|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 9:23:44   
Sarica2
Pozdravljene!
Smo prvošolčki. Torej v šoli šele dober mesec in pol, pa imamo že en kupček podpisov. Enkrat ker je uščipnil sošolko (naš pravi, da ga je ona izivala). Drugič, ker naj nebi dobro poslušal (kateri otrok pa pri 6 letih sliši naše ukaze in navodila - dokler ne dvignemo tona). Včeraj pa naj bi eni punčki počečkal risbico (pravi, da je en drug fant to naredil njemu in se mu je hotel "maščevati"- pa naj bi to naredil na napačni sliki - torej ne na sliki tisega fanta). Mož je imel včeraj seveda takoj zagovor. Pa jim je rekel, da prejšnji teden, ko je naš prišel domov z modricami okrog oči nismo zganjali takega hrupa, pa naj bi ga tepli starejši otroci. Midva sva bolj stališča, da morajo otroci kakšne stvari urediti sami. In se nama zdi neumo, da za vsako tako traparijo dobimo podpis - kaj menite.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 9:41:05   
uškinamama
Tudi mi smo prvošolčki user posted image , podpisov še nimamo.

Upam, da si se z otrokom pogovorila. Če je deklica izzivala je nima kaj ščipat - saj tudi ti verjetno na besedno agresijo ne odgovoriš z fizično user posted image . Nauči ga kako reagirati brez nasilja ( ja nasilja, prvošolček uščipne , osmošolec bo pa kaj?)

Sprašuješ kateri otroci pri šestih letih slišijo naše ukaze  in navodila na prvo - moj, pa večina šestletnikov. To niso več dveletniki, ko jim moraš razlagat, prosit, prepričevat. Pri šestih mora že "slišati" kaj mu govori učiteljica. Pogovori se z njim, da se v šoli posluša , mu bo koristilo za vnaprej.

Pravtako glede počičkane risbice - kaj ima deklica s tem, če je tvoj v ihti zamenjal risbe.

Menim, da tej podpisi  niso traparije. Zdaj, ko so prvošolčki jih je potrebno spodbujati pri delovnih navadah in ustaviti pri nasilju. Če praviš, da "naj bi ga tepli starejši" otroci vsekakor reagiraj (čeprav dvomim, da bi bil prvošolec sploh v stiku s starejšimi - no vsaj pri nas so prvošolčki kar v vatki - zjutraj jih predaš v jutranje varstvo kjer so samo prvošolčki , potem jih prevzame razredničarka in ob dvanajstih imajo kosilo najprej oni, potem pa ostali, podaljšano bivanje imajo spet na terasi kjer so samo oni).

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 9:49:55   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Sarica2

Pozdravljene!
Smo prvošolčki. Torej v šoli šele dober mesec in pol, pa imamo že en kupček podpisov. Enkrat ker je uščipnil sošolko (naš pravi, da ga je ona izivala). Drugič, ker naj nebi dobro poslušal (kateri otrok pa pri 6 letih sliši naše ukaze in navodila - dokler ne dvignemo tona). Včeraj pa naj bi eni punčki počečkal risbico (pravi, da je en drug fant to naredil njemu in se mu je hotel "maščevati"- pa naj bi to naredil na napačni sliki - torej ne na sliki tisega fanta). Mož je imel včeraj seveda takoj zagovor. Pa jim je rekel, da prejšnji teden, ko je naš prišel domov z modricami okrog oči nismo zganjali takega hrupa, pa naj bi ga tepli starejši otroci. Midva sva bolj stališča, da morajo otroci kakšne stvari urediti sami. In se nama zdi neumo, da za vsako tako traparijo dobimo podpis - kaj menite.


Menim, da otrok pri 6 letih mora znat poslušat. Otrok pri 6 letih mora obvadovati pravila lepega vedenja.
Moje stališče je tako, da otroci pred vstopom v šolo ravno ne potrebujejo znati poštevanke, morajo pa znati slediti navodilom, poslušati, se lepo obnašati, pozdravljati, si znati zavezati čevlje, obrisati ritko in se oblečti.
Osnove so pomembne in starši v zadnjem času osnovno vzgojo prepuščajo šoli, kar pa ni prav. Učenje črk lahko brez problema prepustimo učiteljici, osnovno pozdravljanje in obnašanje pa je definitivno na strani staršev....

