|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Plavalna maska z dioptrijo ali leče+navadna m...
10.7.2012 14:22:00   
BarbaraO
Na morju se rada potapljam na dah, vendar me že lep čas moti, ker pod vodo ne vidim, kot bi morala. Čudno, da mi ni prej padlo na pamet, da moram imeti tudi pod vodo korekcijo vida (sem mislila, da bo voda naredila svoje)?! No, zdaj vem, da obstajajo tudi maske z dioptrijo (moja je -3,5 na obeh, z nekaj cilindra). Na starejših forumih pa sem zasledila tudi, da nekateri plavajo kar z lečami in običajno masko. Sicer si ne predstavljam, kako reže po očeh, če pride zraven slana voda, ampak... Tudi sončna očala imam na dioptrijo, ker nosim leče le za šport (odbojko npr.).
Rabim vaše izkušnje s tovrstnimi problemi. Maska stane cca. 110 EUR, dnevne leče za 14 dni pa 30. Po tej računici bi mi moralo biti vse jasno. Pa vendarle...
Hvala za vsakršno mnenje ali izkušnje!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Plavalna maska z dioptrijo ali leče+navad...
10.7.2012 15:51:07   
Sardinija
Jaz pri potapljanju uporabljam masko z lečami z dioptrijo.
Za masko Cresi Big Eyes lahko kupiš leče z dioptrijo in enostavno zamenjaš tiste, ki so v maski. Prodajajo jo v Lovski mojster trgovini (npr. City park). Seicer je že kar nekaj časa nazaj ko sem kupovala, ampak mislim, da je bila maska okrog 50 eur in vsaka leča okrog 30 eur.

Osebno se mi zdi maska z dioptrijo boljša izbira kot leče.

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
10.7.2012 16:04:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sardinija)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Plavalna maska z dioptrijo ali leče+navad...
10.7.2012 17:06:45   
ronja
V bistvu računica ni tako enostavna, ker imaš masko lahko za dalj časa in se ti po 3 letih torej že splača;). Predvsem pa je problem pri lečah in navadni maski to, da moraš bit zelo pozorna, da imaš v vodi vedno zaprte oči, kadar nimaš maske na nosu, sicer ti jih odplakne (verjemi;). Kar je pa za take morske deklice kot sem jaz, zelo težko... ker avtomatično takoj odprem oči, čim skočim not... Tudi če ti masko zalije, ti lahko lečo odplakne, skratka - je precej smotano včasih. Maska z dioptrijo je tudi moja želja, samo cena je trenutno ovira... Nekoč, ko bom mela več časa v miru šnorkljat:), pa mi ne bo treba panično gledat proti obali, kje so mulci;).

Torej: če si jo lahko privoščiš in rada šnorkljaš in jo boš lahko veliko uporabljala, ti po moje ne bo žal denarja za masko:).

< Sporočilo je popravil ronja -- 10.7.2012 17:08:09 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Plavalna maska z dioptrijo ali leče+navad...
10.7.2012 17:14:34   
miami10
jst sem potapljačica in že od izpita dalje vedno leče in maska...tudi če ti maska na morju (zaradi kateraga koli vzroka) pade dol, ti pritisk drži leče notri-ti ne kr odplavajo...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Plavalna maska z dioptrijo ali leče+navad...
11.7.2012 15:08:13   
ronja
Meni in lubiju je v morju odplavalo že precej leč... Verjetno odvisno od leč in oblike oči. Midva sva nosila mehke, večinoma 1 dnevne leče in če sva pod vodo odprla oči, so leče zelo rade odplavale po svoje in jih nisva več videla (ne leč ne česa drugega brez leč:D). Dvoje leče sva izgubila celo prav na tečaju - on na advacu, jaz na rescue... Tak da - odvisno od oči in človeka;).

< Sporočilo je popravil ronja -- 11.7.2012 15:09:31 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu miami10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Plavalna maska z dioptrijo ali leče+navad...
16.8.2012 18:52:41   
Patricija32
Zanimivo, meni pa nikoli ne padejo ven. Možno, da se vama ne prisesa dobro al kaj?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Plavalna maska z dioptrijo ali leče+navad...
16.8.2012 19:00:46   
Nila20
Js sm par let trenirala plavanje in sem vedno uporabljala leče in navadna očala in nisem nikoli imela problemov s tem.

(odgovor članu Patricija32)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?