|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi varčeva...
25.1.2012 22:51:35   
anikabd
Ojla,prebrala sem članek
http://www.delo.si/gospodarstvo/posel-in-denar/nova-socialna-zakonodaja-kaznuje-tudi-varcevanje-za-otroke.html.
Zdaj sem v dilemi kaj naj storim, dvignem privrčevana sredstva ali pa pustim. Se mogoče kdo bolj podrobno spozna na ta zakon. Bo res v praksi zgledalo, kot je opisano v članku?
V banki mi niso znali svetovati, ker še niso bili s tem uradno seznanjeni.



_____________________________

Mi imamo se fajn ce vam prav je al' ne nam važno je le da imamo se fajn.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 7:01:57   
ajataja
A starši, ki za otrokovo korist varčujejo na njegovem tekočem računu, lahko s temi sredstvi razpolagajo le s privoljenjem centra za socialno delo. Zato denarja ne morejo dvigniti oziroma prenakazati drugam.

Tega stavka pa jaz čist nič ne razumem user posted image Če jaz nakazujem svoj denar na otrokov račun za lepši jutri ali pač kar tako,s kako pravico se vmešava tu center za socialno delo.To je moj prigaran denar in niti na pamet mi ne pride da bi koga vprašala za dovoljenje da lahko svoj denar dvignemuser posted image

(odgovor članu anikabd)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 7:24:43   
din don
Pa sej niso normalni, ne vejo več kam se še naj obesijo,...

Da ti gre na bruhanje res,........eh sej je tak škoda besed....

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 7:40:22   
josephine27
najbolje da vsi zaprejo varčevalne račune... to bojo banke vesele....pa država tudi.

sicer pa je članek mal čudno oz. dvoumno napisan. bo treba kar na odločbe počakat pa bomo videli pri čem smo.


_____________________________



(odgovor članu din don)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 8:26:06   
mini86
še zdj ne vem..a nj dvignem denar al ne..user posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 9:00:34   
lenčy
ma za pop.... zakaj pa bi trošila denar z njegovega računa, če je denar njegov?? da si bo enkrat lahko kupil kolo ali pa kaj podobnega... sama sm čist brez dnarja, pa mi še na misel ni prišlo, da bi vzela njegov denar(ki ga dobi od babic, krst itd) in ga trošila npr. za gospodinjske potrebe. pa tako lepe obresti dobiva, da res ne vemo, kaj naj. ampak če bo treba, ga dvignem, pa naj rečejo kar hočejo.

_____________________________

24.03.2010 ob 20.13 sva postala ponosna starša malemu Aleksu.
Rada te imava!!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 9:19:03   
petruska
od tega kar varčujete na otokovo ime bodo obdavčene obresti od privarčevanega in ne glavnica.

(odgovor članu lenčy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 9:45:08   
sazi

Tega stavka pa jaz čist nič ne razumem user posted image Če jaz nakazujem svoj denar na otrokov račun za lepši jutri ali pač kar tako,s kako pravico se vmešava tu center za socialno delo.To je moj prigaran denar in niti na pamet mi ne pride da bi koga vprašala za dovoljenje da lahko svoj denar dvignemuser posted image

Tukaj se pa ne strinjam čisto. Če želiš imeti svoj prigarani denar pod nadzorom in aves čas na razpolago, ga nakazuj na svoj varčevalni račun. Kar nakažeš na otrokovega, je njegovo in CSD brani otrokovo premoženje tako, da staršem ne pusti kar tako zapravljati otrokovih sredstev.

To izhaja iz tega, ker so v preteklosi na veliko straši kupošvali delnice in "varčevali" v imenu otrok in se tako izognili davkom. Poznam primer, ko je imel 3-letni otrok ravno zaradi tega kar nekaj denarja v delnicah. Sta starša kupovala stanovanje in želela dodati ta denar. CSD je to dovolil pod pogojem, da se je delno lastništvo stanovanja (v višini otrokovega prispevka) napisalo tudi na otroka.