Nič ne bi bilo hudega, da se z otrkom vsedete in se pogovorite, ker niti ena zgoraj našteta stvar ni dopustna, nikakor pa ne gori voda. Poznam pa ogromno pedagogov, ki pravijo, da bi jim bilo delo toliko lažje, če bi otroci znali poslušat (na prvo, ne na peto in ne s povzdignjenim glasom).

(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 9:54:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Tudi mi smo prvošolčki user posted image , podpisov še nimamo.

Upam, da si se z otrokom pogovorila. Če je deklica izzivala je nima kaj ščipat - saj tudi ti verjetno na besedno agresijo ne odgovoriš z fizično user posted image . Nauči ga kako reagirati brez nasilja ( ja nasilja, prvošolček uščipne , osmošolec bo pa kaj?)

Sprašuješ kateri otroci pri šestih letih slišijo naše ukaze  in navodila na prvo - moj, pa večina šestletnikov. To niso več dveletniki, ko jim moraš razlagat, prosit, prepričevat. Pri šestih mora že "slišati" kaj mu govori učiteljica. Pogovori se z njim, da se v šoli posluša , mu bo koristilo za vnaprej.

Pravtako glede počičkane risbice - kaj ima deklica s tem, če je tvoj v ihti zamenjal risbe.

Menim, da tej podpisi  niso traparije. Zdaj, ko so prvošolčki jih je potrebno spodbujati pri delovnih navadah in ustaviti pri nasilju. Če praviš, da "naj bi ga tepli starejši" otroci vsekakor reagiraj (čeprav dvomim, da bi bil prvošolec sploh v stiku s starejšimi - no vsaj pri nas so prvošolčki kar v vatki - zjutraj jih predaš v jutranje varstvo kjer so samo prvošolčki , potem jih prevzame razredničarka in ob dvanajstih imajo kosilo najprej oni, potem pa ostali, podaljšano bivanje imajo spet na terasi kjer so samo oni).


podpis user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 9:56:50   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Tudi mi smo prvošolčki user posted image , podpisov še nimamo.

Upam, da si se z otrokom pogovorila. Če je deklica izzivala je nima kaj ščipat - saj tudi ti verjetno na besedno agresijo ne odgovoriš z fizično user posted image . Nauči ga kako reagirati brez nasilja ( ja nasilja, prvošolček uščipne , osmošolec bo pa kaj?)

Sprašuješ kateri otroci pri šestih letih slišijo naše ukaze  in navodila na prvo - moj, pa večina šestletnikov. To niso več dveletniki, ko jim moraš razlagat, prosit, prepričevat. Pri šestih mora že "slišati" kaj mu govori učiteljica. Pogovori se z njim, da se v šoli posluša , mu bo koristilo za vnaprej.

Pravtako glede počičkane risbice - kaj ima deklica s tem, če je tvoj v ihti zamenjal risbe.

Menim, da tej podpisi  niso traparije. Zdaj, ko so prvošolčki jih je potrebno spodbujati pri delovnih navadah in ustaviti pri nasilju. Če praviš, da "naj bi ga tepli starejši" otroci vsekakor reagiraj (čeprav dvomim, da bi bil prvošolec sploh v stiku s starejšimi - no vsaj pri nas so prvošolčki kar v vatki - zjutraj jih predaš v jutranje varstvo kjer so samo prvošolčki , potem jih prevzame razredničarka in ob dvanajstih imajo kosilo najprej oni, potem pa ostali, podaljšano bivanje imajo spet na terasi kjer so samo oni).


