|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Noče goste hrane in mleka po steklenički
6.2.2012 21:12:59   
jančica
Imamo dojenčka, starega 5 mesecev. Do zdaj sva se še samo dojila, teža napreduje lepo (ima že 7,5 kg). Ker je pa zelo aktiven dojenček (sam že sedi, skoraj ves dan je buden, vse ga zanima, tudi preobrača se že na vse strani), mu je moje mleko zgleda postalo premalo. To vem zato, ker je že od 1,5 meseca spal celo noč, sedaj se je pa začel zbujat ob treh ali štirih ponoči, ker je lačen :(. Problem pa nastane, ker ne sprejme ne adaptiranega mleka po steklenički (poskusila že velikokrat, tudi partner) in ne goste hrane (sploh ne požira, pljuva ven,joka, se davi...). Skratka, on bi se samo dojil. Ali je bila katera v podobni situaciji in kaj mi svetujete? Sama več ne vem, kaj naj, razen da se pa budimo ponoči, ker nam druga zaenkrat ne preostane :(. Hvala za vaše odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
6.2.2012 21:26:43   
m_o_i
adaptirano mleko poskusi drugo znamko
gosta hrana:ce se davi, se ne zna pozirat. zakaj bi silila in frustrirala otroka, ce ne zna?! so what, ce vsepovsod pise, da se GH uvaja pri petih mesecihuser posted image
poskusas seveda lahko, bo pa trajalo, preden bo za cel obrok dovolj samo GH. jaz se spomnim, da je kar lep cas GH samo poskusal, obrok je bil pa babylove mleko...

zavracanje steklenicke pa lahko pomeni tudi, da ne odgovarja cucelj. jaz sem pokupila vse steklenicke, preden sem ugotovila, da je "taprava" stara, ozka nukovauser posted image
je pa res, da nisem nikoli dojila-zakaj pa bi ti ze nehala?! ce imas mleko, si ne delaj nepotrebnih stroskov; vedeti moras, da otrok vsak dan vec spije...

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 6.2.2012 21:29:12 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
6.2.2012 23:14:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
7.2.2012 8:29:48   
phelps
Pri nas je bila situacija zelo podobna. Kljub polnemu dojenju je na začetku prespala cele noči. Ko sva začeli okoli 6. meseca z uvajanjem GH, jo je zavračala, ponoči se je začela zbujati za dojenje.
Jaz mislim, da ni bil problem v lakoti, ampak drugje (zobki, žeja, potreba po bližini). Ker je danes podobno (imamo 15. mesecev), čez dan sedaj lepo je 4 obroke goste hrane, ponoči se pa še občasno zbuja.




_____________________________

Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s sveta odganjaš - sence.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
7.2.2012 10:10:20   
naja17
Se strinjam s temle (VSE je v fazah user posted image ).

Moj je bil izključno dojen do 5,5 meseca, pa še bi podlajšala, ma je res že tok cmokljal za mizo, da sem popustila. Do 7. meseca je spal bp, sedaj bo eno leto, pa se zbuja, s tem, da pred spanjem poje vornk porcijo rižkota in zraven se še podoji, tko da ni tu nobene lakote, pride tud faza crkljanje, pa faza mama, pa faza nočem spat igral se bom (HB te še ni blo no) itd. Kar se flašk in AM tiče pa jaz nič od tega nisem uporabljala in mi je brezveze posiljevanje s flašo, če jo noče, pa je itak čist ok zanj tko.

Pač ne spi ti, to tko pride, pri enih v štartu, pri enih kasneje, enim spijo, eniim sploh ne itd.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
7.2.2012 10:33:34   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: jančica

Imamo dojenčka, starega 5 mesecev. Do zdaj sva se še samo dojila, teža napreduje lepo (ima že 7,5 kg). Ker je pa zelo aktiven dojenček (sam že sedi, skoraj ves dan je buden, vse ga zanima, tudi preobrača se že na vse strani), mu je moje mleko zgleda postalo premalo. To vem zato, ker je že od 1,5 meseca spal celo noč, sedaj se je pa začel zbujat ob treh ali štirih ponoči, ker je lačen :(. Problem pa nastane, ker ne sprejme ne adaptiranega mleka po steklenički (poskusila že velikokrat, tudi partner) in ne goste hrane (sploh ne požira, pljuva ven,joka, se davi...). Skratka, on bi se samo dojil. Ali je bila katera v podobni situaciji in kaj mi svetujete? Sama več ne vem, kaj naj, razen da se pa budimo ponoči, ker nam druga zaenkrat ne preostane :(. Hvala za vaše odgovore!


