|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 11:02:34   
tulip
Zanima me, kaj storite z oljem od cvrtja? Jaz ga v odtok ne zlivam, dam ga v plastenko in v smeti.
Kaj pa ostali?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 11:08:29   
Katrin
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1178703

Pred kratkim je že bila odprta podobna tema, žal pa ni bilo nobenega "koristnega" nasveta, kam z ostanki olja...

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 11:15:25   
tulip
Se opravičujem, nisem videla...user posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 12:17:23   
nejcko
Tudi jaz sem pred kakšnim letom zastavila isto vprašanje, pa nisem dobila nobenih koristnih odgovorovuser posted image . Ženske večinoma to zlivajo v odtok, wc ali mečejo v kantouser posted image , kar se meni osebno zdi groooozno. Samo v bistvu nimamo kaj dosti izbire. Jaz včasih, če imam ravno doma in mi ni potrebno predolgo tega hraniti, nesem na tista posebna mobilna zbirališča nevarnih odpadkov, kamor se nosijo tudi baterije, akumulatorji in podobno; ampak tak zbirni center naredijo cca 2x na leto v bližini.

Jaz tudi že več kot en mesec prestavljam po balkonu eno dvolitrco s starim oljem, ampak očitno bo morala zadeva romati kar v smetiuser posted image .

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 12:18:51   
Naja31
Res zelo redko cvrem, ampak ko , potem olje zlijem v wc školjko.
A to ni ok?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 12:21:53   
Anonimen
Jaz ga v odtok ne zlivam, dam ga v plastenko in v smeti.
Kaj pa ostali?


Jaz tudi.

(odgovor članu tulip)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 12:29:31   
nejcko
Vidim, da si iz LJ. Ujameš lahko še mobilno službo:
- danes do 15. 30 se zbirajo nevarni odpadki pri Hura diskontu, Pot k sejmišču (pojma nimam, kje je touser posted image )

- 27. 11. od 9-17 Parkirišče pred Merkatorjem v Podutiku, Podutiška c.

- 28. 11. od 8-15.30 postaja MPP št. 12, Vevška cesta

Evo, moje olje bo po skoraj dveh mesecih prekladanja prišlo na pravo mestouser posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 12:31:03   
nejcko
Ups, vidim, da nisi iz Ljuser posted image Malo poglej po netu, kdaj pri vas odvažajo, če sploh.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 13:13:48   
blue sky
Odpadno jedilno olje se ne sme zlivati v odtoke ali kar med navadne odpadke. Po pravem bi se moralo zbirati v zbirnem centru, ki je na odlagališču odpadkov - se pravi, da se v določeni posodi zbira doma in potem pelje v zbirni center.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 13:27:09   
Anonimen
A ni tako, da moraš odpreti vročo vodo in medtem ko teče, ga zliješ v lijak?

(odgovor članu blue sky)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 14:37:28   
memole
Jaz ga zlijem kar v školjko!

_____________________________

26.9.05 se nama je rodila rožica Lara!
28.4.2010 se nam je pridružila še druga rožica Maja!
http://racka.moj-album.com

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 17:02:34   
lojzika
Jaz ga tudi zlijem v školjko, ali pa pri tašči za psa kuhamo žgance in vso olje vlijemo zraven pes je tako veliko bolj srečen

(odgovor članu memole)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 17:14:06   
crci06
Res je, olje ne sodi ne v odtok, ne v WC, ne v smeti, ne v naravo...

Načeloma tudi na kompost ne, vsaj ne več kot kakšen deciliter...

Tud jaz sme se dolgo ukvarjala s tem problemom, in ko sem pop... ko so se mi nabrale flaške z odpadnim oljem, sem ga peljala na deponijo.

tam je bil en stric, ki mi je rekel: Živjo, kaj mamo? Sem rekla OLJE, pa ga je vzel, pa je bilo...
(to je bilo v Škofji Loki)

Nekje sem sicer brala, da bi kao morala imeti s seboj plačano položnico.... ampak pomoje nihče tolk ne komplicira in tako "imamo dokaz", da olje spada med nevarne odpadke in da jih lahko tudi sami odpeljemo na deponijo.

Problem rešen.


(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 17:53:45   
Sonrisa
Kolikor je meni znano, imajo na Petrolovih bencinskih servisih posebno "kanto" za olje. Tako da lahko tam vprašaš.

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 18:43:01   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: TiNiGa

Kolikor je meni znano, imajo na Petrolovih bencinskih servisih posebno "kanto" za olje. Tako da lahko tam vprašaš.


Samo ne vem, če lahko gospodinjsko olje in mašinsko olje skupaj mešaš - ali pačuser posted image

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 19:16:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lojzika

Jaz ga tudi zlijem v školjko, ali pa pri tašči za psa kuhamo žgance in vso olje vlijemo zraven pes je tako veliko bolj srečen


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lojzika)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 19:20:13   
StBarbara
Lojzika, zakaj pa psu to daste?

