|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomagajmo NINI
25.3.2008 21:05:53   
Noseckica
To sem dobila danes po mailu.





Najprej lep pozdrav vsem skupaj!
 
Tokrat se obračam na vas s posebno prošnjo.
 
V družini imamo deklico, ki kliče na pomoč.
 
user posted image
 
Gre za mojo "malo nečakinjo" Nino.
Je hči mojega bratranca Andreja Kampuš, stara 15 mesecev iz Žalca.
Pri 12 mesecih so ji odkrili levkemijo in se iz dneva v dan bori za življenje - potrebuje KMC donatorja.
 
Tako starši, kot vsi sorodniki smo optimistični in si želimo pomagati, vendar nas je kljub velikemu številu sorodnikov premalo.
 
Organiziramo že drugo skupinsko akcijo odvzema krvi  na Zavodu RS za transfuzijsko medicino.
Prve akcije se je udeležilo 200 ljudi vendar ni bil niti eden ustrezen za pomoč mali Nini.
 
NINA je kljub bolezni pogumna in dobre volje ter je kljub težkemu zdravljenju VELIK BOREC.
Dovolite Nini, da vas nagovori s svojim nasmeškom: http://www.3k-it.si/nina/index.html
 
Več informacij glede donacije KMC pa si lahko ogledate na: http://www.ztm.si/sl/register_darovalcev_kmc/ustanavljanje_in_pomen_registrov/
 
Lepo vas povabim, da se udeležite skupinskega odvzema krvi, ki bo potekal 03.04.2008 ob 16:15.
Gospa Cvetka Flajs, odgovorna za organizacijo odvzema krvi večjih skupin nas bo pričakala v njihovi avli, naslov pa je:
Register Slovenija – DONOR
Zavod RS za transfuzijsko medicino
Šlajmerjeva 6
1000 Ljubljana
 
Kot omenjeno dobimo se 03.04.08 ob 16:15, odvzem pa se prične ob 16:30.
Najprej bo predavanje za vse udeležence, nato pa ….
 
HVALEŽNA VAM BOM ZA POVRATNO INFORMACIJO GLEDE VAŠE UDELEŽBE
saj moram do 31.03.08 zaradi priprave instrumentov in prostora sporočiti točno število udeležencev.
 
Že v naprej se vam zahvaljujem ter vas lepo pozdravljam.
 
Marjana Skubic


< Sporočilo je popravil Noseckica -- 25.3.2008 21:07:25 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomagajmo NINI
25.3.2008 21:16:29   
2.2.
ja isto sporočilo je dobil tudi moj brat. je pa zelo žalostno

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomagajmo NINI
25.3.2008 21:53:27   
cmokec
Jaz grem sigurno dat kri. Upam, da gre še katera.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomagajmo NINI
25.3.2008 22:10:25   
Freycha
sem že v bazi donatorjev za odvzem kostnega mozga. Če me bodo rabili, me bodo poklicali..... upam!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomagajmo NINI
25.3.2008 22:12:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica


 
Lepo vas povabim, da se udeležite skupinskega odvzema krvi, ki bo potekal 03.04.2008 ob 16:15.
Gospa Cvetka Flajs, odgovorna za organizacijo odvzema krvi večjih skupin nas bo pričakala v njihovi avli, naslov pa je:
Register Slovenija – DONOR
Zavod RS za transfuzijsko medicino
Šlajmerjeva 6
1000 Ljubljana


Sem zabelezila.


(odgovor članu Noseckica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomagajmo NINI
27.3.2008 17:46:15   
Janeja
Jaz grem sigurno.

Je pa tale sončica Nina hčerka od mojega bivšega soseda. Celo otroštvo smo se skupaj igrali. Pred leti sva se od doma preselila vsak na svoj konec, še vedno pa stike ohranjamo preko najinih staršev, ki so še vedno sosedi. Ninina babica mi redno poroča o vsakem dobljenem boju male Nine. Skupaj jokamo ob težkih dnevih po kemoterapijah in se veselimo ob premaganih ovirah.

