|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neupoštevanje odločbe
9.2.2010 19:08:45   
anajmad
Naša tamala hodi že dobro leto in pol v italjanski vrtec. Ima dodatno pomoč in to 3x tedensko specialno logopedinjo. Ko jo je dobila lani marca,je v treh mesecih ekstremno napredovala. No,da pojasnim,kaj je z našo tamalo narobe. Je nedonošenček,rojena v 26.T in se ji pozna razvojno in govorno. V glavnem,ni v dosegu s svojim sovrstniki(to je štiriletniki)ampak zaostaja. Ko primerjam (imam še eno hči doma-16 let)je tam nekje kot en triletnik.
No,da nadaljujem. Letos se je pojavil problem. Tamala je šla v višjo skupino (4-5 let),kar mi ni odgovarjalo preveč in zgleda,da njej tudi ne. Vzgojiteljica je tudi enaka,varuška pa je druga oz. drug,kar ni nič narobe,ker se varuh zelo posveti vsem otrokom,sploh pa naši tamali. Skupina bi mogla biti prilagojena njej( to je manjša skupina) program tudi njej,pa ni. V skupini je 24 otrok,kar je absolutno preveč,vzgojiteljica pa se non stop izgovarja,da ona ne more,ker ima preveč otrok v skupini. Pa da še zatožim specialno logopedinjo. Morala bi imeti 3x tedensko,ampak do sedaj(mislim,od septembra dalje ) je imela 9 srečanj,kar je absolutno premalo. In me je zadnjič prav razpištolilo,ko so začele obe nakladat,da naša tamala nič ne napreduje(specialn logopedinja in vzgojiteljica) in da jo moti,ker je v dojezičnem vrtcu. Moj mož jim je spustil,da v odločbi o usmerjanju piše drugače.
In zdej prav razmišljam,da bi poklicala na ministrstvo in jih zatožila(ker šola oz. vrtec dobi ogromno denarja za to)in jo v jeseni prepisla v slovenski vrtec. Ali je imela že takšen primer,ko ste spreminjali šolo ali vrtec z odločbo o usmerjanju.
Res žalostno,vse se začne in konča pri denarju.

< Sporočilo je popravil Katrin RR -- 10.2.2010 8:43:37 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prosim za nasvet
10.2.2010 8:16:05   
uwaga
Kaj pa ravnatelj/ica tega vrtca pravi na tako neupoštevanje odločbe?

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prosim za nasvet
10.2.2010 8:42:17   
silvy
Oni so v full velikem prekršku, če imaš v odločbi napisano 3x tedenskop specialno pedagoginjo. Delam v šoli in imam nekaj izkušenj s tem. Specialna pedagoginja mora voditi dnevnik. Najprej stopi do vzgojiteljice in zahtevaj, da sp nadoknadi vse kar ni naredila. Ure mora prinest notri. Samo bodi prepričana res koliko je opravila teh ur.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prosim za nasvet
10.2.2010 14:15:00   
anajmad
Ravnateljice ni nikoli na teh sestankih. Imam občutek,da se kar malo izogiba vsemu skupaj.Sem pa klicala danes kljub temu na ministrstvo in sem povedala,kakšna je situacija in je rekla,da sploh ni noben problem,če jo prepišemo v slovenski vrtec,da imamo prednost pri vpisu in tudi odločba se nadaljuje v drugem vrtcu takoj. Dnevnik sem pa sama vodila,ker sem zmeraj vprašala,če je imela ure. Mislim,da si kar malo prelahko razlagajo,kakšno delo imajo. Me prav nič ne zanima,kako bo z njimi,ker tukaj se gre za mojega otroka in normalno,da vsak starš hoče za njega najboljše. Tako-v vednost,ni problem menjati vrtec oz. šolo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu silvy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prosim za nasvet
10.2.2010 19:52:25   
Anonimen
mislim, da si naredila pravilno, saj morajo odločbe zakonsko upoštevat in se jih držat. nekaterim enostavno ni jasno, kaj za otroka pomeni tista ura dodatne strokovne pomoči, če jo otrok res dobi v kvalitetni meri - kar naj bi bilo, če ima ob sebi prave ljudi.
jaz sem lani imela podobno izkušnjo, sam ko sem povedala vzgojiteljici, predvsem pa specialni pedagoginji in logopedinji, da si beležim, kolikokrat ta mala dobiva pomoč, so se stvari takoj uredile - si pač niso dovolili, da bi jih omenila višjemu organu kot ti.
seveda je normalno, da za svoje otroke hočemo najboljše in če jim to pripada, potem naj se to tudi izvaja

