|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Patronaža po porodu
29.12.2013 21:01:54   
Tamara345
Pozdravljene mamice ! user posted image
Imam eno vprašanje. Po poklicu sem diplomirana medicinska sestra in sem noseča prvič. Zanima me, če mogoče katera ve, če je po zakonu določeno da pride patronaža pogledat otročka? Ker načeloma ne naredi ničesar česar jaz sama ne bi bila sposobna oz. znala? Ima katera izkušnje s tem oz. ve kako je v tem primeru? Nekak ne želim da se mi kdo sprehaja po hiši user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
29.12.2013 22:15:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tamara345)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Patronaža po porodu
29.12.2013 23:00:08   
sannndra
Jaz tudi mislim, da sem slišala da lahko odkloniš. Preveri, nisem pa sigurna! user posted image

Je pa fino, ker ti otroka vedno stehta in pregleda, da preveri če pridobiva na teži in je vse ostalo ok in tebe malo pregleda če je tudi vse ok. In karkoli jo lahko vprašaš, tako da meni se zdi vseeno kar koristno. Naša je bila kar kul, vsakič si je obula tiste zaščite za čevlje in stalno roke razkuževala-to mi je blo zelo všeč:)

< Sporočilo je popravil sannndra -- 29.12.2013 23:04:35 >


_____________________________

BLOG

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Patronaža po porodu
30.12.2013 8:05:45   
emma83
Itak moras sama poklicati v ZD, ko prides iz porodnisnice in seveda lahko odklonis oziroma sploh ne poklices.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Patronaža po porodu
30.12.2013 10:39:24   
tashq
tudi meni se zdi,da je obisk patronažne sestre pravica(prav takokot pred porodom).je pa pri meni kar sama prišla,je nisem nič klicala.
odgovor avtorici:zdaj sem v drugo noseča pa bom vesela,ko bo prišla, izključno zaradi tehtanja.ne bo mi pa treba kazati umivanja,previjanja itd.

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Patronaža po porodu
30.12.2013 10:50:03   
astrid1
Patronažna ima ogromno izkušenj, saj dela zdojenčki vsak dan. Pa mamici tudi pomaga in svetuje. Pogleda šive, pomaga pri dojenju. Zato ti priporočam, da jo vseeno sprejmeš, čeprav ni obvezno. Meni je bil vsak njen obisk v veselje.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Patronaža po porodu
30.12.2013 11:27:57   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Tamara345

Pozdravljene mamice ! user posted image
Imam eno vprašanje. Po poklicu sem diplomirana medicinska sestra in sem noseča prvič. Zanima me, če mogoče katera ve, če je po zakonu določeno da pride patronaža pogledat otročka? Ker načeloma ne naredi ničesar česar jaz sama ne bi bila sposobna oz. znala? Ima katera izkušnje s tem oz. ve kako je v tem primeru? Nekak ne želim da se mi kdo sprehaja po hiši user posted image


