|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrok po 40 letu
13.10.2008 8:16:10   
neodkrita
Stara sem 45 let. Iz prejšnjega zakona imam 2 odrasli hčerki. Moje življenje ni bilo poejano z rožicami in sem skoraj 20 let bila sama. Sedaj pa imam partnerja, mlajšega od sebe in zelo zelo si želim otroka z njim da bi tudi jaz občutila družinsko življenje takšnomkot mora biti. Vem da je pri teh letih težko zanositi pa me zanima ali ima katera izkušnje s tem, morda umetna oplodite ali kaj podobnega. Za odgovore se zahvaljujem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 9:14:02   
veseli trebušček
Ne bi te želela razočarat,vendar umetne oploditve delajo načeloma le do starosti 43 let.

_____________________________

veseli trebušček

(odgovor članu neodkrita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 10:39:16   
Mišni
zelo zelo si želim otroka z njim da bi tudi jaz občutila družinsko življenje


Tole je pa malo sebično, bi rekla.
Malo pomisli, kako bo otroku. Boš imela dovolj energije zanj? Se boš čez 5 let podila z njim za kolesom in potem še nekaj let vozila s kolesom po mogočih in nemogočih terenih, brcala žogo in ... v glavnem, bi  bila zmožna biti celo popoldne v fizičnem in psihičnem pogonu?
Malo pomisli, kako je kaj s tvojo energijo. No, seveda tudi mož malo štejeuser posted image , ampak najprej se je seveda potrebno zanesti nase.

Aj, jaz sem stara 42, imam 6-letnega sina in vem, o čem govorim.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu neodkrita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 11:25:48   
muha1
Dobro, dobro razmisli! Mišni ima prav. Jaz jih imam 37, otrok 3 leta, pa ti povem, da ni več tiste energije, kot pri 22tih, ko sem imela prvega otroka.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 11:41:05   
Hope2
Jaz pravim, vsak človk je drugačen. Eden ima pri 40-50 letih več energije in moči kot nekdo pri 30. Če je volja, če je moč, če je sposobnost, če je organiziranost..... bo šlo vse skozi. Nisi in ne boš edina, ki ima pri 40 otroka. Tudi tiste ženske, ki se odločijo pri 30 met otroka in zaradi neplodnosti še vedno poskušajo pri 40 letih, jim nimam nobene pravice prepričevat, da ne delajo prav. Pa zanosijo ravno takrat, so srečne, so polne moči in jim uspe vzgojit dobre otroke.
Meja 43 ni kar tako zrasla na enem zeljniku, so že malo pomislili zakaj je ta meja. In če bi bilo tako hudo imet otroka pri 40, ne bi ta meja bila tako visoka, v drugih državah še celo višja. Ljudje tudi dlje časa živimo in biološka ura se pomika naprej.
Seveda se strinjam da nisi več rožica v teh letih in moraš fajn premislit, vendar se da in mislim, da to sploh ni sebično dejanje.

Probajta naravno, če po nekaj mesecih ne uspe, pa pejd do svoje G in naj naredi tvojemu možu spermiogram, tebi pa naredi UZ in vzame kri za hormonsko sliko (FSH, LH, prolaktin). Potem pa naj da še napotnico za neplodnostno ambulanto.Zavedat se p amoraš, da umetna oploditev tudi ni mačji kašelj. Veliko stresa, veliko energije, in uspeh ni zagotovljen. S tvojimi leti je to še toliko težje, saj so lahko jajčne rezerve zelo pomanjšane in v tem primeru, nimaš veliko možnosti.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.10.2008 11:43:37 >

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 12:28:25   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Meja 43 ni kar tako zrasla na enem zeljniku, so že malo pomislili zakaj je ta meja. In če bi bilo tako hudo imet otroka pri 40, ne bi ta meja bila tako visoka,


Hope, ona je stara zdaj 45 in želi si otroka, da bi tudi ona občutila družinsko življenje, tako, kot mora bit ...

< Sporočilo je popravil Mišni -- 13.10.2008 12:29:18 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 12:33:14   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Meja 43 ni kar tako zrasla na enem zeljniku, so že malo pomislili zakaj je ta meja. In če bi bilo tako hudo imet otroka pri 40, ne bi ta meja bila tako visoka,


Hope, ona je stara zdaj 45 in želi si otroka, da bi tudi ona občutila družinsko življenje, tako, kot mora bit ...