No, mi v školjko zljijemo olje user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 20:38:51   
Sonrisa
IZVIRNO SPOROČILO: TiNiGa

Kolikor je meni znano, imajo na Petrolovih bencinskih servisih posebno "kanto" za olje. Tako da lahko tam vprašaš.


Samo ne vem, če lahko gospodinjsko olje in mašinsko olje skupaj mešaš - ali pač
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: TiNiGa

Kolikor je meni znano, imajo na Petrolovih bencinskih servisih posebno "kanto" za olje. Tako da lahko tam vprašaš.


Samo ne vem, če lahko gospodinjsko olje in mašinsko olje skupaj mešaš - ali pačuser posted image



To naj ne bi bil problem, ker olje je olje in gre vse skupaj v predelavo.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 20:47:23   
Gina
Jaz po pravici povem, da nimam pojma, kdo zbira to. pri nas zbiramo res  zelo ločeno, ne le pri nas doma, mislila sem v občini in na vsakem vogalu je ločevalni kontejneruser posted image user posted image user posted image , tako da vse zbiramo ločeno od plastike, do bio smeti, pa od baterij do papirja in stekla. V šoli tekmujejo v zbiranju vseh teh reči, pa nagrajujejo. Super se mi to zdi. Vendar olje?!!user posted image  To je edini ločevalni odpadek menda, ki ne vem kam z njim. Pa me je sram povedat, ampak ga v odtok vržem, se mi zdi isto kot v smetnjak, v vsakem primeru gre v podtalnico, a ne?user posted image  Pri nas odpadle baterije v šolo odnesejo otroci, ker jih tam zbirajo.A obstaja tudi kontejner za nevarne odpadke mogoče? Bom pogledala jutri.

(odgovor članu Sonrisa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Olje od cvrtja - kam?
23.11.2006 23:13:36   
eya
"Posebne odpadke bomo zbirali nekajkrat letno v napovedanih akcijah, zato jih do takrat zbirajte in na varnem mestu hranite doma.

Med posebne odpadke sodijo:
zaščitna sredstva za rastline in škropiva, pesticidi, insekticidi
barve, laki, premazi, lužila, lepila, razredčila in topila
osnovna embalaža, čopiči, krpe, lopatice, rokavice
odpadne kemikalije
belila, čistila, lugi in čistilna sredstva
kozmetika: spreji, pršila, čistila za lake, ličila, kozmetične barve, laki za nohte, barve za lase
zdravila: ampule, igle, mazila, posipi, strupi, tablete, termometri
akumulatorji, baterije, filtri
odpadna olja, topila in razmaščevalna sredstva
svetila: neonska in halogenska, fluorescentne žarnice"

Tole sem prekopirala iz internetne strani komunalnega podjetja iz Domžal. Posebne odpadke pobirajo 2x letno, takrat ko kosovne.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Olje od cvrtja - kam?
24.11.2006 19:56:55   
F*S*M
mi smo ga včasih nosili k teti za prašiče ali pa smo ga uporabljali za podkurit ko smo še na drva kurili. Zdej gre pa v wc zaenkrat ko pa se selim nazaj domov pa definitivno v pomije za sosedove kure.

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Olje od cvrtja - kam?
25.11.2006 12:12:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lana

mi smo ga včasih nosili k teti za prašiče ali pa smo ga uporabljali za podkurit ko smo še na drva kurili. Zdej gre pa v wc zaenkrat ko pa se selim nazaj domov pa definitivno v pomije za sosedove kure.


Pa upam, da vam je jasno, da je pregreto olje kancerogeno in če potem jeste jajca od teh kur in celo kure in prašiče...user posted image

(odgovor članu F*S*M)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Olje od cvrtja - kam?
26.11.2006 16:46:32   
K_a_t_j_a
Jaz ga zbiram doma v veliki posodi in ko je polna se to odpelje na odpad med nevarne odpadke.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Olje od cvrtja - kam?
26.11.2006 22:23:00   
Anonimen
tam je bil en stric, ki mi je rekel: Živjo, kaj mamo? Sem rekla OLJE, pa ga je vzel, pa je bilo...


Pri nas doma pa tudi v naše želodce ne. Tako da je problem hitro rešen, pravzaprav ga sploh ni.

Raje kot cvremo, jemo hladno olivno olje na zelenjavi, ribah ali mesu.

(odgovor članu crci06)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Olje od cvrtja - kam?
13.12.2006 16:46:33   
crci06
no, pa imamo od Mič rešitev, kam z oljem user posted image user posted image user posted image

sicer pa - kot sem rekla - na deponijo. Ga vzamejo brez problema, ker je to za njih surovina.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?