Še ena mama prvošolke, ki se lahko samo podpiše pod zgornji post. Pogovor z otrokom bi bil na mestu, glede nasilja večjih otrok pa pogovor z učiteljico. Prej pa seveda preverit, če sploh prihajajo v stik z njimi. Pri nas prvošolci, enako kot navaja uškinamama, nimajo stika z višjimi letniki, so povsem v svoji stavbi z ločenim vhodom, lastno jedilnico in igriščem.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 9:57:24   
krtekxx
Mi imamo tudi kupček podpisov. Predvsem zaradi tekanja po razredu, igranja nogometa z gobo v razredu,...take nedolžne po moje. Se grem pa danes pogovorit, če je res tak lump in ali izstopa s svojim obnašanjem med sošolci. je pa zadnjič iz zvezka iztrgal list, kjer je učiteljica napisala kršitev in zahtevala podpis. Meni se zdi prav, da smo seznanjeni, kaj v šoli počne, se pa tudi strinjam, da so otroci dovolj veliki, da se kako stvar med sabo zmenijo...so pa tudi precej "pametni" in se izgovarjajo vse sorte - potem pa verjameš tistemu, ki je bolj prepričljiv.
Sicer pa se mi zdi, da se morajo stvari, ki se zgodijo v šoli, razčistiti v šoli. Mogoče učitelji sedaj malce pretiravajo s tem zatoževanjem staršem. Ampak pravijo, da otroka na noben način ne smejo kaznovati in da jim preostane le to. Ni mi najbolj jasno, zakaj v vrtcu takih problemov z obnašanjem ni bilo, oz. so vse težave zgladili sami v vrtcu, v šoli pa naenkrat bombandiranje z raznimi opazkami o obnašanju.
No, ne naenkrat, naš ni v 1.r, je v 2. Lani npr. ni prinesel nobenega podpisa domov, le enkrat je učiteljica od PB pojamrala, da ne uboga. Ko sem jo naslednjič vprašala, če ima težave z njim, je zatrdila da ne...



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:04:38   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: krtekxx

Mi imamo tudi kupček podpisov. Predvsem zaradi tekanja po razredu, igranja nogometa z gobo v razredu,...take nedolžne po moje.

.... je pa zadnjič iz zvezka iztrgal list, kjer je učiteljica napisala kršitev in zahtevala podpis.



No, meni to pač ni nedolžno, ker kaže na to, da ne upošteva navodil in da se mu ne da dopovedati, da v šoli pač mora spoštovati določen red. Šola preprosto ni vrtec, očitno to tudi marsikaterim staršem ni jasno.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:10:25   
Sarica2
Naš je bil lani v vrtcu izredno priden; nobenih takih "izpadov". Čeprav predvidevam da so bili in so jih reševali sami in nas o tem sploh niso seznanjali. Pri malem je vzgojiteljica sama rekla, da bo vse probleme v vrtcu reševala sama - mi pa naj jih rešujemo doma. Tudi pri tamalem ni bilo nobenega tožarjenja.
Sedaj pa ... Tudi jaz grem danes v šolo.
Drugače pa so pri nas tudi v stiku s starejšimi. Poleg tega so skupine v jutranjem varstvu in OPB izredno velike (cca 30 otrok). Mislim, da jih ena učiteljica sploh ne obvlada.

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:10:56   
mateyka
jup, uškinamama ima prav.

in naj še dodam - ne razumem staršev, ki imajo problem z obnašanjem otroka v šoli in pridejo že vnaprej našpičeni na govorilne v smislu "kaj pa vi mislite da ste, da boste kritiziral mojga otroka", namesto da bi probali s pozitivno naravnanostjo da je lahko tudi pogovor in samokritika pot do srži problema. in mislijo da se morajo otroci "vse sami zment"; a se vidva sploh zavedata kaj pomeni vzgoja? otrok se sam ne more vzgajat, ne more vedet kaj je prav in kaj narobe, ne more se vsega sam zmenit, če ne zna pravilno reagirat in tega ga je treba naučit. plus šola ni več vrtec, tukaj je že disciplina in tega bi ga morali počasi naučiti in pripraviti na to že v vrtcu.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.10.2011 10:11:39 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:12:26   
ronja
Učiteljice se verjetno še privajajo na 9 letko - nekatere so 3o let učile 7 letnike in jim zdaj ne gre čisto v glavo, da so 6 letniki še eno leto bolj otročji. Zato pričakujejo isto od 6 letnikov, kot so prej od 7 letnikov. O tem je enkrat fajn pisal en ravnatelj neke OŠ.To se nanaša predvsem na poslušanje - kar se ostalega tiče pa:

Kljub temu: sina nauči, kako se pravilno reagira: če ga punca izziva, ne sme reagirat z nasiljem. Lahko ji kaj zabrusi nazaj, v skrajnem primeru jo lahko zašpeca... Samo tepe in ščipa pa naj rajši ne. Imam podoben primer zdaj doma: tamala (2 leti in 9 mesecev) ne zna odgnat svoje 4 letne sestre in ta se res ne pusti kar tako odgnat, vedno teži in teži, tistemu, ki je najbolj zmatran - ima nos, da takoj ugotovi, kdo je to in nanj se spravi... In potem jo lejla ščipne ali ugrizne. Nikoli ni ugriznila še nikogar drugega, samo Ronjo. ker ji pač samo ona toliko teži. vem, da to ni prav in seveda ukrepam temu primerno - jo pa razumem, ker moram priznat, da bi tudi sama včasih narjrajši šavsnila Ronjo, samo da bi mi dala 5 min. mirauser posted image . Ampak to ni način. Ponudi mu alternative, pri nas to kar dobro pali. Dokler otrok ne ve, kaj lahko naredi NAMESTO, da uščipne/ugrizne/tepe, bo to naredil, čeprav noče drugega otroka prizadet (Lejla sama pove, da noče, da bi Ronjo bolelo - in ji verjamem, ona bi rada samo, da ji da mir, če je zmatrana - kar tudi zelo štekam;) To mu razloži, pa bo boljše.

Razloži mu tudi, da mora vedno preverit, komu nekaj dela - sploh če nekaj slabega, sicer lahko nasrka nekdo, ki ni nič kriv in bo tisti žalosten in jezen nanj. Tako da to se ne sme. kako bi se on počutil, če bi ga nekdo po krivici kaznoval? Saj je že 6 let star, valjda to razume (če še moji, ki sta več kot pol mlajši...)

Se pa strinjam z uškinomamo, da je boljše prečiti nego lječiti - torej da je boljše, da dobi podpis za vsako figo in lahko ti na vsako figo reagiraš in zato ne zraste iz te fige celo drevo, ki bi ga par let sekala.

Po mojem ga majčkeno preveč v vato zavijaš: itak je razigran 6 letnik, oni še ne morejo, preveč pričakujejo od njega, itd... Ampak s tem odnosom mu ne boš koristila... Mali bo še naprej vozil vmes in v šoli si na ta način ne bo dobil prijateljev... Sem imela takega bratca, ki ga je mami takole čuvala... Nihče v šoli ga ni maral, stepel se je vsak odmor! in nima ravno najlepših spominov na oš... Pa so učiteljice tudi poizkušale povedat moji mami, kaj se dogaja, ampak ona enostavno ni hotela slišat, ker je bil to pač njen sinek... S tem mu ni naredila glih usluge...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:14:38   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Sarica2

Naš je bil lani v vrtcu izredno priden; nobenih takih "izpadov". Čeprav predvidevam da so bili in so jih reševali sami in nas o tem sploh niso seznanjali. Pri malem je vzgojiteljica sama rekla, da bo vse probleme v vrtcu reševala sama - mi pa naj jih rešujemo doma. Tudi pri tamalem ni bilo nobenega tožarjenja.
Sedaj pa ... Tudi jaz grem danes v šolo.
Drugače pa so pri nas tudi v stiku s starejšimi. Poleg tega so skupine v jutranjem varstvu in OPB izredno velike (cca 30 otrok). Mislim, da jih ena učiteljica sploh ne obvlada.


Sarica, verjamem, da če vas v vrtcu niso obveščali, da je zdaj šok za vas in za malega. Saj ravno temu so namenjeni podpisi, da seznanijo starše kaj se dogaja, da lahko le-ti ukrepajo. Vzami to kot gesto dobre volje učiteljice, da lahko s skupnimi močmi otroka umirite, da bo pripravljen na šolsko delo.  Ker verjamem, da tudi njemu ni fanj imeti podpise. Sicer tudi mi smo "veliki" - 27 jih je v razredu user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:18:01   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

jup, uškinamama ima prav.

in naj še dodam - ne razumem staršev, ki imajo problem z obnašanjem otroka v šoli in pridejo že vnaprej našpičeni na govorilne v smislu "kaj pa vi mislite da ste, da boste kritiziral mojga otroka", namesto da bi probali s pozitivno naravnanostjo da je lahko tudi pogovor in samokritika pot do srži problema. in mislijo da se morajo otroci "vse sami zment"; a se vidva sploh zavedata kaj pomeni vzgoja? otrok se sam ne more vzgajat, ne more vedet kaj je prav in kaj narobe, ne more se vsega sam zmenit, če ne zna pravilno reagirat in tega ga je treba naučit. plus šola ni več vrtec, tukaj je že disciplina in tega bi ga morali počasi naučiti in pripraviti na to že v vrtcu.


