|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pastorka!?
28.12.2007 13:12:33   
Anonimen
Pozdravljene, potrebujem nasvet, mnenje!

Sem mamica 4 letne deklice, moj partner pa ima iz prejšnje zveze še 7 letno hčerko. Živimo v isti hiši kot tašča in tast. Vse lepo in prav, vendar jaz ne morem več. Moževa hči naj bi bila uradno pri nas vsak drugi vikend in kakšen dan med tednom, so pa njeni obiski vedno pogostejši in je pri nas že vsak vikend. Moti me to, ker moj mož veliko dela in je precej z doma, jaz pa sem tista, ki skrbi za otroke. Velikokrat njegova hči pride, ko sploh ni napovedana in me seveda on niti ne vpraša, če lahko pride, pa se kar naslika na vratih...on pa seveda gre in mi jo pusti v varstvu. Tudi, ko je na službeni poti pride, sicer k babici, a je v 5 minutah pri nas in seveda nikogar ne zanima, če imam kakšne druge opravke ali obveznosti...zadnjič je tašča zamerila, ker sem pač bila dogovorjena s kolegico in sem moževo hčerko odpeljala nazaj k njej (nisem vedela, da pride). Z mano ni govorila cel teden!!!
Poleg tega mož dela velike razlike med najino in njegovo hčerko. Na najino veliko kriči, jo tudi udari, na starejšo pa nikoli, vedno jo objema in ji vse dovoli. Ko ima starejša r.d. že mesec prej razmišlja o darilu, ji kupi kolo ali kakšno drugo drago darilo (poleg tega, da plačuje visoko preživnino, pa čeprav je več pri nas kot pri mami), za najino pa me niti ne vpraša, če sem ji kaj kupila ali če kaj potrebuje. Vsa ta nepozornost do najinega otroka me zelo jezi in posledično sem velikokrat tudi sama neprijazna do njegove starejše hčerke, ki seveda ni nič kriva. Ima me rada in prav tako njeno sestrico. Večkrat sem skušala možu povedati, da mi mora povedati, kdaj pride, če jo potem pazim jaz, ne pa da jo kar naenkrat zagledam na vratih, pa mi pravi, da sem tečna....

Sem res samo tečna ali me katera razume?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:15:45   
Taula
Kaj ni bila ta tema nekaj časa nazaj že?user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:17:27   
Anonimen
samo ni bilo govora o pastori, temvec necakinji... se mi zdi user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:22:20   
baguSka
Poleg tega mož dela velike razlike med najino in njegovo hčerko. Na najino veliko kriči, jo tudi udari, na starejšo pa nikoli, vedno jo objema in ji vse dovoli.
Sem res samo tečna ali me katera razume?


Ne nisi tecna. Si pa smotana. In ti dovolis da jo udari user posted image  In da dela razlike user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:27:06   
baguSka
Pa se to me zanima... glede na to, da tvojega moza sploh ni... si se vprasala zakaj mala tok rada pride?? Mogoce zarad tebe, ne? Pa zarad sestrice... Verjetno ji to veliko pomeni! Definitivno je pa ze tok velika, da se lahko ti z njo zmenis kdaj lahko pride in kdaj ne in da se prej najavi. Mensezdi, da tud ti kar veliko razliko delas. Kar je po eni strani razumljivo, ker ni tvoja, po drugi strani pa je le en delcek tud tvoja, ker je hcerka tvojga partnerja... Mi pa nekako ne potegne, kako lahko prenasas to, da dela tako ogromno razliko med hcerkama tvoj moz!? Si ga ze vprasala zakaj? Si ga vprasala zakaj udari vajino malo? :S

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:27:28   
Anonimen

Ne nisi tecna. Si pa smotana. In ti dovolis da jo udari In da dela razlike


Ne, ne dovolim, zato je ogenj v hiši...ker ga vedno napadem, če to naredi!

