|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obupan očka
6.12.2004 14:41:05   
natja_
Prosim vas punce za kakšen recept glede najine 2,5 letne princeske.
Pred kakšnimi štirimi meseci se je čist spremenila, in sicer od očkove scrkljanke je ratala takšna, da pove, da ga ne mara, da ne sme iti z njo v vrtec (peljeva jo oba) in nasploh ga odvrača. Naš očka je čist fertik :zmeden:, ne veva kako je možno takšno odvračanje :ups:, sploh ga ne uspem potolažiti, ker pravi, da sem jaz kriva, ampak kako :zmeden:?????
Z njo ne preživim nič več časa kot očka....?
Imate kakšen recept..? PROSIM, PROSIM, PROSIM...

obupana mami in očka

natja :rozica:


Neposredna povezava do sporočila: 1
   Obupan očka
6.12.2004 14:52:17   
ronja5
Naj ji ne pokaže, da je prizadet. Lahko ji tudi pove, da jo ima kljub vsemu rad, ampak mirno in hladno. Predvsem naj se ne trudi preveč, saj ga vajina princeska verjetno samo preizkuša. Lepo ji povejta, da gresta vidva zmeraj skupaj v službo in tako bo tudi v prihodnje. Sčasoma bo ugotovila, da ni središče sveta in bo vse po starem. Predvsem pa ne obupat, take stvari se pač dogajajo in navadno je vzrok čisto preprost, samo prepoznati ga je težko.

Vse dobro! :rozica::rozica::rozica: Ronja

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Obupan očka
6.12.2004 15:09:42   
Anonimen
Pri nas je pa ravno obratno. Moj sin, ki je prav tako stra dve leti in pol je čisto no na svojega očka. Ko je ta doma, čeprav je to med tednom povprečno kakšne pol ure na dan, pa potem konec tedna, se ga jaz tudi dotakniti ne smem. Samo oči nekaj šteje. Včasih se mi secer malo zamalo zdi, saj cele popoldneve preživim (in se ukvarjam) z njim, po drugi strani mi je v redu, da tudi očka kaj zanj naredi. Sicer pa se ne sekiram kaj preveč, meni je prav, če je le Tibor zadovoljen.

(odgovor članu natja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Obupan očka
6.12.2004 20:07:57   
Vera*
Moj sin je isti.Atiju govori da je grd in da ga nima rad.Star je tri leta.Povem mu da to ni lepo,da ga ima ati ravno tako rad kot jaz.Potem je nekaj časa bolje pa spet.To se je pa naučil v vrtcu.Sem slišala zraven kako vsi ti nagajivčki to govorijo.:hudicek:

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Obupan očka
6.12.2004 21:15:50   
Anonimen
To je obdobje! Bo minilo, zagotovo! Bo tudi obdobje, ko bo vsem rekel tebe pa ne maram, si grd itd...
lp,:fis:

(odgovor članu natja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   Obupan očka
7.12.2004 8:17:21   
natasa78
To je zagotovo tisto obdobje ko je odgovor na vse ne!Kako ti je ime punčka?Odgovor:Ne!
Kako se reče živalci na slikci?Odgovor:Ne!
A imaš rada mamico?Ne!pa očka?Ne...Halooo?
Očka pa naj se le potolaži, ko bo obdobje trme minilo bo spet on najbolj njen očka na svetu:love:,celo vse bolj se bo navezovala na očka, ker se bo v obdobju osamosvajanja in odraščanja skušala "odlepiti" od mamice...
PS: Tole je teorija iz knjig, ker še nimam praktičnih izkušenj...
Pozdravček vsem,Nataša.

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Obupan očka
7.12.2004 10:27:22   
Dadi
No to je izkušnja moje kolegice ki je prečuvala že več kot 15 otrok. Je mirkala enkrat eno deklico, že kar dolgo časa in potem ji reče ta punčka da je ne mara. Ona pa pravi jest pa tebe ne oz. a misliš da jaz tebe pa?. In od takrat sta take prijateljice da ni res. Ne bi verjela , če ne bi videla. Samo to pač ni z vidika očka in hčerke....samo kot izkušnja.

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Obupan očka
7.12.2004 13:53:26   
natja_
hvala vsem, ki ste mi odgovorili. sem že posredovala vaše odgovore očku...

lep pozdrav, natja :miska:

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Obupan očka
16.12.2004 20:32:41   
mehurčica
Natja, kako je sedaj? Se je stanje že kaj izboljšalo? Jaz teh izkušen (še?) nimam, tako da ti ne morem pomagat.

