|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 16:13:01   
mišk
Mene pa zanima, kakšne so posledice (če so sploh kakšne), če voziš user posted image  v vozičku, ki se mu ne da čist poležat dna pred šestim mesecem starosti?
Ker opažam, da večina otrok preraste košaro že pri štirih mesecih, vsi pa tud nimajo vozička s funkcijo popolnega poležanja dna.

Torej je res to tako zaskrbljajoče?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 16:26:18   
MarijaPo
Hja, mi smo obiskali ze malo morje raznih ortopedov za otroke in cisto vsi brez izjeme so povedali kako skrajno skodljivo je "sprehajanje" otroka v npr. lupinici ali pa neravnem dnu vozicka.
Okvare hrbtenice so razno razne, malo pobrskaj po netu pa jih bos nasla. Jaz nasim ortopedom zaupam in smo zato Evo, dokler ni znala ze ob oporo sedet, vozili v kosari.
Razni Peg Perego Pramete in podobni se spustijo skoraj cisto do ravnega. Po moje ni treba, da je zdaj tocno 0 stopinj naklon, najbrz je lahko kaksnih 10 stopinj, ampak lupinica na voziku pa nikakor. Ne vem, zakaj to ljudje tako radi pocnejo.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 16:26:33   
Anonimen
Za posledice glih ne vem,sem pa pristaš tega,da dojenček leži na trši ravni podlagi.

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 16:28:01   
Anonimen
Evo tako kot pravi Marija.Moja mala je bila v košari dolgo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 16:30:38   
mišk
Ja, sej v lupinici itak ni šans, da bi vozila user posted image . Zanima me pa zato, ker sva kupila TFK voziček, ki ma res mende glih ene 10 stopinj dvignjeno podlago, ko je najbolj spuščena. Tko da pol mende ni panike, a? Sej košaro imam tud, ampak če bo po starših bo otrok kar velik!user posted image
Ma, kaj češ, če ne morejo izdelat enga popolnega vozička, ki bi imel združene vse potrebne funkcije!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 17:08:39   
TheAngel
Jaz mislim, da 10% ni problem, ker nam je v materinski rekla da nekje do 30% lahko dvignemo ležišče tudi v postelji, če otrok prevel "poliva".  Samo da vse ne samo glavo spremenimo naklon.

_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 17:38:41   
Anonimen
Saj se z vsem tem strinjam, me pa zanima, kako je potem recimo z nošenjem v štorklji ali slingu, kjer otrok niti približno ni zravnan in niti na trdi podlagi. Mi imamo sicer voziček, ki se čisto poleže, samo bom verjetno marsikdaj malega v slingu nesla, zdaj pa ne vem...

(odgovor članu TheAngel)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 19:07:39   
tulip
Jaz bi rekla da so pač mnenja in izkušnje  o tem različne, podobno kot je z vprašanjem ali je potrebno široko povijanje ali ne...
Moje mnenje je, da če je z otrokom fizično vse v redu, ni nobene ovire, da se ne bi mogel vozit v vozičku, ki se ne zravna prav popolnoma. Ne mislim pa s tem, da je poseden v kakšnem športnem vozičku z velikim naklonom ali da se tišči v lupinici! To absolutno ne.
Če pa ima voziček prav malo naklona, toliko da se ne stegne prav popolnoma, pa po mojih izkušnjah ni nič narobe. Mi smo imeli takega in je mali že od rojstva v njem ležal, na začetku sem mu pod ritko dajala še prepognjeno pleničko, da je bil praktično na ravnem, potem pa še tega ne več in je zdaj popolnoma zdrav dvoletnik...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 21:14:24   
lojzika
naša nevrofizioterapevtka vozi svojega par mesečnega otročka v buzzu tako da ???

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 22:24:15   
Natali07
Moj se še danes vozi v košari pa je star 6 mesecev in en teden.Je še vedno dovolj velika - je od peg perega pa moj malček ni med najmanjšimi jih ima sedaj dobrih 70 cm. Sem bila že prej pristašinja ravne podlage in seaj ko moramo hodit še na fizoterapijo sem pa še posebno.

Drugače pa ima res vsak svoje mnenje in se verjetno tudi zdravniki ne znajo zediniti. Pediatrinja od ene moje kolegice je rekla naj da 3 mesečno punčko  ven iz košare, v sedeč voziček in naj jo poseda, naj jo daje pasti kravice, ter postavlja na nogice. user posted image user posted image user posted image  Potem si pa misli svoje in kolegica jo ima sedaj v vozičku sede. Jaz raje nebi komentirala.