Draga Nina, bodi še naprej taka borka! Verjamem, da nam bo s skupno močjo uspelo najti ustreznega donatorja in boš kmalu spet zdrava! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:25:26   
madela
Jaz bi tudi zelo rada šla....pa ne vem točno kaj to pomeni,da lahko pride vsak zdrav človek.
A to,če se zdravim zaradi astme in holesterola user posted image

Sicer sem napisala vprašanje že na tisti mail,ki je zraven tega pisma,pa je bil odgovor tako dvoumen,da še zdaj ne vem.
Napisano je bilo samo,da mi ne priporočajo,če se zdravim zaradi astme.
To pa ni NE in ne JA!

A je morda katera bolj vešča glede tega? Pa če ne druga bi potem mož šel,sam on tud jemlje zdravila za krvni pritisk??

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:32:32   
Anonimen
Evo... še nikoli v življenju nisem šla na krvodajalsko akcijo... zdaj pa bom... saj pravijo, da je vse enkrat prvič... strah me je kot hudiča (ne prenesem igel), ampak **benti, da se bom zmrdala, pa če se userjem od groze na poti tja... oprostite za besede, no, nič slabega ne mislim, saj veste user posted image ... ja, pridem, pa če se svet podere... za tole pa res.

(odgovor članu Noseckica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:39:26   
Anonimen
Madela, jaz jemljem zdravila za pritisk, pa vseeno že 15 let dajem kri.
Sem tam povedala zdravniku in je rekel, da lahko dajem.
Jaz bi šla, pa zdaj ne morem zaradi zdravstvenih težav.Gre pa mož.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:45:09   
Anonimen
U, sej res... u kakšnm primeru pa NE moreš dat krvi?... no, mislim, sej sm zdrava, no (fizično user posted image ), ampak res nimam pojma, kaj bi bla lohk ovira (razn moje groze pred iglami).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:46:27   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Evo... še nikoli v življenju nisem šla na krvodajalsko akcijo... zdaj pa bom... saj pravijo, da je vse enkrat prvič... strah me je kot hudiča (ne prenesem igel), ampak **benti, da se bom zmrdala, pa če se userjem od groze na poti tja... oprostite za besede, no, nič slabega ne mislim, saj veste user posted image ... ja, pridem, pa če se svet podere... za tole pa res.


ti predlagam, da se userješ preden prideš tja. Če te bo tam preveč strah, ti kri ne bo dovolj hitro tekla in bodo mogli ustaviti postopek odvzema krvi in tisto, kar ti bodo do takrat "napumpali", lahko samo še stran vržejo.

Se ne hecam! Ni noben big deal, sestre so tam prijazne in se da fajn meniti z njimi, mogoče je fajn, če gre še nekdo poznan s tabo in sedi na sosednjem stolu, pa tračata malo o vse živem... samo preveč strah te naj ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:47:52   
Anonimen
http://www2.arnes.si/~ljrksl/html_slo/krvodajalstvo.html

Tukaj boš veliko izvedela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:49:07   
sreca212
mi2 z možem tudi greva, le da jaz ne vem če lahko, ker sem zbolela in jem antibiotike?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:49:52   
Anonimen
Hvala za link, ja, grem pogledat... mimgrede - kolk cajta pa sediš tm z iglo u roki?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:50:53   
Anonimen
Odvisno koliko ti jo vzamejo.To pa določijo po kilaži.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:51:33   
Anonimen
Joj, pol bom pa jst bl slab krvodajalc, če gre to po kilaži user posted image ... eh, bolje išta nego ništa, praujo, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 7:55:57   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Madela, jaz jemljem zdravila za pritisk, pa vseeno že 15 let dajem kri.
Sem tam povedala zdravniku in je rekel, da lahko dajem.
Jaz bi šla, pa zdaj ne morem zaradi zdravstvenih težav.Gre pa mož.


Hvala za odgovor! Tistle link,ko je za krvodajalstvo...a enko velja tudi za to stvar. Saj tukaj valda ni pomembno,če imam 50 kg ali ne user posted image
Torej moj možek lahko gre,jaz bom pa potem najbolj sigurno tam zvedela!
Bova pa sigurno šla,sam nekaj je bilo govora,da je treba javit udeležbo? Kam pa?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 8:32:37   
Freycha
če se ne motim, ni več po kilah narejeno. Če imaš nad 50 kg vsem vzamejo isto količino.

