|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Podtaknjenci bršljank - kako?
18.10.2006 9:17:36   
puncica
Imam zelo lepe in zdrave bršljanke po oknih in bi rada letos naredila podtaknjence. Se mi zdi kr drago vsako leto kupovat nove in nove, zdej pa me zanima a sem že prepozna s tem, kako naj to sploh naredim, a vršičke odrežem in potem dam v vodo al kr v lonček al kako, rada bi jih imela pa okol 35. Kje moram potem to pustit na toplem al lahko v kleti. Ma vse me zanima glede tega.

HVala za nasvete.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Podtaknjenci bršljank - kako?
19.10.2006 5:32:33   
zaljubljena23
Podtaknjenci, glede časa bom rekla tako, meni je babi vedno rekla, da bi se naj podtaknjenci delali od 15.8-15.9, to je najbolj ugoden čas za njih. Kao, če mene vprašaš še zdaj ni prepozno.
No jaz sem jih kar sadila v plastične lončke s tem, da sem spodaj naredila luknjo, da se je voda odtekala ven. Prostor naj ne bo topel, ker ti bodo drugače podtaknjenci podivjali. Za podtaknjence ne rabiš vršičkov, lahk vzameš vse, kajti korenine bodo pognale tam, kjer so bili listki. Aja, nekateri še prakticirajo, da spodnji del podtaknjenca namočijo v neko tekočino, ki naj bi pripomogla k temu, da se bo podtaknjenec 100% prijel. Lari fari.
No še to, naredi si jih malo več, saj se ne ukoreninijo vsi


_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Podtaknjenci bršljank - kako?
19.10.2006 9:23:53   
Nasy
lahko kupiš prah, v takih malih plastičnih lončkih je, prah pa je zelen in vsebuje hormon, ki pospeši koreninjenje, pa probaš malo vršičkat



_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Podtaknjenci bršljank - kako?
19.10.2006 12:56:47   
KATI321
Jaz si že leta in leta delam sama podtaknjence bršljank. Res pa je, da jih vedno delam v septembru, mislim pa, da še sedaj ni prepozno. Postopkov pa je več:

Če imaš prostor kam postaviti vse korite jih samo porežeš in takšne shraneš v hladen in svetel prostor.

Podtaknjence lahko delaš v šotne tabletke. V cvetličani kupiš šotne tabletke, jih namočiš v vodi in v sredino vtakneš vršiček. Dobijo se podstavki za te tabletke, jaz pa jih dam kar v jogurtove lončke in preverjam, da so tabletke vedno vlažne. Po približno mesecu dni, ko podtaknjenci poženejo koreninice, jih posadim s šotno tabletko vred v lonček.

Pa še tretji način, ko imaš malo prostora. Vršičke porežeš in jih posadiš v korito, to pa postaviš v hladen in svetel prostor. V eno kroito gre cca 30 vršičkov. Res pa jih prej pomočim v rastni hormon, katerega sem kupila v Kaliji. Naredim jih več, ker se vsi ne ukoreninijo. 

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Podtaknjenci bršljank - kako?
29.10.2006 11:40:46   
sezam
Pa dobro jih je vmes enkrat presaditi (tam nekje februarja), v drugo zemljo in malo večje lpnčke. So potem še lepše. Ostalo so ti pa že napisale.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu KATI321)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Podtaknjenci bršljank - kako?
31.10.2006 15:51:21   
Alisa
Jaz sem podtaknjence dons podtikala in sicer sem jih kar v zemljo dala pa v sobo, kjer je malo hladneje in tam ne kurimo, je pa vseeno toplo.
Lani sem naredila isto in sem letos imela lepe, in zlo bogato cvetoče.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Pedagogi.
пеперутка16

Kakšno je vaše mnenje o pedagogih (strokovnih sodelavcih) v naših vrtcih in šolah?

Dobro. (67%)

Slabo. (33%)

Ne vem. (0%)


Število vseh glasov: 3

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!