|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomagajte
6.3.2014 9:57:32   
BODOČA 77
Mene zanima, če imajo šole zavarovane stvari od učencev. Za pusta so učiteljice v našem razredu rekle učencem, da lahko starsi prinesemo fotoaparate, da jih bodo slikale. Mi smo fotoaparat seveda zjutraj prinesli, ga dali učiteljici. Popoldne pridem po otroka in fotoaparata niso več našli. Zdaj pa me zanima, če bi lahko od šole zahtevala povračilo. Seveda sem jezna sama na sebe, da sem učiteljicam zaupala, pa vseeno. Kaj bi naredile ve na mojem mestu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomagajte
6.3.2014 10:16:16   
Jabček
Mislim, da ima šola to zavarovano.

Kot drugo pa - niti na kraj pameti mi ne bi prišlo, da bi dovolila 6,7 letniku nesti fotoaparat v šolo. Učiteljice nekako niso odgovorne za fotoaparate in ostale osebne stvari, temveč za to, da jih učijo. Tako da v primeru, da bi dala otroku fotoaparat zraven v šolo in bi ga izgubil, bi definitivno krivila sebe (in svojo naivnost), ne pa učiteljico....

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomagajte
6.3.2014 10:18:26   
petea
to pa je optimizem ...


ne vem, kako imajo urejeno glede kraj predmetov, a nekako se mi zdi, da ne bo mogoče uveljavljati preko zavarovanja, morda le osebno od učiteljice
si predstavljaš, da bi šola krila vse (kvazi)kraje - saj bi ja bankrotirala


P.S.: v bodoče predlagajte učiteljicam, da s svojim/šolskim fotoaparatom poslikajo dogajanja, nato pa vam fotografije posredujejo na e-pošto ali na določen server

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomagajte
6.3.2014 10:19:24   
BODOČA 77
Ja saj vem, da sem sama kriva,...učiteljice vem da imajo drugo delo in vse, ampak me je v bistvu že to začudlo, da so rekle otrokom, naj prinesejo aparate. pa ne me narobe razumet, ne krivim učiteljic. Samo me zanima, če je možnost da imajo to zavarovano. Ker sem vprašala popoldansko pri varstvu, pa je rekla, da nima pojma....

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomagajte
6.3.2014 10:22:50   
Jabček
Mogoče pa popoldanska ne ve in ve razredničarka?

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomagajte
6.3.2014 10:26:36   
alda
Me čudi, da so dale čiteljice tak predlog.
Pri nas vedno se poslika s šol.fotoaparati/jih je kar nekaj/ se slike objavijo in si lahko vsak sname oz naroči tako sliko kot video, če je na volji.
Pri nas otroci za kako projektno nalogo ali seminarsko ,lahko uporabijo PP in potem na ključku nesejo v šolo,pa učiteljica vedno zahteva, da je ključk podpisan oz označen in mu jih sama, da v peresnico, da je ziher da bo otrok nesel domov. Zdaj kaj se lahko zgodi zmes ne bi.

Glede vprašanja pa :v tem primeru vidim jaz odgovornost učiteljice ,ker ste njej predali fotoaparat in očitno je tudi ona z njim fotografirala tvojga otroka.
Pa saj se ona spomni kam ga je dala???

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomagajte
6.3.2014 10:42:20   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea


si predstavljaš, da bi šola krila vse (kvazi)kraje - saj bi ja bankrotirala




saj to ne krije šola...šola ima take zadeve zavarovane pri zavarovalnici...če pa ne, pa si je pač sama kriva....

pri nas je to super urejeno: poslikajo v šoli in na koncu leta dobimo cd s slikami, da si jih starši shranimo....mamo res pridne učiteljice user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomagajte
6.3.2014 11:04:11   
BODOČA 77
Meni je učiteljica rekla, da so imeli 3 fotoaparate in da so otroke poslikale, potem pa dale aparate na svojo mizo. Popoldne našega na mizi več ni bilo. Meni bi recimo blo logično, da bi jih dale vsaj v omaro....ne vem no....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomagajte
6.3.2014 11:07:46   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea


si predstavljaš, da bi šola krila vse (kvazi)kraje - saj bi ja bankrotirala




saj to ne krije šola...šola ima take zadeve zavarovane pri zavarovalnici...če pa ne, pa si je pač sama kriva....