(odgovor članu lojzika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
5.7.2007 22:29:30   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Ma, kaj češ, če ne morejo izdelat enga popolnega vozička, ki bi imel združene vse potrebne funkcije!!


To pa meni tudi ni jasno, pa smo leta 2007, kjer avti že na vodo in sonce vozijo, pa na Luni smo (so ) bili... user posted image

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
6.7.2007 7:43:48   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Ne vem, zakaj to ljudje tako radi pocnejo.


A zakaj verjetno zato ker si bol komot, da sam na ogrodje pripneš lupinico, kot pa da cel voziček voziš zraven in ne mi nismo tega prakticiral, ker se je men tud zdel da se otrok ne more premikat, pa čist sklučen je.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
6.7.2007 7:44:00   
ami2
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

me pa zanima, kako je potem recimo z nošenjem v štorklji ali slingu, kjer otrok niti približno ni zravnan in niti na trdi podlagi.


Mene tudi to zanima user posted image

Našega malega sem nosila v štorklji, kjer je bil zvit v lupinico, do šestega meseca pa se mi zdi, da se mu je asimetričnost lepo popravila, tudi hrbtenica je o.k. Mi je nfth rekla, da je glavno, da ima celoten hrbet in glavica oporo - kar pri slingu (v kolikor v njem leži) drži. Bi si pa želela prebrati še kakšno mnenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
6.7.2007 7:54:49   
_clea_
Tud mi2 sva dobila mnenja kar nekaj pediatrov, sploh kar se tiče lupinice-ker se je meni zdelo, da se mi bo že v avtu zadušiluser posted image , tolk je bil zvit..no, skratka, da ima lupinica naravno obliko-kot leži otrok v maternici se pravi v obliki črke C in da so lupinice zelo priporočljive. Priporočen mi je bil sling, nikakor pa ne kengurujček. Tudi pri pestovanju-handlingu naj bi otrok ležal v obliki lunice.  

Pa mamo tolk mnej kot je doktorjevuser posted image

(odgovor članu ami2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
8.7.2007 14:37:19   
Barči78
Lahko voziš otročka na vzignjenem hrbtnem delu, samo glej tako, da ne bo prelomljen v hrbtenici. Se pravi, ritko mu daj na tisto mesto, kjer se začne hrbtni del dvigovat, magar podloži otročka s pleničkami, da ne bo sedel skrivljeno.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu _clea_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
8.7.2007 14:41:10   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: _clea_

Tud mi2 sva dobila mnenja kar nekaj pediatrov, sploh kar se tiče lupinice-ker se je meni zdelo, da se mi bo že v avtu zadušiluser posted image , tolk je bil zvit..no, skratka, da ima lupinica naravno obliko-kot leži otrok v maternici se pravi v obliki črke C in da so lupinice zelo priporočljive. Priporočen mi je bil sling, nikakor pa ne kengurujček. Tudi pri pestovanju-handlingu naj bi otrok ležal v obliki lunice.  

Pa mamo tolk mnej kot je doktorjevuser posted image


Evo, to je tudi meni priporočala P. user posted image

(odgovor članu _clea_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
8.7.2007 17:47:00   
* Mateja *
SEj večinoma so lupinice narejene tako, da  otrok leži v obliki lunice v lupinici. Sej kako ga pa držite, če pravilno izvajate handling, zelo podobno kot je v lupinici.
Mi smo ko je bil naš mali nesli voz in lupinico pokazat fizioterapevtki, pa ni nič rekla, da je narobe. Tko, da naš je bil precej v lupinici, ker je od tam vsaj videl ven, ker je bil firbčen.

Če lahko še to pripomnim, kot mamica nedonošenčka sem se večkrat požvižgala na besede zdravnikov, ker ene stvari, ki jih tumblajo so čisto mim. Vsak naj dela po svoji pameti oz. tako kot se mu zdi, da je za otroka dobro in da se ima otrok komot in fajn. Sej cel dan pa ga tud ne moreš "hendlad" al kako bi se izrazla. Vsasga mal in to je to!! Naš je bil rizičen glede motoričnega razvoja, na NFTH ni in ni hotu sodelovat, pa mu čisto nič ne falI!!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.7.2007 22:39:32   
zungi
Naklon do 30 stopinj naj nebi škodoval otrokovi hrbtenici. Je celo priporočljiv sploh v primeru, če otroček veliko poliva.