Kot rečeno - meni je to prav. Če želite imeti svoj denar, ga obržite, kar date otroku, je pa njegovo. Si potem sam lahko kupi kolo, če želi, vi mu ga pa kupujte s svojim denarjem.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 12:49:38   
ajataja
Mislim,da socialna nima nobenih pravic da preverja na banki kdo ima odprt račun za otroka ,koliko ima denarja in kdo je dvignil user posted image Moj triletnik si sigurno ne bo šel sam kupit kolesa user posted image pač nakažema vsake toliko časa kaj na račun in če se kaj rabi bom tudi tako kot do zdaj pri starejših hčerkah še vedno dvignila sama na bankomatu denar in to je to.Se pa strinjam da nekateri izkoriščajo ,ampak spet potem nastradajo tisti,ki živijo pošteno.user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 12:54:39   
Andromeda
Kolikor mi je znano, ne upoštevajo stanja na računu, ampak zgolj obresti od prihrankov, pa še to bi na izračun vplivale le visoke obresti, tisti "drobiž" v višini npr. 30 € letno pa najbrž ne igra pomembne vloge pri tem. Shit je verjetno le, če si za las na meji med eno in drugo lestvico in potem zaradi tega privarčevanega drobiža padeš na manj ugodno lestvico inposledično prejemaš nižji OD.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 12:58:50   
Andromeda
Navajam iz delovega članka: "A starši, ki za otrokovo korist varčujejo na njegovem tekočem računu, lahko s temi sredstvi razpolagajo le s privoljenjem centra za socialno delo. Zato denarja ne morejo dvigniti oziroma prenakazati drugam."

Wtf, na podlagi česa ima CSD pravico, da razpolaga s sredstvi na otrokovem računu oz. da izda privoljenje? V kakšni zmešani državi živimo user posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 13:29:58   
sazi

Wtf, na podlagi česa ima CSD pravico, da razpolaga s sredstvi na otrokovem računu oz. da izda privoljenje? V kakšni zmešani državi živimo user posted image


Kot sem napisala že zgoraj - CSD ščiti otrokovo premoženje. Ne razpolaga z otrokovimi sredstvu, le vmeša se, da ugotovijo, če je poraba otrokovega denarja res nuja.

Res pa ne razumem, zakaj otroku nakazovati denar, potem ga pa dvigovati. Nakazujte ga na svoj varčevalni račun, pa lahko z njim razpolagate kakor hočete in kadarkoli hočete.

Mi lahko kdo razloži, v čem je poanta, da daš otroku denar na račun, potem ga greš pa dvignit in mu s tem denarjem kupiš kolo? Obdrži denar sam, dvigni s svojega računa in kupi kolo.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 13:41:02   
petea
če ste denar namenili otrokom, več ni vaš in tako več ne morete razpolagati z njim; da otrokom njim namenjega premoženja starši, otroci ali kdo drug ne more brezbrižno zapraviti za (ne-)umnosti, je naloga CSD bdenje nad pretokom premoženja mladoletnih otrok

koliko resno in sploh smiselno je to početje - v določenih situacijah zagotovo zelo, v drugih pa gre za nepotrebno formalnost


mladoletni otroci morajo npr. tudi pri prodaji motornega kolesa, registiranega na njihovo ime, pridobiti soglasje CSD, ker, kot je že ena predhodnica napisala, naloga CSD je ščititi premoženje otroka in preveriti, kam bo šel ta denar

si pa za to soglasje seveda zaračunajo takso ...

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 13:43:53   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: petea



mladoletni otroci morajo npr. tudi pri prodaji motornega kolesa, registiranega na njihovo ime, pridobiti soglasje CSD, ker, kot je že ena predhodnica napisala, naloga CSD je ščititi premoženje otroka in preveriti, kam bo šel ta denar

si pa za to soglasje seveda zaračunajo takso ...


