|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Postojna in carski rez
21.8.2008 11:37:28   
vianne
Pozdravljene!

Moj g. mi je namignil da je kar velika verjetnost, da bom rodila s carskim rezom. Navedel je več vzrokov: velik plod za mojo konstrukcijo (150 cm ter v začetku nocečnosti 45 kg) ter na žalost je naš miško še vedno obrnjen z ritko navzdol.

Prosila bi vas za izkušnje pri porodu z carskim rezom v Postojnski porodnišnici. Sam potek, nega, ustrežljivost osebja, ... vaše okrevanje po posegu, kako ste si lajšale bolečine doma, morda ste uporabljale kakšne domače "zvarke" za hitrejše okrevanje ter celjenje rane....
Kakršnekoli informacije bi bila zelo vesela.

Hvala za odgovore!


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Postojna in carski rez
21.8.2008 16:54:18   
principessablu
pozdravljena,

jaz sem imela namenski carski rez 15 mesecev nazaj v Postojni,ampak ne zaradi velikosti,čeprav sem majhna tudi jaz,ampak zaradi hude poškodbe hrbtenice,ja kaj naj ti rečem,iskreno ti povem,da me je bolel k pri norcih,nisem mogla vstat s pojstle še 2 dni,ampak itak ne moreš,ker lulaš po cevki,je po od vsake posameznice odvisno,jaz sem rabla 14 dni,da sem k sebi prišla,pol pa tko tko,meni je bilo hudo,ne morem pa si predstavljat kako je naravno roditi.če primerjam s tistimi ki so imele tažek porod pa velikega otročička,če ti je tako namenjeno,ti pač je,sej ni tako grozno,pozabiš na bolečino,ko vidiš tisto štrucko,drži se,user posted image

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Postojna in carski rez
22.8.2008 9:34:05   
*Mojca*
Jaz sem imela CR v Postojni pred 2 mesecoma, ker je prišlo do zastoja poroda. Prosila sem za spinalni blok in ga tudi dobila. Je povsem neboleče, takoj pa ti dajo otročka za polubčkat in cartat kakih 5 min. Potem ležiš 24ur n intenzivni, spinalni blok počasi popušča, te pa filajo s protibolečinskimi tabletami, tako da bolečin pri meni praktično ni bilo. Naslednji dan sem ustala, šla v navadno sobo, odstranili so mi urinski kateter, šla sem takoj pod tuš user posted image . Malo boli ustajanje iz postelje, hoja je načeloma ok. Kar se tiče osebja so vsi ful prijazni, ti pomagajo in priletijo kadarkoli jih pokličeš.
Skratka, CR v Postojni pri meni ni bil noben bav bav, skupna ocena bolečine od 1-10 nekje 3-4. Ko sem prišla domov sem še kak teden malo težje ustajala iz postelje, potem pa nič več. Zdaj, 2 meseca kasneje že lepo telovadim in delam trebušnjake user posted image

Nič se ne boj, boš v dobrih rokah in vse bo super. Pa le korajžno!

< Sporočilo je popravil *Mojca* -- 22.8.2008 9:35:05 >


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Postojna in carski rez
22.8.2008 20:55:20   
cv105
živjo,
CR sem imela v Postojni marca 07 zaradi nenapredovanja poroda, ker sem reva, sem prosila splošno anastezijo in danes mi je neskončno žal, ker nimam občutka, da sem rodila ...
 
sicer pa ... takoj po CR je mož dobil v roke Maksa, skupaj z babico sta ga stehtala, izmerila, fanta sta se pocrkljala in me na hodniku počakala, da so me prepeljali na intenzivno ... ker sem bila v splošni, se tega ne spominjam prav dobro ... naslednji dan in pol sem odležala na intenzivni, rodila sem v nedeljo zvečer, v ponedeljek dopoldne sem prvič videla Maksa user posted image  ... cel ponedeljek sem odležala, priklopljena na infuzijo, opremljena s katetrom ... v torek zjutraj sem prvič vstala, sestra mi je pomagala pri umivanju, dobila sem prvo pravo hrano (no, ja) ... dopoldne sem šla na oddelek ...

