|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pohvala Porodnišnici Postojna
20.1.2010 10:36:42   
memole80
Odprla sem to temo, saj bi se rada zahvalila osebju Porodnišnice Postojna, predvsem dr. Merlu in babici Jani.
K dr. Merlu hodim že vrsto let in ga ne morem prehvaliti. To je ČLOVEK, z ogromnim srcem, kateri si prizadeva za svoje paciente. Kadarkoli ga pacient potrebuje (24 ur na dan), je dosegljiv na gsm.
 No, moja izkušnja je sledeča. To je bil moj drugi porod in tako kot prvič sem nameravala roditi v Izoli. Zadnji trenutek sem se premislila, da bom tokrat rodila v Postojni.  Za to sem se odločila tudi zaradi tega, ker so bili dovoljeni obiski in brez da vidim svoje hčerke in moža, ne bi zdržala.
Ob 8:30 sem prišla n pregled in ker sem bila odprta, pa čeprav le 2 cm in sem bila čez rok, je dr. Merlo rekel, da bodo sprožili porod.
Ob 9:30 sem bila v porodni sobi, dobila sem umetne popadke (moji namreč niso bili dovolj močni), predrli mehur in šele ob 10-ih so se začeli popadki na 5 min. Tokrat popadki sploh niso bili boleči, vse sem normalno predihala, medtem ko v Izoli so me »nafilali« z umetnimi in me je kar trgalo od bolečin, poleg tega ko me je začelo potiskati dol, so mi rekli naj ne potiskam, v Postojni pa so mi takoj rekli, da naj kar potiskam. Tokrat sem se med porodom smejala in sem bila sproščena ves čas. Ni primerjave in če bi še kdaj rodila, ne bi razmišljala, temveč bi šla v Postojno, kjer so res profesioalci. Tudi po porodu lepo skrbijo zate in tudi medicinske sestre so zelo, zelo prijazne.
 Enkratna izkušnja, enkratna ekipa…..user posted image  Bravo vsem. :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
20.1.2010 11:21:55   
kapitan jan
Jaz sem rodila dvakrat v Postojni in imam dve popolnoma drugačni zgodbi, posledično tudi izkušnji.
Prvič sem bila sprejeta v porodnišnico na PDP, rodila pa dva dni kasneje z epiduralno, brez problemov, eno uro pred porodom sem se smejala, fotografirala moža, na koncu smo so mi bili v veliko pomoč mož in dve babici, ki sta mi pomagali potisniti otroka iz trebuha, ker nisem znala pravilno potiskati navzdol. Od sprejema do poroda je minilo štiri ure. Velika zahvala sestri Katji, saj me je znala lepo voditi skozi to izkušnjo, bila je zelo profesionalna, hkrati me je znala pomiriti in vzpodbuditi.
Na drugi porod sem šla brez strahu, obrnilo pa se je vse na glavo. Epiduralno anestezijo so mi trikrat poskušali vbrizgati, a ker sem bila preveč ˝oblečena˝, haha, žal neuspešno. Neizmerno sem bila vesela, ko je uspel zadnji poskus in epiduralna je začela delovati. Ker pa je porod trajal predolgo, mi je sestra Jana začela dodajati umetne popadke, epiduralna je začela popuščati, sestra Jana pa menda ni/je poklicala anesteziologa. Tri smo rojevale hkrati, pri meni je trajalo najdlje. Zmanjkovalo mi je moči, trajalo je že 10 ur. Namesto vzpodbude, mi je sestra Jana govorila, da so v sosednji sobi že dve rodile, a so prišle za mano in nobena ni tako kričala. Meni je bilo grozno, jezna sem bila nanjo, najraje bi jo brcnila stran, če bi bilo več časa, bi želela drugo sestro. Rodila sem z veliko bolečinami in grenkim spominom. A vem, da ne bi bilo potrebno tako, lahko bi bilo vse tako drugače. In na koncu smo še plačali za epiduralno, ker se mož ni hotel kregati, jaz zagotovo ne bi. In žal mi je, da o dogajanju v porodni sobi nisem obvestila glavne sestre. Vem, da je bil porod moja naloga, a na poti sem potrebovala kakšno bolj vzpodbudno in pomirjujočo babičino besedo.
Osebje v porodnišnici je res prijazno, najde pa se tudi tam kakšna cvetka. Jaz sem se naučila, da moraš sam paziti nase in biti zelo pozoren na otročička. Prvič se mi je zataknilo pri dojenju in dojka se je zamašila. Ni dovolj, da greš pod topel tuš in si masiraš dojko kar tako. Šele popoldanska sestra me je rešila in mi pomagala iztiskati iz zamašene dojke mleko po kapljicah. V drugi pa se je zgodilo, da sem šla v otroško sobo pogledat svojega novorojenčka. Sestra ga je hranila z umetnim mlekom, moj pa je bil v steklenički hladilniku. In zahtevala sem, da ga zavije vsaj v pleničko, saj je imel čisto hladne nogice. Čez dva dni je bil moj otrok prepeljan v Ljubljano, ker je staknil virus in bakterijo. Grozna izkušnja v drugo, prav zares.
Če bi bila noseča v tretje, res ne vem, ali bi odšla rodit v Postojno, saj imam dve tako popolnoma različni izkušnji.

