|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 9:47:20   
janjja
Naša Alja je stara 2 leti in imamo že od nekdaj vojno ko je treba jesti. Enostavno ni stvari na svetu ki bi jo z apetitom pojedla.
V vrtcu pravijo da takšnega otroka še niso imele, ko je kosilo se začne jokati in zganjati vse mogoče da ji ni potrebno jesti user posted image in ko pridemo po spanju po njo je tako slabe volje in (po moje lačna), da je to obup, pol jo pa doma s strašno težavo nahranim in je čisto drugačna.
Naj povem da ne mara niti nobenih (ampak res nobenih)sladkarij, niti tortic, čokolade, in drugih poslastic za katerimi hrepenijo drugi otoci.user posted image
Zdravnik me sploh ne jemlje resno, ker še kar normalno zgleda, čeprav zadnji mesec opažam da vidno hujša. user posted image
No pa še kilaža. Torej pri dveh letih ima 12 kg, velika pa je 93 cm. Sicer pa mi ni čisto jasno od kod ima sploh 12 kil.

Aja, se je zgodilo že da sem se odločla da ji nič ne dam za jesti in bo že jedla ko bo lačna - ampak po enem dnevu še vedno ni hotela jesti.user posted image user posted image user posted image
čisto sem obupana.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:11:42   
Jacqueline
Kaj pa obnaše se kaj drugače? Jo še kaj druga spravi v jok? Ker otroci ponavadi na tak način opozarjajo, da je nekaj narobe!!! Mogoče bi bilo dobro, da jo pelješ še k kakšnemu drugemu zdravniku, ki ima več posluha.

_____________________________

Lp,
Jackie

The sweetest flowers in all the world - A baby's hands. ~Swinburne

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:13:26   
ZARA
Janjja, kaj pa potem sploh je? Ji pa daj tisto kar mara, nekaj ji je sigurno všeč.

Lahko ti pa povem, da Zara ni nič boljša. Sladkarije so popularne sem in tja, na vsake kvatre ...drugač pa je samo ene par stvari, kljub temu, da je do 18 meseca jedla vse, tako da ima pri 29 mes ubogih 12 kg in cca 95 cm... rešitve sicer ne poznam, ampak se še vedno tolažim s tem, da otroci pojedo toliko kot potrebujejo...ampak, da pa ne poje nič, tega pa res ne razumem?

Sicer je pa tako, kot praviš - sposobna je umreti od lakote. Neverjetno. Hvala bogu, da vsaj popije dovolj...SREČNO!

lpZ user posted image

< Sporočilo je popravil ZARA -- 17.10.2006 10:14:32 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:16:00   
janjja
Vedno ko je še ob štirih popoldan tešča jo vse spravi v jok. Ampak to se konstantno dogaja. Ne je in ne je. Potem ko s težavo kaj spravim v njo je pa kot drug otrok. To je zato ker po moje ji zmanjka energije. Vso hrano ki ji daš v usta obrača in in obrača po ustih in komaj poje dol. Tudi jogurt ali čokolino. Prav bolj gor ji gre kot dol. In to ni zdaj v enem tednu, ampak že od rojstva, ko ni hotela piti mleka...user posted image
No samo da je zdaj začela hujšati, prej se je pa normalno razvijala.user posted image

(odgovor članu Jacqueline)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:16:41   
janapan
sam v razmislek...mogoče pa je kje drugje vzrok, mogoče kakšno hrano težko prebavlja in jo potem boli želodec ali pa se slabo počuti in zato odvrača hrano ker ve da se bo potenm slabo počutila....jaz bi se res obrnila na zdravnika..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:24:50   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: janapan
sam v razmislek...mogoče pa je kje drugje vzrok, mogoče kakšno hrano težko prebavlja in jo potem boli želodec ali pa se slabo počuti in zato odvrača hrano ker ve da se bo potenm slabo počutila....jaz bi se res obrnila na zdravnika..

No, ravno to sem zdej razmišljala, Janjja. Resnično jo pelji nazaj k pediatru, ker to ni normalno, da do 4ih popoldan nič ne je.
lpZ

< Sporočilo je popravil ZARA -- 17.10.2006 10:27:32 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:26:13   
janjja
Kaj "ima rada" če lahko temu tako rečemo? Mogoče kake bobi palčke ampak ko jih poje 5 je to že rekord.
Pa ko jo vprašam :"Alja pa kaj imaš ti sploh rada?"
Odgovor:"Taja mam jada"- čaj imam rada. to je edina stavr ki jo vedno sprejeme - tekočina. pa še to ne sme biti sladko ker drugače ne pije, torej voda ali skoraj nesladek čaj.
Slišala sem da obstajajo neke kapljice za povečat apetit (pikovid do zdaj še ni pomagal). Če katera ve kaj več o temuser posted image
Saj pravim da me pediater ne jemlje resno.user posted image

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:42:06   
Pilar
Mi imamo tudi borbe, ampak sem vseeno malce na boljšem kot ti.
Verjetno bo res treba malo do pediatra. Pa srečno.In sporoči, kaj si opravila....aja, naš ima pri 22m  slabih 11 kg.......