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prosim za nasvet
11.2.2010 14:57:10   
emaa
Damjana kaj za dvojezične vrtce normativi o številu otrok v skupini ne veljajo. Sem mislila, da je maksimum otrok v vrtcu 24, če ima otrok odločbo, dva manj. To naj pa kakšna vzgojiteljica pove, če imam pravo številko v glavi.Glede neizvajanja odločbe, mislim kako si dovolijo. Pri nas v vrtcu, čeprav imam kakšno pripombo, take stvari zelo dobro izvajajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prosim za nasvet
11.2.2010 16:37:31   
super lolo
Jaz sem defektologinja in izvajam pomoč tudi v vrtcu. Midva delava redno 3x na teden, če nama kaj odpade, nadomestiva med šolskimi počitnicami ko imam več časa. Pomoč je smiselna, če je stalna in kontinuirana, zato vztrajajte, saj ji otroku pripada!

_____________________________

Cogito ergo sum!

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prosim za nasvet
11.2.2010 18:48:56   
anajmad

IZVIRNO SPOROČILO: super lolo

Jaz sem defektologinja in izvajam pomoč tudi v vrtcu. Midva delava redno 3x na teden, če nama kaj odpade, nadomestiva med šolskimi počitnicami ko imam več časa. Pomoč je smiselna, če je stalna in kontinuirana, zato vztrajajte, saj ji otroku pripada!

No ravno s temi šolskimi počitnicami je bil lani cel križ Meni se je zdelo logično,da se izvajajo ure(tiste,ki niso bile prej) v počitnicah. Pa je logopedinja zagnala cel halo,kaj si predstavljamo. In s šolskim letom sploh ni začela,ampak komaj oktobra. Potem so se pa vrstili razni seminarji in bolniške in kr manjkala je......Najbolj me pa seveda jezi vzgojiteljica. Karkoli jo prosim(npr. da naj ji da piti iz kozarčka,ali naj jo spomne za lulat)kr zavije z očmi. Na žalost je tako,da eni delo z otroci opravljajo s srcem,eni pa samo,da odpikajo tistih 8 ur. Jutri greva z možem na pogovor k psihologinji v italjanski vrtec(sem sama zahtevala). Čez 10 dni pa imava tudi pogovor z ravnateljico in psihologinjo v slovenskem vrtcu. Upam,da se bo izteklo najbolje za našo tamalo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu super lolo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prosim za nasvet
11.2.2010 19:18:03   
Gina
Ure individualne specialne pomoči se morajo izvajati, čim so bile dodaljene. Ne morejo se jim izognit, ker sicer so v prekršku. Obstaja sicer mislim da 1 mesec časa, v katerem mora vrtec narediti individualizirani program (vsaj v šolah je tako, pa ne vem zakaj bi bilo v vrtcih drugače), vendar morajo biti ure izvedene, sicer imajo hudo hud problem. Ker so nekatere od ur upoštevane kot obseg rednega dela, druge pa so tretirane kot ure, ki se izplačujejo po realizaciji, bi bilo fino vedet, za kakšne ure to gre. Načeloma pa se med bolniškimi odsotnostmi ali dopustom ur res ne izvaja,  ker niso plačane (kadar je tisti, ki jih izvaja plačan po urah realizacije), ministrstvo tega ne krije, torej nisi obvezen v tem času izvajat. Ne glede na to se lahko uro, ko te ni bilo in nisi mogel izvajati dodatne pomoči otroku, prinese notri kasneje, pa jo kot izvajalec tudi dobiš plačano - ni pa to ob bolniški nujno.
Na odločbi, katero ste dobili tudi piše, kdo naj bi izvajal ure dodatne strokovne pomoči. Če jih mora izvajati tudi vzgojiteljica, jih mora izvajati. in to ne v času svoje službe, ampak po njej ali pred njo. Če jih izvaja kdo drug, jih lahko izvaja tudi med samim izvajanjem dela v vrtcu, če je tako navedeno v odločbi zaradi specifike tega, kar tvoj otrok ima.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prosim za nasvet
12.2.2010 21:21:44   
super lolo
anajmad, jaz sem ure izvajala celo poletje, razen 10 dni, ko je bil otrok na morju in sem tudi jaz takrat vzela dopust, da nama ni odpadalo, sicer pa cel julij in avgust, pa tudi med božičem in novim letom vse dni, med počitnicami za 1. november. Meni se zdi logično, da se to ves čas izvaja, saj otrok rabi pomoč ves čas, tudi med počitnicami. Sama med počitnicami izvedem mnogo več ur tedensko, takrat jih tudi malo podaljšava in delava malo več.