Vsaj take napotke smo mi dobili na pediatriji, v RA in tudi pri fizioterapevtki, ki jo še danes obiskujemo.
Naš ima že od 3 meseca starosti jogi v naklonu za ca 20 stopinj - prav zaradi tega, ker je, ko je bil majhen malo več polival.




(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
9.7.2007 22:58:36   
kaya2007
tudi meni je pediatrinja povedala isto kot clei...

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
10.7.2007 17:25:09   
LINA31
Hojla,
kot večina vas sem tudi jaz do včeraj imela le tri UZ - prvea pri 7tednih in nato nuhalno in še morfologijo. Skratka nisem mogla čakat do anslednjega pregleda, saj sem želela videti kako velik je naš fant:
28 t 6/7d
BDP - 78
OBSEG GLAVICE - 279
OBSEG TREBUHA - 254
CC. 1380 g pa smo težki.

Drugače pa je vse super, obrnjen je že navzdol, sigurno fantek. Sem si kar odahnila.

No, danes sem bila malo v RUTARJU. Sem šla pogledat previjalne in vozičke. Full so dobri TFK vozički, ampak mi delujejo kar težki. user posted image A ve ste že izbrale vozičke? Boste vse nabavle tudi košaro? Jaz sploh nevem, ali je dovolj tista prenosljiva ležalna torba, glede na to da bomo rodile bolj na jesen? Kaj menite?

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
10.7.2007 23:33:52   
* Mateja *
Ja tazgornja pa ne spada v ta kontekst, a?

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
12.7.2007 9:44:05   
ally1
Tudi pri nas se voziček ne da čisto poravnati. In fizioterapevtka je predlagala da ga naj podložimo z pleničko ali kaj podobnega, pod kolenčka, da jih ima malo dvignjena, da slučajno nebi preveč zlezel dol in bi bila potem hrbtenička preveč ukrivljena.


_____________________________

http://soncekmatic.moj-album.com/

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
12.7.2007 15:29:04   
naja78
mi smo našega vozili ko je bil star 4 mesece že v polsedečem,....
občudujem,da hočejo otroci pr teh starosti(OD 6 MESECA RECIMO),se voziti leže.....
naš je zjal ko nor,ampak res nor,.......
nimamo nobenih problemov,sedi ravno ko sveča,voziček pa je bil od pegperogota in haucka

(odgovor članu ally1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
13.7.2007 21:52:25   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Ne vem, zakaj to ljudje tako radi pocnejo.


A zakaj verjetno zato ker si bol komot, da sam na ogrodje pripneš lupinico, kot pa da cel voziček voziš zraven in ne mi nismo tega prakticiral, ker se je men tud zdel da se otrok ne more premikat, pa čist sklučen je.



Ali pa zato, da user posted image  ne znori od joka v vozičku, ker nič ne vidi ven na sprehodu. Ja, jaz sem jo vozila kar pogosto v lupinici, pred tem sem vprašala zdravnico, če lahko in je rekla, da v lupinici ni noben problem, ne sme biti prelomljen, se pravi sedet ne sme.
Poleg tega imamo peg perego pramette in se lupinica samo pritrdi na voziček, prav nič ni treba snet dol in tako je še težja vsa zadeva. Bi mi bilo dosti boljše brez lupinice vozit! Tako da nisem prav nič bolj komot user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Posledice neravne podlage v vozičku
6.8.2007 8:34:33   
tejči77
Moja je stara 1 mesec, pa niti slučajno noče bit v košari. Za nameček mi zelo poliva, košara bi naj bila nagnjena za 30 stopinj, tako mi je naročil pediater za vsa ležišča, tudi posteljico.
Kako pa naj košaro na vozičku nagnem?
Lupinico pa naravnost obožuje ker je že zdaj izredno radovedna in rada gleda naokoli. S košaro bi bil naš sprehod nemogoč, v lupinici pa uživa. Paziti je treba samo kako daš otroka notri, da se mu res ne zvija hrbtenica.
Za mojo malo je idealna lupinica, pa naj reče kdorkoli kar hoče.

_____________________________

Naša sončica se je rodila 02.07.2007,
10.08.2009 pa se ji je pridružil še drugi sonček.


Slikice naše Larise
http://tejci.blogspot.com/

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?