|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 14:12:03   
bettika
Že od vsega začetka mi je primanjkovalo mleka, zato sem morala dodajati. Zdaj ko smo stari malo več kot dva meseca pa ga je dokončno zmanjkalo.
Ker vsi propagirajo dojenje in da je to najboljše za naše user posted image  se počutim prav manjvredno, ker ne morem dojiti.
Tudi P se postavijo kar lasje pokonci, ko ji povem da pijemo adaptirano mleko.
Ampak kaj naj le naredim, da bi imela mleko. Saj nisem sama kriva. Nekako sem se pač sprijaznila, da se mi dojili ne bomo, ampak vsakič tisto flašo prav težko napravim.
Kako ste se spopadale s tem tiste, ki ne morete dojiti?

Zdaj pa moram iti, ker že jokamo. Smo se ravno zbudili, čisto lačni. Gremo hitro pripravit flaško user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 14:18:43   
novopecena
probaj si pomagati z http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2518164

_____________________________

Ljudje smo kot angeli z eno perutjo,
če hočemo leteti se moramo objeti
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No.1 fanica mojega malega Reneja

(odgovor članu bettika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 14:26:48   
BlackyMouse
Novopecena, mleka vec nima.. In mislim, da res ni nobene moznosti mleko nazaj pridobiti..

Bettika, ne sekiraj se.. Tudi jaz sem morala hitro nehati dojiti, zaradi zdravstvenih tezav, tudi jaz sem ogromno prejokala, da malega ne morem dojiti.. Ampak sedaj je moj mali zivahen 8. mesecnik, brez tezav.. Dojeni, nedojeni, ni vazno, vazno je to le, da so zdravi.. Vsem ni naklonjeno dojiti... Je pa res zoprno, pripravljati mleko, otrok se pa na ves glas dere, ampak se porihta.. Sedaj moj mali le s teckanjem pokaze, da je lacen in strpno pocaka, da umijem flaso, pripravim mleko..

Nisi pa manjvredna!!!!!!


_____________________________

Biti ljubljen pomeni več, kot biti bogat, kar pomeni biti srečen..

(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 14:28:47   
bina30
Jaz moram reči, da se zelo trudim, da imam mleko. Sinek je star 4m in upam, da ga bom lahko dojila še kaka 2 meseca. Trudim pa se tako, da res veliko pijem, tudi jem veliko (no, seveda ne pretiravam, samo sem suhica), pijem čaje za dojenje, kuham si tudi "čudežni" napitek iz sezama.

Imela sem krizo pred tednom, ko se mi je v eni dojki zamašil mlečni vod in je bilo mleko kislo, tako , da sem Žigca hranila samo iz druge in ni bilo dovolj. Kupila sem AM, vendar ni sprejel flaške. Hvala bogu se je uredilo in mleko se je popravilo. Ne znam si zamislit, da ne bi dojila.

Če pa ti je mleko zmanjkalo, pa ne moreš nič. Ne sekiraj se, imej v mislih, da si se trudila in ga je pač zmanjkalo.

(odgovor članu novopecena)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 14:36:04   
Anonimen
Draga mamica!

Najprej čestitke za naraščaj.

Čisto nič, ampak res nič se ti ni treba obremenjevat, ker nimaš mleka. A veš, saj je dojenje fajn, super, ampak ni pa to nekaj, kar je nujno in edino pravilno zato, da bo otroček zrasel v enega zdravega odraslega. Tudi z adaptiranim mlekom ni nič narobe. Zato se ne krivi, ne obremenjuj. Super mamica si, s svojim lekom ali brez, pa če se pediater na trepalnice meče. Boš videla, s časom se bo še za marsikakšno stvar izkazalo, da pri vas funkcionira drugače, kot vam bodo svetovali pediatri, sorodniki,prijatelji,tu na RR.
Ljudje se razlikujemo v marsičem in tudi v tem, da imajo ene mamice mleka kolikor hočejo, druge nekaj srednjega, tretje pa zelo malo ali nič.