_____________________________

Cogito ergo sum!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prosim za nasvet
12.2.2010 21:36:18   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: super lolo

anajmad, jaz sem ure izvajala celo poletje, razen 10 dni, ko je bil otrok na morju in sem tudi jaz takrat vzela dopust, da nama ni odpadalo, sicer pa cel julij in avgust, pa tudi med božičem in novim letom vse dni, med počitnicami za 1. november. Meni se zdi logično, da se to ves čas izvaja, saj otrok rabi pomoč ves čas, tudi med počitnicami. Sama med počitnicami izvedem mnogo več ur tedensko, takrat jih tudi malo podaljšava in delava malo več.



Ne razumem dobro. Če si spec. ped. pa izvajaš določene ure, imaš vsako uro z enim drugim otrokom zapolnjeno. Ne moreš imeti več ur, kot jih nekomu pripada, ker bi s tem nekemu drugemu otroku vzela njegove ure. Poleg tega imaš ti tudi več kot 10 dni dopusta in gotovo si jih koristila, saj nihče ni tolk butast, da bi dopust pustil vrtcu, šoli. Torej takrat nisi delala z nobenim otrokom, al kako? V šoli je res beda, ker moramo dopust koristit točno takrat, ko so počitnice, pa niti slučajno ne drugače, ampak je ravno tako naš dopust, ki ga koristimo. Zakaj bi morala not prinašat ure naša defektologinja, če ji po zakonu pripadajo prosti dnevi? Po moje si dve reči zamešala ti tukaj zdaj - v vrtcu seveda lahko dela npr. naslednji teden ko so počitnice spec. ped., ker ji ni nujno jemat dopusta. Logično da ne bo v luft gledala, ampak bo z otroki delala, ampak če si čez tri tedne ona vzame dopust, ima dopust, ji ni treba ur not prinašat, kar jih je odpadlo.

(odgovor članu super lolo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prosim za nasvet
13.2.2010 8:33:19   
super lolo
Jaz sem bila lani prvo leto v službi in sem imela dokaj malo dopusta, tako da sem ga porabila le 10 dni, približno toliko mi ga je ostalo. Pri nas je tako, da sta vrtec in šola združena, v vrtcu pa imam samo tega otroka ( en otrok)  in zato se mu lahko malo bolj posvetim, ker so vsi ostali šolski,ki imajo počitnice. Kadar pa imam dopust, me pač ni. Ampak to je bolj redko. Sama rada prinesem ure noter, da je vse črno na belem. Kljub vsemu se namreč zgodi, da otrok velikokrat zboli čez leto in takrat nama odpade. Jaz se trudim, da nama kljub vsemu odpade čim manj. Med šolskimi dnevni pa prav veliko ne morem notri prinašat razen recimo, ko je kak športni dan in šolskih otrok ni. 

