|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:09:20   
ženska
Moj mali (2 leti) je včeraj zvečer po zgornjem delu telesa dobil male rdeče pikice, kot mozoljčke. Danes jih ima že po celem telesu, podplatih, dlaneh in ličkih. Izgledajo kot večji izbočeni mozoljčki, rdeči. Drugih znakov nima. Bila sva pri zdravniku, vendar morava dati jutri še kri. Zdravnik sumi na ošpice ali rdečke, vendar kako je to mogoče, ko pa je bil proti temu cepljen. Nič ga ne srbi. Povejte mi, če imate podobne izkušnje in kakšna je bila pri vas diagnoza. Kaj vse še ne??!! Joj, joj...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:11:25   
muki1
Norice pa niso user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu ženska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:12:07   
muki1
Pa kdaj je bil cepljen? Morda se je prav s cepivom okužil, če je bilo to pred kratkim user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:14:09   
ženska
Proti temu si cepljen pri enem letu, tako da je zdaj že eno leto od cepljenja. Mene bo kr groza. Do zdej vedno zdrav, razen prehladov.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:15:24   
muki1
Pa norice oz. vodene koze je zdravnik izključil?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu ženska)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:16:52   
ženska
Ma sej še sam ni točno vedel. Rajši vidim, da so norice ali vodene koze, kot pa v naslovu teme omenjeno.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:25:11   
muki1
Glede na to, da razsajajo letos kar fajn, je najbolj možno, da je to to. Držim pesti. Saj če gledaš logično, z ošpicami kje bi prišel v stik?
Se pa znajo rdečke pojavljat tu in tam, ampak ne vem, če so tudi dosti bolj strašne kot vodene koze. Ne vem, nisem na tekočem. Vem edino, da jih kljub cepljenju lahko dobiš.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu ženska)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
3.4.2008 13:36:23   
caillou
Tole Otročarije spletno stran si malo poglej. Mogoče pa kaj pametnega odkriješuser posted image .

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu ženska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
3.4.2008 13:58:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu caillou)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
7.4.2008 13:26:12   
aezzy
joj,sej ce je otrok cepljen proti necemu ne pomeni, da tega ne bo dobil, to pomeni, da bo dobil v lazji obliki.kljub temu lahko vse dobi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
7.4.2008 13:26:12   
aezzy
joj,sej ce je otrok cepljen proti necemu ne pomeni, da tega ne bo dobil, to pomeni, da bo dobil v lazji obliki.kljub temu lahko vse dobi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
21.4.2008 16:04:09   
Ančka 123
Naša je dobila vročino 38,5C jo je držalo celi dan, naslednje jutro ko sem jo oblačila, da bi šli k zdravniku sem videla, da je cela pikasta. Zdravnik je takoj posumil na ošpice. Vzel ji je briz iz grla dal v neko "posodo", smo nekaj minut počakali in je rekel, da ima ošpice. Dal pa nama je dve flaši ospena na 8 ur. Naju ni poslal v laboratorij. Pa še to, stara je 5 let pa tudi cepljena je bila, ko je bila stara 1,5 leta. Upam da bo vse minilo brez zapletov.

(odgovor članu ženska)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
22.4.2008 18:35:05   
m@j@
Ančka123 mi imamo zelo podoben primer. Pred obiskom zdrvanika se ji na bradici pojavijo rdeči flekci. V čakalnici greva lulat, je po celem telesu flekasta. Sem mislila, da me bo kap. Pri zdravnici dobiva žličko Claritina in je blo ok. Danes pa Claritin nič ne prime in je stanje zelo slabo, sploh po nogicah. Zdravnica sumi na alergijo - cvetni prah.
Men pa vse skupaj ne da miru. Ali so vaši spuščaji notri belkasti?

oprosti, če te obremenjujem, ampak bi bila vesela tvoje izkušnje. Naša je stara 3 leta.

Lp,

(odgovor članu Ančka 123)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
23.4.2008 9:32:08   
Ančka 123
Če dobro pogledaš se tudi vidi malo belo ampak res malo. Naša je dobila samo po hrbtu, trebuhu in prsih, pa malo za uhami. Je pa imela prej vročino, z nosa ji je teklo pa kar močen (tisi globoki ) kašelj ima pa še za grlo je jamrala da jo zelo boli. Tudi na jeziku je imela belo oblogo. Naši je njen P vzel bris iz grla in na podlagi tega rekel, da so ošpice.Čeprav je takoj ko jo je videl sumil na to, po brisu pa tudi potrdil.
Upam, da sem ti kaj pomagala, če te še kaj zanima pa samo vprašaj.

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
23.4.2008 9:49:13   
Anonimen
Dekleta ali se jaz zastojn trudim in vam linke lepim,ve pa ni ne pieteuser posted image user posted image
Evo vam opisane otroke bolezni in njihove znake.

http://www.mama.si/?menu=C005

e pa e vedno ni ni jasno,so pa za to zadoleni pediatri.user posted image

(odgovor članu Ančka 123)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
23.4.2008 19:11:28   
m@j@
Ancka 123 hvala za odgovor, saj zaupam svoji pediatrinji, samo sam pomisliš na najhujše, ker je otrok tvoj in se ti smili.

Neva 6, oprosti, sem predelala vse povezave in bolezni, ampak mi ne gredo popolnoma skupaj z našimi fleki, pri zdravniku pa smo tudi bili. Pa saj je forum za to, menda, da se izmenjujejo mnenja in izkušnje!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
23.4.2008 20:21:02   
Anonimen
No prav se bom potrudila in ti ne bom več odgovarjala.tako je,če človek hoče nekomu dobro in še povrhu prijazno,malo na zabaven način odgovori,pol pa po glavi dobi.
Ne skrbi ne bom se več vtikala v tvoje zadeve.pa srečno in zdravo še naprej.

(odgovor članu m@j@)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ošpice, rdečke, ali ...?
24.4.2008 8:41:12   
ženska
Kaj za mononukleozo ste že slišale? Baje neko virusno obolenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?