|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 15:27:47   
ataner
Pozdravljene!
Drage mamice, ve mi boste znale odgovoriti na vprašanje, ki me muči:
Prvo moram povedati, da tudi pred nosečnostjo nisem bila glih telesno aktivna (športa nisem nikoli marala user posted image ).
Ker sem pa imela med nosečnostjo nekaj težav imam še sedaj na sporedu bolj počivanje in kakšna lažja gospodinjska dela, zdaj me pa vsi strašijo, ker sem kondicijsko slaba, kako težak in dolg porod bom imela!! user posted image
A je to res?? user posted image  user posted image

Hvala!

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 15:29:52   
Anonimen
Ne vem, sam moja znanka s 120kg, totalno brez kondicije je rodila v uri in pol, prijateljica pa suha, celo nosečnost polna energije, kondicijsko dobro pripravljena pa je rojevala 12 ur.
Tko da.....jst se s tem tolažimuser posted image

(odgovor članu ataner)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 15:31:11   
žarnica
Ah,tudi jaz nisem imela kondicije,ne prvič, ne drugič. Prvič rodila v 4.urah,se malo namatrala-ni panike, drugič je tamala kar sama šla ven.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 15:52:49   
Netopirčy81
Jest tut nism aktivna športnica, sem pa potrebovala 9 ur, da se je tamala rodila - ampak kondicija ni mela tukaj nič zraven. Preživela boš v vsakem primeru user posted image . Držim pesti.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 15:53:39   
ataner
Joj, hvala!
Mi je malo lažje, ker me je bilo že groza, ko so mi vsi govorili: joj kak boš ti težko rodila, ker se nič dosti ne gibaš. Če se pa ne smem!!! user posted image
Saj na sprehode sem rada hodila in mi kar manjkajo, toda mala biba je na prvem mestu!! user posted image
Sicer nisem glih debela, kaki kg je bil viška, zdaj šele bo! user posted image  Bomo jih pokurili, ko dobimo novega člana. user posted image

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu žarnica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 16:55:39   
*tajda*
To nikakor ni res da je porod odvisen od kondicije.dejstvo je da tiste ženske ki imajo dobro kondicijo okrevajo hitreje po porodu kot tiste ki jo nimajo.Sam porod je pa odvisen od drugih dejavnikov.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 16:59:03   
Lunca1
Jaz nobenkrat nisem imela ne vem kakšne kondicije in je obakrat šlo. Prvič sem sicer veliko hodila in rodila v 6 urah od sprožitve poroda, drugič pa popolnoma brez kondicije, ker sem bila skoz prehlajena, 2 dni pred porodom čez 39 vročine in sem rodila v 2 urah. Dolžina poroda nima veze s kondicijo, ampak z odpiranjem, V bistvu znajo imet profi športnice prej probleme, ker imajo zategnjene vezi, kot pa če imaš manj kondicije. Aja me je pa drugič zaradi viroze fejst povozilo, sem 2 dni k sebi prihajala, prvič pa brez vsakih problemov, kot sploh ne bi rodila. Pa potiskat sem tudi znala. Se pravi kondicija nima kakšne hude veze.

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 17:29:02   
miškot
rodit sem šla skorajda v vrhunski kondicii pa me je porod skoraj ugonobil -- tko da porod s kondicijo ziher nima veze. Meni so celo rekli, da sem bila preveč aktivna in se mi vezi in kosti niso dovolj razrahljale do poroda in je bilo zato tako hudo.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 18:18:54   
Anonimen
Ah, čisto odvisno od posameznice. Moja kondicija je tudi na nuli, pa sem rodila hitro in lahko. Poznam pa eno noro natrenirano žensko z ogromno kondicije, ki je ravno zaradi tega imela probleme pri porodu. Imela je preveč mišic in zato mala ni  mogla skozi al kako že.

