|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
21.5.2006 15:19:09   
Dejča
Ja, danes se nam je zgodilo tudi to - pazila jo je teta, moja sestra, pa ji je mala ruknila ob mizo user posted image  in malo odkrušila zgornjo levo enkico user posted image . Malo je jokala, malo je tekla kri, a ni bilo prehudo. A moram z njo k zobozdravniku, da pogleda, kako in kaj? Sama res ne vem, kako ravnati. Pri kateri starosti pa jo sploh naj peljem prvič k zobarju? Sem spraševala že pediatrinjo, pa je rekla, da je še prezgodaj user posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
21.5.2006 16:03:37   
April
Mi smo bili pri zobarju prvič že pri devetih mesecih. Vse skupaj je zgledalo bolj kot en kretek posvet, kjer nam je zobarica razložila vse o pravilni skrbi za zobke. Naslednjič smo vabljeni čez eno leto. Za odkrušen zobek pa najbž ni pomoči. Pa saj verjetno razen par solzic tudi ni bilo hujšega.Če se pa zobek izpuli se ga pa da nazaj pritrditi.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
21.5.2006 17:42:54   
skuštrana
Ja, pojdite k zobozdravniku. Mi smo imeli prvi pregled pri cca. 1 letu. Rekla nam je, da naj naslednjič pridemo pri cca. dveh letih, če pa se ji slučajno zobek kaj odkruši pa kar takoj, da bo ona to pogledala in videla kako in kaj. Najbolje da pokličeš v ambulanto in povprašaš.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
21.5.2006 21:03:07   
anckabancka
Naš ga je okrušil, ko mu je komaj zrasel - pri 7,5 mesecih.user posted image Sem se dolgo sekirala. Ampak se zdaj, ko je zobek že fino zrasel skoraj ne opazi. Ne verjamem pa, da bi zobarci držal odprta usta, ker jim meni niti slučajno noče.
Kaj naredijo v takem preimeru, pri tako majhnih? Jim na silo držijo usta odprta? Ali jih uspavajo? user posted image


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
21.5.2006 21:50:04   
frutka_
Dejča po mojem ni razloga za preplah. Moj si ga je tudi odkrhnil in je zobarka rekla,da ko bo ven padel se ne bo na tanovem nič poznalo. user posted image
Sta že imeli zobarja?
Joj, sestro je menda skoraj kap ruknila?!

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
22.5.2006 8:50:52   
Anonimen
Obisk pri zobarju ne bo škodoval.Za okrušen mlečni zobek pa ni take panike.
Ta bo odpadel in zrasel bo nov tapravi,tistega pa bo potrebno pazit.

(odgovor članu frutka_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
22.5.2006 20:36:21   
Dejča
Hvala, punce, za odgovore, ste me malo pomirile.
Ja, Frutka, sestra se je tako sekirala, da se mi je skoraj še bolj smilila kot user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
22.5.2006 20:49:55   
April
Sem ravnokar prebrala še nekaj o odkrušenih zobkih. Paziti je namreč treba, da ni zobek oster, da se ne bi otrok porezel ali prebil ustnico, ko bi padel. Če je zobek oster ga zobozdravnik zbrusi.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odkrušen zobek pri 11-mesečnici
23.5.2006 15:32:43   
minica
Jaz ti predlagam da nekako pogledaš za zobek, če je kakšna bulica. moja hči je tako nerodno padla malo pred drugim rojstnim dnevom in si je zobka rahlo "nabila". jokala je čist malo in prvi dan sploh nisem opazila nobenih sprememb. drugi dan pa je imela skos roko v ustih in sem le šla bolj pozorno gledati, pa sem vidla da ima zadaj rahlo bulico. no, na koncu se je vse srečno izteklo, me je pa naša zobozdravnica napotila za vsak slučaj v Ljubljano, kjer so izredno prijazni in so ji zobke slikali zaradi morebitih težav kasneje, z stalnimi. stalni zobki se namreč naredijo mnogo prej kot pa takrat ko resnično izrastejo.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?