Je pa fajn knjiga o dojenju, če jo dobiš v knjižnici (je razprodana): Dojenje in materistvo iz srca. Notri je ogromno napotkov o dojejnju, kako poteka nastanek mleka, pa tudi raznorazne izkušnje mamic, ki so in niso imele mleka.

Jaz dojenje sicer zelo podpiram, ampak ne za vsako ceno. Otroku veliko več kot mamino mleko pomeni to, da je mamica srečna in zadovoljna sama s sabo.

(odgovor članu bettika)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 14:56:41   
andie
Joj, ne se zarad tega sekirat.
Js tut nism dojila dlje kot 2 mesca, ampak se nism zarad tega nč slabo počutla.
Ble so mal sestre pametne pri P, ampak jih sploh nism šljivila-ne vem, zakaj bi jihuser posted image Pač se tak zgodi, nisi nič slabša mami zato, ne se sekiratuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 15:09:17   
dreamz
Te razumem, da ti je hudo.
Jaz sem se tako jokala, ko sem okoli 1 meseca imela eno krizo z mlekom, sem se bala da ga zmanjkuje, ker je bil tamali nonstop pripopan na zizo in jokal.
Počutila sem se grozno krivo, ker so pričakovanja od nas današnjih mamic full velika.
Jaz hvala bogu sem nadaljevala z dojenjem, mi je uspelo.

Ampak ti ne se sikirat kaj menijo drugi, čeprav so nekateri nesramni!!
Tvoj user posted image  bo prav tako dobro rastel in te imel rad!!! Enkrat smo skoraj vsi zrasli gor z am, pa nam nič ne manjka!!

_____________________________



(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 15:15:53   
kristinaj
jaz sem se mučila do 5 tedna s tem, da sem vsak obrok polno dodajala aptamil. in upaš, upaš, upaš in na koncu sem se sprijaznila, da mleka pač ni, čudežev ne moreš delat, če mlečnih žlez nimaš jih iz nič ne moreš narediti....pa k vragu vsi pripravki in čire čare.... če mleko ima za bit bo takoj in če ne, žal, ga je treba na flašo dat.......

vodo sem prekuhala, dala v termos in je blo.... vsaj veš koliko ti poje, lažje pojejo na flašo in več spijo potem, razen, če nima mama res kvaaalitetnega mleka......

ravno tako bodo gor zrasli........

p propagirajo dojenje a ne povedo, da vsaka ne more imeti mleka...... moja se ni nič zgražala, ker je na aptamilu od začetka......

(odgovor članu bettika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 15:17:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

jaz sem se mučila do 5 tedna s tem, da sem vsak obrok polno dodajala aptamil. in upaš, upaš, upaš in na koncu sem se sprijaznila, da mleka pač ni, čudežev ne moreš delat, če mlečnih žlez nimaš jih iz nič ne moreš narediti....pa k vragu vsi pripravki in čire čare.... če mleko ima za bit bo takoj in če ne, žal, ga je treba na flašo dat.......

vodo sem prekuhala, dala v termos in je blo.... vsaj veš koliko ti poje, lažje pojejo na flašo in več spijo potem, razen, če nima mama res kvaaalitetnega mleka......

ravno tako bodo gor zrasli........

p propagirajo dojenje a ne povedo, da vsaka ne more imeti mleka...... moja se ni nič zgražala, ker je na aptamilu od začetka......


Kot bi jaz napisala.

(odgovor članu kristinaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
27.3.2008 15:54:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bettika)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 15:58:43   
cindy
Ne sekiraj se prevec. Ljudje prevec povdarjajo pomembnost dojenja in s tem zafrustrirajo mlade mamice. Tudi jaz imam zelo malo mleka vsak dan se trudim z dojenjem potem pa se flasa ni tako enostavno. Tudi moj mi pri tem ni v pomoc. Dojenje, dojenje, dojenje ma naj dajo ze mir ce ni mleka ga ni. Kaj naj naredim a mislijo da meni nebi bilo bolje ce bi malo dala na cico in to je to ne pa prvo cica nato flasa in ce se vedno ni dovolj spet flasa.   Groza a ne pa kaj moremo. 