V bistvu lahko naredi veliko stvari, ki jih porodnica v stanju po porodu ni ravno sposobna oz. jih ne dela ravno z lahkoto, čeprav si dipl. med. sestra. Je pa res, da so patronažne različne in temu primerne izkušnje z njimi.
Mi imamo same dobre- po vseh treh porodih. Pri nas je tako, da jo je bilo potrebno po prihodi iz porodnišnice vedno poklicati. Nikoli ni prišla sama, tako, da predvidevam, da če ne prejme klica, sama od sebe tudi ne hodi.
Je pa tako, kot pravijo nekatere. Ne le dojenčku, temveč tudi mamici, ki je marsikdaj po porodu čisto na cigu migu, lahko marsikaj svetuje, olajša, pomaga.
Mi smo imeli takšno starejšo, z veliko kilometrine, materinsko sto na uro.
Že prvič je ob prihodu na dvorišču zagledala našo muco, ki je vedno zunaj- videla je, da ima vneto oko in je za " revico" privlekla na dan kapljice za oči, že v predsobi je na polici zagledala tastove čike, ki jih je odložil ob prihodu in mojemu, ki sploh ne kadi naredila pridigo, da v hiši kjer je dojenček nimajo cigarete kaj iskatiuser posted image , potem pa se je čisto stopila, ko je zagledala našo princesko. Celo je pregledala kot koklja in na koncu strokovno ugotovila, da super skrbim zanjo , čeprav sem po njenem še sama bolj kot ne smrkljica . Nato sem ji morala pokazati šive na presredku in je bila čisto paf od ogorčenja, ker mi niso dali nič za hitrejše celjenje.Iz svoje " čudežne" torbe je privlekla antibiotičen spray in mi zabičala, da naj se pridno sprejam z njim, ker le zdrava mami lahko dobro skrbi za deteceuser posted image ...Skratka naša je bila na prvi pogled bolj takšna kot bager, vendar drugače čudovita. Neštetokrat sem jo klicala čez praznike za kakšen nasvet, ko je bil naš pediater odsoten ali pa kar tako, če sem bila v dilemi. Pri nas je dala skozi vse tri naše mulčke in je ne bi zamenjala za nobeno drugo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Tamara345)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Patronaža po porodu
30.12.2013 11:54:00   
tashq
patrino,me je vaša patronažna spomnila na Marry Poppins s to svojo torbo...user posted image

aja,pa še nekaj sem se spomnila:patronažna lahko tudi opazi depresijo po porodu,ki jo mamica in njeni bližnji težko ali pa si nočejo priznati.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Patronaža po porodu
30.12.2013 12:57:05   
Izabelina
Men je blo tut super ko je prišla, čeprou morm rečt, da mi ni simpatična in da ima zelo čudne nazore glede dojenja, glede prehrana in tko naprej, ampak mi je blo vseen super, da ju je stehtala pa predvsem pri tadrugi, da je popek pregledala in očistla, ker men ni šlo...

Upam pa, da pri tretjem ne bo več te in bo kšna mlada user posted image

ni pa nujno, da jo pokličeš ko prideš domov, zdej tko al tko ne smejo sporočat avtomatsko zarad osebnih podatkov al kaj js vem... pomoje, da ti bo čis fino, sej se ne pride sprehajat po hiši ampak pregledat dojenčka in pomagat z nasveti...

pa srečno!

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 5:58:25   
benji
Jaz pa popolnoma razumem avtorico. Imam slabe izkušnje. Najboj me je nerviralo da ni niti okvirno povedala kdaj pride, enkrat dopoldan,pa sem jo do enih čakala. Potem je pozabila priti in posledično so se mi vneli šivi.. vztrajala je da se malemu čisti koža,nato pa smo pristali na pediatriji,pa še bi lahko naštevala...pa še ves čas sem imela občutek da čekira po stanovanju.
Naslednjič si raje izposodim tehtnico za en mesec in se pravici do patronažne odpovem.

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 12:00:13   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: benji

Jaz pa popolnoma razumem avtorico. Imam slabe izkušnje. Najboj me je nerviralo da ni niti okvirno povedala kdaj pride, enkrat dopoldan,pa sem jo do enih čakala. Potem je pozabila priti in posledično so se mi vneli šivi.. vztrajala je da se malemu čisti koža,nato pa smo pristali na pediatriji,pa še bi lahko naštevala...pa še ves čas sem imela občutek da čekira po stanovanju.
Naslednjič si raje izposodim tehtnico za en mesec in se pravici do patronažne odpovem.