_____________________________

Cogito ergo sum!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prosim za nasvet
13.2.2010 19:36:33   
anajmad
Glej pri našo specialna logopedinja zopet manjka naslednji teden,pa še pri nas niso počitnice. Totalno neodgovorno iz njene strani. Res sem besna. Toda bojim se,da če jo bom prepisala kam drugam,da bo zopet enako. Res,je hudo,ker pojma nimam.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu super lolo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Neupoštevanje odločbe
13.2.2010 20:08:26   
bumerang
Tole mi je šlo malo v nos zato bom mogoče malo manj razumevajoča kot bi ti pričakovala:

IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

Skupina bi mogla biti prilagojena njej( to je manjša skupina) program tudi njej,pa ni.


Kako si to predstavljaš, da bo program skupine prilagojen enemu otroku? A vsi ostali otroci naj se podrejajo enemu? In njihove sposobnosti in zmožnosti zanemarijo?

Sicer pa je tako. Pomoč specialnega pedagoga ali logopeda se izvaja po odločbi tolikokrat tedensko kolikor je zapisano po odločbi. Razen takrat, ko je delavec upravičeno odsoten. Tako kot vsi ostali delavci ima po zakonu pravico do odsotnosti in teh ur tako kot vsi ostali ne prinaša noter razen če to želi narediti na lastno pest in brezplačno ali za doprinos ur. Plača mu jih nihče ne.
Dogajajo se celo taki absurdi, da ure, ki jih imaš v povečanem obsegu dela (in takih je v šolstvu večina), v času bolniške ne dobiš plačanih čeprav si jih realiziral.
Ne more pa biti npr. v vrtcu in otroka ne vzeti na obravnavo ali iti namesto v določen vrtec po določenem programu v nek drugi vrtec ali šolo. Ko pride z bolniške, nadaljuje po planu tako kot da bolniške ne bi bilo.
Realizacija ur ni obvezujoča. Na koncu leta napiše poročilo o tem, koliko ur se je izvedlo v primerjavi s predpisanimi in razloge, zakaj se niso izvedle ure.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Neupoštevanje odločbe
14.2.2010 18:16:38   
anajmad
Glej draga moja,ki ti je šlo tako v nos moje besedičenje. V odločbi je bilo lepo napisano,da se vzgojiteljica in varuška,oz. varuh in celotna skupina prilagaja njej in njenim primanklajem. Nisem si jaz tega izmislila,ampak ne vem,če so to napisali na odločbi jim nisem jaz narekovala.
Ne pa mi to govorit,ko vzgojiteljica kr zavije z očmi,ko jo kej prosim,da ji nekaj pomaga. Ko boš enkrat šla skozi vse te travme in ovire,kot jaz(pa čeprav delaš na tem področju,kolikor se jaz spominjam) se mi boš potem lahko javila,kako si ti urejala. Mislim,da za starša-še enkrat poudarjam,je najbolj pomemben otrok. In mislim,da se bo večina staršev strinjala z mano. Zaradi malomarnosti in kr-eh sej ne bodo nič težili...zame to ni noben odgovor in odgovornost.

< Sporočilo je popravil anajmad -- 14.2.2010 18:17:38 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Neupoštevanje odločbe
14.2.2010 18:19:56   
anajmad
in še nekaj bumerang-meni je en otrok umrl in ta mi je komaj preživela in mislim,da imam prav,da se borim za njene pravice.

< Sporočilo je popravil anajmad -- 14.2.2010 18:20:44 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Neupoštevanje odločbe
14.2.2010 18:42:09   
bumerang
Imaš čisto prav, da se boriš za njene pravice tako kot imamo tudi drugi starši prav, da se borimo za pravice naših otrok. Ker jih imajo tudi oni, veš.
In ne, ne bi mi bilo prav, če bi bil moj otrok v skupini, kjer bi bil otrok zaradi katerega bi se morala cela skupina njemu prilagajati. In če bi se kaj takega zgodilo, bi fajn udarila po mizi. Seveda odvisno do tega, kaj bi to prilagajanje pomenilo. Če to pomeni, da so ostali otroci prepuščeni sami sebi in da imajo neprestano na programu "neusmerjen prosti čas", ker se vzgojiteljica ukvarja z enim otrokom, potem bi letele strele.
Naj temu otroku dodelijo spremljevalca, ki bo otroku pomagal pri težavah in nudil dodatno razlago, pomoč,  tako kot zakon predvideva, ostali otroci pa naj napredujejo s sebi lastnim ritmom. Ne pa da stagnirajo ali celo nazadujejo.
Ker je vrtec namenjen neki povprečni populaciji otrok, otroci s primanjkljaji na raznih področjih pa imajo na razpolago tudi druge programe, kjer je število otrok prilagojeno težavam, z otroki so specialni pedagogi in logopedi vsak dan in vsak otrok ima del dneva individualno obravnavo.