Pred kratkim so imeli na eni izmed okoliških šol en precej nenavaden primer (zame nenavaden, ker mi kaj takega na kraj pameti ne bi prišlo, za marsikoga pa očitno že stalnicauser posted image )...dva otroka sta se stepla med odmorom, dežurna učiteljica pa je posegla vmes. Ker na besedo ni zaleglo, je večjega prijela za roko in ga potegnila vstran. Otrok pa ji je rekel, da ga je premočno prijela in bo 'plav', torej jo bo mamica tožilauser posted image ....
Super vzgled od doma. Ne samo, da otroku preprosto ni bilo razloženo, da se ne tepe, še posledice tepeža so bile predstavljene v povsem drug ekstrem, kot pa bi mogel bit. Včasih so morali taki otroci 100x v zvezek napisat, da se ne pretepa, sedaj pa se očitno pravica išče na sodišču user posted image
Malo izven konteksta, mogoče pa v razmislek marsikomu, ki otroku ne zna postavit meje.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:18:46   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Kljub temu: sina nauči, kako se pravilno reagira: če ga punca izziva, ne sme reagirat z nasiljem.



Srž vseh problemov je, kot nekateri ugotavljamo, to, da nekateri šele z vstopom v šolo začnejo razmišljati o vzgoji. To, da se npr. ne odgovarja z nasiljem, mora biti otroku jasno že v vrtcu. In ne moreš primerjati svoje vrtičkarce s prvošolcem.

Je pa seveda prav in nikoli prepozno - da se začnemo zavedati, kakšne medvedje usluge lahko otrokom delamo s svojo permisivno in zaščitniško "vzgojo".

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 11.10.2011 10:20:27 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:21:50   
ronja
Ni mi najbolj jasno, zakaj v vrtcu takih problemov z obnašanjem ni bilo, oz. so vse težave zgladili sami v vrtcu, v šoli pa naenkrat bombandiranje z raznimi opazkami o obnašanju.

V vrtcu jim ni treba sedet pri miru, lahko se zdivjajo, vsak dan grejo ven, višek energije lahko pokurijo bolj konstruktivno.
V vrtcu vzgojitejlici ves čas - vzgajata. V šoli učitejlice v glavnem učijo. Je razlika, kaj je primarno poslanstvo kakega poklica. V šoli mora učitelica odpredavat svojo snov, vzgojiteljici ni nujno treba spravit ravno danes nekega projekta čez, če vidi, da so vsi nasršeni, lahko se precej bolj prilagodi (hvalabogu). Če je slabo vreme, ne grejo na Grad, če so vsi zaspani, jih pustijo malo dlje spat itd... Vse to se sešteva.

zato sem pa proti prezgodnjem devanju v šolo: lahko je otrok brihten ko Einstein, pa bo mel v šoli probleme (mimogrede: tudi Einstein jih je imel), ker ne bo mogel toliko časa bit na miru, toliko časa skoncentriran, ker rabi gibanje, ker rabi igro,...

mateyka, hehe, so še hujši: moja mami dobesedno ni slišala, kaj ji učiteljica hoče povedat (brat je bil v poskusnem razredu, kjer že takrat niso imeli ocen prva 3 leta). In učiteljica se je zelo trudila povedat moji mami, kako gre bratu (isto učiteljico sva imeli midve s sestro, zato vem, kakšna jeuser posted image , res ful dobra, nobena od naju ni imela nikoli problemov, je res poštena in dobra in s srcem pri stvari). Ampak mami enostavno ni slišala. Ko se je brat v 4. razredu prešolal, je pa z grozo ugotovila, da ne zna pisatuser posted image user posted image (ne vem, kir smajli bi tle šel...) Go figure! In seveda so bile učiteljice krive, da ga niso naučile...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu krtekxx)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:28:08   
ronja
Srž vseh problemov je, kot nekateri ugotavljamo, to, da nekateri šele z vstopom v šolo začnejo razmišljati o vzgoji. To, da se npr. ne odgovarja z nasiljem, mora biti otroku jasno že v vrtcu. In ne moreš primerjati svoje vrtičkarce s prvošolcem.