Ha, ha, tale je pa res hecnauser posted image Pa ne tvoje vnetje in dojenčkove težave- tvoje razmišljanje mi je hecno. Najbolje je najti krivca za vse svetovne probleme. In z izposojo tehtnice boš naslednjič preprečila vnetje tvojih šivov in težave s kožo pri dojenčku. user posted image Tudi meni ni všeč če kdo pride z namenom, da stika po moji hiši, vendar se gre tu pač za zdravje otroka in matere in mi v tem primeru dol maha, če vrže uč na mojo stanovanjsko opremo.
Drugače pa kot mi je znano, patronažna služba pač tudi preverja v kakšnem okolju sta dojenček in porodnica. Zato verjetno tudi izpadejo večkrat bol radovedne kot pa bi nam bilo všeč. Osebno me to ne moti, saj imam zaradi naših razmer mirno vest, po drugi strani pa lahko malo opozori pristojne organe, če sta otrok in mati v neprimernih razmerah in situaciji. Spomnim se, kako je v našem naselju patronažna sestra zagnala cel halo in zbirmala skupaj sredstva, ko je prišla k socialno ogroženi družini, ki za otroka ni imela niti najnujnejše opreme.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 12:40:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Tamara345

Pozdravljene mamice ! user posted image
Imam eno vprašanje. Po poklicu sem diplomirana medicinska sestra in sem noseča prvič. Zanima me, če mogoče katera ve, če je po zakonu določeno da pride patronaža pogledat otročka? Ker načeloma ne naredi ničesar česar jaz sama ne bi bila sposobna oz. znala? Ima katera izkušnje s tem oz. ve kako je v tem primeru? Nekak ne želim da se mi kdo sprehaja po hiši user posted image


Gre za pravico iz zdravstvenega zavarovanja......torej ni določeno oz. obvezno, da patronažna mora k tebi priti......

Zaradi varovanja osebnih podatkov pa po novem itak ne sme priti, če sama patronažni službi ne javiš, da naj pride.....ker ne sme več biti avtomatizma pri posredovanju tvojih osebnih podatkov......

(odgovor članu Tamara345)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 12:44:14   
benji
Draga moja,mogoče nisem bila dovolj natančna,ampak na žalost je bila tako moja težava s šivi,kot hospitalizacija posledica dejanj oz. nedejanj patronažne. V mojem primeru je šive pobrala ven tri dni prepozno,saj je kar ni in ni bilo kljub klicanju,otroček pa je imel močno alergijo s komplikacijami,pa me je prepričevala da gre le za čiščenje kože in da obisk pediatra ni potreben. Tako da ne pametuj o tem da valim krivdo na druge. Glede smrčkanja po stanovanju pa me moti že v osnovi,ne da imam kaj skrivat in ne,nismo primer za csd. Se pa strinjam da v dosti primerih otroci živijo v neprimernem okolju,ampak tam tudi csd ne pomaga ponavadi.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 13:41:48   
skuštrana
Ni nujno da pride.
K meni je prišla samo prvič (nimam slabe izkušnje, ampak kaj ekstra pa tudi ni naredila, tamala se je pri kopanju drla samo takrat ko jo je ona kopala, drgač je pa vedno uživala, he he), drugič smo šli itak takoj po porodu v tujino, tretjič je pa nisem klicala.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 13:57:19   
magdalenica
Za prvega otroka je k nam prišla ene 8x, so bili pa njeni obiski kljub prijaznosti ena velika travma zame. Sploh tehtanje otroka! Prihajala je ob različnih časih med 8 in 13h, kar pomeni, da je otroka stehtala enkrat sveže zlulanega in skakanega pred dojenjem, spet drugič po dojenju, in seveda zraven preračunavala, da se je v treh dnevih čisto premalo poredil :D

Poleg tehtanja sta bila silno pomembna še kopanje in čiščenje lulčka :D

Za drugega otroka razmišljam, da bi se zmenila za čimmanjše število obiskov.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 14:19:35   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: benji

Draga moja,mogoče nisem bila dovolj natančna,ampak na žalost je bila tako moja težava s šivi,kot hospitalizacija posledica dejanj oz. nedejanj patronažne. V mojem primeru je šive pobrala ven tri dni prepozno,saj je kar ni in ni bilo kljub klicanju,otroček pa je imel močno alergijo s komplikacijami,pa me je prepričevala da gre le za čiščenje kože in da obisk pediatra ni potreben. Tako da ne pametuj o tem da valim krivdo na druge. Glede smrčkanja po stanovanju pa me moti že v osnovi,ne da imam kaj skrivat in ne,nismo primer za csd. Se pa strinjam da v dosti primerih otroci živijo v neprimernem okolju,ampak tam tudi csd ne pomaga ponavadi.