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 10:55:03   
klepetka
janja,a ti to opisuješ našga tamalga?Ne,saj ne ,ampak pri nas je popolnoma isto.Zdaj mu že nekaj časa dajem sanostol pa imam občutek,da je za eno mišjo dlako isto.Upam ,da to kaj mine in začnejo  ti naši otroci normalno jesti.Veš,meni marsikdo pravi,da naj bom srečnauser posted image ,da noče jest.Ker baje ,da je še težje ,če pa otrok preveč jein mou je težko branit.Meni je pediatrinja rekla,da dokler ima kri vredu ,ni panike.Samo pojma nimam ,od kje ima dobro kri,ko pa NIČ ne je.

_____________________________



(odgovor članu Pilar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 11:09:43   
lelaval
sam v razmislek...mogoče pa je kje drugje vzrok, mogoče kakšno hrano težko prebavlja in jo potem boli želodec ali pa se slabo počuti in zato odvrača hrano ker ve da se bo potenm slabo počutila....jaz bi se res obrnila na zdravnika..


Jaz bi res šla nazaj do pediatra. Ali pa ne bi bilo slabo slišat še drugega mnenja.

Sem pa enkrat gledala eno oddajo in Lara Baruca je baje (pa to ni zajebancija) do 8. leta jedla le kurjo juho. Ampak je vsaj eno vrsto hrane jedla.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 11:33:34   
puncica
Tudi jaz bi šla do pediatra ker se mi zdi da je pa to kr mal grozno, če ti otrok nič ne poje. Tud naša je tako za mišji drekec velik, sploh če sama je, če ji pa jaz dajam pa vsaj mal več pojeuser posted image . Je pa pri 2 letih velika 85cm in težka tud 12 kilc. Samo se ne sekiram dokler ima dost energije in je vidno zdrava, ok, pa nej mal manj je. Na tvojem mestu pa bi šla k zdravniku pa mal zaropotala če ne bi te jemal resno, pa saj otrok ne more stradat, pa da se ti joče ko je, pa nič sladkega noče, no men je vse to mal čudno, tako da kr do zdravnika pa je.

Ja pa še to, ko sem bila jaz mala (stara tam okoli 4 leta) in sem bila pri teti na počitnicah, je teta zvečer vsa zgrožena klicala mamico da naj pridejo po mene, ker cel dan nisem nič pojedla, pa da bom ja umrla in ko je mami povedala zdravniku da nič ne jem jo je ta dobesedno napiz... da otrok že ve  koliko bo pojedel in koliko je lačen in tako so me pustil da včasih tud po cel dan nisem nič pojedla. Danes pa hujšam, res da ne veliko a kot večina žensk nisem zadovoljna s postavo. Ja pa čokolado obožujem :)

Glavo pokonci, pa upam da punčka spozna da je tud za jest kaj dobro, ne sam čajček.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 12:15:43   
Olivija
naša Ana je imela tudi 12 kg pri 94 cm. Je imela pa dneve, ko ni jedla skoraj nič, in dneve, ko je pojedla veliko.

Res jo pa pelji k zdravniku. Kaj pa Pikovit sirup (si ga že omenila), baje povečuje apetit, pri moji prijateljici je pomagal (je imela velike težave s hčerkico). 

< Sporočilo je popravil Olivija -- 17.10.2006 12:17:00 >

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 12:50:32   
diva 4
Praviš 12kg pri dveh letih.moja Ana ima pri treh letih 12.5kg , velika pa je 99cm.Še nikoli ni ped.rekla , da je presuha.Mene sicer to ne skrbi ,saj ogromno poje.Če pa imaš občutek , da zdaj še hujša, pa pojdi k ped. in vztrajaj tako dolgo , da te bo moral vzet resno user posted image .

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 17:07:23   
janjja
JA tudi v vrtcu so mi rekle vzgojiteljice da to ni normalno, ker ne je nič, in to že skoz, lani so jo še pretenatale in ji dale kako žlico v usta, letos pa je že to mimo in se začne jokat pa spet ni nič. RAje gre v vrtcu kar spat, že pred kosilom se dere da hoče ajat, samo da ni treba kaj pojesti.
Groza, sem zelo zaskrbljena.
Aja Pikovid jemlje že par mesecev pa nič ne pomaga.user posted image