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:27:39   
Anonimen
Ni važno,če je samo nakladanje bila ali ni bila tema,so pa take situacije na žalost.
Torej,nobene tolažbe ne zaslužiš.Si egoist in ljubosumna,to bo ja.
Ljubezen do partnerja je le takrat prava in velika,ko ljubiš tudi del njega in to je otrok iz prve zveze.namesto,da bi bila ženska in mati na mestu tu nekaj jamraš,da dela mož razlike med dvema otrokoma.Možno,da se malo več jezi na drugo hčer,ki je doma,na starejšo pa malo majn,ker mu srce tako zapoveduje in strah,da jo dokončno zgubi,ko je že zakon šel po gobe.Od partnerja se ločiš od lastnih otrok pa nikoli.Pa,da jo moraš čuvat,pismo saj jih šteje sedem let se že sama čuva.Da je nonstop pri tebi'Pa si pomislila,da zato,ker ji je lepo v družinskem krogu z novo sestrico,da morda kaj pogreša.namesto,da bi bila ponosna,da je tako velika punca rada v tvoji družbi(če te ne bi imela rada ne bi hodila)jo odklanjaš.Če si zmenjena s prijateljico jo lahko vzameš s seboj,saj ni
dojenček,da jo moraš po rokah nosit.Edino,če nisi namenjena k opravljanju njenega očeta ali matere,pol razumem,da so nezaželen par ušes.
Sram te je lahko,da nisi sposobna ljubiti enega otroka,ki ni kriv za nastalo situacijo.Pa mislim,da tudi do partnerja nimaš prav iskrenih čustev.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:28:37   
kaya2007
razliko med njima delaš tudi ti, se ti ne zdi?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:31:44   
Taula
Jaz tu ne vidim problema v otroku, ampak v komunikaciji med tabo, možem, taščo. Logično je, da hočeš tudi čas zase in seveda je lepo če veš, da pride mala na obisk. Verjetno rada hodi k vam ker vas ima rada. Najprej razčisti pojme z možem zakaj dela take razlike. To je velik problem. Ni pošteno od moža da ti malo kar prepusti, saj je njegov otrok in verjetno pride k vam tudi da njega vidi, ne le tebe.  Mogoče ji zato vse dovoli, ker ima slabo vest ker ni z njo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:34:25   
Anonimen
Ne morem se z njo menit kdaj naj pride, ker se mož zmeni z bivšo te stvari mimo mene, če morda kdaj kaj ujamem preko telefonskega pogovora in to je vse...se naslika na vratih, on pa aaaaa...si prišla! Da me ima rada vem, jaz tudi njo, ampak nikoli ne tako kot mojo, kar se mi zdi normalno...
Moj mož pravi, da ne dela razlik in se mi samo to dozdeva in ne vem koliko časa bom še to prenašala, zato sem tudi odprla temo, ker bi rada zaščitila mojega otroka in ga bom, me pa še zanima tretje mnenje....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:37:12   
baguSka
Ne morem se z njo menit kdaj naj pride, ker se mož zmeni z bivšo te stvari mimo mene, če morda kdaj kaj ujamem preko telefonskega pogovora in to je vse...


No, ce se dela racune brez krcmarja, potem definitvno nisi tecna!!! Moras pa ja vedet kdaj pride user posted image  Mislm kaj tvojmu mozmu in njegovi bivsi tuki ni jasno.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:37:50   
Anonimen
Moj mož pravi, da ne dela razlik in se mi samo to dozdeva in ne vem koliko časa bom še to prenašala, zato sem tudi odprla temo, ker bi rada zaščitila mojega otroka in ga bom, me pa še zanima tretje mnenje....


zaščitila pred kom?Pred očetom''lepo te prosim no,kot,da jo samo nonstop pretepa.Pa še prav ima.(popravljam,stavek se nanaša nato,kar pravi tvoj mož,da bvidiš strahove tam kjer jih ni.Le glej,da ne boš z tvojo miselnostjo in dejanji zapravila njegovo zaupanje in ljubezen.

