|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Partner zahteva splav
2.2.2009 10:05:58   
pajci
Ojla, sem čisto nova tukaj, stara sem celih 38 let in sem prvič zanosila,
s partnerjem sva bila skupaj dober mesec ko sem zvedela, da sem že noseča,
v začetku sva bila oba vesela, čeprav sva se pred začetkom najine veze dogovorila
da ne bova imela otrok,  ko pa se je zgodilo sem bila presenečena nad njegovo in mojo pozitivno reakcijo,
toda kmalu sem doživela z njegove strani zahtevo, da prekinem nosečnost, da ne želi in ni pripravljen prevzeti odgovornosti, ker tega nisem želala sva se dober mesec dajala kaj in kako,
jest sem vztrajala pri svojem on pri svojem in sem rekla, da prevzamem vso odgovornost in da ne morem prekiniti nosečnosti... ker pa se je spravil na moje materinstvo in da nimam tega čuta v sebi in mi je začel zbijati moralo sem počila po šivih in se v enem trenutku zavedala, da ne prenesem več pritiska, ki ga je izvajal nad mano, odločila sem sem med otrokom in njim in tako sem mu dala svobodo s tem, da sem mu rekla, da nisem prepričana da je on oče. Zdaj imam mir, v sebi sem pa malo nesrečna, ker mi je še enkrat v življenju spodletelo z nasprotnim spolom, ali imate zame kak nasvet?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:09:47   
Anonimen
Veseli se čudeža k bo pršu na svet.
Pa k bo vseeno poštimaj očetovstvo. Če ni hotu otrok nej bi si pa kondom nataknu.
Otrok si zasluži vedet kdo je oče. Sploh pa....mogoče se bo človek še premislu.

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 2.2.2009 10:14:08 >

(odgovor članu pajci)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:12:30   
*goldfish*
user posted image nisi v lepi situaciji...

Pomisli tudi na prihodnost...kako boš otroku razložila kdo je njegov oče...
ne vem...težka bo touser posted image


_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:17:03   
pajci
Ja težko bom razložila predvsem to, da si oče tega otroka ni želel,
kako naj to človek otroku pove...

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:20:03   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Ja težko bom razložila predvsem to, da si oče tega otroka ni želel,
kako naj to človek otroku pove...



Saj ti ni treba tega povedat. Sploh če sta bila skupaj tako malo časa.


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
2.2.2009 10:21:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pajci)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:22:09   
lotoska
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Ja težko bom razložila predvsem to, da si oče tega otroka ni želel,
kako naj to človek otroku pove...



Meni se zdi to čisto nepomembno dejstvo. Vse je odvisno od tebe, tudi to, kako boš otroku predstavila lik očeta. Kot samohranilka ali ne. Želim ti zdravo nosečnost.

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:22:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Ja težko bom razložila predvsem to, da si oče tega otroka ni želel,
kako naj to človek otroku pove...



Slej ko prej boš morala.
Po rojstvu pač uštimaj očetovstvo, preživnino(tud če jo nočeš....to je za otroka, magari mu na račun dajej), on se bo pa sam odloču al hoče imet stike z otrokom ali ne.

Otroku boš pa v vsakem primeru mogla povedat kako je z očetom. Bo slej ko prej zvedu da otroci ne ratajo sami od sebe.

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 2.2.2009 10:23:18 >

(odgovor članu pajci)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:25:23   
*goldfish*
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Skupaj sta bila samo en mesec ,predno si zanosila? Če sta se dogovorila, da ne bosta imela otrok, bi se morala zaščititi.Oba.
Morda je pa mislil, da si zaščitena? Mislim, da ne gre prepisovati vso krivdo samo na partnerja.


mislil...user posted image a kaj vprašati pa ne more...



_____________________________

Vse bitke v katere se zapletemo se zgodijo zato, da nas nečesa naučijo - tudi tiste, ki jih zgubimo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:29:54   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Skupaj sta bila samo en mesec ,predno si zanosila? Če sta se dogovorila, da ne bosta imela otrok, bi se morala zaščititi.Oba.
Morda je pa mislil, da si zaščitena? Mislim, da ne gre prepisovati vso krivdo samo na partnerja.


točno tole sem mislila. pa pri 38 letih menda veš, kako se stvari streže.....user posted image
jaz bi verjetno reagirala zelo podobno kot oče tvojega otroka, to je absolutno prehitro, da se sprejemajo tako pomembne odločitve kot je rojstvo in vzgoja otrokauser posted image

sicer pa: še enkrat....počakaj, da bo sploh tako daleč, do takrat pa boš itak stuhtala oz. bo čas prinesel svoje in boš našla primeren način, kako otroku stvari razložiti.

