delaš, ker stvar obvladaš. Noben ravnatelj ti pri tem ne more pomagat, starši pa tudi ne, ker pač razmišljajo kot razmišljajo. Vsak zase meni, da razmišlja prav, kot meniš ti zase ali jaz zase. Tako pač je, različni smo in s tem je treba živet. UN so pa zanič, to je dejstvo. Vendar so znaič, ker večina ljudi meni, da so ok. Če jaz ali ti ne spadava v povprečje razmišljanja o količini snovi, ki naj bi jo en otrok predelal, se morava sprijazit s tem, da večina tako ne misli in naj zato požro posledice. Kaznujejo itak sebe in svoje otroke. Torej bom učila kot hočejo in se ne bom sekirala.


IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Kombinacija, če mene vprašaš, je katastrofa - so pa na podružničnih šolah praviloma otroci bolj obvladljivi, ni pa nujno. Moraš bit res dober organizator za to in delat dvojne priprave kot začetnik - uf... Trenutno učim peti razred in priprave delam tudi do enih zjutraj, če hočem da je vse kot je treba. Pa sploh ni kombinacija.



Seveda je naporno, vendar ima to delo svoje pluse in minuse, kakor če učiš na matični šoli, vednar je nekaterim učiteljem to delo fajn - kombinacija mislim. Na naši podružnici učiteljice uživajo in vidi se jim to. Krasne so, vsi smo zadovoljni z njimi.


Ne, res nimaš časa - enostavno ga nimaš. Nekatere si ga vzamejo in potem zamujajo na pouk. Pri nas se to dogaja in če bi jaz bila starš, bi ravno tako ponorela. In sem tudi že povedala šolski psihologinji (ker bodo moji otroci hodili verjetno na to šolo kjer delam), da se bom pritožila, če se bodo take stvari dogajale. Kot učitelj pač moraš sprejet dejstvo, da je narava dela pač takšna.

Ah daj no, tolk kritizirat. Pri nas recimo nobeden ne zamuja, oz. res redko kdo. Poleg tega to ni pogoj za to, da boš otroke kaj naučil. Vse kaj drugega je kazalec uspešnosti učitelja. Jaz sem bila zelo vesel,a ko je hči v 4. razredu rekla, da ko naredi vse, kar je morala pri neki uri, da ima naprej do konca ure prosto, fraj. Zakaj bi morala zato, ker je bila pridna, poslušala, sledila, dojela, pa vse brez napak naredila, dobiti kazen, pa še dodatno delati? Končno ena pametna učiteljica. Jasno je, da če nekaj znaš, da znaš, d ne boš nič več znal, če boš vadil v nedogled. To je pa res butasto. In ko bodo učitelji to dojeli, bodo šole prijaznejše.
Pa še nekaj je res, včasih kaj pozabiš ali se ti kaj zalomi. Jaz sem ta teden letela recimo med odmorom popravit in printat ven eno reč za starše, ker sem se v osnovnem sporočilu, ki sem ga pisala in printala doma, slovnično zmotila. Med poukom sem recimo letela po hišnika, ker se nam je miza "udrla", pa otrok ni mogel pisat. Vse sorte prekrške po tvojem sem naredila. Lahko bi se kdo obesil na to, pa rekel, da delam reči med službnim časom, ki so za mojo zabavo, ali da nečesa nisem naredila doma, kar bi morala, če ne bi poznal ozadja. IN mame sigurno ne poznajo vseh ozadij. Jih ne morejo. Aja, še en prekršek sem naredila ta teden. wc se nam je pokvaril, pa sem letela v spodnje nadstopje lulat. Matr, da me ni kdo videl, kaj si drznem delat tam, ko spadam drugam.



Jaz si vzamem čas in jim popravim zvezke in pregledam. Čisto za vsako stvar res ni časa, enostavno ga ni. Ampak sem pa ugotovila, da prejšnji učitelji niso imeli teh navad in niso nikoli v zvezke npr. otrokom popravili z rdečo. Otroci so bili namreč začudeni in so me spraševali, če morajo zvezke dat podpisat staršem... To je 5.razred in učenci npr. ne vedo, da snov pišemo v zvezke po vrsti, da je najprej naslov, potem podnaslov, in da pišejo potem naprej... Kar se tega tiče sem jaz res tečna. Tudi glede označevanja nalog v zvezkih. Niso vedeli, da je treba napisat naslov domača naloga, čedelašDN v zvezek. Niso vedeli, da je treba napisat naslov vaja, če rešujemo pri pouku v zvezke. Niso npr. vedeli, da je treba začet pisat snov na začetku vrstice in da ne greš za vsak stavek v novo vrsto. Še vedno vsi ne vedo, da je na začetku povedi velika začetnica. Nekateri ne vedo, da med besedo in piko na koncu stavka ni presledka. Ne vedo, da je treba nekatere stvari pri geometriji obvezno narisat z ravnilom. Pa raje ne naštevam več, ker mi gredo dlake po konci...