Kolk sem pa to spregledalauser posted image . No, pol pa pr nas res ni šans za umetno, za naravno pa najbrž tudi bolj težko, pa ne zaradi energije, temveč zaradi jajčnih rezerv.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 15:30:48   
Skye
mogoče pri dr. Reš-u samoplačniško user posted image

_____________________________

Vse, kar lahko storiš,
ali o čemer sanjaš,
da lahko narediš,
poskusi narediti.
V drznosti je genialnost,
je moč in čarovnija.
Začni zdaj! (Goethe)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrok po 40 letu
13.10.2008 18:24:51   
pamba
       Jaz ti svetujem da ne čakaš predolgo ,ampak probaš pri Dr. rešu ali pa greš v Prago po
    donatorske celice. Tudi v Pragi imajo neko starostno omejitev 48. let, pa približno pol leta
   čakaš na donatorsko celico, pa že prej na razgovor tako da nimaš zlo veliko časa za
   razmišljat. SREČNO.   

< Sporočilo je popravil pamba -- 13.10.2008 18:30:22 >

(odgovor članu Skye)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otrok po 40 letu
14.10.2008 8:33:42   
tihoupanje
Ne izgubi upanja....

Nič ne veš, kako vama je namenjeno....Bodi tudi pripravljena, da otroka mogoče ne boš imela z njim....

Pravzaprav, bodi pripravljena na vse....Na uspeh, neuspeh, splave.....

Umetna oploditev v Pragi bi bila moja odločitev. Rabita pa veliko denarja za vse to. Poglej na portal Živa (darovanje spolne celice).

Če ne bi bilo pogumnih in drznih, bi svet bil drugačen. Po moji presoji, veliko bolj primitiven.
Prav je, da so med nami tudi takšni - KI SE UPAJO!!!!

Želim vama veliko sreče in poguma na tej poti!!!!


V času, ko je moja babica bila punca, so trdili, da so ženske pri 22.letih že prestare za otroke.

Ko je moja mama bila punca, pa so hiteli imeti otroke do 25.leta, ker je to bila že skrajnja meja. Trdili so, da se jajčniki hitro starajo že po 27.letu.

In danes.....

user posted image user posted image user posted image  Hvala Bogu, da se je ta meja zvišala in da otroci ne rojevajo otroke....

(odgovor članu pamba)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otrok po 40 letu
14.10.2008 12:06:21   
neodkrita
Hvala za odgovore, sem jih bila vesela. No prvo punčko sem imela pri 17 letih zadnjega pa si želim pri 45. saj vem da je težko zanosit pri teh letih ampak energije mi pa ne manjka.

(odgovor članu tihoupanje)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Otrok po 40 letu
14.10.2008 13:52:56   
Anonimen
Moja mama me je rodila pri svojih skoraj 47 letih. Z očetom sta takrat rekla, da bosta poskusila če uspe in je uspelo kar hitro.  Zaradi majhnega otroka je mama ostala vitalna dlje kot bi sicer. Tudi sedaj ima od mene več kot bi imela, če bi me rodila zelo mlada in bi se jaz že davno odselila in bila polno zaposlena s svojo družino.
Če se dobro počutiš in sta oba z možem za stvar, poskusita!
Veliko sreče!