Ko bi bili tako učinkoviti in odzivni še pri kakšnih drugih temeljih otrokovih pravicah...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 13:47:50   
ajataja
Ampak še vedno mi ni jasno,kje dobijo dovoljenje za vpogled na otrokov računuser posted image a imajo dostop na vseh bankah do vseh računov ali kaj?user posted image
Pri starejših hčerkah smo pa že itak dvigovali denar ko sta si hoteli kaj kupit in me ni nihče vprašal za dovoljenje pa itak na bankomatu lahko dvigneš.

< Sporočilo je popravil ajataja -- 26.1.2012 13:50:46 >

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 13:54:21   
josephine27
meni je to vtikanje države oz. CSD malo mimo. Saj so tudi otroški dodatki namenjeni otroku pa noben ne preverja ali jih starši res namenijo otroku ali si zanje kupijo cigarete...v končni fazi so itak starši  dolžni skrbet za svoje otroke s katerga računa plačujejo je mi sploh ne zdi bistveno. če nekaj varčuješ za otroka (nepr. zato da bo lahko šel študirat) je pa po moje čisto normalno da starši tega denarja ne bodo trošili za brez veze in ga bodo pustili tam če ne bo res nujno. ne vem ali sej jaz tako čudnauser posted image


_____________________________



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 14:02:08   
ninini

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

meni je to vtikanje države oz. CSD malo mimo. Saj so tudi otroški dodatki namenjeni otroku pa noben ne preverja ali jih starši res namenijo otroku ali si zanje kupijo cigarete...v končni fazi so itak starši  dolžni skrbet za svoje otroke s katerga računa plačujejo je mi sploh ne zdi bistveno. če nekaj varčuješ za otroka (nepr. zato da bo lahko šel študirat) je pa po moje čisto normalno da starši tega denarja ne bodo trošili za brez veze in ga bodo pustili tam če ne bo res nujno. ne vem ali sej jaz tako čudnauser posted image




Se čisto popolnoma strinjam.Če jaz nakažem denar na račun ga lahko tudi dvignem in konc.Če pride kriza pač dvigneš denar saj gre za družinski denar tako rekoč in mi na pamet ne pride da bom šla prosit na CSD ali lahko dvignemo naš denar user posted image user posted image pa kolikor traja po naših centrih ti najbrž odobrijo šele po kakem daljšem času ti se pa lahko ta čas paseš pa travo ješ ko čakaš na svoj denaruser posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 14:04:29   
petea
josephine27,

tebi se morda zdi logično, da nameniš nekaj denarja za prihodnost svojih otrok, najdejo pa se starši, ki (ves) denar od otroških dodatkov in drugih dohodkov npr. raje zapijejo in zakadijo, kot da bi ga namenili vsaj za osnovno oskrbo svojih potomcev, kaj šele za njihovo daljno prihodnost.

Je pa res, da lahko v takšnih primerih CSD namesto izplačila denarja direktno 'plača' kupljeno blago.

Ne vem, kako je z vpogledom centrov v varčevalne račune, pri pravnih poslih (nakupi, prodaje ...), povezanih z lastništvom mladoletnih oseb, zadeve ni mogoče izpeljati brez njihovega soglasja. Sploh v primerih, ko gre za enostarševske družine, so še bolj natančni pri preverjanju, kaj se dogaja z otrokovim denarjem in lastnino.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 16:44:08   
Linostarček
mu raje odprem varčevalnega v tujinin pa se lahko csd hebe
Dokler hodim jaz delat in plačujem davke ter prispevke lahko tudi dam svoj denar kamor meni paše in dvignem ko mi paše


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
26.1.2012 17:23:39   
sazi

Če jaz nakažem denar na račun ga lahko tudi dvignem in konc.Če pride kriza pač dvigneš denar saj gre za družinski denar tako rekoč in mi na pamet ne pride da bom šla prosit na CSD ali lahko dvignemo naš denar.

