|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Postojna ali Ljubljana?
10.6.2013 15:12:53   
petrcaaa
S katero porodnišnico imate boljše izkušnje? v ljubljani si baje bolj številka, a če gre kaj narobe, te pošljejo s Postojne v ljubljano, saj tam ni urgence?
Rodila bom decembra, sem iz Ljubljane, tako da me skrbi tudi stanje na cestah, če se odločim za Postojno?!? Hvala za vaša mnenja!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Postojna ali Ljubljana?
11.6.2013 10:06:17   
petruska
meni je bilo v Ljubljani čisto OK, sestri pa v Postojni
lahko je povsod super, ali pa povsod slabo...

(odgovor članu petrcaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Postojna ali Ljubljana?
11.6.2013 10:22:48   
Soncek17
Tudi jaz sem bila v podobni dilemi, živim pa ravno nekje vmes med Lj in Postojno.....odločila sem se za LJ....imam pa super porodno izkušnjo in katastrofalno izkušnjo par dni pred porodom.....tako da ja, odvisno na koga nabašeš.....

(odgovor članu petruska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Postojna ali Ljubljana?
11.6.2013 10:54:15   
radirka
Sama se za PO ne bi nikoli odločila ker se gre za življenje otroka ki je bolj pomembno od tega kako ostane meni porodna izkušnja v spominu.. meni je najpomembnejše da je z mojim srčkom vse ok.. sama grem naslednjič absolutno v LJ..
Zakaj? Ker so vsi specjalisti iz vseh področij pri roki in če se kaj zaplete bodo takoj pri meni in pri otroku in bodo pomagali po najboljših močeh, ker je v LJ največji zdravstveni center v SLO in imajo tam največ opreme ki je spet tik ob roki, prav tako so ob roki strokovnjaki ki bodo znali to opremo najboljše uporabiti.. in ker če bo kaj narobe bova bila oba z otrokom v LJ, če rodiš v Po ali bilo kje drugje in se kaj zakomplicira se otroka premesti v LJ.. to se mi je zogdilo pri 1. porodu in ne bi rada več tega doživela.. Če bi bilo po moje bi vse te porodnišnice ki niso v sklopu splošnih bolnišnic zaprla in prepovedala.. v tem času ko imamo možnost imeti res vse na kupu v primeru da gre kaj narobe sama ne bi tvegala..
Saj če gre vse super in ni komplikacij je povsod vrhunsko, ampak vedno je treba pomisliti tudi na to- kaj pa če gre kaj narobe? Bom tvegala to da bodo ostale poseldice na otroku zato da bo moj porod lepši? Sploh pa je verjetno tudi v PO kakšna sitna babica/MS na oddelku.. in lahko tudi tam ni vse vrhunsko.. lakho pa v LJ naletiš na zelo prijazno smeno in se imaš super.. moje memnje.. :)

_____________________________

Sreča je tam, kjer je srce.

(odgovor članu Soncek17)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Postojna ali Ljubljana?
11.6.2013 11:34:50   
nusi
no ja tole z boljšo strokovno oskrbio v Lj je malo iz trte zvito, namreč kaj ti pomagajo strokovnjaki, ko pa ni dovolj anesteziologov, ko je treba narediti carski rez in te lepo pustijo, da se mučiš dokler ne pride kakšen naokoli, da ne omenjam katastrofalnega izida pri dojenčku, ki zato lahko ostane brez kisika. Pa ne govorim na pamet, imamo primer v družini. Pojdi tja, kjer se ti počutiš bolj varno, povsod lahko naletiš na dobro ali slabšo ekipo.

(odgovor članu radirka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Postojna ali Ljubljana?
11.6.2013 11:36:38   
ninola

IZVIRNO SPOROČILO: petrcaaa

S katero porodnišnico imate boljše izkušnje? v ljubljani si baje bolj številka, a če gre kaj narobe, te pošljejo s Postojne v ljubljano, saj tam ni urgence?
Rodila bom decembra, sem iz Ljubljane, tako da me skrbi tudi stanje na cestah, če se odločim za Postojno?!? Hvala za vaša mnenja!



pozdravljena,

Jaz sem imela laparaskopije v Postojni in so bili zelo prijazni tudi hrana je bila dobra.

rodila pa sem v Ljubljanski porodnišnici. In lahko samo pohvalim. res,... same pohvale. tudi osebje in mislim da nisi samo številka. meni je bilo super, hrana mi je bila dobra, razen neke pogače al neki podobnega bureku. drugo je bilo super.

edino ena sestra ki je bila malo čudna, samo se nisem zmenila zanjo, ker itak dokler sem bila v porodnišnici sem jo vidla samo enkrat ali dvakrat.

drugače pa res,.... same pohvale pa res se posvetijo otroćčnicam. vsaj v sobi kjer sem bila jaz smo bile zadovoljne.

pa tudi ginekolog in pediatrinja ki pridejo vsak dan v sobo so zelo super.

upam da sem ti kaj pomagala.