Jaz ti svetujem, da vprašanje zastaviš svetovalki za dojenje, najdeš jo tukaj:
http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/aleksandra-mernik-merc_7

Ali pa vprašaj kar pediatrinjo, najdeš jo tukaj:
http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tina-bozicnik_42

Odgovor boš dobila takoj. Sem prepričana, da ti bo tako ena kot druga dala kak uporaben nasvet. user posted image

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
7.2.2012 11:35:14   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: phelps

Jaz mislim, da ni bil problem v lakoti, ampak drugje (zobki, žeja, potreba po bližini).



Se strinjam. V enem članku je ena pediarinja opozarjala na problem t.i. "priučene lakote", saj se lahko v takih situacijah otrok spet privadi zbujat, da bi se hranil, čeprav v resnici hrane ne potrebuje. Poskusi ga pomiriti z dudo, če jo sprejme, oz. z božanjem, lahko da bo zaspal naprej.

Naša ima 8 mesecev in se ponavadi enkrat še zbudi za hranjenje. Ko pa jo mučijo zobki, pa se zbuja na uro do uro pa pol in takrat jo včasih podojim, ker vem, da je dojka včasih tudi za tolažbo in ne le zaradi hrane,  včasih pa samo pomirim z božanjem. Po kakšnem tednu, ko je zobek zunaj, se spet vrne na rudino in poje enkrat čez noč, čeprav skušam sedaj še to prekiniti, a še ne vem kako. user posted image

GH: Če pljuva, še ni pripravljen. Dajaj mu po kakšno žilčko na dan, da se bo počasi privadil. Boš že videla, ko bo pokazal zanimanje. Naša prva je jedla ze pri slabih 5, mlajša šele pri dobrih 7 mesecih. Počasi, pa bo.

(odgovor članu phelps)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
7.2.2012 20:49:16   
jančica
Ne morem verjet, ampak res smo danes zagledali prvi zobek user posted image In ne samo to, tudi jabolke je danes pojedel nekaj žličk user posted image . Saj se mi sploh ne mudi z gosto hrano, imam že 4-letnika, pri njem sem začela uvajat s 6-imi meseci. Pred tem pa je dobil kakšno stekleničko adaptiranega mleka, če se mi je zdelo, da je lačen (vsega skupaj verjetno kakih 5-krat). Pri user posted image pa se mi zdaj zdi, kot da ima že proti večeru premalo mleka, ker včasih na dojki tudi joka in se mi zdi, da vleče v prazno :(. Zato sem hotela, da bi mu dala zvečer obrok adaptiranega mleka. Bom upoštevala vaše nasvete, poskusila še s kakimi drugimi mleki, stekleničkami... Pa niti slučajno nočem nehat dojit, ne vem, m_o_i, zakaj si to tako razumela. Ta večjega sem dojia 1 leto in tudi pri tamalem zdaj ne mislim nehat. Mogoče je pa res vse skupaj samo faza, bomo videli. Saj se ni hudo vstati ponoči, hudo mi je, ker imam ob čutek, da je user posted image lačen.
Hvala vam za vse nasvete in mnenja!


(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
8.2.2012 11:10:38   
lily32
Še ena osebna izkušnja glede stekleničk, če ti bo v pomoč. Meni je že pediater rekel, da štvilni dojenčki, ki si samo dojeni zavračajo stekleničke, ker iz njih ne zanjo piti, ker je princip drugačen, kot pri sesanju. In z našo je user posted image je res tako. Kar se ji do sedaj dala tekočine, sem ji dala po žlički.

Sem bila pa presenečena pred nekaj dnevi, ko sem ji kupila aventov magični lonček in je v prvem poskusu skapirala, kako mora pit. user posted image


(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
8.2.2012 23:10:08   
takotako
Pri nas imamo podoben primer...
Stara je 4m, prespala je že celo noč, zdaj se zbuja dvakrat-kar me niti ne moti. Pač ji dam za jest-podojim in zaspi nazaj-zame je to še vedno prespana noč.
Ampak čez dan imava pa probleme, ona bi jedla dop na 2h proti večeru že vsako uro Zdaj to tri tedne. Najprej nisem dala pozornost-pač ima obdobje, sam zdaj pa sem začela študirat da ji to ni dovolj. da se samo dojive...

Zato sem pomislila da je mogoče žejna-suh zrak, toplo notri full, pa sem ji čajčka začela dajat vmes, pač par žličk. No ona je ful navdušena. potem smo pa pričeli z GH kljub temu da sem rekla da še ne bom. Prvi teden je lepo jedla za začetek-tako par žličk, pol sva se podojile pa je blo za mal več časa. sam to je bil samo en obrok, ker nočem prehitevat.