Koliko časa sediš tam? Odvisno kako te je strah. Jaz sem bila prvič celo večnost, ker me je bilo tako strah, da je komaj kri ven tekla..... so me že parkrat hoteli odklopiti, ker je šlo prepočasi, pa sem potem pumpala ko nora, da je šlo hitreje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 8:34:22   
Freycha
še to: kar se zdravstvenih težav tiče, je najboljše, da se gre tja in pove situacijo, pa ti bodo potem povedali, če lahko daš al ne. Ne pretiravati s tem. Sploh vprašanje pri kostnem mozgu, kjer ti vzamejo samo manjšo količino krvi, da tipizirajo kri. Pri darovanju krvi, kjer prav rabijo kri, je pa čisto nekaj drugega.... ne mešati teh dveh stvari.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 8:36:39   
Freycha
evo pravi link za tipizacijo darovalca kostnega mozga:

http://www.slovenija-transplant.si/index.php?id=vprasanja10&no_cache=1#irfaq_3_639c6


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 8:58:57   
natpun
Cmokec, jaz imam tudi Pio, ki je rojena istega leta.

Sicer pa tudi jaz zelo resno premišljujem, da bi šla na test.


Nataša

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 8:58:57   
mala_pikica
Joj boga Nina in njeni sorodniki. Jaz sem iz MB, pa me zanima, če tukaj tudi poteka to testiranje za potencialnega darovalca? Ker jaz bi šla.lp

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 9:14:57   
Freycha
Ne me narobe razumeti in ne biti užaljene samo nečesa res ne razumem. Tako bi rade pomagale, ampak vse kar naredite je, da tu postavite vprašanje in čakate na odgovor. Če vas zadeve res tak zanimajo, si tudi same vzemite malo časa, pa se pozanimate.

A v MB lahko narediš tipizacijo? Ja ne vem... verjetno. Pokličeš na klinični center Maribor, pa te bodo že prav naslovili in ti bo že nekdo prav povedal...

(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 9:21:46   
mala maja
za tipizacijo krvi se lahko oglasite tiste iz LJ vsako sredo med 10 in 12. Vzamejo ti pa nekaj malega krvi, seveda pa rpej izpolniš obrazec ki je kar obširen tidi glede bolezni, pa kokr je meni razlagala se tudi z enim tam pogovoriš. Potlej šele vidijo če si primeren darovalec.

In če prav razumem mala miška Nina ne potrebuje infuzije ampak kostni mozek. Tako pride pri njej v poštev samo tipizacija krvi in več nas bo večja možnost ej da ozdravi. Pa vseeno je možnost tako majhna da sem jaz jokala, ko so mi  povedali kolk je majhna možnost.user posted image user posted image user posted image   Držise mala piška Nina, da najdejo darovalca.user posted image user posted image  Grem pa jaz to sredo ko pride, če ja na bo kaj vmes spet prišlouser posted image  Hodim že 14 dni.user posted image user posted image  Gre še katera?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pomagajmo NINI
28.3.2008 9:40:46   
madela
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

če se ne motim, ni več po kilah narejeno. Če imaš nad 50 kg vsem vzamejo isto količino.



Ja,pri darovanju krvi gledajo na kile,ker ti vzamejo kar nekaj krvi. To razumem. Glede tega za darovanje kostnega mozga,pa ti vzamejo bolj malo krvi in verjetno ne bi smelo vplivat koliko kg imaš user posted image  Če vpliva,pol tak odpadem.

Drugače pa sem že pred dvema tednoma videla tole pismo na MON-u in sem že takrat rekla,da grem.
jaz mislim,da bi vsak lahko pomislil,kaj pa če je ravno on tisti pravi primerni darovalec. Vsi samo vidijo,kako mala je možnost,da najdejo primernega darovalca in to marsikoga odvrne od tega,da bi sploh šel na tako testiranje.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?