< Sporočilo je popravil neva6 -- 28.12.2007 13:40:45 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:42:29   
Anonimen
Ampak Neva, to kar si napisla je bolno!!! Seveda delam razlike, saj govorim o mojem otroku in otroku mojega partnerja!!! Nikoli je ne bom enačila s svojo, ker ni nikoli bila v meni, del mene...Nisem pa je jaz dolžna vzgajat in se z njo ukvarjat, ji kuhat kosila in bit z njo, ko partnerja ni in nima časa!!!! Pa to počnem vsak vikend, torej ne govori o egoizmu in ljubosumju!?!

Nihče je ne odklanja, ker sem jaz tista, ki zanjo skrbi, koje pri nas!!! Bi pa rada malo spoštovanja in zasebnosti in razumevanja s strani partnerja, ki mi nikoli ne pove kdaj pride!!!

In če je nebi imela rada, je ne bi nikoli sprejela v svojo družino, že v štartu ne!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:43:21   
MarijaPo
Ojoj, kako ste jo napadle.
Meni se zdi vseksupaj precej drugace. Na njenem mestu bi slo tudi meni na jetra, da bi morala skos vahtat otroka iz njegove prve zveze.
In seveda dela razliko, saj je eno njen otrok, drugo pa ne. A potem tudi ve v trgovini kupite cokolado se otroku iz sosednje vrste? Jaz ne.
Mozu bi razlozila, da lahko deklica pride samo, ce je tudi on doma.

Zgleda je altruizem res nekaj, s cimer se ljudje radi kitijo, v situaciji anonimne bi pa vse peljale k tasci deklico iz prvega zakona.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:44:03   
Anonimen
Pred očetom''lepo te prosim no,kot,da jo samo nonstop pretepa.Pa še prav ima.




Res si bolna, če to tudi misliš!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:45:15   
Taula
zaščitila pred kom?Pred očetom''lepo te prosim no,kot,da jo samo nonstop pretepa.Pa še prav ima.Le glej,da ne boš z tvojo miselnostjo in dejanji zapravila njegovo zaupanje in ljubezen.


V zakonu je nujno komunikacija. Če pride mala na obisk k njima oz. njej mora mož to prej povedatil. Drugače je če bi prišla k očetu in bo on z njo nekam odšel. Tu je pa tako da mala pride, oče pobegne in mala ostane njej. Nikjer ni rekla da je ne mara, samo rekla je da hoče, da je prej seznanjena s tem, da mala pride in da oče ne dela razlik. Meni vem da bi šlo na živce če bi se mi vsi plani rušili, pa to ne pomeni da male ne bi marala.

Hvala lepa za tako ljubezen, da se on meni za mojim hrbtom. Da mi take osnovne stvari ne zna povedati. In ona mu je jasno dala vedeti, da ne tolerira da tepe otroka. Sej hčerka ni neumna...videla bo da oče dela razliko.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:48:16   
Anonimen
In če je nebi imela rada, je ne bi nikoli sprejela v svojo družino, že v štartu ne!


Bolna si ti v dušo,poglej popravek,nisem izjavila,da je prav da jo tepe.
Bolna si od ljubosumja na prvi možev zakon.Nisi jo sprejela,ne,samo navidezno.
Ja napadla sem jo,ker me razkurijo take ženske,ki zahtevajo popolen zbris prejšnega življenja partnerja.To bi morale vse vedet,kaj vas čaka in sprejet,če vzamete ločenca.Pa kaj če je vsak dan pri vas,se vpraša zakaj?ali se ti spet bolne misli pletejo,da nalašč,da nagaja?Pa otrok ima pravico do očeta,tudi njen dom je,pa čeprav je očetova nova družina sedaj v njem.
Še enkrat:Od žene se ločiš od otrok nikoli.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:48:30   
bučkabb
men se tud zdi da delaš tudi ti razlike med dekletoma in da nimaš glih razčiščene pojme in čustva s možem. seveda bi se mogla skupno z možem odločat kdaj pride na obisk njegova hči, če je to izven dogovorjenega termina in še posebaj če ni moža doma.
sam se boš vse te težave mogla zmenit z možem in ne z tamalo in bit na njo še povrh vsega tega jezna na njo.

pa še nekaj te bom vprašala, kaj kmalu bo prišel čas ko se bo lahko hčerka sama odločila kje bo živela, predvidevam da bo izbrala očeta oz. vse vas glede na to da je rada pri vas in vas ima rada.
kaj če se to res zgodi in se preseli za zmeraj k vam, kaj boš pa potem naredila, glede na to da ti je že sedaj odveč ko pride samo občasno.?????