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
20.1.2010 12:42:00   
Luni
Se dogaja....žal, vsi smo ljudje z dobrimi in slabimi dnevi... Jaz sem rodila trikrat v Postojni, vsaka zase zelo lepa izkušnja, tri čisto različne, vendar enkratne izkušnje.Na zadnje sem imela babico Jano, prekrasna ženska, z moje strani je dobila medaljo za trud in znanje user posted image user posted image . Če bi še enkrat (pa ne bom user posted image ), definitivno Postojna!!! Ko sem prvič rodila v Postojni, sem bila tako zaostala, da sem bila že kar moderna user posted image (tako se včasih poheca moj mož, saj leta 1997 porodnišnica Postojna še ni tako slovela...)

_____________________________



(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
20.1.2010 13:50:41   
thaiss
jaz sem tudi pacinetka dr. Merla, ki je bil prisoten ves čas porodauser posted image  
Babica Jana pa je res enkratna ženska, ves čas poroda (1,5ure) mi je stala ob strani, me spodbujala...mi je prišla bolj prav kot možuser posted image
se spomnem, ko sem odšla iz porodne sobe mi je rekla: Se vidimo ko pridete po sestrico user posted image

vse pohvale!!



_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
20.1.2010 16:41:27   
Anonimen
Punce super za take izkušnje. Tud sama namreč nameravam rodit v Postojni in je bilo tole zdele prov fajn prebrat. Je pa dr. Merlo tud moj ginekolog in lahko samo rečem kapo dol. Tazga človeka ne srečaš vsak dan, jaz sem res srečna, da je moj g.

Me pa zanima kapitan jan kdo je bil pri tebi od dr. pristoten?

(odgovor članu thaiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
20.1.2010 22:16:18   
polona5
kapitan jan - s katero babico Jano si imela na drugem porodu take izkušnje? V Postojni sta dve babici z imenom Jana - ena je baje ful prijazna - s črnimi lasmi (sem jo imela ob sprejemu), druga Jana - temno blond - pa malo manj - vsaj tako sem jo jaz doživela (ali pa je imela samo slab dan), ko sem jo imela ob porodu. Ma me ni preveč ganilo njeno obnašanje, ker me je zdrav otroček močno osrečil in sem pozabla na njene besede. LP

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 8:58:09   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: thaiss

jaz sem tudi pacinetka dr. Merla, ki je bil prisoten ves čas porodauser posted image  
Babica Jana pa je res enkratna ženska, ves čas poroda (1,5ure) mi je stala ob strani, me spodbujala...mi je prišla bolj prav kot možuser posted image
se spomnem, ko sem odšla iz porodne sobe mi je rekla: Se vidimo ko pridete po sestrico user posted image

vse pohvale!!




Jaaa...nam je pa rekla naj pridemo po bratca, glede na to da imamo 2 punčki. :) 

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 9:02:05   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: kapitan jan