Če imaš v odločbi napisano tako kot praviš, potem ni čudno, da vzgojiteljica zavija z očmi, saj nimaš napisanega ničesar. TOČNO je potrebno opredeliti KAJ je tisto, kar je potrebno otroku nuditi, torej kdaj, kdo in kaj ne pa "se prilagodi", to ni nič. Torej se raje usmeri v to, da točno zapišejo kaj je potrebno narediti in nuditi otroku.

Ne zagovarjam nezainteresiranosti in lenobe strokovnega kadra, mu pa priznavam pravico do bolniške in izobraževanja in predvsem do plačila za opravljeno delo. Malo iluzorno bi bilo pričakovati, ne, da bo ure opravljala zastonj, se ti ne zdi?
To pišem takole na splošno, ker ne vem, zakaj vaša logopedinja ur ne izvaja. Če jih ne izvaja, ker se ji ne da torej pride v vrtec in namesto obravnave klepeta ali dela kaj drugega, potem ti dam prav. Če pa je ni, ker je na bolniški, pa - hej, tudi ona je človek in tudi zanjo veljajo enake pravice kot za vse ostale delavce te države.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Neupoštevanje odločbe
17.2.2010 7:09:49   
anajmad

[
Če imaš v odločbi napisano tako kot praviš, potem ni čudno, da vzgojiteljica zavija z očmi, saj nimaš napisanega ničesar. TOČNO je potrebno opredeliti KAJ je tisto, kar je potrebno otroku nuditi, torej kdaj, kdo in kaj ne pa "se prilagodi", to ni nič. Torej se raje usmeri v to, da točno zapišejo kaj je potrebno narediti in nuditi otroku.

Ne zagovarjam nezainteresiranosti in lenobe strokovnega kadra, mu pa priznavam pravico do bolniške in izobraževanja in predvsem do plačila za opravljeno delo. Malo iluzorno bi bilo pričakovati, ne, da bo ure opravljala zastonj, se ti ne zdi?
To pišem takole na splošno, ker ne vem, zakaj vaša logopedinja ur ne izvaja. Če jih ne izvaja, ker se ji ne da torej pride v vrtec in namesto obravnave klepeta ali dela kaj drugega, potem ti dam prav. Če pa je ni, ker je na bolniški, pa - hej, tudi ona je človek in tudi zanjo veljajo enake pravice kot za vse ostale delavce te države.
[/quote]


Takolele je draga moja.
Pprilagoditev pomeni v našem primeru,da ji vzgojiteljica ali pa varuh pomagata pri osnovnih opravilih,če že ne bi zmogla. To pomeni,da tudi drugi otroci rabijo pomoč,če pomislim tudi tvoj mogoče. Moja ni tako nemočna,ampak ,da namesto kozarčka za pit vodo,ji narjaje porine stekleničko z slamco,ali pa se ji ne da peljat na WC,ker ne MORE,KER NJO GLEDAJO 24 PAROV OČI,A KO PRIDEM V VRTEC ZJUTRAJ PA VESELO KLEPETA PRED VRATI Z DOLOČENIMI STARŠI IN JO PRAV MALO BRIGA,KAJ DELA NOTRI 24 PAROV OČI.
tOLIKO O KADRU V VRTCU IN MISLIM,DA TO NI EDINI PRIMER PRI NAS.
gLEDE LOGOPEDINJE ,pa je bolna-a prejšnji dan jo vidim,kako se veselo sprehaja po Portorožu,ali še isti dan,ko me vidi se izgovarja,da je imela nujen sestanek. Sem kričala,se opravičujem,ker me takšne cvetke in brihtole fajn razpalijo.
In ti ne moreš soditi o tem,ker nisi sama na tem nikoli bila in upaj,da ne boš.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Neupoštevanje odločbe
17.2.2010 7:32:59   
**Tinkara78**
Anajmad.

