|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Po enem letu- Kako naprej?
1.9.2005 15:57:03   
kapica
Sem gledala po iskalniku, pa ni hotelo nicesar primernega naji, zato se obracam na vas .

In sicer je tako, da je minilo eno leto, odkar se z trudiva zanositi. Vedno je receno, treba je pocakati ano leto, ampak kako sedaj naprej ?

Drug teden imam termin pri zdravnici, pa niti ne vem kaj naj vprasam in kako.
Naj se povem, da delam in zivim v tujini (Nemciji), tako da sem se bolj zmedena, ker tu verjetno kaj drugace poteka kot pri nas.
Strah me je, da zdr. ne bo rekla, da je treba se cakati, itd., ker jaz bi namrec rada opravila preiskave, ki so potrebne, da vidimo ce je kaj narobe. Kakor tudi moj . In to je problem, ker ne veva kaj sploh sedaj sledi. H kateremu zdr. pa more on?

Jaz sem ze oz. se vedno dnevno pijem eno tableto folne kisline, ker je ena znanka po dveh mesecih zanosila.
A katera ve kako se Klomifen imenuje v nemskem jeziku? A ste ve zdr. na to nagovorile, ali to oni sami predpisejo?

Za kakrsenkoli odgovor bom hvalezna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Po enem letu- Kako naprej?
1.9.2005 16:12:09   
Mijavček
Živjo,

najprej gre partner na spermiogram, d avidijo, če plavalčki plavajo. Napotnico dobi pri svojem osebnem zdravniku. Potem bodo vrejetno ugotvljali pri tebi, če so rodila ok, se pravi vag. UZ, ugotavljanje, če imaš ovulacije (spremljanje cilkusa), potem sledi HSG slikanje maternice, kjer se preveri prehodnost jajcevodov, če je do tu vse ok, verjetno sledi Klomifen, za kar ti ne moreš "nagovorit" dr. ampak ti ga predpiše, če sumi, da so preoblem ovulacije in ko se prepriča, da so jajcevodi prehodni. Klomifen je hormon, ki spodbuja delovanje jajčnikov v prvem delu ciklusa, da lažje pride do O. Tako, da če ga dajejo na pamet, je lahko zelo nevarno zaradi hiperstimulacije jajčnikov (boli mende ko svina), večplodne nosečnosti in izvenmaternične nosečnosti. Če še potem ni nič sledi laparoskopija in histeroskopija (operativni vpogled v trebušno votlino in maternico), ampak do tam bo že ratalo, ne?
Srečno!

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Po enem letu- Kako naprej?
1.9.2005 16:33:19   
kapica
Super, potem bova pa kar tako naredila, da najprej on opravi ta Spermiogram.Pravi da ga je strah, kaj bo z izvidi, ga tudi razumem.
Meni je zdr. pred tremi meseci naredila UZ, ampak se mi je zdelo nekako hitro in malo povrsno. Je pa rekla da zgleda vse v redu.
Kako pa to poteka "spremljanje ovulacije", a je treba iti vedno tja, ko mislis da jo imas?

Glede Klomifena res nisem vedela, da ga imajo tiste, ki imajo tezave z O, sem mislila da gre bolj za vsesplosno vzpodbuditev kot kaksen vitamin ali podobno .

Glede tega "nagovoriti" zdravnika je bilo bolj misljeno tako, da mores sam silit da kaj naredijo, ker bi oni kar brez konca cakali. Tako sem vsaj slisala.

Najlepsa hvala Mijavcek za trud in odgovor!


