|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Odvajanje od plenic in vrtec
28.11.2016 12:34:12   
Damuš
Pojma nimam kam naj uvrstim tole temo ...

Torej, hčerka je stara 2 leti in 1 mesec. Že mesec in pol je suha. Se pravi, da doma nima pleničke gor, pove za lulat in za kakat. Tudi pri opoldanskem spancu nima pleničke. Ponoči pa jo še ima. Konec septembra je šla prvič v vrtec. Že takrat sem omenila vzg. da je doma brez pleničke. Sem pa (da hčerke ne bi spravljala v dodaten stres) ji za v vrtec dala pleničko (takrat smo ji še dajali pleničko gor, če smo šli z avtom na daljšo vožnjo, na kako prireditev itd). Vedno smo ji tudi razložli, zakaj damo pleničko gor (ker se bomo dolgo peljali, pa ne bo mogla it lulat vmes oz. da bo na prireditvi veliiiiko ljudi, pa samo 1 stranišče, pa da ne bo žalostna, če ji bo ušlo). Vse je lepo sprejela.

Zdaj smo s tem nehali, saj vedno pove in je tudi sposobna držat še par minut , pč toliko da pridemo do wc-ja oz. če smo zunaj, do koščka trave, da se polula.

Včasih zjutraj reče, da ne bi imela pleničke. jaz si je pa ne upam kar brez pleničke poslati v vrtec. vem pa, da jo s tem samo medem.
Vzgojiteljica pravi, da v vrtcu ne pove sama, da bi šla lulat, da one je pa tudi ne bodo silile. Niti jih ne dajo lulat ne na wc ne na kahlico (recimo pred spanjem, da bi vse navajali, da gredo lulat - dajo samo tiste, ki so že čisto suhi in več časa brez plenic).

jaz ne vem, a ni fora, da se ti tamali odvadijo plenic tudi v vrtcu?

V glavnem ... zdaj sem zmedena in ne vem kaj naj. A naj v vrtcu zahtevam, da jo imajo brez plenice? naj jo zjutraj peljem v vrtec kar brez plenice in to enostavno povem vzg?

kako ste postopali vi?

Hvala za nasvete.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
28.11.2016 14:33:52   
miska333
Jaz imam dve različni izkušnji.
Pri starejši hčerki sta bili vzgojitljici zelo zagreti in sta v roku parih mesecev spravili večino 1,5letnikov iz plenice. V bistvu sta najprej oni začeli, potem smo začeli z odvajanjem tudi doma.
Pri sinu pa ravno obratno. Tamali je bil doma večinoma suh, v vrtcu so trdile, da še ni pripravljen. Podobno kot pri vas. Enga dne je mož mel dovolj in ga je pripeljal v vrtec brez plenice (s celo vrečo rezervnih oblačil seveda) in so ok sprejele. Tamali je bil seveda tudi v vrtcu suh (z nekaj spodrsljaji).

lp

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
28.11.2016 21:22:36   
Bigmamma
V nasem vrtcu vzgojiteljice veliko delajo na odvajanju od plenic..moja tamala ko je se hodila v vrtec se sicer ni bila brez plenic, so pa rekle da v primeru, da se doma odvaja naj pride v vrtec brez plenicke.
Se mi zdi, da samo zmedes otroka s tem, v vrtcu in ponoci ima plenicko, cez dan doma pa ne. Pa ji daj malo vec spodnjih hlack in pajkic zraven, ce ji slucajno uide. Si bo ze prisla gor, da mora sama povedat, pa ce pravis, da zdrzi par minutk brez problema, se nimas kaj sekirat ;) mislim, da so vase vzgojiteljice malo lene okoli tega..

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
29.11.2016 17:34:42   
josephine27
Tud jaz imam dve popolnoma različni izkušnji. Pri prvem so bile vzgojiteljice zelo zagrete in so jih kar kolektivno dajale na kahlico in predlagale naj izstočasno to začnemo tu doma. V par mesecih je bila cela skupina 1-2 letnikov suha čez dan, nekateri tud ponoči. Pri drugem so bile bolj "lene" in takega skupinskega odvajanja ni bilo.

Jaz bi se skušala pogovorit z vzgojiteljico, da ji dajo plenico gor samo za spanje, drugače pa je brez. Bi bilo pa fajn, da jo mogoče tud kdaj spomnejo, ker sem pri svojem mlajšem opazila, da včasih ko se je res zatopil v igro je čisto pozabil na lulanje in potem ko je bila res sila mu ni uspelo prit doWC-ja. Hočem reči, da je mogoče tako zatopljena v igro, da v vrtcu zarad tega pozabi vprašat, al pa se mogoče boji vprašat,...

_____________________________



(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
29.11.2016 17:56:20   
patrino
Včasih zjutraj reče, da ne bi imela pleničke. jaz si je pa ne upam kar brez pleničke poslati v vrtec. vem pa, da jo s tem samo medem.

Če veš, zakaj potem še vedno to počneš?

naj jo zjutraj peljem v vrtec kar brez plenice in to enostavno povem vzg?

Ja.