Ne gre za vaš denar - če ga daš otroku, je njegov in ne tvoj. Kot rečeno - imej ga na svojem računu, pa ga lahko kadarkoli dvigneš.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 6:56:27   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Če jaz nakažem denar na račun ga lahko tudi dvignem in konc.Če pride kriza pač dvigneš denar saj gre za družinski denar tako rekoč in mi na pamet ne pride da bom šla prosit na CSD ali lahko dvignemo naš denar.

Ne gre za vaš denar - če ga daš otroku, je njegov in ne tvoj. Kot rečeno - imej ga na svojem računu, pa ga lahko kadarkoli dvigneš.



In ja , čigav pa je otrok?Moj oziroma najin - in jaz odgovarjam zanj do 18 leta in z vsem kar je njegovega razpolagam jaz.Ne vem zakaj nekateri tolk poudarjate da je to otrokov denar in ne tvoj ,pri nas smo družina držimo skupaj in ni nič mojega in tvojega ampak je vse naše ,ko bodo pa otroci služili svoj denar in se osamosvojili pa bodo imeli svoj denar in ga bodo dvigovali sami.In ja zakaj potem ne preverjajo kam gre OD ali ga starši res porabijo za otroka ?user posted image Res sem začela razmišljat da prestavim otroške račune na banko v tujino če misli naša država v take stvari nos vtikat user posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 7:28:34   
josephine27
Mogoče ve katera kako je s tem če hočeš zapret otrokov varševalni račun na eni banki in ga želiš odpreti na drugi? Potrebuješ tudi zato kakšna soglasjauser posted image

_____________________________



(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 9:26:01   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Če jaz nakažem denar na račun ga lahko tudi dvignem in konc.Če pride kriza pač dvigneš denar saj gre za družinski denar tako rekoč in mi na pamet ne pride da bom šla prosit na CSD ali lahko dvignemo naš denar.

Ne gre za vaš denar - če ga daš otroku, je njegov in ne tvoj. Kot rečeno - imej ga na svojem računu, pa ga lahko kadarkoli dvigneš.





In ja , čigav pa je otrok?Moj oziroma najin - in jaz odgovarjam zanj do 18 leta in z vsem kar je njegovega razpolagam jaz.Ne vem zakaj nekateri tolk poudarjate da je to otrokov denar in ne tvoj ,pri nas smo družina držimo skupaj in ni nič mojega in tvojega ampak je vse naše ,ko bodo pa otroci služili svoj denar in se osamosvojili pa bodo imeli svoj denar in ga bodo dvigovali sami.In ja zakaj potem ne preverjajo kam gre OD ali ga starši res porabijo za otroka ?user posted image Res sem začela razmišljat da prestavim otroške račune na banko v tujino če misli naša država v take stvari nos vtikat user posted image


Nikakor se ne strinjam, da lahko z vsem otrokovim starš polno in prosto razpolaga do njegove polnoletnosti. Saj ti na tvoj 18. rojstni dan ne zamenjajo plošče v glavi, da potem naenkrat znaš ter zmoreš vse sam. Učenje pravic in dolžnosti ter odgovornega ravnanja s svojim življenjem in premoženjem je dolgotrajen proces, verjetno doživljenjski. Poteka na izkušnjah, na napakah in na ponavljanju zadev. Če je torej mladoleten otrok popolnoma odvisen od odločitev svojih staršev, kako bo razvil samoodgovornost in sposobnost samoodločanja, če je do svoje polnoletnosti deloval samo po navodilih staršev?

Četudi je otrok tvoj, nimaš absolutne pravice in prevlade nad njim. Država je zato dolžna zaščititi otroka, če starši tako ali drugače ne zmorejo ali ne znajo opravljati te naloge.
Če starš npr. zanemarja ali zlorablja otroka oz. deluje v nasprotju z njegovimi interesi in pravicami, staršu še ne vem kakšno izgovarjanje na to, da je to njegov otrok in njegova odgovornost, ne bo pomagalo opravičiti njegovih dejanj, četudi morda celo iskreno verjame, da otroku s svojim početjem koristi.   