Kaj naj ti rečem, razen da očitno še nisi šla z otroki naprej, ker nimaš pojma, kaj vse otroci pozabijo čez poletje. Ali si pa to pozabila. Moji šolski otroci so vse te reči čez vsako poletje pozabili. Sama sem jih učila osnov pisanja, pa so se vedli, kot da nekaj prvič vidijo, sišijo septembra meseca. Vsaki otroci. Zato je krivično da trdiš, da jih nekdo pred tabo ni učil osnov. Krivično je do učitelja, da pljuvaš po njem. Sploh če nisi bila pri njegovih urah in ne veš kaj in kako je on učil. Najlažje je pljuvat in sebe poveličevat. Gabi se mi to. Če Pri nas so take učiteljice večinoma tako tečne, da k njim ne bi dala svojega otroka učit. Kritizerske so do vsakogar, tako da hvala lepa.
Še to, rdeče barvice po nekaterih šolah ne uporabljajo več. To so nas učili na fakulteti, na seminarjih, naš ravnatelj že davno več ne nabavlja sploh rdečih kulijev, tako da nekateri to delamo s črno, zeleno ali modro barvo.

Dlake mi gredo pokonci, ko trdiš, da otroci ne znajo, ker jih nekdo ni učil. Bruha se mi zraven v bistvu od tega, da trdiš nekaj, kar ne veš al je res al ne. Reči ki jih naštevaš so v učnem načrtu že od drugega razreda, nekatere od prvega in ne verjamem ti niti malo, da otroci tega ne znajo, oz. da se niso učili, verjamem pa čist popolnoma, da so vse sorte pozabili, da se nekateri tega ne morejo tako hitro naučit, usvojit, malo pa tudi preizkušajo meje - čisto vsaka generacija otrok to počne. Pa še to verjamem, da si zelo sveža, ker tega ne veš. Saj to je vse opravičljivo, mislim to da tega ne veš,  ni pa opravičljivo, da pljuvaš kar povprek, zaradi svojega neznanja dejstev o otrocih.



IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Moj delovni dan pa izgleda tako - za tiste, ki niso učitelji in ne verjamejo: v šolo pridem ob 7.00 vsak dan, potem imamo pri nas enkrat na teden varstvo, enkrat na teden aktiv, enkrat na teden načrtovanje in enkrat na teden dopolnilni oziroma dodatni pouk. En dan, ki ostane, si mogoče delam priprave, itak pa imam tudi dežurstvo. Potem delam od 8. 15 do 12. 35 brez odmora, malico jem skupaj z učenci v razredu, en dan v tednu je 6 ur, delam do 13. 40, ker imajo vmes kosilo. Ostali dnevi, ko nisi skoraj do dveh v šoli, imaš en dan do dveh varstvo, en dan dežurstvo,ostaneta še dva dneva, ko pa potem urejaš razne stvari - kličeš starše na roditeljski, urejaš dokumentacijo, krožki, pa da raje ne govorim... V glavnem, doma sem ponavadi okrog 15. 30, s tem da je vožnje 10 minut. Doma skuham kosilo, do petih nekako vse pospravim (na grobo), potem pa od petih do enajstih zvečer, kar se potegne tudi do enih zjutraj, pišem priprave. Pišem jih pa zato, ker mi priprave,ki sem jih dobila od drugih ne ustrezajo, sploh pa si je treba pripravit didaktični matrerial, napisat prosojnice, pripravit zapise v zvezke.

Cel sistem je totalno neorganiziran in vsi bi imeli manj dela, če bi to en pameten, ki ve kaj dela, vzel v roke. Sam, po mojem jim to, da smo si starši in učitelji stalno v laseh, celo prav pride. Vsi potem pozabijo na tiste zgoraj.



Tudi moj dan izgleda tako, s tem da imamo pogosto še dodatne popoldanske dejavnosti, recimo prejšnji teden sem imela dva dni službo do osmih zvečer, ta teden bom imela 3 take dni, še naslednji pa dva taka dneva. Za naprej nisem gledala. Priprave ne delam do enajstih zvečer, delam pa birokratske reči tudi precej dolgo -zarad sprememb, ki jih neprestavno vnašamo v ldn-je, novih učbenikov in podobno. Poleg vsega naštetega pa še dopust not prinašamo v celoti do razlike. Samo to ni bistvo, to je pač naš job. Poka, vsi učitelji delamo tako, ne gre drugače. Nisi ti nič posebnega tukaj, normalno je to. Al si slučajno mislila, da katere pa manj delajo, pa si samo ti tak dasa, da to zmoreš???user posted image

