|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomoč ob rojstvu otroka!
16.7.2012 19:51:17   
Vitalka
Pozdravljeni!
Zanima me, če mi kdo zna odgovoriti na moje vprašanje. Pomoč oziroma paketi za novorojence, naj bi bili s 1. 6. 2012 spremenjeni. Dostopni naj bi bili le osebam, ki ne presegajo 64% neto povprečne plače (na osebo). Vloga naj bi se oddala šele 60 dni po rojstvu otroka. Malo čudno, vendar tako mi je rekla delavka na Centru za socialno delo. Zanimivo pa je, da tudi na internetni strani Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve nisem zasledila nobene spremembe. Vse je napisano kot je bilo pred 1.6.2012 in tudi obrazci so stari. Jaz pa sem dobila, dodatek k vlogi za uveljavitev pravice do pomoči ob rojstvu otroka/dodatka za veliko družino.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
16.7.2012 21:07:44   
Anonimen
Jaz sem tudi nekaj zasledila (na RR), da naj bi se po novem oddajalo po rojstvu in če sem čisto poštena, upam da je res tako, ker pred rojstvom se mi bodo prihodki delili s 3, po rojstvu pa s 4, tak da bomo mogoče celo upravičeni do paketa.

(odgovor članu Vitalka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 11:00:59   
pasijonka
Meni osebno se zdi paket dva meseca plus po rojstvu bedarija, saj tiste, ki se odločajo za paket in ne denar, rabijo stvari že od rojstva:-( Še ena od genialnih potez trenutne vlade, kako šparati z odlogom na račun najbolj ranljivih. In ne vem, zakaj bi bil pri obračunu problem upoštevati še nerojenega otroka?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 11:03:29   
tasa_m
To pa prvič slišim, da bi se naj dobilo sedaj po rojstvu. user posted image
Bom videla kaj bo mi rekla, ko naslednji teden oddam vse papire za porodniško dol.
Sicer pa se gre za 64% neto plače in ne bruto.

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 11:06:00   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Vitalka

Pozdravljeni!
Zanima me, če mi kdo zna odgovoriti na moje vprašanje. Pomoč oziroma paketi za novorojence, naj bi bili s 1. 6. 2012 spremenjeni. Dostopni naj bi bili le osebam, ki ne presegajo 64% neto povprečne plače (na osebo). Vloga naj bi se oddala šele 60 dni po rojstvu otroka. Malo čudno, vendar tako mi je rekla delavka na Centru za socialno delo. Zanimivo pa je, da tudi na internetni strani Ministrstva za delo, družino in socialne zadeve nisem zasledila nobene spremembe. Vse je napisano kot je bilo pred 1.6.2012 in tudi obrazci so stari. Jaz pa sem dobila, dodatek k vlogi za uveljavitev pravice do pomoči ob rojstvu otroka/dodatka za veliko družino.


Na CDS so te pravilno informirali;
ta določila so bila sprejeta z interventnim zakonom, 148. člen, veljajo pa od prvega junija naprej

(odgovor članu Vitalka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 11:06:43   
poopsie95
Ma res imajo čudne! Ni važno ali vzameš paket ali denar, stvari za dojenčka rabiš preden se rodi! Kaj mi bo npr. tista posteljica iz paketa 60 dni po rojstvu??

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 11:44:18   
škrpijonka
Se bo potrebno pritožit.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu poopsie95)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 14:26:02   
Vitalka
Hvala vsem za odgovore. Sem pa sama danes preverila, kako in kaj je s tem na Centru za socialno delo Vič-Rudnik, kjer so mi povedali malo drugače. Vlogo se ravno tako odda 60 dni pred rojstvom otroka, kot je bilo to do 1.6.2012. Sprememba je le v tem da pač gledajo na dohodke, kar pomeni da do paketa ni upravičen vsak državljan.

(odgovor članu Vitalka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 14:39:21   
Anonimen
Kaj je zdaj ... pred ali po rojstvu ... mislim, kako ne morejo istih informacij na različnih CSDjih dajat?!

(odgovor članu Vitalka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 17:18:08   
Vitalka
60 dni pred rojstvom, oziroma najkasneje 60 dni po rojstvu otroka, lahko zaprosiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
17.7.2012 17:33:31   
Anonimen
No kul ... potem bom jaz po rojstvu, da se bo več članov upoštevalo ...