ja, saj se strinjam, čisto! Samo ona zdaj že ima 6 letnika, ne more zdaj nazaj (razen, da se zave, kje sta ga srala)... Nisem mislila zagovarjat vedenja 6 letnika z mojo malo, ki je letos iz jasli prišla in bi lahko bila še v jaslih, če ne bi bila v kombinirani skupini, kjer je najmlajša... Hotela sem samo dat primer dobre prakse - kaj pri nas deluje - in to že pri 2,5 letnici. Torej se bo verjetno dalo dopovedat tudi 6 letniku... In povedat, da tega ne toleriramo že pri 2 letnici, da nasilje pač ni sprejemljivo, pa pika.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:30:36   
uškinamama
Srž vseh problemov je, kot nekateri ugotavljamo, to, da nekateri šele z vstopom v šolo začnejo razmišljati o vzgoji. To, da se npr. ne odgovarja z nasiljem, mora biti otroku jasno že v vrtcu. In ne moreš primerjati svoje vrtičkarce s prvošolcem.



To bi moralo biti v vsakem priročniku  o starševstvu.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:33:58   
ZARA
Jst se pa nič ne čudim, glede na retardiranost nekaterih staršev. Šola se hoče zašćitit, itak, če nekateri težijo za vsak premik črevesja, ker ga sončeki niso sposobni sprocesirati. Kaj bo ko bo zmanjkalo jebene vate? Aja, govorim o podpisih, ve ste drugje.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 11.10.2011 10:37:03 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:44:08   
tosja
Sicer smo še vrtičkarji, pa se moram vseeno oglasit.
Sem bila zgrožena, ko mi je nečak šestošolec povedal, da je sošolec pri telovadbi tako močno ugriznil drugega sošolca, ker mu je le tako lahko vzel žogo pri košarki.user posted image
Fant je bil popolnoma prestrašen, ugriz pri takem mulcu pa vemo kakšen je. Ta mama je seveda zagovarjala svojega otroka in se ji njegovo obnašanje sploh ni zdelo spornouser posted image

Tukaj dam prav uškinimami - pa še kako pomembno je da prvošolček ve kaj se sme in kaj ne.

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 10:49:31   
mojcaziga
Se v celoti strinjam s predhodnicami in ja, vzgoja se začne takoj po rojstvu.
Res je, da so v šoli zdaj 6-letniki, nekaterim še malo manj, kar pa ne sme biti izgovor za tako obnašanje. Konec koncev so bogi vsi in kako bi zgledalo, če bi se vsi lovili, ščipali, razgrajali in uničevali izdelke svojih sošolcev?!
Šola je res vzgojno izobraževalna institucija, pri čemer je izobraževanje na prvem mestu, vzgojna komponenta pa je le dodatek oz. nadgradnja vzgoji doma.
Po eni strani je kar smešno, ko se starši bojijo lastnih otrok, ko so le-ti stari komaj nekaj let, po drugi strani pa naj bi iste otroke vzgajale učiteljice in so one krive, da je otrok nemotiviran in razgrajaški. Seveda je potrebno tu upoštevati, da naj bi učitelje te otroke vzgajali z besedami in vzori, ampak ne preveč in prepogosto, sploh pa ne bolj grobo, ker to pa je že hujša kršitev otrokovih pravic in je potrebno poklicati pravno pomoč. Odvetniki oziroma vsaj grožnja z njimi je danes, žal, dnevna praksa na šolah.

Zakaj dnevno toliko podpisov? Verjetno si do zdaj že ugotovila, da tvoj (komaj) 6-letnik izstopa. Učiteljica verjetno zapisuje zaradi tega, da ste na tekočem koliko je kršitev. Poglej drugače. Če teh podpisov ne bi bilo bi verjetno mislila, da je tvoj sonček v šoli super in oh in sploh. Ko bi prišlo do večje kršitve iz njegove strani bi bil šok za tebe, saj do zdaj tega nikoli ni bilo in te niso nikoli o ničemer obvestili.