Čakaj tule meni res marsikaj ni jasno ...Patronaža v bistvu pride k tebi zaradi otroka, vsaj pri nas je bilo tako. To, da pregleda tebe, je njena svobodna volja oz. te vpraša, če imaš kakšne težave in če želiš, da te pogleda. Tudi tole s šivi mi je čudno. Mojih šivov nikoli pri vseh treh porodih ni nihče ven jemal, ker so bili pač takšni, da so sami odpadli. Mene recimo je naša pogledala , ker je opazila, da po desetih dneh še vedno sila težko sedim in hodim kot po jajcih. Niso bili vneti , vendar , ker jih je bilo precej, so se brez zdravil počasneje in težje zdravili. Kolegici so se doma vneli in jih ona ni nič pipala, temveč jo je napotila k zdravniku. Patronažna sestra ni zdravnik in zato je od nje nesmiselno pričakovat, da bo izvajala neko hudo zdravljenje in diagnosticiranje. Ona je tam v bistvu zato, da ti pomaga z nasveti in z izkušnjami v zvezi z nego otroka. Z nasveti pa vsi vemo kako je- poslušaš, premisliš in presodiš, če jih boš upošteval ali ne. Ko se gre za otroka osebno še vedno prisegam na zdravnika.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 14:23:50   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: magdalenica

Za prvega otroka je k nam prišla ene 8x, so bili pa njeni obiski kljub prijaznosti ena velika travma zame. Sploh tehtanje otroka! Prihajala je ob različnih časih med 8 in 13h, kar pomeni, da je otroka stehtala enkrat sveže zlulanega in skakanega pred dojenjem, spet drugič po dojenju, in seveda zraven preračunavala, da se je v treh dnevih čisto premalo poredil :D

Poleg tehtanja sta bila silno pomembna še kopanje in čiščenje lulčka :D

Za drugega otroka razmišljam, da bi se zmenila za čimmanjše število obiskov.


Joj, tole je pa res preveč. Toliko obiskov bi pa tudi meni najedalo živce, ker bi se počutila stalno pod kontrolo. Pri nas je ob vsakem otroku prišla le trikrat. Standardni pregled popka in ostalega pri dojenčku ,pregled mene, pogovor- prvič; kopanje dojenčka- drugič; pogovor o prehajanju na gosto hrano - tretjič. Je pa res, da so bili vsi trije normalno dojeni in niso imeli glede tega pač nobenih posebnosti.
Pri prvem otroku se je zadržala dlje časa, pri ostalih dveh , je vse potekalo zelo hitro. Je pa res, da se je vedno držala ure, ki jo je napovedala. Vedno je pustila telefonsko številko in sva se velikokrat tudi kasneje slišali po telefonu, ko sem bila v dilemi.


< Sporočilo je popravil patrino -- 31.12.2013 14:26:31 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu magdalenica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 15:58:53   
Penny
user posted image

< Sporočilo je popravil Penny -- 31.12.2013 16:13:03 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 16:06:45   
respect
Očitno je zelo težko odg. na vprašanja user posted image

Patronažno komot odkloniš . Če je ne želiš pal ne bo prišla user posted image

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 16:10:06   
benji
Penny, imela sem CR in naloga patronažne je da pobere šive. Zopet si me napadla in sklepala po svoje. Čas praznikov je no,ne bomo se menda pričkale tukaj. Vse dobro v prihajajočem letu vse RR-jevkam

(odgovor članu Penny)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 17:32:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: benji

Penny, imela sem CR in naloga patronažne je da pobere šive. Zopet si me napadla in sklepala po svoje. Čas praznikov je no,ne bomo se menda pričkale tukaj. Vse dobro v prihajajočem letu vse RR-jevkam

