|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obdukcijski izvidi?
12.7.2009 20:53:19   
madela
Upam,da je ta tema primerna za ta forum,drugače me prosim prestavite.

Stvar je sledeča.Pred 27 leti je umrl moj mali bratec. Moji mami so povedali,da je umrl zaradi srca in to je bilo tudi vse. Nikoli ni dobila nobenih izvidov ali dodatnih pojasnil.
Sedaj po tolikih letih pa bi se nekako rada dokopala do obdukcijskih izvidov.Ker sem ji obljubila pomoč,me zanima kako je s tem? Kam bi se to morala obrnit in kje,če sploh,imajo kak arhiv s temi izvidi.
Za vsako informacijo vam bom hvaležna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obdukcijski izvidi?
12.7.2009 20:56:34   
eva1
Kolikor je meni znano se arhiv umrtlega hrani 10 let, potem gre v uničenje!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obdukcijski izvidi?
12.7.2009 21:06:22   
madela
Ojoj....Išem podatke pa vidim,da zdaj te izvide pošiljajo h ginekologu? A so pred leti tudi tako naredili,al kam so sploh pošiljali te izvide?

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obdukcijski izvidi?
12.7.2009 21:17:00   
Solzice
Če je kakšna možnost se pozanimajte na oddelku, kjer je bratec umrl. Tam vam bodo dali potrebne informacije kako je bilo z izvidi, zapisniki ipd.
Srečno,


_____________________________

Čas je dober do nas.
Vedno nam vrne to, kar smo izgubili - preko modrosti in spominov.
( D.Steel )

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Obdukcijski izvidi?
12.7.2009 21:26:31   
madela
Moj bratec je umrl praktično v minuti. Vse se je zgodilo v zdravstvenem domu pri njegovem pediatru kamor ga je mami odpeljala zaradi vročine in kašlja. V ordinaciji pa je pomodrel in umrl user posted image
Kaj se je potem dogajalo in kam so ga odpeljali pa ne vem. Obdukcije opravljajo verjetno samo v Ljubljani,zato sem domnevala in upala,da bi mi tam znali kaj pomagat.

(odgovor članu Solzice)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obdukcijski izvidi?
13.7.2009 8:39:53   
asso
Jaz mislim, da je žal prepozno, ker po toliko letih naj ne bi to bilo več v arhivu oz. kot je predhodnica napisala se arhiv hrani 10 let.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obdukcijski izvidi?
13.7.2009 13:36:32   
melanija
Ne vem kako je drugod, samo v bolnici Šempeter hranijo zdravstveno dokumentacijo tudi za ljudi rojene pred l. 1900 in tudi za tiste, ki so umrli je dokumentacija še vedno v arahivih.

Jaz ti svetujem da najprej poskusi v zdr. domu, ker obdukcijske zapisnike dobijo osebni zdravniki.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Obdukcijski izvidi?
13.7.2009 20:46:40   
Anonimen
40 let se hrani kartone. Pozanimaj se.

(odgovor članu melanija)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Obdukcijski izvidi?
14.7.2009 0:25:49   
elevitka
ZAKON O ZBIRKAH PODATKOV S PODROČJA ZDRAVSTVENEGA VARSTVA (Uradni list RS, št. 65/2000)
A. ZBIRKE PODATKOV, KI VSEBUJEJO OSEBNE PODATKE
1. Osnovna medicinska dokumentacija izvajalcev zdravstvene dejavnosti, ki služi tudi kot vir podatkov za evidence, zdravstveni kartoni, dosjeji pacientov:

zobozdravstveni karton trajno,

zdravstveni karton in popis bolezni (zdravstveni dosje) 10 let po smrti bolnika,

ostala osnovna medicinska dokumentacija 15 let.


PREDLOG ZAKONA
O EVIDENCAH IN GRADIVU
NA PODROČJU ZDRAVJA IN ZDRAVSTVENEGA VARSTVA (2007)
Osnovna zdravstvena dokumentacija in drugo dokumentarno gradivo, ki je posebnega pomena za zdravje ali zdravstveno varstvo posameznika ali večjega števila posameznikov, se hrani deset let po smrti posameznika, na katerega se nanaša.
Izjemoma, če datum smrti posameznika ni znan ali če se gradivo nanaša na večje število posameznikov, se hrani 85 let po vzpostavitvi zdravstvene dokumentacije za posameznika.
Drugo dokumentarno gradivo o zdravstvenem stanju in varstvu se hrani 10 let od nastanka.

< Sporočilo je popravil elevitka -- 14.7.2009 0:27:05 >


_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Obdukcijski izvidi?
14.7.2009 8:31:02   
madela
Hvala za vse informacije! Glede na tole uradno zadevo zgleda,da več nimam možnosti,ampak bom vseeno poskusila.
Kje pa drugače hranijo te dokumente? Pri pediatru,v bolnišnici,al je to kaka posebna stavba?

Po drugi strani pa mislim,da me bodo kar odslovili v smislu,da tega pač več ni in konec.Razen če bom naletela na kako dobro osebo,ki bo pripravljena preverit,če še kje so ti papirji.
Je pa tudi tako,da zdravniki,ki so bili takrat v stiku z mojimi starši niso več na delovnem mestu,so večinoma že v penziji user posted image

V glavnem,jaz še vedno upam,da se kaj najde.

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Obdukcijski izvidi?
17.7.2009 10:49:05   
Zamima
ne razumem zakaj niste papirjev zahtevali takrat? user posted image  bolnica tega po moje ne hrani več, verjetno kak pristojni arhiv, pozanimaj se.

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?