(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Po enem letu- Kako naprej?
1.9.2005 16:51:26   
Mijavček
Ejla,

Ja ubistvu moraš ene dr. reds nagovarjat, da te sploh pogleda v oči, kaj šele kam drugam

Spremljanje ovulacije: najprej vprašajo, če imaš redne M, če čutiš špikanje v času O in če opaziš značilno sluz (kot jajčni beljak) ob O. Če so odgovori negativni, se kakšen dr. celo toliko zavzame, da hodiš v času pričakovane O na UZ-je, kjer merijo folikle, ampak koker jaz vem, večina G-jev tega ne izvaja, zdaj pa ne vem, a se jim ne ljubi, al niso usposobljeni, al se bojijo prevelike gužve v čakalnicah, al pa menijo, da jim to nič ne pove. ne vem. Skratka, če sumijo, da nimaš O, potem dobiš Klomifen (prej moraš na HSG, da ti preverijo prehodnost jajcevodov) in praviloma, bi te mogli med jemanjem Klomifena tudi spremljati z UZ-jem in meriti folikle. Kako je pa v praksi... pa sam bog ve.
Meni so zaradi bolečin in močnih dolgih M delali kaj hitro laparoskopijo in ugotovili endometriozo . no po operaciji še vedno nisem zanosila in zdaj mislim, da bi bil čas, da začnemo preverjat, če ni še kaj drugega narobe, napr. O . Ampak G mi je po operaciji rekla, da bomo 6 mesecev počakali, pa potem gruntali naprej. In zdaj čakamo....do novembra.
Vsekakor upam, da vama ne bo treba čez vso to kalvarijo. lahko da ni nič narobe in pač malo dlje traja, tudi to se zgodi.
Lp Mijavček

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Po enem letu- Kako naprej?
1.9.2005 17:05:29   
kapica
Glede na prvo vprasanje o M, imam kar precej redne, mogoce kdaj kaksen dan prej ali pozneje. Sem vmes se jemala Biofem tbl., ki bi naj uravnavale M, mi je pa bolj cel ciklus zmrdalo, kakor pomagalo. Tako da sem kar sama prenehala jesti. So pa neke rastlinske tbl., ki jih je treba jemati tri mesece preden pride do ucinka. Ampak v zanjih mesecih se je vse spet vrnilo v normalo.
Tudi O vedno cutim oz.opazim z sluzjo. tako da glede tega mogoce res ni tezav.

Jaz tudi upam, da ne bo treba skozi vse to iti, kot ze mnogi pari, sploh me je strah, ker je ena kolegica cakala tri leta preden je zanosila.

Nekako se mi zdi da se nihce ne zaveda kako je tezko vcasih priti do , dokler te samega ne zadene.

Sploh da delava na tem, nisem se nikomur povedala, ker me je nekako sram ker nama ne uspe. Ne vem prav kako naj se obnasam, ker naju ze mnogi sprasujejo, kaj se cakava. Se mi zdi da mi na celu pise v cemu je stvar.

Tudi tebi drzim pesti, da se za vaju dobro iztece in da bomo nekoc ze docakali .

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Po enem letu- Kako naprej?
1.9.2005 18:35:23   
emaa
Bojevita naj te ne bo sram, koliko nas je, ki nam v enem letu ni uspelio, pa nismo zato nič slabši ljudje. Ti pa le zdravnico vprašaj kako poteka naročitev na spermiogram v Nemčiji, ni nič tako groznega, če pa je s katerim kaj narobe, je fajn, če hitro ugotovijo. Spremljanje ciklusa z UZ, da se ugotovi ali imaš O zgleda pa takole. Približno na sredini ciklusa te naročijo, imaš UZ pregled, kjer pogleda jajčnike in ugotovi kako daleč so folikli. Če še ni prišlo do O, te naroči še enkrat, saj na UZ vidi, da se je folikel razpočil. Tako je npr. pri meni ugotovila, da ne pride do O. Če O nimaš, potem pregled hormonov, ampak je velika verjetnost, da ni problema, pač malo dalj traja. Moja svakinja je zanosila, ko se je po enem letu dogovarjala, da pride h G, po M, M pa ni in ni prišla, tako da mogoče vama pa kmalu rata.