Lp:miska:

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Obupan očka
17.12.2004 12:00:07   
natja_
Kaj pa vem... mala ima še takšne "izpade", vendar sem začasno nehala hodit po otroka v vrtec - hodi mož sam. Ker takrat, ko sta skupaj ni tega, le ko sem jaz zraven ;). Saj bo, to obdobje je moralo priti in bo tako tudi odšlo, samo mi je hudo, ko vidim moža tako žalostnega...

pa-pa, natja :miska:

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Obupan očka
29.12.2004 12:47:47   
piščanc
hm, pri nas je podobno. če sta sama skupaj je vse OK, čim pridem jaz ati odpade. jaz sem sicer iskala vzroke v njegovem obnašanju, samo mislim da je poglavitno to, da se majhen otrok lahko naveže samo na eno primarno osebo, ostali pa so samo nadomestki. Je pa treba otroku povedati, kdaj koga s čim prizadane, npr. da reče ti si pa grd, se je treba takoj pogovoriti zakaj... ravno včeraj je meni, ko sva šle iz vrtca mala rekla da sem butasta. pa sem jo vprašala zakaj in je rekla, da je to rekla ta in ta v vrtcu tej in tej, pol sem jo vprašala ali je to lepo nekomu reči in je rekla da ne. no s tem je bilo debate o butasti konec.
Mislim, da je nekaj resnice tudi v trditvi neke antropologinje, da so mame tiste, ki vzgajajo družino in očetje tisti ki prinašajo denar, oba pa ne moreta imeti enake vloge, ker otroka tako zmedeta. No kakorkoli že, če najdete recept, kako atija narediti pomembnega v očeh majhnih punčk, bo tudi nam veliko pomagalo.

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Obupan očka
29.12.2004 12:59:41   
KIRA
jaz mislim, da se mora oče čimveč vključiti ali pa delno prevzeti delo matere. se bo sčasoma punčka že bolj navezala nanj, poglavitna je pa komunikacija. kazanje čustev je poglavitno, veselje, žalost, zanimanje - punčka mora vedet, da jo ima očka glih tak rad kot mami, ampak da ona nekatere stvari zna bolje, nekatere pa on. naj se igra z njo, naj kaj proba sam naredit - naprimer it na sprehod, ali pa božat kužka. to bo palilo, boš videla.

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Obupan očka
30.12.2004 8:09:17   
natja_
Oči je resnično popolno vključen v vsem, kar zadeva otroka, tako, da je taktika premalo vključenega očija izključena.

Moram pa vam povedat, da je zadnji teden spet tako kot mora biti :bravo: HUUURRRAAA. Naš oči ima spet tisti pravi nasmeh na obrazu....

SREČNO NOVO LETO vam želim ! :miska:

natja

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Obupan očka
30.12.2004 8:20:47   
Primoza
Tale zgodba me spominja na mojo, izpela se je po določenem času, neke vrste obdobje, morda povezano s kakšnimi pretepanji v vrtcu.

Pri njej sem odgovoren za transport v vrtec in iz vrtca. Vsakič, ko sem jo prišel iskat, se je blazno ujezila, dokler nisem uvedel sankcij, ki so zalegle.

Edino kar delno pomaga (vsaj pri naši) je pogovor in jasno izraženo stališče, da je tako vedenje nesprejemljivo.

Se pa ne bi preveč sekiral, čez par let bo pa spet očka naj.

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Obupan očka
11.2.2005 9:15:59   
maruškaD
Lepo, da ima še kdo podobne izkušnje. Pri nas doma je tudi tako, da dokler sta mali in ati sama je OK. Ko pridem jaz zraven ati ni več dober.

Pol so pa finte. Ne boš me ti oblekel, mami me bo. Ne boš me dal ti spat, mami me bo.

In kadar se moram zvečer učit in ga da ati spat, poslušam pol vpitje in jok. Če me pa slučajni ni doma, je pa vse OK.

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Obupan očka
11.2.2005 15:39:40   
Primoza
Yes, this is story of my life.

(odgovor članu natja_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Obupan očka
11.2.2005 15:45:51   
Anonimen
Pri nas je točno tako, samo da obratno. Imam sina, očka je pa zakon.

(odgovor članu natja_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?