Je pa isto, pri flaši ima odprta usta-jih ne bo zaprla, na žličko pa če ni pregosto kar je...

Problem je da mi pa tud zadnje dva dneva štrajka z GH. Edino rižek z banano ki se zmeša z vodo jilaufa. Sam to je bilo v sili ker sem šla na izpit pa jo je mami čuvala. Ne bi rada mi zelenjavo zavrača potem pa biji dala tega rižkota.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
9.2.2012 8:02:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu takotako)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
9.2.2012 8:16:37   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

moj drugi se je do 10m izkljucno dojil - ni sprejel niti GH, niti flase. ker sm imela s prvim popolnoma nasprotno izkusnjo, se s tem nisem prevec obremenjevala (ta je zacel jesti GH pri 4m in jo je jedel, kot da je komaj cakal, da zacne user posted image ) - sm ponujala, pa pac ni hotel.
po 10m je zacel po malem, pri 12m pa je jedel vse, kar sm pripravila.

tvoj je po mojem zdaj prisel v fazo (VSE je v fazah user posted image ), ko po mojem podozivlja svet okoli sebe vse bolj intenzivno in ti nocni podoji niso toliko zaradi hrane, kot zaradi crkljanja. ce ti ni pretezko, se ponoci dvigaj in ga pocrkljaj user posted image


Podpis.
Sicer je imel vmes tu in tam preblisk, da je prežvečil kakšen del žemljice, ali pa kos sadja, ampak to je bilo to, pa če sem se na trepalnice metala, medtem ko so drugi veselo od 4.meseca dalje papcali kašice. Naš nikoli tudi ni prenašal pasirane hrane, on je nekako žvečil s tistimi parimi zobki in dlesnijo.

Ne razumem pa, zakaj ga siliš z adaptiranim mlekom, če imaš svoje mleko?
Vem, da naš je prvo začel jest jabolčno čežano, pa vse sadne zadevščine, mandarinico je hitro zobal, zelenjavo pa sem mu na začetku ponujala v zelenjavni juhici ali pa zraven riža, pretlačenega krompirja. Jabolko+korenček itn. Pa je sedaj vso zelenjavo(brokoli, cvetača, koleraba itn...), samo navadnega paradižnika ne.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
9.2.2012 8:38:04   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ne razumem pa, zakaj ga siliš z adaptiranim mlekom, če imaš svoje mleko?



IZVIRNO SPOROČILO: jančica
Pri pa se mi zdaj zdi, kot da ima že proti večeru premalo mleka, ker včasih na dojki tudi joka in se mi zdi, da vleče v prazno :(. Zato sem hotela, da bi mu dala zvečer obrok adaptiranega mleka.



(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
9.2.2012 8:45:48   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: lily32

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ne razumem pa, zakaj ga siliš z adaptiranim mlekom, če imaš svoje mleko?



IZVIRNO SPOROČILO: jančica
Pri pa se mi zdaj zdi, kot da ima že proti večeru premalo mleka, ker včasih na dojki tudi joka in se mi zdi, da vleče v prazno :(. Zato sem hotela, da bi mu dala zvečer obrok adaptiranega mleka.





nisem bila še tako daleč, ko sem odgovarjala....
ampak vseeno se mi ob polno dojenem otroku ne zdi smotrno dodajat adaptiranega mleka. Dovolj je težek, nič mu ne manjka - razen to, da se je hotel pogosteje dojit - kar pa je lahko tudi samo zaradi pospešene rasti in rabi več. In se avtomatsko več doji in seveda ob večkratnem dojenju se tudi več mleka ustvarja.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
9.2.2012 9:15:19   
jančica
Hvala, lily32 user posted image .
Zgleda, da nam bo hranjenje po žlički počasi steklo, ker zdaj vsak dan poje kako žličko več. Pa očitno je to res kakšna "faza prebujanja", ker se je danes jokal prvič že ob polnoči, pa sem ga dvignila in cartala tako dolgo, da je nehal jokati. Dojila se nisma, je zaspal nazaj brez tega.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Noče goste hrane in mleka po steklenički
9.2.2012 11:27:32   
lily32

Hvala, lily32 user posted image .


user posted image Ni za kaj.


Zgleda, da nam bo hranjenje po žlički počasi steklo, ker zdaj vsak dan poje kako žličko več. Pa očitno je to res kakšna "faza prebujanja", ker se je danes jokal prvič že ob polnoči, pa sem ga dvignila in cartala tako dolgo, da je nehal jokati. Dojila se nisma, je zaspal nazaj brez tega.

user posted image Super, kar tako naprej!


< Sporočilo je popravil lily32 -- 9.2.2012 11:28:39 >

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?