(odgovor članu Vitalka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
18.7.2012 11:57:28   
Matkurja
Najbolje je, da vzameš denar, stvar iz paketa pa naročiš pri www.recinko.si , ki ima pakiranje teh paketov na čez in so isti izdelki, kot v paketu. Poštnina nad 50e je pa itak brezplačna. pa še zneska ne rabiš na točen znesek dat in kupovat neko šaro, ampak vzameš točno tisto kar rabiš. Zato bi jaz dala po rojstvu, če se pol deli z več člani družine.

< Sporočilo je popravil Matkurja -- 18.7.2012 11:58:31 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
19.7.2012 9:56:30   
Aninchy

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja

Najbolje je, da vzameš denar, stvar iz paketa pa naročiš pri www.recinko.si , ki ima pakiranje teh paketov na čez in so isti izdelki, kot v paketu. Poštnina nad 50e je pa itak brezplačna. pa še zneska ne rabiš na točen znesek dat in kupovat neko šaro, ampak vzameš točno tisto kar rabiš. Zato bi jaz dala po rojstvu, če se pol deli z več člani družine.


Točno tako! user posted image

_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
19.7.2012 14:03:24   
Matkurja
http://www.ringaraja.net/clanek/ali-paket-ob-rojstvu-novorojencka-ostaja_5647.html

Pomoč ob rojstvu novorojenčka – paket za novorojenčka
Pri pravici do pomoči ob rojstvu otroka je se s tem zakonom postavlja premoženjski cenzus. Prej univerzalna pravica je torej po novem omejena s premoženjskim cenzusom, ki znaša 631,93 evrov (neto) na družinskega člana, kar pomeni, da povprečni mesečni dohodek na osebo ne presega 64 odstotkov neto povprečne plače skladno z določili ZUPJS (Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev), ki se uporabljajo za odločanje o pravici do otroškega dodatka. Vrednost in vsebina paketov se s tem zakonom ne spreminjata, prav tako znesek za pomoč ob rojstvu novorojenčka ostaja enak. Starši po rojstvu otroka to pravico še vedno uveljavljajo na centru za socialno delo, in sicer se pravica lahko uveljavlja 60 dni pred predvidenim datumom poroda, vendar bo center za socialno delo o njej odločal šele po rojstvu otroka, ko bo otrok vpisan v centralni register prebivalstva.

(odgovor članu Aninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
24.7.2012 22:24:25   
Nova_nosečka
A se bo nov član, če se odda po rojtvu štel k izračunu ali ne? In katero obdobje prihodkov se bo štelo? Ker nekomu, ki je bil leta 2010 brezposeln in je leta 2012 zaposlen ni vseeno kateri dohodek se bo štel, ali seveda obratno. Nam bi šlo brez novega člana z trenutnimi prihodki ravno mičkeno čez tako da ne bi dobili. Z novim članom pa seveda ne bi bilo temu tako.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomoč ob rojstvu otroka!
9.7.2014 9:27:21   
Nikica14
Pozdravljene!
Kar se tiče pomoči OB rojstvu otroka... nevem kdo si dovoli napisati OB rojstvu otroka!!?? Moj sinček je star 4 mesece in ne duha ne sluha o odločbi, kaj šele denarju ( s tem da je bilo vse pravočasno oddano na csd-ju). Ko pokličem referentko pa mi odgovori da oni vse to delajo sami in da to ne gre tako hitro...ko pa vprašaš kako si dovolijo imenovat pomoč OB rojstvu otroka in ne PO rojstvu otroka, pa samo še jecljajo... Groza teli centri resnično! Neprijazne gospe, ki jih zmotiš pri kavici... da ne govorim o otroškem dodatku, da so mi pozabili nakazati za nazaj, in če nebi reagirala, bi bilo vse kar na lepem pozabljeno! Mamice, odločbe ki jih prejmete, skrbno vse preberite in si izračunajte, saj so meni sami zatrdili, da velikokrat pride do napak...user posted image res, bravo csd, da vas ni sram, da nase otroke želite prikrajšati za to kar jim pripada!!! Da nebo pomote, sem zaposlena že več let, prav tako moj mož in nismo na tankem z denarjem, ampak saj same veste kako je, ko moraš vse naenkrat kupit za otročka- žal v mojem primeru ni bilo tako, da bi mi prijateljice lahko posodile, ker imajo same toliko stare user posted image Lep pozdrav mamicam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?