Ali se mi samo zdi ali je bila tule Penny kregana namesto mene user posted image

drugače pa podpis pod tole:
Patronažno komot odkloniš . Če je ne želiš pal ne bo prišla user posted image

in pod tole tudi:
Vse dobro v prihajajočem letu vse RR-jevkam

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 17:33:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: benji

Draga moja,mogoče nisem bila dovolj natančna,ampak na žalost je bila tako moja težava s šivi,kot hospitalizacija posledica dejanj oz. nedejanj patronažne. V mojem primeru je šive pobrala ven tri dni prepozno,saj je kar ni in ni bilo kljub klicanju,otroček pa je imel močno alergijo s komplikacijami,pa me je prepričevala da gre le za čiščenje kože in da obisk pediatra ni potreben. Tako da ne pametuj o tem da valim krivdo na druge. Glede smrčkanja po stanovanju pa me moti že v osnovi,ne da imam kaj skrivat in ne,nismo primer za csd. Se pa strinjam da v dosti primerih otroci živijo v neprimernem okolju,ampak tam tudi csd ne pomaga ponavadi.


Čakaj tule meni res marsikaj ni jasno ...Patronaža v bistvu pride k tebi zaradi otroka, vsaj pri nas je bilo tako. To, da pregleda tebe, je njena svobodna volja oz. te vpraša, če imaš kakšne težave in če želiš, da te pogleda. Tudi tole s šivi mi je čudno. Mojih šivov nikoli pri vseh treh porodih ni nihče ven jemal, ker so bili pač takšni, da so sami odpadli. Mene recimo je naša pogledala , ker je opazila, da po desetih dneh še vedno sila težko sedim in hodim kot po jajcih. Niso bili vneti , vendar , ker jih je bilo precej, so se brez zdravil počasneje in težje zdravili. Kolegici so se doma vneli in jih ona ni nič pipala, temveč jo je napotila k zdravniku. Patronažna sestra ni zdravnik in zato je od nje nesmiselno pričakovat, da bo izvajala neko hudo zdravljenje in diagnosticiranje. Ona je tam v bistvu zato, da ti pomaga z nasveti in z izkušnjami v zvezi z nego otroka. Z nasveti pa vsi vemo kako je- poslušaš, premisliš in presodiš, če jih boš upošteval ali ne. Ko se gre za otroka osebno še vedno prisegam na zdravnika.



Ne, pa ni njena svobodna volja......morala bi te pregledati, ker je to njeno delo......

V preventivno dejavnost uvrščamo zdravstveno-socialno obravnavo posameznika, družine in skupnosti ter zdravstveno nego nosečnice, otročnice in novorojenčka na domu.

Preventivno patronažno zdravstveno varstvo obsega:

- šest patronažnih obiskov pri novorojenčku in dojenčku v prvem letu starosti in dva dodatna obiska pri slepih in invalidnih materah,
- patronažni obisk v drugem in tretjem letu starosti,
- patronažni obisk pri nosečnici
- dva patronažna obiska pri otročnici


http://www.cvilimozek.si/otrok/dojencek/zdravstvo-dojencka/patronaza/


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 17:41:02   
patrino
No vidiš, vedno se kaj novega naučimo- se pravi, da bi, če bi se šli po reklcih, morala patronažna sestra, priti pogledat že nosečnico user posted image . Pa kljub celotnemu dolgemu seznamu njenih opravil, nisem zasledila, da bi morala pobirati ven šive, temveč naj bi opravila le pregled le tehuser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 19:13:29   
benji
Sorči Penny, user posted image sem že čisto praznična.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Patronaža po porodu
31.12.2013 22:43:13   
aknela123
Tamara, ko boš rodila boš predvsem mamica, tvoja stanovska kolegica patronažna sestra pa bo prišla k tebi in novorojenčku po službeni dolžnosti in strokovno izvedla vse preglede.

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?