(odgovor članu ataner)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 19:38:25   
Anonimen
Ma mene so tudi vsi strašili s to kondicijo. user posted image  Pa sem hitro in lahko rodila. user posted image  No, res da z EA.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 20:34:31   
Anonimen
jaz si tud nisem najbolj na ti z mojim športnim duhom ( se ignoriramauser posted image ), na koncu nosečnosti sem bla čist fertik že samo ob pogledu na tri stopnice, rodila sem pa v 3. urah pa pol......tko da nebi rekla, da je kaka huda povezava....mogoč bi me popadki kaj manj zdelovali, če bi bla bolj v formiuser posted image samo dvomim, glede na to, da je zdravnica rekla, da še ni vidla kej takegauser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 20:43:16   
Paštetka
Jaz sem celo življenje nekaj trenirala in se še pred nosečnostjo ukvarjala zelo aktivno s športom 10/ dan aerobika...

Kondicije na sto let naprej. Ko sem pa zanosila, že 1. mesec od utrujenosti nisem mogla narediti niti daljšega sprehoda. Prvič sem rodila 13 ur. Nikakor se nisem mogla odpreti. Razlaga zdravnikov: jah športniki imajo zelo močne vezi, in mišice ki se ne morejo tako raztegniti. Tako so moje medenične vezi bile zelo toge in me celo nosečnost bolelo ko sto vragov. MEd porodom in po porodu, pa da sploh ne opišem.
2. porod: nič več športnja- - rodila v manj kot 3 minutah

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 21:17:57   
piko12
Jaz sem do 6.meseca nosečnosti zjutri tekla po 6km, potem pa se do konca sprehajala na veliko- po okoliških hribčkih... tako da s kondicijo ni bilo problemov. Pri porodu pa se nisem nikakor odpirala in po 11 urah mučenja so naredili urgentni CR. Tako, da mislim, da bom naslednjo nosečnost rajši preležala.user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: POROD in KONDICIJA??
3.4.2008 21:45:32   
Alfabeta
Po teh odgovorih bi jaz sklepala, da je prej slabše, če si preveč aktivna, kot pa premalouser posted image

Sem pa tudi sama v prvi nosečnosti bila precej aktivna, vse sem sama delala, nosila po 2-3 vrečke v 2 štuk iz trgovine, tekala, res bila aktivna, pa sem rojevala 13 ur! Tako da, to ziher ni merilo.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 3:26:21   
jajula
mene so tud s tem strašil k sm bl leva za šport, ampak je šlo čist ok.  

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 8:39:26   
sanosan
Mislim, da kondicija kot jo v večini primerov razumemo nima kaj dosti opravit s porodom. Več ima opravti tvoja kondicija pljuč, saj je zelo pomembno, da popadke pravilno predihaš in ne zadržuješ diha. Sama sem imela to srečo, da sem obakrat zelo hitro rodila, zato nisem imela težav s predihavanjem popadkov. Je pa res, da je intenzivno predihavanje takrat, ko se popadki vrstijo en za drugim, z zelo malo vmesnega časa (nekje na minuto do dve). Takrat je problem, da lahko ostaneš brez sape med enim in drugim popadkom. Sem pa bila med prvo nosečnostjo drugače aktivna kot pri drugi nosečnosti, saj sem v drugi nosečnosti letala za leto in pol starim sinom (rodila mesec in pol po njegovem 2 rojstnem dnevu).

Je pa vsak porod drugačen, tako da boš morala počakat, da boš rodila. Lepo nosečnost in čim lažji porod ti želim.

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 10:15:40   
misar
tega, da je šport slab se ne strinjam. prej bi rekla, da nima veze. s športom sem se in se aktivno ukvarjam. tečem na maratonih in gorskih tekih, tako da...sem pa od odteka vode rodila v 2.5 ure in raje rodim, kot, da mi ruvajo zobe.se pa strinjam, da sem zelo hitro okrevala prav po zaslugi dobre kondicije

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu sanosan)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 10:30:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ataner

Ker sem pa imela med nosečnostjo nekaj težav imam še sedaj na sporedu bolj počivanje in kakšna lažja gospodinjska dela, zdaj me pa vsi strašijo, ker sem kondicijsko slaba, kako težak in dolg porod bom imela!! user posted image
A je to res?? user posted image  user posted image


Ne, ni res. Tudi meni je (žal) športanje bolj kot ne tuje, tudi jaz sem imela nekaj zdravstvenih težav med nosečnostjo, rodila pa sem (če štejem samo hude popadke) v manj kot treh urah, pa je bil to prvi porod. Je bil pa induciran, ampak odpirala sem se kot za šalo.