Oziraje se na ostale komentarji, bi ti rekla le to...vzgojiteljice ( ki so bile skoraj v vseh komentarjih označene za dokaj " lene"), ne morejo narediti čudežev s tvojim otrokom, če ti konstantno počneš neumnosti.
Vsak, ki ima vsaj malo veze s tem, kako otroka odvaditi od plenice, ve, da mešetarjenje s plenico ( gor in dol za sto in en bv razlog oz. da je bilo tebi lažje), kot si to lep čas počela ti, ni pravi način.
Pa še- ti imaš le tole eno pupo, pa si naredila celo disertacijo iz tega- ta " lene" vzgojiteljice imajo pa takih sončkov 14. In če je le pol takšnih staršev kot ti, ki počnejo podobne zadeve s svojim otrokom, se da predstavljati kakšen kaos zna biti v oddelku.
Ja, se strinjam z enim znanim psihologom, ki pravi, da so bile naše babice in mame v primerjavi z mnogimi "študiranimi" sodobnimi mamami , mame zrele za Nobelovo.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
30.11.2016 10:50:50   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Tud jaz imam dve popolnoma različni izkušnji. Pri prvem so bile vzgojiteljice zelo zagrete in so jih kar kolektivno dajale na kahlico in predlagale naj izstočasno to začnemo tu doma. V par mesecih je bila cela skupina 1-2 letnikov suha čez dan, nekateri tud ponoči. Pri drugem so bile bolj "lene" in takega skupinskega odvajanja ni bilo.

Jaz bi se skušala pogovorit z vzgojiteljico, da ji dajo plenico gor samo za spanje, drugače pa je brez. Bi bilo pa fajn, da jo mogoče tud kdaj spomnejo, ker sem pri svojem mlajšem opazila, da včasih ko se je res zatopil v igro je čisto pozabil na lulanje in potem ko je bila res sila mu ni uspelo prit doWC-ja. Hočem reči, da je mogoče tako zatopljena v igro, da v vrtcu zarad tega pozabi vprašat, al pa se mogoče boji vprašat,...


Hvala vsem za vaše izkušnje in nasvete.

Sem tudi jaz pričakovala, da bodo imeli tak način - vsaj pred kosilom, da jih dajo na kahlico. Pa ne. Sploh se ne ukvarjajo s tem.

Sem pa prav zaradi tega (ker pozabi, da jo lulat, ko se zaigra) ji za vrtec še dajala pleničko gor. Ker je res zeloo žalostna in razočarana, kadar ji ugre. In nisem želela, da bi že v prvem mesecu vrtca, le-tega zasovražila, ker pač bi ji tu in tam ušlo. Ne vem zakaj bi otroka spravljala v dodaten stres, če ni treba. naj se najprej navadi na novo okolje, nove ljudi.
In jo je tako veselje pogledat, ko s takim veseljem vsako jutro odkoraka v igralnico.

Ampak se mi zdi, da zdaj bi bil pa že čas, da se tudi v vrtcu kaj premakne.

Se bom pogovorila z vzgojiteljico. Hvala.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
30.11.2016 21:27:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja, se strinjam z enim znanim psihologom, ki pravi, da so bile naše babice in mame v primerjavi z mnogimi "študiranimi" sodobnimi mamami , mame zrele za Nobelovo.



Če bi jaz morala polulane in pokakane plenice vsak dan na šporhetu prekuhavati (pa verjetno tudi, če bi jih morala prati v pralnem stroju), bi verjetno ubrala enako pot kot ronja, samo razlog bi bil različen kot pri ronji.....user posted image

Nobelovo nagrado zasluži tisti, ki si je izmislil plenice za enkratno uporabo.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
11.12.2016 18:57:35   
Stanislava_
Ajem zmeda, Tema paše pod Vrtec. Plenica pa ne več na ritko. Če je nima doma, zakaj jo daješ za v vrtec??

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
12.12.2016 10:10:24   
Damuš

IZVIRNO SPOROČILO: miska333

Enga dne je mož mel dovolj in ga je pripeljal v vrtec brez plenice (s celo vrečo rezervnih oblačil seveda) in so ok sprejele. Tamali je bil seveda tudi v vrtcu suh (z nekaj spodrsljaji).

lp


Točno to sem naredila jaz. Odpeljala sem jo v vrtec brez pleničke, povedala vzg. in je to bilo to. Hčerka se ni polulala v vrtcu in vzgojiteljici sta bili strašno presenečeni, da kar naenkrat pa pove za lulat.

Bom vedela za drugič.

Hvala še enkrat za nasvete in izkušnje.

(odgovor članu miska333)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Odvajanje od plenic in vrtec
29.11.2021 21:46:32   
Lelly28 RR
jaz sem takoj, jo mi je hčerka (2 leti in 3 mesece) rekla da bi rada bila brez plenice ji jo dala dol. Tudi v vrtec je rekla, da bi šla brez in je šla brez večjih težav, se včasih še zgodila nesreča ampak samo prvi mesec, potem je bilo ok. Tudi ponoči je potem bila plenička suha in sva jo dali dol. Torej v 1 tednu sva vse prenhali in razen res redkih izjem ni bilo težav, je pa bilo res da sva že doma veliko preje hodili na kahlico in tudi v vrtcu so jih redno dajali lulat.

(odgovor članu Damuš)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?