bolečine: najnižji prag za bolečino imam, pa me šivi niso boleli ... edino kašljanje in smehanje mi je delalo neznanske težave user posted image  ... vsak dan imaš možnost dobiti protibolečinske ampak jaz jih res nisem rabila, bi jih pa tudi za domov dobila, če bi bilo potrebno ... ocena od 1-10: 1

obiski: ko si na intenzivni, je bolj kot ne kriza ... oče lahko pride pogledat otroka, do tebe pa teoretično ne more ... ne vem kako je sicer ampak mene in Maksa so sestre prepeljale na hodnik, kjer naju je počakal mož in smo se eno uro samo stiskali in lupčkali user posted image ... prvič skupaj vsi trije ...

nega: prvič se stuširaš, ko prideš na oddelek ... "flajšter" imaš čez cel trebuh, zmočiš ga lahko, brazgotine itak ne vidiš ... mislim, da ti pred odhodom domov rano 1x previjejo, šivi razpadejo sami od sebe

brazgotina: sploh ni tako hudo ... user posted image  ... mogoče pomaga malo mazat s Contrakelom (alinekajtakega)

zvarki: nič sploh user posted image

ustrežljivost osebja: na intenzivni in na oddelku je bp  ... ok ... motilo me je, da sem sama naštudirala dojenje ... na intenzivni si sestra ni vzela časa, jaz pa si nisem upala prosit za pomoč ... na oddelku pa ... če nisi preveč sitna, je vse ok ... pa če nimaš preveč sitnih cimer seveda ... mene je doletelo slednje in zaradi res tečne punce, so vse sestre in babice delale velike ovinke mimo naše sobe ... ampak pustimo to ...

dodatne ugodnosti: s previjanje začneš dan ali dva kasneje (dotlej za to skrbijo sestre) ... "ful fajn" je tudi, da dva ali tri dni po prihodu na oddelek ješ samo bel gres s kakavom ... user posted image

okrevanje: moj CR je bil res "carski" ... cimra v sobi je rodila po naravni poti, bila fejst šivana in zato čist preč ... jaz sem tretji dan šla normalno po stopnicah, brez večjih težav sem skrbela za otroka, ga dojila, dvigovala, pestovala, sedela po turško ...

kako bi naslednjič: upam, da CR naslednjič ne bo potreben ... če pa le, bo s spinalno ... pa na kako fejst cimro upam user posted image

evo, razpisala sem se in zraven obujala neskončno lepe spomine ... držim pesti zate ... le pogumno ...  zdravega dojenčka ti želim user posted image

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Postojna in carski rez
22.8.2008 21:20:06   
Dashenka
Jaz sem imela CR v Postojni pred 2 mesecoma, ker je prišlo do zastoja poroda. Prosila sem za spinalni blok in ga tudi dobila. Je povsem neboleče, takoj pa ti dajo otročka za polubčkat in cartat kakih 5 min. Potem ležiš 24ur n intenzivni, spinalni blok počasi popušča, te pa filajo s protibolečinskimi tabletami, tako da bolečin pri meni praktično ni bilo. Naslednji dan sem ustala, šla v navadno sobo, odstranili so mi urinski kateter, šla sem takoj pod tuš . Malo boli ustajanje iz postelje, hoja je načeloma ok. Kar se tiče osebja so vsi ful prijazni, ti pomagajo in priletijo kadarkoli jih pokličeš.
Skratka, CR v Postojni pri meni ni bil noben bav bav, skupna ocena bolečine od 1-10 nekje 3-4. Ko sem prišla domov sem še kak teden malo težje ustajala iz postelje, potem pa nič več. Zdaj, 2 meseca kasneje že lepo telovadim in delam trebušnjake

Nič se ne boj, boš v dobrih rokah in vse bo super. Pa le korajžno!