Moj nasvet bi bil, da se doma z otrokom resno pogovorita. Naj otrok ne sliši tvojih "opravičil", da je še mali in je itak samo vrnil, in ni nalašč, pa kak je ta učiteljica zoprna,........ Vse to ga bo še samo vzpodbudilo in mu dalo dodatno samozavest. Pogovorite se kaj je dovoljeno in kaj ne, tako doma kot v šoli, kje so meje, kaj j igra in kaj nasilje......

lp

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 12:19:34   
Sarica2
Pozdravljene!
Moram reči, da se vse te vaše "obsodbe" kar krute. Izpadla sem kot mati, ki ne vzgaja otrok. Oziroma imate ve popolne otroke. Se opravičujem zaradi krutih besed. Vendar se tako počutim.
user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 12:30:07   
ronja
Sarica, ni bilo tako mišljeno. Hotele smo rečt, da ne opravičevat nasilja svojega sina, češ da je še mali - ker nasilje (tudi tako nedolžno kot je ščipanje) ni odgovor, ne sme bit nikoli sprejemljiv odgovor. To smo hotele rečt. Da mora mali vedet, da ti tega ne odobravaš in da se ti to ne zdi "malenkost" in nekaj nepomembnega, zaradi česar te ne bi imelo smisla obveščat.

Ker otroci hitro poštudirajo - mojidve mali točno vesta, kdaj se meni ne da vstat, ker mi je tako obupno slabo in bosta takrat šli točno toliko dlje, kolikor se meni ne da vstat. če vesta, da bom takoj reagirala, ne bosta upali tako daleč provocirat. Isto ve tvoj fantek: če se mami zdijo vse te stvari malenkosti, ki se jih morajo otroci zmenit med seboj, potem ve, da to sme počet - ker starša sta glavna avtoriteta.

Jasno, da vzgajaš svojega sina in ga imaš zelo rada. Problem je, kadar nam ta ljubezen zamegli realen pogled - da naši krasni otroci delajo bedarije in da do drugih niso vedno krasni. če se to dogaja v družini, starši težje pogledamo stran, ker pač moramo zaščitit drugega krasnega otroka in enostavno moramo rešit problem. Če pa se otrok spravi na tuje otroke, pa nas celo ni zraven, potem je pa seveda težje to videt. je pa vseeno boljše zanje, da vidimo. To sem ti hotela povedat s tistim primerom z mojim bratom. Ravno njim se to najmanj splača, da jih vidimo kot luštne, navihane, živahne otroke in ne vidimo, da so navihani in živahni preko sprejemljive meje. Če hočejo delovat v družbi, se morajo znati tudi prilagoditi in upogniti družbenim merilom. Ti mu pa lahko pokažeš, kako ob tem vseeno ostane on sam, da se ni treba ukalupit, samo da ni agresiven do drugih.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 12:34:17   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Sarica2

Pozdravljene!
Moram reči, da se vse te vaše "obsodbe" kar krute. Izpadla sem kot mati, ki ne vzgaja otrok. Oziroma imate ve popolne otroke. Se opravičujem zaradi krutih besed. Vendar se tako počutim.
user posted image


Ma sploh ne. No, vsaj sama nimam popolnega otroka. Ne gre za to ali vzgajaš ali ne. Gre za pravilno vzgojo. Poleg tega pa so otroci, ki so vodljivi in tisti, za katere potrebuješ veliko energije.