_____________________________

ninola

(odgovor članu petrcaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Postojna ali Ljubljana?
11.6.2013 13:33:15   
petrcaaa
hvala punce!

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Postojna ali Ljubljana?
13.6.2013 15:31:13   
Luckasmucka
Živjo,
jaz sem v prvo rodila v PO, v drugo pa v LJ.
V porodni sobi sem imela v obeh dobre izkušnje, čeprav je v drugo šlo velikoooo hitrejeuser posted image user posted image user posted image .
Problem je bil potem na oddelku s tečnimi sestrami (v Postojni), v Lj nisem imela nobene slabe izkušnje, ampak verjetno se vsaka, ki ni prvič mama, veliko boljše znajde in so bolj pomirjene, kot prvorodke, še posebej, ko se začenja z dojenjem. Poleg tega meni ni bilo všeč, da v PO še vedno odpeljejo otroke ponoči in svojega nisem dala, pa so me že zaradi tega postrani gledali. Morda se je v tem času že kaj spremenilo in zdaj brcam v temo user posted image V Po sem rodila 2007.
No, v tretje grem vsekakor v LJ.
Vso srečo user posted image

(odgovor članu petrcaaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Postojna ali Ljubljana?
17.6.2013 20:12:24   
canca
Postojna, definitivno. Ljubljana katastrofa.

(odgovor članu Luckasmucka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Postojna ali Ljubljana?
17.6.2013 21:33:11   
Balerina
Čeprav sem preden sem bila prvič noseča vedno mislila da bom šla rodit v Postojno sem se potem odločila za Ljubljano. Odločitev je bila predvsem ker je kolegica pol leta pred mano rodila in je imal otrok luknico na srčku. Seveda so otroka odpeljali v Ljubljano ona pa je ostala v Postojni.

Iz Ljubljane imam dobre izkušnje sem 3X tam rodila in je bilo vsakič super. Je pa res da se moraš babicam včasih malo prepustiti in jim zaupati ter delati kot rečejo. Ženske pa pri porodu,  polne hormonov, tega ne zmoremo smo preobčutljive in tako pride do konflikta.
Ne vem mi smo se imeli vedno na porodu čisto fino smo se smejali drugič je bilo še polno študentov so vprašali če so lahko zraven pa je babica in porodničarka še malo več povedala.
Na oddelku pa različno zna prit kakšna sestra ki jih nebi dal svojega otroka še za pol ure ne druge pa so super. Pa spet odvisno tudi od tega koliko je kakšna mama občutljiva. Ena je lahko v tem obdobju ful pa vse za slabo vzame drugi pa gre pač čez en uho notr in drugega ven.

(odgovor članu canca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Postojna ali Ljubljana?
4.8.2013 15:38:28   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Luckasmucka

Živjo,
jaz sem v prvo rodila v PO, v drugo pa v LJ.
V porodni sobi sem imela v obeh dobre izkušnje, čeprav je v drugo šlo velikoooo hitrejeuser posted image user posted image user posted image .
Problem je bil potem na oddelku s tečnimi sestrami (v Postojni), Tudi meni so bile nekatere sestre tečne, pa verjetno je povsod tako v Lj nisem imela nobene slabe izkušnje, ampak verjetno se vsaka, ki ni prvič mama, veliko boljše znajde in so bolj pomirjene, kot prvorodke, še posebej, ko se začenja z dojenjem. Poleg tega meni ni bilo všeč, da v PO še vedno odpeljejo otroke ponoči in svojega nisem dala, pa so me že zaradi tega postrani gledali. Morda se je v tem času že kaj spremenilo in zdaj brcam v temo Tudi sama razmišljam sedaj, ko me čaka drugi porod, da bi otroka imela pri sebi tudi ponoči (jih še vedno odpeljejo) Kako pa so sprejele to tvoje cimre? Mene skrbi, da dojenje ne bi bilo dovolj in bi potem s klicanjem sester za dodatek motila cimre pri nočnem počitku. user posted image V Po sem rodila 2007.
No, v tretje grem vsekakor v LJ.
Vso srečo user posted image