Jaz sem rodila dvakrat v Postojni in imam dve popolnoma drugačni zgodbi, posledično tudi izkušnji.
Prvič sem bila sprejeta v porodnišnico na PDP, rodila pa dva dni kasneje z epiduralno, brez problemov, eno uro pred porodom sem se smejala, fotografirala moža, na koncu smo so mi bili v veliko pomoč mož in dve babici, ki sta mi pomagali potisniti otroka iz trebuha, ker nisem znala pravilno potiskati navzdol. Od sprejema do poroda je minilo štiri ure. Velika zahvala sestri Katji, saj me je znala lepo voditi skozi to izkušnjo, bila je zelo profesionalna, hkrati me je znala pomiriti in vzpodbuditi.
Na drugi porod sem šla brez strahu, obrnilo pa se je vse na glavo. Epiduralno anestezijo so mi trikrat poskušali vbrizgati, a ker sem bila preveč ˝oblečena˝, haha, žal neuspešno. Neizmerno sem bila vesela, ko je uspel zadnji poskus in epiduralna je začela delovati. Ker pa je porod trajal predolgo, mi je sestra Jana začela dodajati umetne popadke, epiduralna je začela popuščati, sestra Jana pa menda ni/je poklicala anesteziologa. Tri smo rojevale hkrati, pri meni je trajalo najdlje. Zmanjkovalo mi je moči, trajalo je že 10 ur. Namesto vzpodbude, mi je sestra Jana govorila, da so v sosednji sobi že dve rodile, a so prišle za mano in nobena ni tako kričala. Meni je bilo grozno, jezna sem bila nanjo, najraje bi jo brcnila stran, če bi bilo več časa, bi želela drugo sestro. Rodila sem z veliko bolečinami in grenkim spominom. A vem, da ne bi bilo potrebno tako, lahko bi bilo vse tako drugače. In na koncu smo še plačali za epiduralno, ker se mož ni hotel kregati, jaz zagotovo ne bi. In žal mi je, da o dogajanju v porodni sobi nisem obvestila glavne sestre. Vem, da je bil porod moja naloga, a na poti sem potrebovala kakšno bolj vzpodbudno in pomirjujočo babičino besedo.
Osebje v porodnišnici je res prijazno, najde pa se tudi tam kakšna cvetka. Jaz sem se naučila, da moraš sam paziti nase in biti zelo pozoren na otročička. Prvič se mi je zataknilo pri dojenju in dojka se je zamašila. Ni dovolj, da greš pod topel tuš in si masiraš dojko kar tako. Šele popoldanska sestra me je rešila in mi pomagala iztiskati iz zamašene dojke mleko po kapljicah. V drugi pa se je zgodilo, da sem šla v otroško sobo pogledat svojega novorojenčka. Sestra ga je hranila z umetnim mlekom, moj pa je bil v steklenički hladilniku. In zahtevala sem, da ga zavije vsaj v pleničko, saj je imel čisto hladne nogice. Čez dva dni je bil moj otrok prepeljan v Ljubljano, ker je staknil virus in bakterijo. Grozna izkušnja v drugo, prav zares.
Če bi bila noseča v tretje, res ne vem, ali bi odšla rodit v Postojno, saj imam dve tako popolnoma različni izkušnji.


Ti povem, da sem tako kot v Izoli, tudi tokrat rodila povsem naravno, brez kakšnih sredstev proti bolečnam, s tem, da me tokrat skoraj nič ni bolelo, ampak res skoraj nič.....v Izoli pa me je trgalo. Poleg tega sem se tukaj lahko obračala, v Izoli pa ne. In baje, da na tistem boku kjer je otrokova hrbtenica bolj boli, tako da sem bila lahko na drugem boku in je šlo kot šus. Je pa tudi res, da je vse v glavi. Tokrat, ko je prihajal popadek, sem zadela peti in misliti na mojo večjo hčerkico in kako se kepa v snegu. :) user posted image  Rodila pa sem hitro-v slabi uri.

(odgovor članu kapitan jan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 9:03:14   
memole80
Bravo, super odločitev. :) Ne bo ti žal. Kaj bo to tvoj prvi porod?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 9:09:43   
Dudica1
Tudi jaz sem dvakrat rodila v Postojni in tudi tretjič (ko bom) bom šla v Postojno.Res dve popoldnoma drugačni zgodbi poroda ampak vseeno pri obeh zelo lepo poskrbljeno zame in za oba otroka.Vse pohvale pa babici Nataši Likar pri prvem porodu in Jani pri drugem porodu.user posted image

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 10:42:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

Bravo, super odločitev. :) Ne bo ti žal. Kaj bo to tvoj prvi porod?


Pomoje je to men namenjeno a neuser posted image Ja to bo moj prvi porod in me je res strah, ampak ko vas berem ( ko imate take pozitivne izkušnje), mi je kar lažje.

