|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:04:10   
ribica.
A ste vedele, da delajo drugod po svetu po porodu zadeve drugače kot pri nas?

V nemčiji otročka takoj po porodu lepo skopajo, ponavadi očka, če želi. Pa odtis nogice neredijo malemu pred kopanjem.

V angliji pa čaka takoj po porodu kopel mamico. Pa tudi protibolečinska sredstva si lahko sama izbere.

Kaj pravite na to? NI slabo ne
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:06:25   
total
Superca:bravo:,Slovenija je v zaostanku.

Lp

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:09:34   
ribica.
Misliš da bomo sploh kdaj tako daleč?

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:11:09   
babylove
A v Slo pa otroka ne skopajo:zmeden:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:14:07   
ribica.
Ja kolker jaz vem ga sam umijejo. Če bi ga takoj skopali, potem tudi nam ne bi blo doma treba čakat da mu popkovina odpade. A se motim?

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:24:52   
babylove
Ne vem. Imam malega Francozeka in se kopa vsak dan od rojstva dalje. Pa nobenih prevez na popkovino, nič kompliciranja.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:29:54   
ribica.
Nisem čisto razumela.....francozeka?

No, mi je nismo kopali, ker je kao nismo smeli. Pa mislim da tudi večina ostalih slovencev čaka da se popek čisto posuši.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:35:37   
babylove
rojen v Franciji = Francoz
mali Francoz = Francozek ;)


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Porod v drugih državah
24.3.2005 13:42:19   
ribica.
ja pol sem pa tako prav povedala....ti spadaš v kategorijo "porodi v drugih državah" V slo ni kopanja takoj.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Porod v drugih državah
24.3.2005 19:58:09   
puncica
Ja no, smo pač v Sloveniji, kjer bodo odtise nog delal po moje čez 30 let, pa očka kopal dojenčka:zmeden2:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Porod v drugih državah
24.3.2005 20:15:01   
ribica.
Ja itak, naši vnučki bodo mogoče užili te radosti.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Porod v drugih državah
24.3.2005 21:03:19   
kimberly
Jaz sem mojo mala princesko rodila v ZDA in moram povedati,da sem zelo razočarana, kar se nege tiče.Popkovino so ponudili očiju, da jo prereže,odtis nogic so tudi naredili,skopali in pač vse kar sodi zraven.Najhujše je pa to, da mi nihče nič pokazal ,oziroma nič povedal glede menjave plenic,dojenja in vse kar sodi zraven.V sobi si sam z otrokom in se znajdi kakor hočes.Za vse to je bilo tudi treba kar veliko plačati.
Nisem rodila v Sloveniji, vendar mislim,da so naše porodnišnice in osebje pri nas zelo na visokem nivoju in se bi lahko kakšne države kaj učile od njih.


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Porod v drugih državah
24.3.2005 21:09:50   
babylove
ZDA itak, te pustijo umret pred bolnico, če nimaš zdravstvenega zavarovanja urejenega. Pa ne vedo, kaj je to porodniški dopust. V Fr pa ni kaj dosti boljše, imajo porodniško cela 2 meseca...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Porod v drugih državah
24.3.2005 22:42:25   
frutka_
Jaz pa menim, da je SLO še vedno zelooo socialna in velikodušna. Pozanimajte se koliko imajo porodniškega dopusta drugod,. V zloglasni Ameriki, kolikor mi je znano, le 3m!!!
Nimam ničesar za pripomnit. SLO je zelo majhna država in če se pelješ iz Izole roditi v MS zaradi EA te vožnja pride dobre 3ure.
V Ameriki so takšne razdalje med posameznimi mesti. Pri nas pa je v tem območju več porodnišnic, ki nudijo možnost brezbolečinskega poroda(Jesenice, SG, Postojna...tukaj jih ziher dobiš). Tudi v sosednji Graz se ni težko pripeljati...tako da je pač potrebnega malo več truda ter organizacije pa se zrihta VSE!



Zapomnite si: SLO je ZAKON in ne bo ceč dolgo tako...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Porod v drugih državah
25.3.2005 9:34:47   
puncica
Frutka zakaj pa ne bo več tako?:zmeden2:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Porod v drugih državah
25.3.2005 9:42:01   
Mina1
:zmeden2:, lahko le rečem, da so se v LJ porodnišnici super odrezali, govorim za oddelek A, kamor te namestijo po CR (intenzivna nega). Se res trudijo okoli tebe in so ti na razpolago in tako.

Če imaš CR, itak kopel odpade, pa da bi ati takoj kopal:duda:, no nevem:zmeden:. O.k., tale odtisek z nogico bi pa bil fajn, ampak vseeno se nekako strinjam s Frutko.

pa-pa Mina1

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Porod v drugih državah
25.3.2005 18:28:08   
Anonimen
Ko govorimo o porodnišlžkem, večkrat pozabimo, da je sestavljen iz dveh delov - obveznega in neobveznega. In ko se primerjamo z drugimi državami, primerjamo naša dva z njihovim obveznim, pozabljamo pa na neobveznega, ki se mu veliko žensk v tujini odpove, ker imajo v tem delu prenizko nadomestilo porodniške.
Se pa strinjam s tem, da bo tudi pri nas postalo počasi normalno, da bo ženska doma prvih 105 dni, potem pa bo poskušala čimprej v službo zaradi razno raznih pritiskov s strani delodajalca.

Rodila sem v Italiji in naše porodnišnice se lahko, predvsem zaradi odnosa osebja do pacientk, skrijejo! Pa tudi sicer smo bosi in šepavi!

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Porod v drugih državah
25.3.2005 22:49:09   
ribica.
Ko sem načela to temo nisem nameravala govoriti čez osebje...ampak ko že tako hvalite lj porodnišnico in oddelek za CR, naj vam povem da v mb pa ni tako. jaz sicer nisem rodila s CR, ampak je bila v sobi ena z mano, ki so jo zaradi prostorske stiske prej namestili k nam ostalim. Vse jo je bolelo.Ko je vprašala sestro, če jo bo ona umila vsaj oz pregledala da je s šivi vse ok, ji je rekla, naj ne bo tako občutljiva. Pa jo je vprašala kako se lahko umije, in je sestra rekla, ja kako pa, pod tuš pojdite, saj šivi niso tako spodaj da se ne bi mogli umiti. Pol ji je pa dala stol k umivalniku in rekla, lahko se pa tudi kr tule umijete.

Kot vidite, tule ne vem če sploh lahko govorimo o odnosu.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Porod v drugih državah
30.3.2005 21:26:22   
piščanc
jaz sem prvič rodila v LJ in je blo bolj groza, kkaor smo se znašle same, drugič sem rodila v Trbovljah in jih moram pohvaliti 100/h. vse na voljo, skoz dobre volje, ... sem bila tako presenečena, da smo z nekaterimi postale prave prijateljice v 6 dnevih. samo je razlika v tem, da imajo v Trbovljah v porodnišnici ponavadi tri mamice z otročki, ena pedena mamice, druga otročke, v lj jih je pa toliko samo v eni sobi.

glede odtisa nogic itd. pa se mi zdi to malo brez veze, važno, da poskrbijo za otročka in mamico, ostalo še pride.

Mislim da je v naši državi glede rojevanja in porodniške super urejeno. Je bila pred časom podrobna primerjava v enem časopisu. Prvo leto smo na boljšem, kot vse druge države, no potem se zgodba malo poslabše, ker imajo več otroških dodatkov.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?