Se strinjam in te podpiram, da se boriš za pravice hčerke. Poznam malo te zadeve in ko včasih poslušam, kaj se dogaja mi je kar slabo. Se pa tudi ti starši borijo za boljši jutri svojega otroka in otrok, ki se bodo znašli v taki situaciji v naslednjih letih.


(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Neupoštevanje odločbe
17.2.2010 20:20:21   
super lolo
Dragi starši!

Zelo se strinjam z vami, da se borite za pravice Vaših otrok!  Pravico imate. Tudi sama se borim zanje. Včasih kakšen učitelj ne upošteva prilagoditev in večkrat sem že klicala na Ministrstvo in tam dobila potrditev, da je VSE prilagiditve potrebno striktno izvajati.

Jaz sem ure za tega otroka pred izdajo odločbe izvajala brezplačno, pa mi sploh ni bilo težko. Pri majhnih otrocih je vsak zamujen mesec težko nadoknaditi in je prav, da se pomoč začne čimprej izvajati.

Srečno!


_____________________________

Cogito ergo sum!

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Neupoštevanje odločbe
17.2.2010 20:24:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad
Ali je imela že takšen primer,ko ste spreminjali šolo ali vrtec z odločbo o usmerjanju.

Jaz, ampak nisem imela težav. Že ob prepisu sem povedala, da ima moj Pubertetnik odločbo kot otrok s PP, po kateri mu pripada tedensko 5 ur s specialno pedagoginjo in vse, kar so mi rekli, je to, da bo s prepisom toliko za počakati, da "organizirajo odločbo" (kar pomeni, da pridobijo dodatno specialno pedagoginjo oz. da organizirajo urnik dosedajšnje).

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Neupoštevanje odločbe
18.2.2010 10:46:15   
Lara28

IZVIRNO SPOROČILO: super lolo

Zelo se strinjam z vami, da se borite za pravice Vaših otrok!  Pravico imate. Tudi sama se borim zanje. Včasih kakšen učitelj ne upošteva prilagoditev in večkrat sem že klicala na Ministrstvo in tam dobila potrditev, da je VSE prilagiditve potrebno striktno izvajati.

Jaz sem ure za tega otroka pred izdajo odločbe izvajala brezplačno, pa mi sploh ni bilo težko. Pri majhnih otrocih je vsak zamujen mesec težko nadoknaditi in je prav, da se pomoč začne čimprej izvajati.



Tudi jaz se strinjam, da se je za otrokove pravice potrebno borit. Tudi jaz bi se! In sploh ni dvoma, da delate prav.
Je pa še druga plat. Poleg vašega otroka je še 20 ali več drugih. Ki prav tako imajo svoje pravice. In tudi za te se JE potrbno borit. Danes je v vrtcih in šolah prava zmeda. Skoraj ni oddelka, kjer ne bi bil vsaj en(!!!) otrok s PP. Nemalokje jih je tudi več. In poleg njih še kakšen, ki je nadarjen. in tudi oni imajo posebne pravice (govorim o tistih nadarjenih, ki so že odkriti). Kaj pa se potem zgodi s povprečneži? Kdaj je njihov čas? Zelo težko je delati dobro in kvalitetno v takem okolju, če si za vse sam. En kup prilagoditev omejuje tudi normalno delo. Zdaj govorim predvsem o šoli, v vrtcu ne poznam dela dovolj dobro, da bi lahko o čemerkoli sodila. Saj včasih gre, velikokrat pa se zalomi. In takrat je slaba volja na vseh vpletenih straneh.
Moje mnenje je, da dokler se ne bo nekaj spremenilo na višjih institucijah, dokler ne bodo nehali šparat na ljudeh in kadru ki pomaga NAŠIM otrokom, bo zmeda in jeza povsod samo še naraščala.