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:51:00   
MAŠKA
Neva6, zelo dobro si napisala, kot bi moje misli brala.
Me pa zelo žalosti, da je otrok, ki ni prav nič kriv, da mu je družina razpadla, nekomu tako v napoto. Anonimna, zdi se mi, da te deklice prav nič nimaš rada, ta ti je prav odveč. Pa menda si vedela, že prej, da ima tvoj mož še eno hčerko. Po pisanju sodeč si ji res prava mačeha. Daj pomisli, da je to še otrok, ki si zasluži ljubezen in jo tudi potrebuje, ne pa da do njega gojiš neko sovraštvo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:52:31   
Taula
otrok ima pravico do očeta,tudi njen dom je,pa čeprav je očetova nova družina sedaj v njem.
Še enkrat:Od žene se ločiš od otrok nikoli.


Otrok ima pravico, in prav je tako. Samo tale stavek...

Velikokrat njegova hči pride, ko sploh ni napovedana in me seveda on niti ne vpraša, če lahko pride, pa se kar naslika na vratih...on pa seveda gre in mi jo pusti v varstvu.
 
Pove da oče ni z njo. Če pride na obisk naj bo z njo, ne pa da jo porine njej v roke.

Ne vem kaj se vse na anonimno spravljate?user posted image Očeta nobena ne vidi? Babice tudi ne.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:56:13   
radarka
Mislim, če ta mala pride, oče gre in ona rada hodi na obiske kljub temu, da očeta ni, ji je očitno lepo in z njo anonimna ne ravna grdo z njo, kaj šele da bi jo sovražila!? To otroci začutijo in sigurno ne bi v tem primeru rada hodila k njim!? Tako da res ne vem, kaj tako sikate....

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:56:54   
Anonimen
Taula ne bit tako trde v razmišljanju,bolj odprite svoja čustva.Pa kaj,če mora oče stran od doma,kaj ne razumete da bogi otrok smatra očetovo novo družino za svojo.razširjena družina,kjer vlada ljubezen in razumevanje,kjer se n dela razlik in ni ljubosumja,kjer mačehe ljubijo pastorke prav tako,kot lastne otroke,in jim ni žal niti minute preživetega časa z njimi.TO je utopija za nekatre.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 13:59:05   
Taula
Kot je napisala radarka...mala bi čutila če je ne mara anonimna.

Razširjena družina ja..vse lepo. Samo tu je aktivna le anonimna, babica in oče pa ne. Pa nikoli ni rekla da mala ne sme priti, ampak da hoče vedeti. Če je ona del družine-anonimna, potem mora tudi biti prisotna pri odločitvah, ne pa da je dobra le za varstvo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 14:06:59   
Anonimen
je že res,da je tu veliko tudi dec kriv,zato pa imamo jezik,da govorimo.Ampak iz prebranega bi po anonimni bilo le občasni obiski,vsake toliko in le ko je oče doma,naj se samo on ukvarja z njo,anonimna pa si obriše roke,tolerira le občasne stike.
Pa zamera gor ali dol,me prav nič ne briga,celo v obraz si upam povedat kar mislim,ker ne toleriram,da postne otrok orodje za vojno in,da se ga obravnava kot ne bodi ga treba,ki je komaj zaželjen le določen čas.Otrok pa trpi.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pastorka!?
28.12.2007 14:23:21   
Anonimen
kaj če pa se bivši kaj zgodi in pride pastorka k vama živet??? kako bi to sprejela?? 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?