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 10:59:25   
memole80
Ja, verjamem, da te je strah. Tudi mene je bilo prvič, pa tudi drugič malo. Ko so mi naredili klistir sem bila v eni sobi, kjer je bila še ena punca in je bil zanjo tudi prvi porod in se je vsa tresla. Je pa v Po tako, da se lahko do zadnjega odločiš če boš epiduralno ali ne. Ta punca ni mogla več in je vprašala za epiduralno, tako da ne se bat.  Rojstvo je nekaj naravnega. Verjamem, da ne veš kako zgleda. Jaz ko sem prvič rodila in sem imela popadke, sem si rekla: " A , ma saj to ni nič takega!" Potem so pa dali umetne in sem bila takoj tiho. V PO pa je bila čistooooo druga pesem. Ne bom rekla da ne boli, ampak ko boš imela svojega otroka v naročju, bo vse pozabljeno. Samo pozitivno ramišljat, pa bo šlo...... Srečno...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 11:32:45   
Anonimen
Memole80 hvala za te besede. Jaz sem skoraj že odločena, da če bo res grozno, da bom kar vzela EA. Mi je pa fajn v Postojni, ker ti dajo ea ne glede na uro. Torej en strah manj. Verjamem pa da naj bo še ne vem kako grozno, da ko dobiš svojo kepico v roke, vse pozabiš. 

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 15:24:27   
naja78
živjo.

sama pa hodim h G v leonišče,torej zraven porodnišnice LJ.
prvi porod 2006,mi je ostal v groznem spominu zaradi bolečin,tako da premišljujem o EA in porod.POSTOJNA. ker pa ne vem kako je za zunajne pacientke,mi lahko katera posreduje več info.
ali moraš nujno na predavanje o EA???kaj podpisat???
ali je bit dobro z nekom v kontaktu,iti prej tja na pregled????
sem pa v 30 tednu,torej imam čas ampak prav veliko pa ne!user posted image
v LJ je ok,samo pri porodu zaradi hudih bolečin(umetni pop.),ne vem ali nisem imela  dobre navijače,ali kaj,sem se totalno zgubila,....user posted image user posted image tako me je že v naprej strah.
mi lahko katera torej svetuje???

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 15:28:37   
Dudica1
naja78 jaz sem tudi pacientka na leonišču pri dr Blejec user posted image ,pa sem obakrat rodila v Postojni...šolo za starše sva delala tudi v Ljubljani,na predavanja o epiduralni pa nisem hodila samo pomoje je važno da ga imaš ne pa tudi kje ga delaš,samo točno pa res ne vem bo mogoče katera druga povedala.

Drugače pa punce brez strahu vam bo šlo najboljše! user posted image
Mene obakrat ni bilo niti malo strah pa sem prvič rojevala 8ur zdaj drugič pa 50 minutk user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 15:31:50   
Anonimen
naja78 sem glih zvedla, da na predavanje o EA moraš it če hočeš tako rodit.

(odgovor članu Dudica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 15:42:26   
DanijelaNeli
Jaz sem tudi ena tistih,ki je že enkrat rodila in še enkrat bom (julija) rodila v Postojni.Bila sem res zadovoljna,z babico Jano,ki je bla kjub porodu v sosednji sobi veliko prisotna pri meni.Ker sem bila po roku,sem prejpnje jutro bila na pregledu pri Dr.Likarju,ki mi je takrat povedal,da bom rodila z zadnjično vstavo.Po mojem porodu me je šival Dr.Kristan s katerim odrkrito nisem bila zadovljna.Lepo pa se mi je zdelo ko me je prišel v porodno sobo pozdravit Dr. Likar,in pohvalil,da smo se punce dobre odrezale glede na porod.Namreč rodila sem punčko ,katera je šla z ritko najprej naprej.

Povem pa lahko,da v Izolo ne bi šla nikoli rodit oziroma ležat kot porodnica.Tam sem imela prakso v srednji šoli in nimam lepih spominov...tudi iz porodne sobe...

(odgovor članu memole80)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 15:46:17   
veronikab
Tudi jaz sem rodila v PO. Enkratno in nepozabno doživetje. Osebje izjemno prijazno, same pozitivne in spodbudne besede. Res enkratno!
Jaz sem rodila z EA in seveda šla tudi na predavanje. Ko prideš pol v porodnišnico rodit in rečeš, da bi EA, te vprašajo, če imaš izpolnjene formularje, ki si jih prejel na predavanju.
Vsem, ki je porod še pred vami, želim, da bi bil takšen, kot si ga želite. Moj je to namreč bil.user posted image user posted image
Srečno!