(odgovor članu neodkrita)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Otrok po 40 letu
14.10.2008 14:14:42   
J.L.
absolutno PROTI! si pomislila, kako se bosta počutili hčerki in pa še nerojeni načrtovani otrok? kako ga bojo zafrkavali? Sicer je prav da se ne oziramo na druge, kaj si mislijo, ampak kot so že napisale prhodnice je otrok velika odgovornost (kar se menda še spomniš, če maš od prej otroke). pa kolikšna je verjetnost, da z otrokom nebo kaj vredu. tveganje za DS se povečuje z starostjo nosečke. razen če si želiš otroka ne glede na izid. odločitev je itak na tebi. sama premisli kaj je prav in kaj ne. če nebi imela nobenega otročka,bi te podpirala, saj si vsaka ZASLUŽI biti mama, ker je res nkaj NAJLEPŠEGA, sedaj pa... nevem no.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Otrok po 40 letu
14.10.2008 14:37:15   
Wolfina
Malo bi se navezala na J.L. in sicer, strinjam se z njo, da mora Neodkrita sama premisliti, kaj je prav in kaj ne. Nisem pa proti.  Nekatere izjave J.L. bi malo omilila. Pa začnimo:
- kako se bosta počutili hčerki: pogovor. Če se razumete in se imate radi, bosta spoštovali in sprejeli vajino odločitev. Pogovorili se boste o stvareh, ki bi ju mogoče lahko motile in poskušali najti skupno rešitev.
- kako bojo zafrkavali načrtovanega otroka: temu se v nobenem primeru ne bo izognil. Ali ga bojo zaradi starosti matere, zaradi imena, krivega nosu ali pa ker se je spotaknil in polil s kakavom.
- z opozorilom glede DS se strinjam. Treba se je zavedati, da boste morda postavljeni pred najtežjo odločitev pri rezultatih UZ, NS ipd. - živeti z bolnim otrokom ali prekiniti nosečnost. Iskreno upam, da do tega ne bo prišlo, treba pa je razmišljati tudi o tem, ali sta sposobna takšno odločitev sprejeti in z njo živeti.

V odgovorih smo podale nekaj pomislekov, na tebi pa je, da o njih razmisliš in ugotoviš, ali si (sta) jim kos. Vsekakor pa vama želim obilo sreče in veselja, in to ne glede na končno odločitev.

Vse dobro!

< Sporočilo je popravil Wolfina -- 14.10.2008 14:38:21 >

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Otrok po 40 letu
15.10.2008 15:43:27   
tane


Wolfina je to lepo napisala...jaz bom pa malo drugače...a mi živimo za svoje otroke, kako se bosta počutili hčeri, ona ima pravico do svojega življenja in svoje sreče ne pa da se še ozira na okolico pa kaj bodo drugi rekli...ja svašta, sej ne živimo v srednjem veku. če jo imata hčeri radi bosta razumeli pa tudi če je nimata radi pač naj si mislita svoje, kot sem že rekla ona ima pravico da dela kar hoče in da si sama srečo kuje.

pa da bodo otroka zafrkaval, a kaj to pomeni, da tisti ki niso Slovenci naj pa potem sploh nimajo otrok, ker jih bodo itak s čefurji itd. zafrkaval, pa kam še pridemo, da grdi ljudje tud ne bod smel imet otrok da ne bomo imel grdih otrok, halo?! spet Wolfina je lepo napisala, otroci vedno najdejo kaj da ga bodo zafrkaval...

edini argument je energija in vitalnost ampak kot je napisala ena kdo pa pravi, da imajo samo ta mladi energijo, moja mati ima včasih več energije kot jaz pa je najmanj 2x starejša od mene, skratka če se počuti tako, da je sposobna ji dam jaz vso podporo.

drugače pa je tihoupanje res lepo napisala in predvsem s to izjavo se MOČNO strinjam:
Če ne bi bilo pogumnih in drznih, bi svet bil drugačen. Po moji presoji, veliko bolj primitiven.
Prav je, da so med nami tudi takšni - KI SE UPAJO!!!!


neodkrita, poskusita naravno če pa ne bo šlo boš pa razmislila o samoplačniški opciji, ker to da je starostna meja 43, no to pa tud raje ne bom komentirala...jaz držim pesti zate in partnerja in upam, da bosta našla svojo srečouser posted image

< Sporočilo je popravil tane -- 15.10.2008 15:54:56 >

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Otrok po 40 letu
15.10.2008 16:22:22   
giotti
Draga Neodkrita, niti za sekundico nisem pomislila, da je kakorkoli narobe imeti otroka pri tvojih letih. Hm, mogoče tudi zato, ker imam kar nekaj kolegic tvojih let in sploh ne pomislim, da pa ne bi bilo zanje primerno, da imajo otroke.