(odgovor članu bettika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 16:10:42   
jajula
dva meseca je tud kar nekaj časa in v tem času si s svojim mlekom dala otročku že veliko. po mojem je bolj važno da ima user posted image spočito mamico, ki je srečna in zadovoljna in se z njim veliko ukvarja kot pa to kaj pije. tko da ne se sekirat. 

(odgovor članu cindy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 18:16:59   
bettika
Hvala vam za vse spodbudne besede. Se ne počutim več tako slaba mama, ker ne dojim.
Najbolj mi gredo na živce besede določenih ljudi, da se nisem trudila dovolj, da bi imela mleko.
Nekateri so namreč prepričani, da mleko vsaka mama ima.
Ja, tudi jaz sem bila v nosečnosti prepričana, da ga bom imela in nisem niti pomislila na to, da ga pa mogoče ne bi bilo.

Moram reči, da sem se mesec pa pol na vse pretege trudila, da bi imela več mleka. Zbujala sem ga na dve uri od začetka, da je čimveč sesal, ko je nehal sem se še s črpalko dodatno spodbujala (zato, ker je bil zaspanček in je včasih kar zaspal). Popila sem ogromne količine čaja, da mi je bilo že slabo včasih od njega. Vedno sem ga dojila na obeh straneh. Na koncu pa sem mu mogla dati še flaško. In to je bilo vse zelo utrujajoče zame, saj je ponavadi trajalo več kot eno uro, lahko tudi uro in pol, da sva pojedla. Imela sem občutek, da se niti odpočiti ne morem vmes.
P mi je rekla, da pač moram vztrajati pri dojenju. Ampak kako naj vztrajam, če otrok vleče in se vmes jezi in joka, ker mu nič ne teče. Patronažna mi je tudi rekla, da sem mu prehitro dala dodatek in da bi mogla vztrajati. Ja, jaz svojega otroka že ne bom pustila jokati zaradi lakote in da bo potem od zmatranosti zaspal.
Od začetka sem ga tudi tehtala vsak obrok in bila sem že čisto uničena od vseh ml, ki jih je popil in ki naj bi jih popil pri meni, da bi imel dovolj.

Mleka pač ni bilo dovolj. Slabe spomine imam tudi na porodnišnico, saj so šele četrti dan pogruntali, da jaz nimam dovolj mleka in da se otrok ne bo mogel zrediti samo od mene. Jaz pa sem se do takrat spraševala zakaj toliko joka. Ker sem prvič mamica pač nisem pomislila na to, da pa mogoče mleka nimam dovolj za njegove potrebe. Mislila sem pač, da mu kaj drugega fali, bošček mali pa je bil lačen. Sploh ne smem pomisliti na tiste dneve.

Na koncu sem bila tako že čisto uničena od vsega, posledično je še tisto malo mleka šlo.
Čez dan in ponoči se sicer nabere nekaj malega, tako da se zjutraj ponavadi pocrta pri meni. Ampak samo malo pocrta, nekaj malega sicer popije, ampak ne veliko. Mogoče 20, 30 ml.

Hvala vam še enkrat za spodbudo





(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 19:42:25   
lex
Upam, da ti bom vsaj malo pomagala:

prvi fant se je dojil celo leto. Ampak ne vprašaj s kakšno muko sem mu vsakokrat potisnila dojko v usta. Prvi mesec je vsakokrat zraven zaspal, redil se skoraj ni nič. Cel mesec sva rabila, da sva prišla nazaj na porodno težo. Patronažna pa je še kar gonila svojo, naj ga dojim. Pa če bi mu 1 flašo na dan dala, da bi se mleko nabralo bi bilo dovolj. Tako pa sva po 4 ure skup čepela, da se je najedel za 1 obrok. Moj je izvajal pravi teror nad mano. Tiso prokl...user posted image user posted image user posted image user posted image  vago bi lahko zabrisala sred februarja skoz zaprto okno. Čez 6 tednov po porodu pa je bilo kot bi nama nekdo pipico odprl in sva se dojila celo leto.
Punca pa je že v bolnici vlekla ko zmešana, točno na minuto je hotela hrano,... pa je prišel dan ko bi morali domov pa sva ostale not, se je premalo zredila. Dobila je flašo in jaz v jok. V porodnišnico ni smel nihče, razen atija, jaz pa sem cel dan prejokala (malo se mi je mudilo tudi domov k Aleksu). Ko sva prišli domov sem imela mleka za izvoz. A kaj ko so mi popokale bradavice tako da sem tulila poleg. In po 2 mesecih sem dobila diagnozo žolčni kamni. Ker sem imela ful dejavne in sem kar naprej dobivala inekcije si je nisem upala dojiti. To je bilo julija še oktobra ko je rodila kolegica sem jokala, da ne morem Aline dojit. Kar malo sem bila fauvš, da lahko doji, jaz pa ne. Počutila sem se tako krivo. En dojen, drugi ne. Ja ampak Alina še nima antibiotika, Aleks je v tem času polno dojen pojedel že 2 dozi. Tudi po kilah je lepo šla gor, on pa je kar nekje zadaj ostajal. No in julija dobimo tretjega. Sedaj že vem kaj je to dojiti in kaj je to ne dojiti. Odločila sem se da se bom predala otrokom in ne več tistemu a ti pa ne dojiš. Ne, če ne gre, ne mislim skozi zid, je pretrdo in preveč boli. Ti si se potrudila, to je najbolj važno, otrok bo pa itak zrastel ali bo dojen ali pa na adaptiranem mleku.

Pa še to, neka patronažna je razlagala da je imela 2 mami: eno z majhnimi dojkami, ki sta kar brizgali mleko, drugo z velikimi, ki ni dala kaplje mleka. Oba otroka pa sta zrasla. Najvažnejša je ljubezen do otroka. In tudi okusila si kaj je to dojenje in sta se nacartala, sedaj se bosta pa drugače. ne sekiraj se in se prepusti otroku.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu bettika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
27.3.2008 20:23:53   
rainbow
Jaz sem se tudi slabo počutila, imela sem slabo vest še dolgo (je bil ves kaos, dojenje, nisem bila dovolj obveščena, rahla poporodna depresija itd).  Pomagale so mi besede moje ginekologinje in zdravnice, da je vsaka kaplja maminega mleka super, sploh čisto na začetku, da otrok dobi potrebna zaščitna protitelesa itd.

Pri drugi user posted image  sem bila bolj pripravljena na težave, gnjavila tu na rruser posted image  in k sreči je dojenje steklo brez problema.

Sprejmi ta občutja, vendar sprejmi tudi situacijo kot je. Trudila si se in to je največ. otrok bo ravno tak zrasel, rada ga imaš in to je vse, kaj rabi. tvojo ljubezen, z ali brez dojenja. Je enaka.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
28.3.2008 11:00:23   
Anay
Ne se sekirat. Jest sem mela mleka, lahko bi rekla na litreuser posted image , ker ma naša ni pila in je raje spala na cizi ga je kmalu zmanjkalo. k zmanjkanju mleka pa je pripomogla tudi viroza z visoko vročino, bruhanjem in drisko.user posted image tako smo po prejokani noči z moje strani user posted image naslednji dan kupili AM in pri 6 tednih začeli z njim. Po steklenički nam je šlo tako lažje po grlu. Tako da sem se tolažila s tem, da sedaj pa vsaj je dokaj zadovoljivo.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
29.3.2008 14:11:44   
Ekaz
Verjetno ti je najhuje ker te vsakdo, predvsem ženske, taprvo vprašajo: A dojiš? Nobena ne vpraša, če je otrok zdrav in kako se počutiš. To so navadne koze. Jaz sem imela iste probleme in še zdaj me je groza, ko pomislim, da mi neke komaj poznane ženske pridigajo kaj naj jem, kaj pijem in kaj delam, da bom imela mleko. Sploh se ne sekiraj. Kupi tistega, ki tvoji bebici najbolj paše. Naši je najbolj Novalac. Tudi jaz sem malo probirala ostale in mislim, da ima Novalac res najboljši okus in tudi vonj.