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
21.1.2010 21:04:56   
naja78
ojla,hvala punce.
mislim da em tudi jaz l.2006 zasledila da moraš imeti izpolnjene neke papirje.vsekakor se bom verjetno naročila na pregled in se potem dogovorila.ker v LJ me je res strah.
imam pa še eno vprašanje:
glede na to da vem in na lastne oči vidim vstavo epi.katetra(služba),ali res pri porodu(tu pa nimam pojma),lahko upočasni vse skupaj ali je večkrat potreben vakuum.??'

in kdaj ti jo vstavijo: takoj,ali pa ko že krepko boli???
mogoče lahko priporočate karega G in če imate kako cifro ali pač pokličem na tel.ki so na netu???

hvala,res ste me opogumile za POstojno!

(odgovor članu veronikab)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
22.1.2010 8:29:01   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

živjo.

sama pa hodim h G v leonišče,torej zraven porodnišnice LJ.
prvi porod 2006,mi je ostal v groznem spominu zaradi bolečin,tako da premišljujem o EA in porod.POSTOJNA. ker pa ne vem kako je za zunajne pacientke,mi lahko katera posreduje več info.
ali moraš nujno na predavanje o EA???kaj podpisat???
ali je bit dobro z nekom v kontaktu,iti prej tja na pregled????
sem pa v 30 tednu,torej imam čas ampak prav veliko pa ne!user posted image
v LJ je ok,samo pri porodu zaradi hudih bolečin(umetni pop.),ne vem ali nisem imela  dobre navijače,ali kaj,sem se totalno zgubila,....user posted image user posted image tako me je že v naprej strah.
mi lahko katera torej svetuje???


Naja78, predavanje je vsekakor zaželjeno, ni pa nujno. To ti povem iz lastne izkušnje. Ko sem letos šla rodit, so me vprašali, če želim EA. Samo podpisati moraš pred porodom eno izjavo. No, jaz nisem rabila EA. Je pa moja "sostanovalka" v sobi, doma z Dolenjske, pred porodom podpisala izjavo in se je mučila 6 ur brez EA in ko ni mogla več, je vprašala EA in so ji dali.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
22.1.2010 9:56:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

živjo.

sama pa hodim h G v leonišče,torej zraven porodnišnice LJ.
prvi porod 2006,mi je ostal v groznem spominu zaradi bolečin,tako da premišljujem o EA in porod.POSTOJNA. ker pa ne vem kako je za zunajne pacientke,mi lahko katera posreduje več info.
ali moraš nujno na predavanje o EA???kaj podpisat???
ali je bit dobro z nekom v kontaktu,iti prej tja na pregled????
sem pa v 30 tednu,torej imam čas ampak prav veliko pa ne!user posted image
v LJ je ok,samo pri porodu zaradi hudih bolečin(umetni pop.),ne vem ali nisem imela  dobre navijače,ali kaj,sem se totalno zgubila,....user posted image user posted image tako me je že v naprej strah.
mi lahko katera torej svetuje???


Naja78, predavanje je vsekakor zaželjeno, ni pa nujno. To ti povem iz lastne izkušnje. Ko sem letos šla rodit, so me vprašali, če želim EA. Samo podpisati moraš pred porodom eno izjavo. No, jaz nisem rabila EA. Je pa moja "sostanovalka" v sobi, doma z Dolenjske, pred porodom podpisala izjavo in se je mučila 6 ur brez EA in ko ni mogla več, je vprašala EA in so ji dali.


memole si ti to ziher, da predavanje ni nujno? Ker jaz se slišala, da če ne greš na predavanje o EA, potem ne moreš imet EA. Ker moraš imet neke papirje, ki jih dobiš na predavanju sabo.

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
22.1.2010 10:11:08   
veronikab

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

ojla,hvala punce.
mislim da em tudi jaz l.2006 zasledila da moraš imeti izpolnjene neke papirje.vsekakor se bom verjetno naročila na pregled in se potem dogovorila.ker v LJ me je res strah.
imam pa še eno vprašanje:
glede na to da vem in na lastne oči vidim vstavo epi.katetra(služba),ali res pri porodu(tu pa nimam pojma),lahko upočasni vse skupaj ali je večkrat potreben vakuum.??'

Na predavanju so povedali, da je ravno ta fama, ki se drži EA in s tem povezani vakuumskim porodom, iz trte zvita. Statistično gledano, % vakuumskih porodov pri EA ni nič večji, kot pri naravnem porodu brez anestetikov.


in kdaj ti jo vstavijo: takoj,ali pa ko že krepko boli???

Katerer ti vstavijo, ko si že najmanj 3-4 cm odprta. Mene osebno ni bolelo - čutila sem le vbod. Je pa res malce neprijeten občutek in to le zaradi tega, ker pač veš da ti zbadajo v hrbtenico.

hvala,res ste me opogumile za POstojno!