bi bankrotirala ali šola ali zavarovalnica user posted image - mislim, da zavarovalnice ne bi sklepale takšnih zavarovanj, zato bi za plačevanje v takšnih primerih morala biti zadolžena šola -> bankrot user posted image

mislim, da če bi šola priznavala, da iz svojega žepa ali zavarovalne police krije vse takšne škode in škodice, bi se hitro našlo dovolj iznajdljivih, ki bi 'izgubili' fensi dizajnerske čevlje, oh in sploh pregrešno drage jakne, ter en kup raznorazne opreme ali aktualnih igrač

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomagajte
6.3.2014 11:12:50   
Jabček

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea


si predstavljaš, da bi šola krila vse (kvazi)kraje - saj bi ja bankrotirala




saj to ne krije šola...šola ima take zadeve zavarovane pri zavarovalnici...če pa ne, pa si je pač sama kriva....


bi bankrotirala ali šola ali zavarovalnica user posted image - mislim, da zavarovalnice ne bi sklepale takšnih zavarovanj, zato bi za plačevanje v takšnih primerih morala biti zadolžena šola -> bankrot user posted image

mislim, da če bi šola priznavala, da iz svojega žepa ali zavarovalne police krije vse takšne škode in škodice, bi se hitro našlo dovolj iznajdljivih, ki bi 'izgubili' fensi dizajnerske čevlje, oh in sploh pregrešno drage jakne, ter en kup raznorazne opreme ali aktualnih igrač




Se motiš....
Večinoma šol ima to zavarovano, vendar ne obešajo na velik zvon. Ti pa povrnejo denar tudi recimo za krajo, če ne odkrijejo krivca. Smo imeli z našim problem z uro (meni še niti na misel ni prišlo, da bi to od šole zahtevala nazaj denar) - pa me je učiteljica opozorila na to. Da se prinese račun in zavarovalnica povrne denar. (uro smo potem našli HB, pač otroc)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomagajte
6.3.2014 11:18:00   
BODOČA 77
no, saj jaz tudi sprašujem zato, ker vem, da imajo šole zadeve kot so jakne ali čevlji zavarovano. Pa verjemite, da bi raje fotoaparat nazaj dobila, ker mi je full hudo, ker sem gor imela kar dosti slikic od svojih otrok. Tega mi je še najbolj žal. Boste rekle, zakaj jih nisem dol dala?Ker mi je sin rekel za fotoaparat tik preden smo šli od doma....verjemite, če bi čas nazaj člahko zavrtela, bi ga....in vse bi bilo drugače....

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomagajte
6.3.2014 11:49:43   
Češnca
BODOČA 77 si z razredničarko že govorila? Mogoče ga je pa spravila, preden je odšla in učiteljica v podaljšanem o tem ni nič vedela. Ker se mi zdi precej čudno, da bi šlo to "kar tako mimo". Sicer pa je v tem primeru po mojem učiteljica odgovorna - fotoaparat je bil v šolo prinešen na njen predlog, njej ste ga vi (ne otrok, če prav razumem) predali v roke in izginil je z njene mize.
Držim pesti, da se fotoaparat najde! user posted image

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomagajte
6.3.2014 12:06:56   
Plus minus
Na naši šoli strikno opozarjajo, naj otroci ne nosijo nič vrednega v šolo. V tvojem primeru pa se mi zdi to odgovornost učiteljice same, ker je ona rekla naj prinesejo fotoaparate v šolo, bili so njej zaupani, malce bolj odgovorno bi pa že lahko ravnala, ne pa da jih je pustila kar na mizi user posted image . Ne vem, jaz bi razredničarki rekla, naj to uredi, ker v končni fazi, bi fotkič lahko dala učencu in bi ga pospravil v torbo. Jaz tudi mislim, da morajo imeti šole zavarovanje v primeru kraje, ampak kot sem napisala, naj razredničarka to uredi. Bemu, če na stvari ne more paziti, kako potem na otroke :S.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomagajte
6.3.2014 12:20:44   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Večinoma šol ima to zavarovano, vendar ne obešajo na velik zvon. Ti pa povrnejo denar tudi recimo za krajo, če ne odkrijejo krivca.


