|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 13:35:29   
Tasika
Davčni upravi sem bila dolžna prispevke za s.p. za dva meseca. Dan preden sem dobila domov davčno izvršbo sem prispevke plačala.
Sem poklicala referentko, je preverila plačilo in na banko poslala ustavitev izvršbe.

Zdaj pa so mi pr**** bankirski (se opravičujem za izraze, ampak sem besna ko ...) zaračunali 40 eur stroškov. Preden grem tja in zaprem poslovni račun (ker jih imam poln kufer), a pozna katera pravne podlage. S katerim trenutkom so upravičeni do plačila njihovih stroškov? Sem brala splošne pogoje pa ne najdem user posted image

H V A L A za kakršenkoli nasvet. Dam stokrat raje za kofe kot banki user posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 14:04:22   
diana 28
Tu je v bistvu največji krivec DURS, ker po vsej verjetnosti ni pravočasno poslal ustavitve na banko. Moraš jih dobesedno preganjat, da zmaknejo rit s stola in pošljejo fax na banko. Klicat in klicat.... Neverjetno hitri so tudi na banki, ko gre za izvršbo Dursa. Ko dobiš sklep ti že rubijo. Moraš klicat 100 krat eno in drugo stran, da preprečiš stroške. Se pa strinjam, da predvsem banke izkoristijo in pridno računajo stroške.

Jaz bi na tvojem mestu najprej klicala referentko na DURS in povedala, da ti je banka zaradi nepravočasne ustavitve izvršbe zaračunala stroške, ker jim niso pravočasno sporočili,da je poravnano. Vprašala bi kaj lahko sedaj storiš.  Če bi ugotovila,da je bila napaka s strani DURS-a bi poslala pisni zahtevek za vračilo neupravičeno zaračunanih stroškov banke. Težko boš kaj dosegla vendar gre res za neupravičeno zaračunan strošek in se po eni strani splača najedat.. Potem pokliči še na banko IZVRŠBE za pravne osebe in ti tam povejo kako in kaj (ali so dobili faks za zaustavitev postopka , kdaj .......) . Lahko se tudi zgodi,da ti 2x zaračunajo in če nisi previden te nasankajo. Tako, da kar previdno.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 14:08:03   
diana 28
A ja, še tole. Oni so upravičeni do obračuna stroškov v kolikor so morali oni izvršbo dejansko izvršit. Če do tega ni prišlo mislim, da nebi smeli računat. Če so oni pripravili virmane in ti iz TRR-ja poravnali prispevke so uporavičeni. Drugače ne. Vsaj tako je bilo pri nas.

Tako, da lahko, če oni niso posredovali pri tem, pošlješ zahtevek za povračilo stroškov. Jaz sem enkrat tako uredila, ko so nam 2x obračunali stroške.

< Sporočilo je popravil diana 28 -- 5.11.2012 14:10:47 >

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 14:11:26   
Tasika
Dejansko sem jaz plačala ko je bil sklep že zunaj, zato se za stroške izvršbe od durs-a (25€) ne morem pritoževat, sem tudi to že plačala. Ampak banka pa ni imela nič dela, dejansko so oni dobili sklep isti dan kot jaz, in isti dan je bila narejena ustavitev sklepa (referentka davčne poslala na banko po faksu). Računa (ne osebnega ne poslovnega) sploh še nisem imela blokiranega. Zaračunajo pa nekaj kar sploh niso opravili. user posted image

Rabim v bistvu kak pravilnik oz. zakon kdaj so upravičeni do svojih stroškov - ko dejansko izvedejo izvršbo ali ko dobijo papirje od davčne.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 14:16:33   
Tasika
Ups, tegale pa prej nisem videla. Tnx, saj po moji logiki bi tudi moralo bit tako.

Bomo vidli, grem na telefon!

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 14:23:02   
diana 28
Sporoči, ker me res zanima user posted image ... Sem s tabo user posted image

Tu je še eno pojasnilo. V enem odstavku piše, da če banka izvrši.

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/1042547249

< Sporočilo je popravil diana 28 -- 5.11.2012 14:28:01 >

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 14:36:17   
liliana
Tudi ko banka prejme sklep nastane strošek.....strošek obdelave sklepa.....user posted image

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 15:03:44   
Tasika
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tudi ko banka prejme sklep nastane strošek.....strošek obdelave sklepa.....user posted image


Ja, se strinjam. Ampak enako bi prišlo do ustavitve če bi bila izvršba neupravičena (npr. napaka na dursu), banka v bistvu ne ve zakaj je bila izvršba umaknjena. V tem primeru si sigurno ne bi obračunali stroškov user posted image

BTW, sklep ni bil obdelan, ker nisem imela blokiranih računov. Sklep obdelajo v 3, 4 dneh.

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 15:11:51   
Tasika
IZVIRNO SPOROČILO: diana 28

Sporoči, ker me res zanima user posted image ... Sem s tabo user posted image



So bili na NLB blazno prijazni user posted image  A žal po tarifi zaračunajo stroške ko sklep prejmejo, ne glede na ta ali ga dejasko sprovedejo ali ne user posted image
V kolikor je bil sklep o izvršbi napaka davčne lahko baje davčno bremeniš za stroške. No to v mojem primeru ni bilo tako da ......

Hvala vsem za mnenja! 



_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 15:21:30   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tudi ko banka prejme sklep nastane strošek.....strošek obdelave sklepa.....user posted image


Ja, se strinjam. Ampak enako bi prišlo do ustavitve če bi bila izvršba neupravičena (npr. napaka na dursu), banka v bistvu ne ve zakaj je bila izvršba umaknjena. V tem primeru si sigurno ne bi obračunali stroškov user posted image

BTW, sklep ni bil obdelan, ker nisem imela blokiranih računov. Sklep obdelajo v 3, 4 dneh.


NLB ima v svojem ceniku zapizano: Sprejem in obdelava sklepa....40 EUR...

Torej računajo tudi, ko sklep prejmejo.....

Ker poznam primere, ki imajo različne račune na različnih bankah in so morali plačati storške na vseh bankah in ne na tisti, ki je zgolj sklep izvršila.....

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 15:22:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tasika

IZVIRNO SPOROČILO: diana 28

Sporoči, ker me res zanima user posted image ... Sem s tabo user posted image



So bili na NLB blazno prijazni user posted image  A žal po tarifi zaračunajo stroške ko sklep prejmejo, ne glede na ta ali ga dejasko sprovedejo ali ne user posted image
V kolikor je bil sklep o izvršbi napaka davčne lahko baje davčno bremeniš za stroške. No to v mojem primeru ni bilo tako da ......

Hvala vsem za mnenja! 




No, torej so ti tudi tam obrazložili......

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Neupravičeno zaračunan strošek izvršbe?
5.11.2012 20:58:40   
Tasika
So ja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?