(odgovor članu ataner)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 11:12:32   
katee
Jaz sem športala celo življenje. Tudi v nosečnosti sem do 6. meseca vodila aerobiko (sicer 1-2× na teden, prej pa tudi po 14 ur na teden). Pa so mi vsi govorili, kako lahek porod bom imela, pa ga nisem imela. Sem bila 11 ur v porodni sobi, na koncu so mi naredili CR. Tako da porod sploh ni odvisen od kondicije. Je pa res, da sem po CR okrevala zelo hitro.

_____________________________

Mami in oči me imata najraje!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 17:32:52   
ataner
No, zaradi vaših odgovorov bom se kaj kmalu znebila strahu pred porodom - zdaj mi ostane samo še to, da se sprijaznim, da bom mogoče morala imeti epizotomijo - pa bo! user posted image  To mi je zdaj še edini "strah"! user posted image

Hvala vam za vaše podeljene izkušnje!!!! user posted image  user posted image

_____________________________

V TREBUŠČKU JE MAJCENA, DROBCENA PIKA, KI POSTAJA VEDNO VEČJA IN VELIKA!
ZDAJ JE PA ŽE OD 15.06.2008 OB MENI!

(odgovor članu katee)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 19:08:47   
halep
Predlagam ti, da kljub temu, da moraš počivati vseeno narediš kakšno vajo za krepitev mišic medeničnega dna. Meni je to namreč pomagalo pri porodu (vsaj mislim). Športno nisem preveč aktivna, sem pa v nosečnosti veliko hodila in kadar sem se spomnila delala vaje za MMD in sem rodila 1. v dveh urah!

Pa srečno!

(odgovor članu ataner)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 22:57:21   
Zofy
Ma mene porod ni izčrpal in moram rečt, da rabiš kondicijo le za iztis. Oziroma moč. Samo, če imaš srečo, kot sem imela jaz, potisneš res fejst 3x, pa je user posted image zunaj.  Tiste ure matranja prej pa so itak predihavanje popadkov in nimajo čisto ampak res čisto nobene veze s kondicijo. Prej bi prišla prav kaka meditacija ali avtosugestija za lažjo sprostitev med popadki. Tako da tudi jaz mislim, da kondicija nima pretirane veze. Res pa je, da ne vem kako bi govorila, če bi mogla 1 uro potiskat. Samo osebno nisem še nikogar še srečala, ki bi imel tako smolo...

(odgovor članu halep)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: POROD in KONDICIJA??
4.4.2008 22:58:16   
Anonimen
Mi je malo lažje, ker me je bilo že groza, ko so mi vsi govorili: joj kak boš ti težko rodila, ker se nič dosti ne gibaš.


Tezje ti je po porodu.

(odgovor članu ataner)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: POROD in KONDICIJA??
5.4.2008 19:55:00   
Clavdy
Do 4.meseca sem otroke trenirala karate, potem pa sem hodila na telovadbo za nosečnice in na sprehode. Zadnji mesec samo na sprehode. Med nosečnostjo so mi noge ful zatekale, drugače sem se pa počutila super. Nažirala se nisem, pazila kaj jem, nikoli nisem jedla ponoči, pa sem se zredila za 23 kil. Kilaža je še danes po 10 mesecih velik problem. Na koncu je vse skupaj trajalo 13 ur. Umetni popadki so bili ubijalski. Po eni strani sploh ne bi več imela nobenega otroka, če bi mi nekdo rekel, da me čaka vse še 1x isto.

Ampak ne se sedaj ustrašit. Tudi jaz mislim, da je čisto od vsake ženske same odvisno. Poznam nekaj, ki so skor rahitične, pa so otroke dobesedno ven katapultirale. Moja sodelavka je 1x rekla, da gre lahko na wc pa ga ven spusti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: POROD in KONDICIJA??
7.4.2008 10:36:13   
zabica26
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

To nikakor ni res da je porod odvisen od kondicije.dejstvo je da tiste ženske ki imajo dobro kondicijo okrevajo hitreje po porodu kot tiste ki jo nimajo.Sam porod je pa odvisen od drugih dejavnikov.


sem hotla točno to napisat...

okrevanje gre hitreje...

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?