(odgovor članu bettika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
29.3.2008 14:16:06   
Ekaz
Še to: tudi jaz sem kupila pumpico. Bila je okoli 60 EUR, kar se mi zdi precej. Sem pumpala in pumpala, da je mi že kri tekla...v 24-urah pa napumala komaj 40, ker še za pol obroka ni bilo. Bila sem čisto mokra in živčna, rezultata pa nobenega. Skratka, če mleka ni, ga ni.

(odgovor članu bettika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
22.4.2008 16:50:35   
mucka25
Hvala za to temo, mi bo sedaj veliko lažje pri srcu, ker mi gre kar naprej na jok in me moj zarad tega sekira. No me je pa tud spodbudu, da naj na forum pogledam ,če so podobni primeri. Bettika pri meni je prav isto in to od porodnišnice dalje.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
23.4.2008 12:26:59   
ajtak
user posted image  spet sem dobila solzne oci ko sem se spomnila svojih obcutij pred 4imi meseci...
tudi sama imam prvega otroka in to je prvi user posted image  v druzini po 20ih letih tako da prakticno nisem mela stika z njimi, kaj sele da bi vidla kako dojenje zgleda. Vedno sem bila prepricana da bom dojila. In tudi pri meni v porodnisnici do dneva odpusta nihce ni pogruntal, da je mali lacen. Zelo slabo se je pristavljal, zaradi zlatence in prezgodnega rojstva je kar naprej spal... in ker se je rodil s 4280g se ni nihce sekiral ker jih je 250 zgubil. No, 4. dan so me pa le prklopli na crpalko in po enournem crpanju sem nacrpala slabih 20ml iz obeh dojk user posted image . Takrat je mali prvic dobil dodatek. No, potem se je vse malo uredilo in sem z dodajanjem dojila 1m, nato pa sem ugotovila, da spije po flasi ze 90ml kar je pomenilo, da pri meni sploh nic ne dobi. In dejansko nacrpala nisem nic.
Kmalu se je zacel tudi jok in tuljenje ko sem ga zelela pristavit (kako to v srcu boli ko te otrok zavraca).

Sedaj smo zdravi in srecni, jaz sem pomirjena in srecna da sem user posted image  v tistem mesecu dala najvec kar sem lahko. Sedaj se cartava na drugacne nacine. Ker je sit prespi celo noc in je srecen in nasmejan user posted image .


Pri drugem bom vec vedla ampak ce spet ne bo slo se pa ne bom sekirala.

Zelim ti pridnega user posted image  in veliko lepih trenutkov z njim!

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu mucka25)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
23.4.2008 15:16:06   
mucka25
Hvala ajtak, da deliš svoje občutke, pa čeprav boleče. Mi je kar mal lažje pri srcu, ko vidim, da nisem edina s takim problemom. No sva se pa danes malo pocrkljala pa je bil prav vesel, ko sem mu malo pela (pa nimam kaj posluha). Se je na vsa usta smejal. Teh trenutkov se moramo vsi držat pa bomo prebrodili vse težave.

Tudi tebi pridnega in zdravega user posted image .

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Počutim se slabo, ker ne morem dojiti
23.4.2008 21:07:21   
ninocka
Ne sekiraj se, ce ne dojis. Sej to ni edino pomembno - otrok mora imeti tudi sprosceno, nasmejano in zdravo mamico.