Otroku moraš povedati, pokazati, dopovedati, da so ene stvari dovoljene in druge, ne glede na njegovo starost. So stvari, ki se v šoli delajo in so stvari, ki so prepovedane in prinašajo določeno kazen (od podpisa učiteljice do tega, da ga otroci ne marajo in izločijo, konec koncev lahko tudi doma sledi kazen). Je pa pri tem največja napaka, da otroka zagovarjaš (kot si ga tu na forumu) tako, da on to sliši. Če pa dodaš še kako pikro za učiteljico, pa je sploh fino. Daj mu vedeti, da ima meje in v šoli prepusti avtoriteto učiteljici.

lp

(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 12:35:21   
ZARA
O, Bog, Sarica, čisto narobe razumeš...user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 12:41:49   
Metuljček Cekinček
Sarica2, tudi pri nas so se z vstopom v šolo začele pojavljati podobne težave. Očitno imajo nekateri otroci večje težave z vključevanjem v novo okolje in v novo skupino kot drugi.
Jaz sem bila popolnoma zgrožena nad obvestili, ki so nam jih sporočali učitelji iz popoldanskega varstva. Najprej sem tudi jaz reagirala tako, da sem se takoj začela s sinom pogovarjati o tem, kako njegovo obnašanje ni sprejemljivo, kako ga mora spremeniti itd. Potem pa sem iz različnih pogovorov z njim začela sestavljati celotno sliko in zdaj vem, da ni vedno vse tako črno-belo kot opisujejo učitelji. Oni namreč vidijo samo tisti zadnji del - izbruh jeze. V to, kaj se je dogajalo pred tem, se ne spuščajo.
Nekaj odgovorov sem prebrala in v enem je bilo govora o tem, kako je v šoli treba sedeti in poslušati. Pri nas je recimo to najmanjši problem, ker je med poukom vse ok, ker sin rade volje sodeluje. Težave se pojavljajo v popoldanskem vartsvu, ko so otroci bolj prepuščeni sebi kot med poukom, več je interakcije med vrstniki, posledično tudi več konfliktov.
Mi se doma veliko pogovarjamo, predvsem ga z možem učiva, kako odločno reagirati na konflikte in kako se spopadati z izbruhi jeze. Upam, da bo sčasoma bolje, da bo sin našel svoje mesto v novem okolju. Enako želim tudi tebi, Sarica2.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Podpisi za vsako malenkost
11.10.2011 12:42:34   
ronja
Oziroma imate ve popolne otroke.

Nobena nima popolnega otroka, jasno pa ga nobena ne bi zamenjalauser posted image . Tudi naši otroci zganjano bedarije. Samo da jih ne opravičujemo, da to ni nič takega in da naj se sami med sabo zmenijo. Otroci se ne znajo sami zmenit (roko na srce - še odrasli se ne znajo dostikrat), če jih mi tega ne naučimo.

Sama sem bila že čisto obupana včeraj, ko se je parkrat zapored zgodilo, da se je Lejla (mlajši "popolni" otrok) spravila na Ronjo! Smo mele en tak izpad na morju, pa sem ga ustavila in res ful reagirala (sem jo držala pol ure v naročju, se je drla ko sraka, dokler se nisva lepo zmenili, da se to ne dela! ker boli, ker itak noče, da bi jo bolelo - Lejla hoče samo mir), potem je bilo do včeraj mir, včeraj pa spet. No, včeraj sem prišla do dna stvari, da to dela zato, ker ne ve, kako naj sicer tisto tečko od sestre ustavi (ker roko na srce, moj "popolni" prvi otrok zna bit zatežen do amenauser posted image , te ne pusti na miru, če to rabiš, pa da se na trepalnice postaviš! Je sposobna bit cel ljubi dan v isti sobi kot jaz, ne bo se premaknila in bo povsod sledila - skratka zna bit tečna;). Sploh če ji je mal dolgčas. Ampak jaz nisem tu, da bom cel ljubi dan animirala 4 letnico.) In ko sem tamali razložila, da naj sestri reče, da naj jo pusti pri miru in če ji še vedno ne da mira, naj pride pa do mene (samo ne pa grist/tepst/ščipat) in ji bom pomagala, je to naslednjič naredila in sem jo ful pohvalila in je bilo vse ok. Rezultat: Lejla je lahko šla spat (zaspala sicer ni, ampak to niti ni važno, hotla se je pač v miru ulešt in to ima otrok po moje pravicouser posted image ), Ronja je potem ni več tikala medtem, ker je vedela, da sem jaz zraven in ne bom pustila. In od takrat dalje se nista več pričkali.

Nobena vzgoja ni brez problemov - vzgoja je to, da probleme vidiš in jih pač po najboljših močeh probaš rešit.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Sarica2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?