ker si otroka očitno želiš, uživaj v tem čudežu.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:31:17   
pajci
Pri zaščiti sva oba vedela kako in kaj in je bla skupna odločitev,
nerodno je to, da si je premislil, jest pa še zdaj ne razumem zakaj?
Ja zdaj zelo težko razmišljam kako bom zahtevala preživnino, saj mi je nalep in na grd način prosil, zateval, da grem delat splav. Kako takemu očetu sploh rečeš za preživnino?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:31:34   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: mana_t

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Skupaj sta bila samo en mesec ,predno si zanosila? Če sta se dogovorila, da ne bosta imela otrok, bi se morala zaščititi.Oba.
Morda je pa mislil, da si zaščitena? Mislim, da ne gre prepisovati vso krivdo samo na partnerja.


mislil...user posted image a kaj vprašati pa ne more...




vprašanja pa pogojujejo odgovore in razmišljanja....

simpl, ne?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:32:08   
mateyka
tisti, ki ne želi otroka, mora poskrbet za zaščito imho. č on ni želel, bi moral on in če ona ni želea, prav tako. v tem smislu dam prav kind lady - oba bi morala za to poskrbet. tok mi je mimo, ko nekateri nočejo otrok, pri tem pa nič ne naredijo da bi pri tem ostalo..

verjetno boš enkrat povedala svojemu otroku resnico. mogoče boš pa imela novega partnerja, ki mu bo kot oče. nikoli ne veš, bodi pozitivna user posted image in vso srečo user posted image

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:34:18   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Pri zaščiti sva oba vedela kako in kaj in je bla skupna odločitev,
nerodno je to, da si je premislil, jest pa še zdaj ne razumem zakaj?
Ja zdaj zelo težko razmišljam kako bom zahtevala preživnino, saj mi je nalep in na grd način prosil, zateval, da grem delat splav. Kako takemu očetu sploh rečeš za preživnino?



Nič ti njemu ne rečeš. Greš lepo na sodišče po vlogo za preživnino, potem pa vaju bo sodišče poklicalo na razpravo in določilo višino preživnine. Z njim osebno se pa ti ni potrebno dogovarjat.

Sicer si pa res kozla vstrelila s tem, da ne veš, če je njegov. Ker če bo o tem začel bluzit na sodišču, vaju bodo poslali na krvne teste in se zna zavlečt. Tudi na kakšno leto. To pa pomeni, da tisto leto ne boš dobila niti otroškega dodatka, ker je za pridobitev le tega potrebno imeti urejeno preživnino. Vsaj kolikor primerov jaz poznam je bilo vedno tako.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:35:34   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Pri zaščiti sva oba vedela kako in kaj in je bla skupna odločitev,
nerodno je to, da si je premislil, jest pa še zdaj ne razumem zakaj?
Ja zdaj zelo težko razmišljam kako bom zahtevala preživnino, saj mi je nalep in na grd način prosil, zateval, da grem delat splav. Kako takemu očetu sploh rečeš za preživnino?



pajci, daj odloči se kako in kakuser posted image  v prvem postu namreč pišeš, da sta se zmenila, da otrok ne bosta imela......user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:35:46   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Pri zaščiti sva oba vedela kako in kaj in je bla skupna odločitev,
nerodno je to, da si je premislil, jest pa še zdaj ne razumem zakaj?



kaj si je premislil? A se nita na začetku veze dogovorila, da ne bosta imela otrok? Kaj si je potem premislil? Nečesa ne razumem.

(odgovor članu pajci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:37:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: pajci

Pri zaščiti sva oba vedela kako in kaj in je bla skupna odločitev,
nerodno je to, da si je premislil, jest pa še zdaj ne razumem zakaj?
Ja zdaj zelo težko razmišljam kako bom zahtevala preživnino, saj mi je nalep in na grd način prosil, zateval, da grem delat splav. Kako takemu očetu sploh rečeš za preživnino?



Nič ti njemu ne rečeš. Greš lepo na sodišče po vlogo za preživnino, potem pa vaju bo sodišče poklicalo na razpravo in določilo višino preživnine. Z njim osebno se pa ti ni potrebno dogovarjat.

Sicer si pa res kozla vstrelila s tem, da ne veš, če je njegov. Ker če bo o tem začel bluzit na sodišču, vaju bodo poslali na krvne teste in se zna zavlečt. Tudi na kakšno leto. To pa pomeni, da tisto leto ne boš dobila niti otroškega dodatka, ker je za pridobitev le tega potrebno imeti urejeno preživnino. Vsaj kolikor primerov jaz poznam je bilo vedno tako.