Nasprotno, na primer ravno pri moji mami vidim, kako je šele zdaj pri svojem vnučku tista taprava, ljubeča, polna modrosti in prave mere skrbi mamica. In tudi sama priznava, da šele zdaj vidi, koliko "napak" je naredila, ko je imela mene in brata. Še bolj hecna stvar pa je, da ima več energije kot mamica tega njenega vnučka user posted image  Ko je mamica že čist na koncu z energijo, pride stara mama (moja mami), ki ji ni nič težko. In če bo kdaj meni namenjeno dete, vem, da bo ravno ona tista pomoč številka. Da ne govorim, da pri svojih letih vsak dan preteče 6 km, stoji na glavi, hodi na dvatisočake vsak teden, marsikatera pri dvajsetih tega ne zmore. Kot pravi Tane za svojo mamo, pravim jaz za svojo, da je bolj mladostna kot je bila kadarkoli prej.
Kar se pa tiče tvojih hčerkic, pa mislim, da bodo samo neksončno srečne. Če pogledam nase, od pubertete dalje pa do danes vem, da če bi imeli še enega dojenčka pri hiši, da bi bil to največji ljubljenček vseh. Deklice so nore na dojenčke, sploh tiste deklice, malo večje user posted image

Tega z zafrkavanjem v šoli pa sploh ne razumem user posted image  Jaz ne vem še niti za starost staršev mojih kolegic, tudi me sploh ne zanima, kaj šele sošolcev, no, res ne razumem.

Sicer pa moj nasvet bi bil samo ta, da se pač ne čuvaš. In če ti rata zanosit kljub starosti in seveda uspešno donosit, ja, kaj je lahko potem lepšega od takšne sreče in kdo na svetu bi si drznil oporekati takšnemu čudežu, ki se zgodi tudi takrat, ko nihče več ne verjame, da se lahko zgodi? Nikoli ne smemo pozabit, da je otrok resnično čudež, božji dar, ki če ti je namenjen kljub na videz tako veliki biološki oviri, potem bo to res poseben otrok, ki verjamem, bo deležen največje ljubezni tega sveta. To je pa itak tudi vse, kar otrok resnično potrebuje.
Skratka, imaš mojo absolutno podporo in upam, da ti bo namenjeno, da se ti želja uresniči user posted image
user posted image

(odgovor članu tane)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Otrok po 40 letu
16.10.2008 13:16:14   
neodkrita
Naj povem še to, da bi bili moji hčerki zelo zelo veseli če bi imeli bratca ali sestrico, to sploh ni problem. Težava se mi zdi samo v tem, da je pri teh letih težko zanositi, pa če si to še tako želiš. Lahko zgledamo kot da smo stare 30 let ali še manj vem pa da biološka ura tik taka. No mogoče mi pa uspe in takrat bom brezmejno vesela, seveda če bodo vsi testi itd. dobri. Se zahvaljujem za komentarje, ker mi je lažje če lahko s kom malo poklepečeš in slišiš kaj mislite o tem.
Hvala!

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Otrok po 40 letu
17.10.2008 16:51:57   
lana38
Tole pa moram malo pokomentirati. Sama sem stara 40 let in imam user posted image , ki je star 10 mesecev. Niti slučajno nisem brez energije. Preden sem prišla do tega user posted image , sem bila pri 38 letih na UPN  v 20 T user posted image , zaradi ugotovlejnega DS pri user posted image  na AC. Ker se je stvar zakomplicirala, sem bila po UPN kar 3 x na abraziji, ki je pustila posledice-zarastline v maternični votlini. Bila sem na HSG in diagnostični HYSC. Čakala ne je operativna HYSC, pa sem po nekem čudežu zanosila. Sploh mi ni niti malo žal, da sva se trudila in zdaj sem presrečna mama temu svojemu navihančku.
Imam pa še enega sina, ki je star 11 let. user posted image  se je neznansko veselil in smo prav posrečena družinica. Ta moj sin ima sošolko, ki jo je njena mamica imela pri 55 letih (se jim je pač zgodilo), pa je nobeden zato ne zafrkava. Prav dobro se razumejo z njo. Otroci ne razmišljajo tako kot mi odrasli.
Če si user posted image  želita, nikar ne obupajta in ne odnehajta, čeprav bo pot tudi trnova.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu neodkrita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Otrok po 40 letu
17.10.2008 17:09:14   
Anonimen
Imam kolegico, ki je pri 42 rodila dvojčici, s pomočjo umetne oploditve, samoplačniško. Pač prej ni imela nekega blazno resnega partnerja. In ta mamica zgleda bolje kot marsikakšna 30 letnica. Sprva nisem mogla verjet, da je tolk stara (45 je bila, ko sva se spoznali).