dobro vedet

človek se na RR marsikaj nauči user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomagajte
6.3.2014 12:31:22   
Češnca

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Jabček

Večinoma šol ima to zavarovano, vendar ne obešajo na velik zvon. Ti pa povrnejo denar tudi recimo za krajo, če ne odkrijejo krivca.


dobro vedet

človek se na RR marsikaj nauči user posted image



To sicer drži... Ko so meni pred leti v šoli, kjer sem učila, ukradli telefon in denarnico, je šola rekla, da se tega "ne bodo šli". Pa sem pustila pri miru, ker mi je bilo pomembneje, da sem obdržala službo. user posted image


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomagajte
6.3.2014 18:35:48   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea


si predstavljaš, da bi šola krila vse (kvazi)kraje - saj bi ja bankrotirala




saj to ne krije šola...šola ima take zadeve zavarovane pri zavarovalnici...če pa ne, pa si je pač sama kriva....


bi bankrotirala ali šola ali zavarovalnica user posted image - mislim, da zavarovalnice ne bi sklepale takšnih zavarovanj, zato bi za plačevanje v takšnih primerih morala biti zadolžena šola -> bankrot user posted image


Ne bi, samo premija bi se povišala. In potrebno je dokazat, da je bila stvar ukradena - policijski zapisnik, in ostala administracija. Prej se jim ne ljubi s tem ukvarjat....

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomagajte
6.3.2014 19:37:12   
BODOČA 77
Seveda sem govorila tudi z razredničarko, pa je rekla, da fotoaparata naenkrat več ni bilo. Sem se pa tudi jaz iz tega naučila, da se v šolo ne nosi ničesar več,...Človek je enostavno full razočaran in žalosten,...jaz osebno še vedno preveč zaupam ljudem....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomagajte
6.3.2014 19:44:35   
LuLu
na vrata razreda zalepi listek in prosi, če ga je kdo pomotoma odnesel domov ali če ga je najde, naj ti ga vrne...
saj to se starši poznate med sabo, mogoče je kdo odnesel domov tvoj aparat, ... znajo tako babice, dedki ali očetje tudi oblačila odnesti napačna domov...

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomagajte
6.3.2014 19:59:20   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: BODOČA 77
da fotoaparata naenkrat več ni bilo.


Kako je kar naenkrat izginil? Je dobil krila in zletel skozi okno? Se je razblinil?
So bili takrat v razredu le njeni učenci? Jih je vprašala, če je kdo videl fotoaparat? Je pregledala njihove torbe (ali se tega ne sme?)?
Je izginil med njeno prisotnostjo? So vmes bili še drugi ljudje v prostoru?

< Sporočilo je popravil petea -- 6.3.2014 20:00:27 >

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomagajte
6.3.2014 21:18:49   
respect
Čisto enostavno.Tvoja naloga je,da krajo prikaviš na policijo in oni dalje obravnavajo. Drugače denarja ne boš videla od šole

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomagajte
6.3.2014 22:59:20   
nyna84
Podpis pod respect. Razredničrki povej, da boš krajo prijavila na policijo. Potem bodo na šoli sigurno drugače odreagirali. Po mojem mnenju skrajno neodgovorno od razredničarke in izključno njena krivda. Aparat si zaupala njej in je bila dolžna zanj ustrezno poskrbeti. Mogoče je bil celo njej všeč?

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomagajte
10.3.2014 9:34:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: respect

Čisto enostavno.Tvoja naloga je,da krajo prikaviš na policijo in oni dalje obravnavajo. Drugače denarja ne boš videla od šole


Ne gre se samo za solo. Krajo je treba prijaviti tudi zato, da ne bi kradljivi sraki sporocili, da je na soli dovoljeno krasti - zgodi se pac nic ne, nihce ne reagira.... Ce pa prijavis, mu vsaj prijetno ni, ker obstoja moznost, da ga dobijo in uciteljici je psorocilo, da malo bolj pazi kaj predlaga in kaj dela s tujimi stvarmi. Navsezadnje kdo lahko trdi, da ni storilec neka od uciteljic...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?