Mojca, kot bi opisala moj porod pred  3,5 leti.

Vianne,
nič se ne boj, v Postojni si v dobrih rokah, pa tudi okrevanje je relativno hitro.
Po enem tednu te sicer še malo bolijo določeni gibi, po 14 dneh pa si že čisto OK.
Jaz sem tudi začela s telovadbo po 6 tednih.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Postojna in carski rez
23.8.2008 12:04:33   
mojsoncek
Sicer sem imela CR v LJ, tako da ti bom napisala samo moje "okrevanje", ker je najina situacija sicer zelo podobna. Visoka sem 156 cm in sem imela pred zanositvijo 44 kg, v porodnisnico pa sem sla s 53-imi. No, tudi nas fantek je bil v medenicni vstavi, poleg tega, pa je k CR prispeval tudi prevelik obseg glavice user posted image za mojo medenico.

Okrevanje pri meni je bilo zelo hitro in zelo dobro. V porodnisnici so super skrbeli za nas, prvih nekaj dni (na intenzivni) se filajo s protibolecinskimi injekcijami, potem pa smo imeli na voljo Tramal in Lekadol (meni je zadostoval Lekadol). Domov sem sla s suho rano in sem bila kar hitro "na nogah" brez kaksnih vecjih tezav. A ja, doma tudi nisem vzela nobene tablete proti bolecinam, ceprav so nam v porodnisnici za popotnico dali tako Tramal, kot tudi Lekadol. Brazgotine pa tudi skoraj ni vidna, ker je ostala samo ena tanka crtica, ki izgleda kot nasmesek user posted image .

Po mojem mnenju sta k hitremu okrevanju prispevala vnaprej napovedan CR (ker sta mamica in otrocek spocita in ju niso prej en dan matrali v porodni sobi) in to, da so nas v porodnisnici "naterali" iz postelje (wc in tus) ze isti dan po operaciji.

Sedaj v drugo se mi obeta se en CR, pa ne glede na to, kaksna bo koncna lega nasega user posted image .

Zelim ti lepo izkusnjo, ker CR ni noben bav bav...

< Sporočilo je popravil mojsoncek -- 23.8.2008 12:06:18 >


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Postojna in carski rez
23.8.2008 12:21:12   
vianne
Punce res hvala za vse vaše pozitivne besede in vaše porodne zgodbe. Ste me prav potolažile saj mene je strah bolečine ker imam zelo nizek prag bolečine...

user posted image user posted image

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Postojna in carski rez
20.5.2009 9:47:03   
Hator
Ker tudi pri meni obstaja možnost cr v po, bi prosila še za kako vašo izkušnjo. Namreč želela bi vedeti, kaj se dogaja, videti otročka, vendar se spinalne zelo bojim zaradi možnih posledic. Je res tak bav bav??user posted image user posted image Predvsem me zanima, kako deluje, ko ti dajo spinalno, kaj čutiš... ali res ne čutiš nog, jih lahko premikaš... kdaj potem popusti...????

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Postojna in carski rez
21.5.2009 11:46:04   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: Hator

Ker tudi pri meni obstaja možnost cr v po, bi prosila še za kako vašo izkušnjo. Namreč želela bi vedeti, kaj se dogaja, videti otročka, vendar se spinalne zelo bojim zaradi možnih posledic. Je res tak bav bav??user posted image user posted image Predvsem me zanima, kako deluje, ko ti dajo spinalno, kaj čutiš... ali res ne čutiš nog, jih lahko premikaš... kdaj potem popusti...????
spinalna ni bavbav, malo zoprn občutek v nogah imaš ko prijema in popušča. trenutek prvega joka je tako dragocen, da ga ne bi hotela zamudit! pa še okrevanje je hitrejše.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu Hator)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Postojna in carski rez
21.5.2009 17:56:51   
vianne
Tudi jaz sem imela CR v Postojni in sem se ga zeeeeloooooo bala .... po nepotrebnem. Ekipa je bila super .... dr. Merlo je bil super, super!!!! Postojnska porodnišnica je lahko vesela, da ima takega strokovnjaka in dobrosrčneža!!!