(odgovor članu Luckasmucka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Postojna ali Ljubljana?
4.8.2013 16:22:33   
bubu_bibi
Matkurja - v Kranju za dodatek imajo rešeno tako, da kadarkoli presodiš, da ga rabiš greš sama k sestram in ti ga pripravijo oz te naučijo, kako ga delajo in si ga vzameš sama, tako da za dodatek sestre ne kličeš ne podnevi ne ponoči. Mogoče bi se tako dalo narediti tudi drugje zaradi obzirnosti do cimer, kot sama pišeš. Srečno!

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Postojna ali Ljubljana?
5.8.2013 11:33:23   
Matkurja
V Postojni so leto in pol nazaj nosile one dodatek, ko si poklical. In so kar zavijale z oči nekatere, ker sem jih zmotila pri gledanju TV ali pri klepetu. Je pa res, da so sinka ponoči odpeljale in one mu dale za jest. Zdaj bi pa otročka imela pri sebi tudi ponoči. Me zanima za PO in ne KR.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Postojna ali Ljubljana?
5.8.2013 12:10:33   
kokosh
Jaz sem prvič rodila v Postojni.

Glede poteka poroda in dogajanja v porodni sobi nimam pripomb, osebje je bilo spodbudno in prijazno, bivanje na oddelku je bilo s stališča nastanitve ok. Pogrešala pa sem (v primerjavi s poročili kolegic o podpori mamicam na oddelku):
1. nobenega poudarka ni bilo na pravilnem rokovanju z otrokom (tudi sestre na oddelku so novorojenčke premetavale kot štruce kruha, mamicam pa tudi nihče ni nič pokazal)
2. vaje za krepitev mišic medeničnega dna - dobile smo samo listek, da je dnevno treba narediti 300 keglevih vaj
3. precej pozno (2. dan ali tik pred odhodom domov) so prišli pokazati, kako se otroka previje in preobleče (če sploh).
4. razen nalepljenih listov ni nobene podpore in pomoči pri navajanju na dojenje (meni so bile bolj v pomoč cimre, kot pa sestre na oddelku)
5. teženje s slabim pridobivanjem teže - cimra je hodila otroka pred in po vsakem obroku tehtat in zapisovat, koliko je pojedel. Od tega sem bila še jaz povsem histerična user posted image
6. otroka druge cimre so zaradi pljučnega infekta prepeljali v Ljubljano, mamica pa je ostala v Postojni, si izčrpavala mleko, cela družina pa ga je vsakih nekaj ur prevažala v Lj.

Prednost LJ (pa tudi KR) je v tem, da imajo zaposlenega fizioterapevta, ki mamicam pomaga pri alinejah 1-3.
6. je pač dejstvo v primeru zapletov pri otroku v kateri koli periferni porodnišnici.
Pri 4. in 5. pa ima porodnišnica Postojna ima še kar nekaj možnosti za izboljšanje, da bo tudi po porodu po/ostala mamicam in otrokom prijazna porodnišnica.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Postojna ali Ljubljana?
5.8.2013 12:19:26   
bubu_bibi
uu, ne se jezit. predlaga sem ti podoben sistem, kot je v Kranju, da sama tja hodiš, namesto, da jih kličeš (in tako hodijo one 2x), ne pa kar drugo P. user posted image

_____________________________

Pričakala sva! :)

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Postojna ali Ljubljana?
6.8.2013 10:21:15   
KulGirl

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Jaz sem prvič rodila v Postojni.

Glede poteka poroda in dogajanja v porodni sobi nimam pripomb, osebje je bilo spodbudno in prijazno, bivanje na oddelku je bilo s stališča nastanitve ok. Pogrešala pa sem (v primerjavi s poročili kolegic o podpori mamicam na oddelku):
1. nobenega poudarka ni bilo na pravilnem rokovanju z otrokom (tudi sestre na oddelku so novorojenčke premetavale kot štruce kruha, mamicam pa tudi nihče ni nič pokazal)
2. vaje za krepitev mišic medeničnega dna - dobile smo samo listek, da je dnevno treba narediti 300 keglevih vaj
3. precej pozno (2. dan ali tik pred odhodom domov) so prišli pokazati, kako se otroka previje in preobleče (če sploh).
4. razen nalepljenih listov ni nobene podpore in pomoči pri navajanju na dojenje (meni so bile bolj v pomoč cimre, kot pa sestre na oddelku)
5. teženje s slabim pridobivanjem teže - cimra je hodila otroka pred in po vsakem obroku tehtat in zapisovat, koliko je pojedel. Od tega sem bila še jaz povsem histerična user posted image
6. otroka druge cimre so zaradi pljučnega infekta prepeljali v Ljubljano, mamica pa je ostala v Postojni, si izčrpavala mleko, cela družina pa ga je vsakih nekaj ur prevažala v Lj.