Le pogumno! Boš videla, da bo vse OK!

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
22.1.2010 10:14:17   
veronikab

IZVIRNO SPOROČILO: nax05

IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

živjo.

sama pa hodim h G v leonišče,torej zraven porodnišnice LJ.
prvi porod 2006,mi je ostal v groznem spominu zaradi bolečin,tako da premišljujem o EA in porod.POSTOJNA. ker pa ne vem kako je za zunajne pacientke,mi lahko katera posreduje več info.
ali moraš nujno na predavanje o EA???kaj podpisat???
ali je bit dobro z nekom v kontaktu,iti prej tja na pregled????
sem pa v 30 tednu,torej imam čas ampak prav veliko pa ne!user posted image
v LJ je ok,samo pri porodu zaradi hudih bolečin(umetni pop.),ne vem ali nisem imela  dobre navijače,ali kaj,sem se totalno zgubila,....user posted image user posted image tako me je že v naprej strah.
mi lahko katera torej svetuje???


Naja78, predavanje je vsekakor zaželjeno, ni pa nujno. To ti povem iz lastne izkušnje. Ko sem letos šla rodit, so me vprašali, če želim EA. Samo podpisati moraš pred porodom eno izjavo. No, jaz nisem rabila EA. Je pa moja "sostanovalka" v sobi, doma z Dolenjske, pred porodom podpisala izjavo in se je mučila 6 ur brez EA in ko ni mogla več, je vprašala EA in so ji dali.


memole si ti to ziher, da predavanje ni nujno? Ker jaz se slišala, da če ne greš na predavanje o EA, potem ne moreš imet EA. Ker moraš imet neke papirje, ki jih dobiš na predavanju sabo.



Mislim, da imam memole80 prav. Sestra od mojega je šla v PO, ker je bila že krepko čez rok, in je želela, da ji sprožijo porod. In ko je prišla tja, so jo prvo vprašali, če je prišla rodit z EA - ona je rekla da sicer ne, samo sedaj ko je pa že tle, ji pa nja kar lepo dajo to EA. In je le podpisala dovoljenje.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
22.1.2010 12:17:56   
memole80
IZVIRNO SPOROČILO: nax05

IZVIRNO SPOROČILO: memole80

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

živjo.

sama pa hodim h G v leonišče,torej zraven porodnišnice LJ.
prvi porod 2006,mi je ostal v groznem spominu zaradi bolečin,tako da premišljujem o EA in porod.POSTOJNA. ker pa ne vem kako je za zunajne pacientke,mi lahko katera posreduje več info.
ali moraš nujno na predavanje o EA???kaj podpisat???
ali je bit dobro z nekom v kontaktu,iti prej tja na pregled????
sem pa v 30 tednu,torej imam čas ampak prav veliko pa ne!user posted image
v LJ je ok,samo pri porodu zaradi hudih bolečin(umetni pop.),ne vem ali nisem imela  dobre navijače,ali kaj,sem se totalno zgubila,....user posted image user posted image tako me je že v naprej strah.
mi lahko katera torej svetuje???


Naja78, predavanje je vsekakor zaželjeno, ni pa nujno. To ti povem iz lastne izkušnje. Ko sem letos šla rodit, so me vprašali, če želim EA. Samo podpisati moraš pred porodom eno izjavo. No, jaz nisem rabila EA. Je pa moja "sostanovalka" v sobi, doma z Dolenjske, pred porodom podpisala izjavo in se je mučila 6 ur brez EA in ko ni mogla več, je vprašala EA in so ji dali.


memole si ti to ziher, da predavanje ni nujno? Ker jaz se slišala, da če ne greš na predavanje o EA, potem ne moreš imet EA. Ker moraš imet neke papirje, ki jih dobiš na predavanju sabo.



Seveda sem....glej, ki to se ni zgodilo 10 let nazaj, ampak 2 tedna nazaj. Ti pravim, da me je Merlo vprašal če hočem podpisati. Verjetno raje vidijo, da greš na predavanje, ampak ni nujno. Nasploh v Po so za protibolečinska sredstva. Tudi meni je Dr. Merlo rekel, da če želim naj vprašal za kakšna protibolečinska sredstva in da naj ne trpim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pohvala Porodnišnici Postojna
22.1.2010 14:29:54   
Anonimen
Aha ok hvala. Ga bom vprašala na naslednjem pregledu, ker jaz brez EA se sploh ne upam. 

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?