Je pa v družinskih odnosih seveda včasih težko razločevati med mojim, tvojim in našim. Tako pri pravicah kot pri dolžnostih.

KO nekomu nekaj daš ali podariš, je to njegovo, ni več tvoje. Četudi se tebi iz takšnega ali drugačnega razloga zdi, da še vedno popolnoma pripada tebi in da imaš zaradi tega vso pravico odločati o lastnini ali izbirah drugega človeka. Že zelo majhen otrok noče deliti svoje igrače z drugimi, ker ve, da je njegova in se zato čuti posestniškega do nje. Le kako se mora npr. počutiti mladostnik, ki ve, da se je več let na njegov račun stekal denar zanj, nato pa se je nekdo odločil mimo njega porabiti ta denar za druge zadeve, ne za želje in potrebe tega otroka?

Lastnina mojih staršev je njihova in lahko prosto razpolagajo z njo, pa če mi je to všeč ali ne. Moja lastnina je moja in lahko jaz prosto razpolagam z njo, pa če je to mojim bližnjim prav ali ne. Moji otroci lahko bolj ali manj prosto razpolagajo s svojo lastnino (ki v tem obdobju obsega predvsem igrala), pa četudi se kot starš pogosto ne strinjam z njihovim načinom obravnavanja zadev in me jezi, ko ne gredo stvari po mojih predvidevanjih.

Se pa zavedam, da je moja starševska dolžnost, da jih naučim ravnanja s stvarmi, ljudmi in denarjem. 

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 10:29:30   
nina166
Otrokoma pomagama na varčevali račun denar, ki ga dobita za rojstni dan, za kako darilo, doma imata šparovček in ko je poln nese moj na banko, včasih pa jima še sama položima kaj malega. Zdaj gradimo hišo in z otrokoma smo se dogovorili, da si bosta iz tega privarčevanega denarja kupila vsak svojo otroško sobo...kakršno si bosta pač zbrala. In če prav razumem rabim za to privoljenje centra za socialno delo?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nova socialna zakonodaja kaznuje tudi var...
27.1.2012 10:44:50   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Lastnina mojih staršev je njihova in lahko prosto razpolagajo z njo, pa če mi je to všeč ali ne. Moja lastnina je moja in lahko jaz prosto razpolagam z njo, pa če je to mojim bližnjim prav ali ne. Moji otroci lahko bolj ali manj prosto razpolagajo s svojo lastnino (ki v tem obdobju obsega predvsem igrala), pa četudi se kot starš pogosto ne strinjam z njihovim načinom obravnavanja zadev in me jezi, ko ne gredo stvari po mojih predvidevanjih.


ni ravno vse tako, a ne? čitso prosto ravno ne morejo razpolagati. če gledamo hipotetično; če bi se odločili, da zdaj vse svoje prihranke ki so
jih šparali za računalnik dali za kako neprimerno stvar, jim bomo dali veto na to in verjetno preprečili "transakcijo". če bi se odločili vsa igrala polomit in razbit za zabavo, bi verjetno preprečila. vsaj jaz bi. tudi ta del je povezan s tem da jih učimo samostojnosti - odgovorne samostojnosti. da se svojih stvari ne uničuje ampak da se jih magari podari tistim, ki nimajo. itd.

hočem rečt, kakorkoli obrneš (da imate sistem da imajo otroci svoj denar ali šparovček, da imajo svoje stvari s katerimi gospodarijo), ni poolnoma isto kot pri odraslem, ker niso še popolnoma samostojni in to z razlogom - ker še ne znajo pravilno razpolagat s tem. jih pa imaš v procesu le tega in jih nadzoruješ, to se pa strinjam. samo svojega veta na vse "svoje" stvari pa ne bi smeli met, dokler niso dovolj "natrenirani" in dokler niso zakonsko odgovorni za njih imho.. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 27.1.2012 10:45:26 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?