Sistem ni neorganiziran. Sistem je absolutističen. Včasih je bilo tako, da sem trdila, da je krivo ministrstvo. Učitelji, učenci, starši, vsi smo bili odvisni od ministrstva, kaj je reklo, zavod je piskal, kot so oni rekli, učitelji smo morali tako delati. Še vedno je tako, s tem da imamo sedaj zelo fajn ministra, ki bi rad kaj zrihtal, ima zelo trezno glavo, pa je odvisen od vlade, sam ne more nič. Torje trdim,d a je cel sistem države povezan s tem, kakšne učne načrte imamo in vse skup je odvisno do peščice ljudi na vodilnih položajih. Tisti ki je bolj nasilen, zmaga. Lahko se vsi učiteji, otroci, starši, ravnatelji na glavo postavljamo, ne bo nič drugače, dokler vladajoči sistem zahteva razslojevanje. Peščica ljudi v bistvu to vodi. Vsa garnitura spodaj pa dela tako, kot oni žvižgajo. V bistvu brez neke realne možnosti soupravljanja česarkoli. Tako da stvar pa res ni v neorganiziranosti. Skor bi ti mogoče predlagala, da če si tolk polna svoje dobrote, da se rajš v menedžerske vode vržeš, ap boš lahko vse popravila. V šolstvu mislim. Pa ne za ravnateljico, če češ kaj spremenit, moraš iti kar v vlado delat. Ni druge.

< Sporočilo je popravil Gina -- 12.9.2009 15:30:18 >

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Neodgovorna učiteljica
12.9.2009 16:59:14   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: UnPerfect

IZVIRNO SPOROČILO: Anneda



Glede drugih staršev je pa takole. Šola stoji na vasi in večinoma se ti ljudje ne ukvarjajo kaj dosti s svojimi otroki (vsaj večina izmed njih, ne sicer vsi). Otroci so večina samorastniki in starši imajo filozofijo, da bodo že naredili osnovno šolo, saj so jo pač tudi sami nekako naredili. V teh družinah nemalokrat kraljuje alkohol in nasilje, ali pa se ukvarjajo s preživetjem (celodnevno delo na kmetiji, ker v službe ne hodijo). Miselnost teh ljudi je popolnoma drugačna. Ostali starši ne upajo nič ukrepati, saj se bojijo za obstoj podružnične šole, ki ima tako malo otrok, da je njen obstoj že leta pod vprašajem. Ob vsem tem pa vsi pozabljajo na otroke. Občasno se kakšna mamica pritoži nad kakšno stvarjo, ampak kakšne organizirane pritožbe pa ni.

Se opravičujem, ker nimam kaj povedat glede učiteljice, le to, da takega početja seveda ne podpiram...ampak ne vem no....

OMG kaj je z mano kaj narobe, da sem se edina zgrozila, nad stereotipskim opisom vaščanov?!?



Moram komentirat ;))

Tudi sama imam otroka v podružnični šoli. Res je le do 4. razreda, pa vseeno. Pri nas je čisto drugače, otroke tako zelo vzpodbujajo, da odnesejo od pouka zelo veliko, z vsakim posameznikom pa delajo med poukom (kot dopolnilni pouk) dokler ne razume snovi. Naloge se vsak dan sproti pregledane in moram rečt da sem zaenkrat zelo zadovoljna. Res pa je da eno učiteljico poznam osebno, ker smo prijatelji in sem že prej vedela, v kaj se spuščamo, pri nas je enkratno (jih je pa v kobinaciji 12 in jim pripadajo 2 učiteljice).

Jaz bi dobesedno popizdla, če bi blo to pri nas, pa smo tud na vasi, ogromno kmetov, ki pa spodbujajo svoje otroke v kaj več od njih samih, to mi je všeč ;)

(odgovor članu ~Biba~)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Neodgovorna učiteljica
21.9.2009 22:02:08   
Zanica
No, ko sem  jaz hodila v šolo in kjer so v 5. razred prihajali otroci iz podružničkih šol (z vasi) so skoraj po pravilu bili slabši v začetku po prinešenem znanju iz nižjih razredov. Potem so bili enaki ali boljši od nas "meščanov". Moj mož je sin dveh vaških staršev z končana 4 razreda osnovne šole, pa je končal vse razrede osnovne šole z odličnim uspehom-tudi prvi razred ko je prišel iz Bosne v Slovenijo, in potem srednjo in višjo šolo v katero je hodil v Avstrijo, tudi ni znal jezika-vse razrede je končal z odličnim uspehom, celo preskočil razred enkrat.

Zdaj ali je dotična učiteljica neodgovorna ali ne, nimam pojma. verjamem pa, kot sta napisale poka in gita, da učiteljsko delo ne traja samo od zvonca do zvonca, ampak se nadaljuje tudi doma, ko se je treba pripraviti za naslednji dan, ko je treba pregledati izpite, zvezke, ko je treba oceniti eseje-se pravi vsakega podrobno prebrati in popraviti VSE slovnične napake, pregledati matematične naloge.....Pa skoraj vsako leto prilagajati, ker se menjajo učbeniki... Pa še povrh vsega imeti moči in volje vzdrževati disciplino in red.....

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?