Lej, pri meni je blo pa tkole:
1. otrok - rojen 1 mesec prehitro s CR, imel je ful hudo zlatenco, dobival je antibiotike, ker je imel en streptokok. Pri vsem tem je samo spal in spal. Sem se trudila dojit v prodnisnici, mleko sem imela, ampak on je 5 min vlekel in zaspal ter spal 7 ur. Mislila sem, da je to OK, da se je pac najedel in da je sit, potem pa sok - padla mu je teza in sva (poleg vseh tezav) ostalo not se zaradi tega. Potem sem si pa zacela se crpat in mu dajalA po flaski + dodatek, da se je poredil in smo sli domov. Doma sem se trudila z dojenjem, ki ni vodilo nikamor - dojila sva se po 1.5 ure, ni znal zagrabit bradavice in sesat, na koncu pa je moral spit dodatek. Po 1 tednu takega mucenja doma, mi je patronazna rekla, naj neham, ker sem jst utrujena, otrok pa ni sit. In smo nehali ter uvedli flasko (najprej moje  izcrpano mleko, potem dodatek). Po 1 tednu sem ga za foro spet pristavla in je mali lepo povlekel in zacel vlect, ampak je men na zalost ze zacelo zmanjkovati mleka za poln obrok. Tako sva se potem dojila in dodajala do 3 meseca, ko se je naenkrat sam odstavil in ga nisem mogla vec prislit, da bi zagrabil bradavico, tolk je zacel kricat, sam da je videl josko.
2. otrok - rojen na rok s CR, tud on je imel zlatenico in je veliko spal. Ampak zaradi izkusenj s prvim mulckom, sem vedela, da tisto njegovo 5 min vlecenje ne pomeni da je sit, ampak se samo utrudi in neha vlect, zraven pa dobi premalo, zato vec spi, ker spara energijo in potem se vse ponovi - ne vlece, ker nima energije in je to en zacaran krog. Povrh vsega pa se ni znal pravilno pristavit. Amapak oborozena z znanjem od prvega otroka in trma, kakrsna sem, sem si mleko crpala in mu ga dodajala po flaski (ob hudi lakoti), ko pa ni bil prevec lacen, sem ga pa pristavljala in sva se dojila tudi po 2 uri. O bolecih bradavicah raje ne bi. Ampak ker je mali dobival po flaski poln obrok mojega mleka, je postajal mocnejsi, zaradi pristvljanja se mu je razvil sesalni refleks in kmalu nama je dojenje steklo. Sicer se vedno obcasno nisem zaupala vase in da imam dovolj mleka, ampak zdaj bomo stari 6 mesecev, se se vedno dojiva, ima pa tudi ze 2 gosta obroka, ker je pac pokazal velik interes za zlico, sicer sem ga imela namen izkljucno dojit do 6 meseca. Zdaj vem, da imam dovolj mleka (doji se samo iz ene), ker mi se zmeraj puscajo user posted image , pa tudi vidim, da je po podoju se zmeraj mleko not. Ampak me je vseeno zadnjic kap, ko sem mu pripravljala gosto hrano in sem rabila mleko, zato sem si ga sla crpat in scrpala komaj 20 ml, ceprav je bila dojka polna, ampak s pumpico ni slo. Tamal se je pa potem do sitega podojil na njej.

No tko je pri nas, dojili se bomo, dokler bo interes, ko ga pa ne bo, bomo pa nehali. Definitivno pa ga ne nameravam dojit do 2 leta, kljub ne vem kaksnim priporocilom Unicefa in ne vem koga se. 

Vem pa, da mi bo hudo, ko bova nehala, ker so pac to najini posebni trenutki in mi je tako sladek, ko vidi josko in zacne kar mahat z rokicami in se smejat, pol pa nasobi usta v ribico in se priklopi in pije. Po parih minutah pa neha in me pogleda, ce ga gledam in ko se mu nasmejim, se mi nasmeji nazaj, potem pa  nadaljuje z dojenjem user posted image




_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu mucka25)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj bi moral biti otrok v postelji ob de...
Če malček ostane pozno pokonci, je vse zmedeno. Ni vseeno, ali gre otrok spat okoli devete ure ali ko mu paše.
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?