Od kolegice mamica pa je "po nesreči" zanosila z novim partnerjem pri 44-ih. Valda je otroka obdržala. Je pa bila dolgih 20 let vdova, zelo mlada vdova.user posted image

Tak da , leta NISO MERILO , kdaj otroka imeti.user posted image

(odgovor članu lana38)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   Otrok po 40 letu
18.10.2008 20:11:40   
Kruce Fiks
Absolutno za!
Večno mlada....
Če pa ne uspe boš pa itak po vsej verjetnosti kmalu babica, pa se tam poskusiš polno aktivirat! 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Otrok po 40 letu
18.10.2008 20:39:48   
TRIŠ
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Moja mama me je rodila pri svojih skoraj 47 letih. Z očetom sta takrat rekla, da bosta poskusila če uspe in je uspelo kar hitro.  Zaradi majhnega otroka je mama ostala vitalna dlje kot bi sicer. Tudi sedaj ima od mene več kot bi imela, če bi me rodila zelo mlada in bi se jaz že davno odselila in bila polno zaposlena s svojo družino.
Če se dobro počutiš in sta oba z možem za stvar, poskusita!
Veliko sreče!


O kako lepoooooouser posted image

J.L na tvojem mestu bi se pa zamislila.Si že kdaj razmišljala kaj vse si mislijo ljudje o tebiuser posted image Glede hčerk pa HALOOOO a sedaj bo poslušala punci ki sta že odrasli in si bosta vsak čas ustvarili svoje družine.No sedaj pa sem prebrala da si dojenčka želita.Otroci se novega življenja razveselijo če so tako vzgojeniuser posted image

Neodkrita držim pesti in srečnouser posted image .Boš pa krasna mamicauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Otrok po 40 letu
19.10.2008 11:48:12   
J.L.
vsak lahko poda svoje mnenje, nikjer pa ni pogoj, da se moramo po odgovorih vsi strinjati!
ljudje smo si različni in prav je tako. če kdo vpraša na kakšnem foromu karkoli, to še NE POMENI, da se bo dejansko (uporabnik/uporabnica, ki je zastavil/a vprašanje) tudi z odgovorom strinjal/a ali ga upošteval/a. itak se vsak odloči, kakor misli da je prav ne glede na vse.

bi pa samo dodala, da poznam žensko staro čez 40, ki si želi otroka (z prejšnjega zakona ima že otroke) z "novim" sedanjim partnerjem, pa se nad njeno odločitvijo vsa okolica zgraža. pa ne me sedaj napadat, ker forum ni namenjen kreganju, pač pa debatiranju.

LP!





(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Otrok po 40 letu
19.10.2008 11:50:54   
J.L.
PS

bi pa bilo zanimo narest anketo glede tega. user posted image

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Otrok po 40 letu
19.10.2008 11:55:59   
M_mojca
Imam sosedo, ki je dopolnila 50let, in ima 2majhna otroka (s pomočjo umetne oploditve seveda)! Mlajši je star 5 mesecev, starejši pa tam okoli 2 leti.



_____________________________

23.10.2008 je na svet pokukal najin pikec po imenu Nik

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Otrok po 40 letu
19.10.2008 12:00:23   
blaža
No eni so za , drugi proti. Moje mnenje je deljeno. Po eni strani poznam kolegice, ki pri teh letih presneto dobro zgledajo, po drugi strani pa se mi upira misel, da bi ta mali praznoval štiri al pet let z mamico, ki bi praznovala abrahama.
Glede na to, da že imaš otroke, mi je malo sebično, če bi se odločla za. Če ne bi še imela otrok, bi ti mogoče rekla, da imej enga otroka, čeprav je biološka ura že skoraj mimo.

Vvsakem primeru se boš sama morala odločiti po svoji vesti, če ti bo namenjeno se bo zgodilo.user posted image

< Sporočilo je popravil blaža -- 19.10.2008 12:01:43 >

(odgovor članu M_mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj način spanja v postelji pove o partner...
photo
Spita s partnerjem/-ko tesno drug ob drugem ali vsak na svoji strani postelje? Spita v 'stoličko/žličko' ali s hrbtom dr...
Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?