(odgovor članu super lolo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Neupoštevanje odločbe
24.2.2010 9:14:50   
Fuji
Verjetno se nas večina strinja, da se je za otroke potrebno (tudi) boriti. Je pa vseeno razlika med borbo in BORBO. Absurdno je pričakovati, da bodo strokovne delavke vesele nekoga, ki nanje kriči (celo v privat času, ne v ustanovi) in se bodo ob tem še bolj potrudile. Lepa beseda lepo mesto najde, to še vedno drži kot pribito. Verjetno bi tudi jaz zavijala z očmi, ko bi mi neka histerična mamica SPET začela. Pa verjetno tudi večina ostalih, priznale to ali ne.

Morda samo v razmislek, da lahko ti narediš korak naprej, se usedete vsi skupaj, pogovorite in dogovorite plan. Ker, roko na srce, sama boš težko dokazala, da se z otrokom ne dela, ker nisi njegova spremljevalka v vrtcu in tako nisi stalno prisotna, dnevnik ki ga vodiš je pa le na podlagi govoric, ki ti jih prenesejo delavke vrtca. In za dobro otroka bo vsekakor bolje, da skušate sodelovati, tudi, če jih bo potrebno nekoliko voditi (ampak to se ne počne z očitki in kričanjem).

Pa sem tudi sama mamica, med drugim sta dva od mojih otrok otroka s PP. In si takšnega ravnanja ne bi privoščila, res ne - ravno zaradi otrok.

Vse dobro tudi vam.

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Neupoštevanje odločbe
24.2.2010 17:53:42   
anajmad
Jaz nisem na nobenega kričala in smo se 5x lepo pogavarjali in nisem ena izmed tistih,ki non stop težim(tiste,ki me poznajo osebno,mislim da bodo to potrdile). Prvi sestanek je sklicala psihologinja in tam se je razkrilo,kar sva z možem že dalj časa opazovala,kdaj pa kdaj namignila. Kričala sem pa tle na forumu,kjer se najdejo kašnetakšne brihtole(ponavadi iz sveta vzgojiteljev,učiteljev ali pa tudi nevednih). Nisem jaz vsega brihtola sveta požrla,ampak če se godi krivica mojemu otroku(seveda si pa tam najbolj občutljiv) se ti pa pomalo strga. In lepa beseda lepo mesto najde-se strinjam. Ampak tle pri nas pa ni. Na žalost nisem sprva povedala v italjanščini,kolikor so mogoče oni pričakovali?

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Fuji)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Neupoštevanje odločbe
24.2.2010 23:32:14   
Fuji

IZVIRNO SPOROČILO: anajmad



Takolele je draga moja.
Pprilagoditev pomeni v našem primeru,da ji vzgojiteljica ali pa varuh pomagata pri osnovnih opravilih,če že ne bi zmogla. To pomeni,da tudi drugi otroci rabijo pomoč,če pomislim tudi tvoj mogoče. Moja ni tako nemočna,ampak ,da namesto kozarčka za pit vodo,ji narjaje porine stekleničko z slamco,ali pa se ji ne da peljat na WC,ker ne MORE,KER NJO GLEDAJO 24 PAROV OČI,A KO PRIDEM V VRTEC ZJUTRAJ PA VESELO KLEPETA PRED VRATI Z DOLOČENIMI STARŠI IN JO PRAV MALO BRIGA,KAJ DELA NOTRI 24 PAROV OČI.
tOLIKO O KADRU V VRTCU IN MISLIM,DA TO NI EDINI PRIMER PRI NAS.
gLEDE LOGOPEDINJE ,pa je bolna-a prejšnji dan jo vidim,kako se veselo sprehaja po Portorožu,ali še isti dan,ko me vidi se izgovarja,da je imela nujen sestanek. Sem kričala,se opravičujem,ker me takšne cvetke in brihtole fajn razpalijo. In ti ne moreš soditi o tem,ker nisi sama na tem nikoli bila in upaj,da ne boš.


Oprosti, po tem zapisu sem razumela, da si tam kričala nanjo.

Sicer pa še vedno mislim, da največ lahko dosežeš, da greš tja mirno, jim podaš roko in naredite skupaj korak naprej.

Srečno.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?