Prednost LJ (pa tudi KR) je v tem, da imajo zaposlenega fizioterapevta, ki mamicam pomaga pri alinejah 1-3.
6. je pač dejstvo v primeru zapletov pri otroku v kateri koli periferni porodnišnici.
Pri 4. in 5. pa ima porodnišnica Postojna ima še kar nekaj možnosti za izboljšanje, da bo tudi po porodu po/ostala mamicam in otrokom prijazna porodnišnica.


Zelo se strinjam z zapisanim. Tudi jaz sem prvič rodila v PO in imam tako izkušnjo. Planiram tudi drugič, ker nudijo epiduralno. Sicer bi šla verjetno v Lj.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Postojna ali Ljubljana?
6.8.2013 17:06:46   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

uu, ne se jezit. predlaga sem ti podoben sistem, kot je v Kranju, da sama tja hodiš, namesto, da jih kličeš (in tako hodijo one 2x), ne pa kar drugo P. user posted image

Se ne jezim. Po moje se s tem nekatere vzvišene sestre ne bi strinjale.

(odgovor članu bubu_bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Postojna ali Ljubljana?
6.8.2013 17:11:20   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: kokosh

Jaz sem prvič rodila v Postojni.

Glede poteka poroda in dogajanja v porodni sobi nimam pripomb, osebje je bilo spodbudno in prijazno, bivanje na oddelku je bilo s stališča nastanitve ok. Pogrešala pa sem (v primerjavi s poročili kolegic o podpori mamicam na oddelku):
1. nobenega poudarka ni bilo na pravilnem rokovanju z otrokom (tudi sestre na oddelku so novorojenčke premetavale kot štruce kruha, mamicam pa tudi nihče ni nič pokazal)
2. vaje za krepitev mišic medeničnega dna - dobile smo samo listek, da je dnevno treba narediti 300 keglevih vaj
3. precej pozno (2. dan ali tik pred odhodom domov) so prišli pokazati, kako se otroka previje in preobleče (če sploh).
4. razen nalepljenih listov ni nobene podpore in pomoči pri navajanju na dojenje (meni so bile bolj v pomoč cimre, kot pa sestre na oddelku)
5. teženje s slabim pridobivanjem teže - cimra je hodila otroka pred in po vsakem obroku tehtat in zapisovat, koliko je pojedel. Od tega sem bila še jaz povsem histerična user posted image
6. otroka druge cimre so zaradi pljučnega infekta prepeljali v Ljubljano, mamica pa je ostala v Postojni, si izčrpavala mleko, cela družina pa ga je vsakih nekaj ur prevažala v Lj.

Prednost LJ (pa tudi KR) je v tem, da imajo zaposlenega fizioterapevta, ki mamicam pomaga pri alinejah 1-3.
6. je pač dejstvo v primeru zapletov pri otroku v kateri koli periferni porodnišnici.
Pri 4. in 5. pa ima porodnišnica Postojna ima še kar nekaj možnosti za izboljšanje, da bo tudi po porodu po/ostala mamicam in otrokom prijazna porodnišnica.

Kokoška, se tudi jaz strinjam z vsem. Res mi je manjkalo, da bi mi kdo pokazal, kako dojit. Samo ena je bila, ki je prišla šele 4.dan, ki je res vprašala, če nam kaj pokaže in pomaga. Druge so pa zavijale z očmi. Tudi meni so težile, ker je slabo pridobival na teži. Nič, zdaj že gledam črpalke za črpanje mleka in si bom vzela s seboj in črpala na dve uri, da bi ja dojenje steklo. Ponoči si bom pa budilko naštimala in črpala pa mu zjutraj po podoju dala. Glede na to, da bom rodila jeseni, upam, da ne bo več tako vroče in se ne bo pokvarilo na sobni temperaturi. Ne vem pa, kako bom čistila črpalko, al bodo tudi pri tem zavijale z očmi, če jih bom prosila za prekuhat. Saj bom sama, samo naj povedo, kje.

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?