Točno tako. Mislm res ne štekam kaj ti je blo treba bleknt kej tacgauser posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:39:16   
Anonimen
Čestitam za user posted image . Mislim, da nisi ne prva ne zadnja, ki boš mati samohranilka. Včasih je bolje, da očeta ni, še sploh, če si oče ne želi imeti otroka in je ta prišel nepričakovano. Jaz bi na tvojem mestu obdržala otroka (glede na starost in, da je to 1. otrok).

To je moje osebno mnenje.

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:40:09   
Anonimen
glej oba sta dovolj stara da bi lahko pričakovala posledice,ker vsako dejanje ima svoje posledice ane?to kako jih bosta reševala je pa drugo,glej če se je on odločil da noče biti oče je že prepozno ampak ni pa prav da mu rečeš da je nekdo drug oče,povedat bi mu mogla da ga razumeš če noče imeti stika z otrokom vendar otrok bo prišel na svet pa če mu je prav ali ne,itak pa otrok ni kriv za vajino nespametno dejanje če lahk tako rečem.Če veš da boš lahko sama skrbela za otroka in mu nudila vse kar je potrebno otroku dati potem ga obdrži in se veseli dne ki bo prišel ko boš držala otročka v naročju,če pa misliš da ne boš zmogla in da nisi dovolj močna potem pa moraš razmisliti tudi v druge smeri.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:41:54   
zana21
PAJCI  BRAVI in se enkrat BRAVO,za tvoj pogum.Če boš potrebovala kako pomoč mi piši na ZS.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:44:34   
Mišni
Po moje si si ti potiho tega otroka želela, a ne? Mislim, že prej, ko se nisi zaščitila?  Pa si majčkeno mislila, da si ga bo zdaj on tudi? Pa nekaj časa je že lepo kazalo ...
Ma ne vem, kakšen nasvet bi zdaj ti sploh rada. Imej tega otroka, če si si ga želela. Za očeta pa ... kaj pa vem. za preživnino ga ne bi bilo ravno fer tožit, čeprav kaj v življenju pa je danes fer.

Pa možno bi tudi bilo, da sta se pri 38 resnično nekaj igrala, potem pa tebi materinski čut ni dal, da bi splavila. To pa je tudi res možno. V tem primeru pač jaz razumem, da želiš otroka obdržat, ker pač nagoni so velikokrat močnejši od razuma. Nagon po ohranitvi vrste je zelo močan.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 10:58:00   
Mišni
Kaj je zdaj? A bom spet jaz tazadnja? Dajmo, dajno!

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:05:23   
lukec
Če si otroka želiš, ga obdrži, če ne pač ne in se ne obremenjuj s tem, kako mu boš čez nekaj let razlagala o očetu. Glede zaščite sicer res ne razumem, al sta bila brez al ne ampak konec koncev, če moški noče imeti otrok naj si natakne kondom. Mislim pa, da ti preživnina za otroka pripada ne glede na situacijo, uredi jo prek sodišča. Želim ti lepo nosečnost!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:07:18   
higuys
Nikoli nisem razumela žensk , ki si jemljejo pravico in urejejo življenje drugih , v tem primeru partnerja, ki si ni želel otroka - ampak ga bo imel. In otroka, ki bi imel pravico očeta , a zaradi izjave "ni tvoj " ga ne bo imel. Skrajno sebično.

Sprašujejš kako otroku povedat , da ga oče ni želel. Enostavno, oče si ni želel otrok ( ne tebe, ne nobenega drugega) sem pa jaz prelomila dogovor in te rodila, tako da sva zdaj sama.

Res ne štekam , praviš, da prevzemaš vso odgovornost. Kaj pa , če oče otroka si ne želi potomcev zaradi kakšne hujše dedne bolezni, pri kateri je samo prenašalec.


(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Partner zahteva splav
2.2.2009 11:12:52   
nuala
No, meni je nepojmljivo, da pri 38 po nesreci zanosiz z nekom, ki ga poznas samo en mesec, potem pa hoces otroka obdrzat, ceprav si ga prej nisi zelel. pred enim mesecem, mislim.
Glupo mi je moske tako prinasat okoli, daj vsaj reci raci raca.
Ti reva, res. A se ti zdi fer do otroka?

Ce ga bos obdrzala, bos pac morala razlozit situacijo, slej ko prej. Otrok bo v vsakem primeru najbolj vesel resnice.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?