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 17:42:39   
beti 1
Pozdravljena!
Glede na opis kako je ima tvoja hčerkica lahko tudi kakšne težave s požiranjem, požiralnikom,... Če te tvoj pediater noče poslušat glede tega, pojdi pa do kakšnega drugega.
Glede na kilograme se mi še vseeno zdi, da do pred kratkim ni bilo tako zelo hudo, ker je moj požeruh tud mel pri dveh letih 94cm in kakšnih 12.5 kg. Možna je  tudi alergija na hrano. Seveda pa vedno obstaja tretja možnost in to je psiha. Hrana ali nekaj v zvezi s tem se ji je verjetno zamerila in jo zato zavrača. Glede tega pa je najbolje, da se v vrtcu obrneš na vzgojiteljice, kolikor jaz vem, bi morali imeti tudi psihologinjo, ki te lahko pošlje naprej.
Ukrepaj, tako zaradi nje, kot zaradi sebe. Mala čuti, kako te obremenjuje s hrano in tudi to lahko vpliva na to, da se še bolj izogiba hranjenju.
Pa veliko uspeha in user posted image  za pogum.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
17.10.2006 17:49:06   
janjja
Hvala vsem bom se obrnila še na kakšnega drugega zdravnika, če mi bodo znali kaj pomagati. Sem tako vesela, danes je po dolgem času pojedla v vrtcu par žlic pri kosilu. Mogoče pa bo zdaj boljše.

(odgovor članu beti 1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
19.10.2006 11:04:12   
bini
user posted image ja, ni vam lušno...
sprašuješ za kapljice - jaz sem slišala za dobre izkušnje s pomarančnimi kapljicami od JUSTA - najdi kakšno zastopnico in jih naroči...
tud pri nas je kriza, ampak niti približno tako kot pri vas... naša sam doma noče jest oz. se upira, pa še to je zadnje čase boljše...


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
19.10.2006 17:13:02   
baby baby
Upam, da je res sam prehodno stanje in da ni kaj hujšega. Glede na težo in velikost se mi zdi sicer stanje cer kar ok, saj ima moja (jan bo 3L) pri svojih 95 cm, 12 kg. Pediatrinja ni bila pozorna na njeno razmerje, saj minimalno odstopa od lestvice. Do prejšnejga tedna se v vrtcu tudi ni ničesar dotaknila, je pa z veseljem pojedla malico, ki sva jo dobili za domov, takoj, ko sem prišla po njo. Torej, je bila lačna, samo ni hotela tam jesti. Vzgojiteljice so poskušale različne trike, tudi v garderobo so ji nesle kosilo, da bo jedla ločeno od ostalih v skupini, pa nič. Dokler ni prejšnji ponedeljek (po enem tednu bolezni) začela normalno jesti v vrtcu. Sama od sebe...se je tako odločila...mogoče tvojo tudi matra kaj v zvezi z vrtcem, da ga ne sprejema dobro in to kaže skozi odklanjanje hrane?

Naša pa ima tudi sicer dneve, ko je (normalno) in dneve, ko včasih čisto nič ne je. Dajem ji sirup Pikovit, ki vpliva na povečanje apetita (zaradi B vitamina). Sicer pa popije ogromno čaja, večinoma nesladkanega, ji pa zdaj preventivno dajem notri med. Ali pa mleko, ko noče ničesar drugega, da vsaj nekaj toplega spije pred spanjem.

Pa dober tek, probajta s Pikovitom v čaju, da bo vsaj malo vitaminov dobila.


(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
24.10.2006 20:04:49   
andrejka82
Janjja, glede na to, kaj opisujes ima otrok po vsej verjetnosti, bakterijo v zelodcku. Nic tragicnega, to se da z antibiotiki odpravit. In posledicno ji vse "smrdi" ostaja brez kancka apetita. Sigurno je to.
Pojdi k drugemu zdravniku, povej kako je in sigurno jo bodo vzeli pod drobnogled, ker to ni normalno za taksnega otroka.

Zakaj ti to pisem, ker sem se s takim primerom ze srecala in sedaj poje vse, kar dobi za jest. Kasneje po odpravi bakterije, je otrok se nekaj casa na vitaminskem sirupu in po kratkem casu je VSEJED! user posted image  
Obraz dobi spet roznato barvo in izginejo temni podocnjaki.

(odgovor članu baby baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
12.11.2006 9:48:39   
spacey
IZVIRNO SPOROČILO: janjja


Slišala sem da obstajajo neke kapljice za povečat apetit (pikovid do zdaj še ni pomagal). Če katera ve kaj več o temuser posted image

Program Fitobimbi ima sirup Apetito bimbi. Poiskusi in upam, da bo pomagal.

Srečnouser posted image


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nič ne je in vidno hujša!!!!
12.11.2006 9:55:55   
Anonimen
Mi smo take težave,vsaj upam prebrodili.Srce me je bolelo,ko naš
Timi ni hotel po cele dneve nič zaužiti,toplega,kuhanega.Jaz sem mu kuhala in
pol smo vse skupaj stran metali,že po eni žlici.
Pa je prišel dan,ko je šel v vrtec in glej ga zlomka,ko je videl vse tiste
otroke kako pridno jejo,je začel tudi on.Prav vse je jedel kar so mu dali
na krožnik.In želja po hrani se je nadaljevala tudi doma.Sedaj je in je.user posted image
Nakaj o prehranjevanju pa pod tem linkom.

http://www.mama.si/?menu=D016


(odgovor članu janjja)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?