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Po enem letu- Kako naprej?
2.9.2005 11:34:07   
ana25
Živjo,

Tole o ugotavljanu O in jemanju klimofena je pri meni potekalo drugače. Moja G. je zelo zelo prijazna in se zelo trudi. Jaz sem zaradi suma, da nimam O prišla dvakrat v dati kri v času ko naj bi bila O, in na podlagi krvne analize je G ugotovila, da imam premalo nekega hormona, ki pospešuje O. Tako sem dobila klomifen, ki je neke vrste hormonsko zdravljenje za sprožitev O. In v času jemanja Klomifena sem res čutila jajčnike in ovulacijo. No sedaj pa sem zamenjala službo in ta mesec ponovno začnemo bolj delati na 9neb

Lepo se imej

Upam, da boš kmalu v esa

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Po enem letu- Kako naprej?
2.9.2005 18:28:05   
kapica
Oj, punce hvala za odgovore. Sem dolgo studirala ali naj bom aktivna tukaj v forumu, tako da sem malo odlasala, sedaj pa vidim da bi lahko ze mnogo prej kaj napisala. Me kar tolazi ce dobim kaksen odgovor, mi da malo pozitivne energije in misli med vsem tem.

Res hvala, sploh tu v tujini ko se mnogokrat tako osamljeno pocutiva (mislim z ).
Vam seveda sporocam kako gre naprej!

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Po enem letu- Kako naprej?
2.9.2005 18:43:45   
Primoza
Bojevita je napisal/a:

Sem gledala po iskalniku, pa ni hotelo nicesar primernega naji, zato se obracam na vas .

In sicer je tako, da je minilo eno leto, odkar se z trudiva zanositi. Vedno je receno, treba je pocakati ano leto, ampak kako sedaj naprej ?

Drug teden imam termin pri zdravnici, pa niti ne vem kaj naj vprasam in kako.
Naj se povem, da delam in zivim v tujini (Nemciji), tako da sem se bolj zmedena, ker tu verjetno kaj drugace poteka kot pri nas.
Strah me je, da zdr. ne bo rekla, da je treba se cakati, itd., ker jaz bi namrec rada opravila preiskave, ki so potrebne, da vidimo ce je kaj narobe. Kakor tudi moj . In to je problem, ker ne veva kaj sploh sedaj sledi. H kateremu zdr. pa more on?

Jaz sem ze oz. se vedno dnevno pijem eno tableto folne kisline, ker je ena znanka po dveh mesecih zanosila.
A katera ve kako se Klomifen imenuje v nemskem jeziku? A ste ve zdr. na to nagovorile, ali to oni sami predpisejo?

Za kakrsenkoli odgovor bom hvalezna


Pri osebnem ginekologu dobodite napotnico za semle:

ZZZS št. 3193543    
REŠ PRIMOŽ, dr. med., spec. gin.    
ULICA BRATOV BABNIK 10
1000 LJUBLJANA    (01) 510 68 00

ORDINACIJSKI ČAS         &nb sp;     
brez odmora za malico                
                
ponedeljek     12:00  &nb sp;  -     19:00
torek     6:30   &nb sp; -     13:00
sreda      6:30    &n bsp;-     13:00
četrtek     12:00      -     19:00
petek      6:30    &n bsp;-     13:00

Ne delam neke reklame, vendar imam zelo dobre sveže informacije o njegovi strokovnosti. Ker ti postopki so že tako ali tako zelo neprijetni tako, da se izplača poiskati strokovnjaka. In ne odlašati, pač ura tiktaka.

Tudi "futranje" s klomifemom na slepo, kot ga radi predpišejo nekateri ginekologi ne pomaga, če je vzrok kje drugje.
   
   

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Po enem letu- Kako naprej?
3.9.2005 5:07:43   
kapica
Hvala, Primoza, vendar mi ta naslov zal nic ne koristi, ce ne morem iti tja. Mogoce pa pocakam, da imam dopust, ampak to mi potem predolgo traja.
Vseeno hvala

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Po enem letu- Kako naprej?
3.9.2005 9:24:53   
Primoza
No v času dopusta se ne reši prav dosti, ker je postopek običajno dolgotrajen, ker se postopno izključujejo razni vzroki. Se oproščam, sem spregledal, da ste še vedno v tujini.

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?