Glede spinalne: sam vbod ne boli nič; vsaj jaz ga nisem čutila. Nato imaš malo čuden občutek v nogah vendar res nič posebnega. Ko ti začnejo umivati in razkuževati trebuh čutiš kot, da te s toplo tekočino vendar je to posledica prijemanja spinalne. Nato ne čutiš nič več od pasu navzdol.

Sam poseg: kaj se dogaja ne boš videla nič saj imaš pred seboj "zeleni zid" , le ko bodo otročka vzeli ven ga boš slišala jokati in to je res nekaj enkratnega. Nato te tebe porihtajo do konca in preden te odpeljejo na intenzivno ti dajo za nekaj minut otročka k sebi.

Okrevanje po CR: sploh ni vse tak bav-bav kot nekatere pišejo. Jaz bi se sedaj za CR šeenkrat odločila če bi imela možnost izbire. Kateter si lahko srečen da ga imaš, filajo te s protibolečinskimi inekcijami in sicer vbrizgajo v cevko od infuzije, noge ti počasi začnejo delovati. Če se prav spomnim čutiš najprej kot ene mravljice po nogah. Ti kar veselo začni migati s prsti - brez strahu. Drugi dan te odpeljejo na oddelek in ti dajo (se mi zdi da 4 protibolečinske tablete na dan). Jaz sem jih jemala po potrebi. Predvsem zjutraj, da sem lahko vstala in pred spanjem da sem lažje zaspala. Drugače jaz nisem imela večjih bolečin. Ko prideš na oddelek ti seveda odstranijo še kateter in se odpraviš pod tuš. Pripeljejo ti otročka in veselje se začne. Jaz sem prvi dan na oddelku že samostojno vstala, odšla na WC, skrbela za otročka ... skratka vse normalno kot tiste ki rodijo po naravni poti. Cimra ki je rodila naravno je bila ponoči zaradi bolečin bolj boga kot jaz ...
Kot je že predhodnica napisala ješ še dva dni gres ... hja jaz sem ga dobila celo brez kakava user posted image user posted image . Lačna sem pa bila kot user posted image .
A ja pa glede kakanja oz. velike potrebe naj te ne skrbi. Dobiš dve rumeni odvajalni tableti in po njih je veselje. Nič napenjanja gre vse direkt po tekoče user posted image .
Vsak dan ti tudi pridejo dati inekcijo v trebuh proti strjevanju krvi.
Hja kaj naj ti še napišem.... meni je žal, da nisem že na intenzivni bolj tečnarila naj mi pripeljejo user posted image . Žal mi je da nisem že na intenzivni imela možnosti dojiti ker sem imela potem z dojenjem probleme. Ni hotel vleči in sem si nato pet mesecev črpala.




Skratka ne se bat CR ker ni nič groznega!!!! Ti polagam na srce in drugim ki bodo tole brale: sama sem ena velika reva glede bolečin vendar carski rez je res "carski".

Pa srečno!!!!

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Postojna in carski rez
21.5.2009 19:38:05   
*Mojca*
IZVIRNO SPOROČILO: vianne


Skratka ne se bat CR ker ni nič groznega!!!! Ti polagam na srce in drugim ki bodo tole brale: sama sem ena velika reva glede bolečin vendar carski rez je res "carski".





Odlično napisano!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu vianne)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Postojna in carski rez
14.1.2012 11:54:44   
Matkurja
Fajn, da sem našla tole temo. Me pa zanima, če je kaj novega od leta 2009 na tem področju? Če ima katera kakšno novejšo izkušnjo, bi bila zelo vesela, saj tudi mene čaka napovedani carski rez.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Postojna in carski rez
8.6.2012 14:05:31   
LadyMa
Oj, kdaj pa imaš rok za rodit? Ali pa so ti že med tem časom opravili CR?

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Postojna in carski rez
8.6.2012 14:07:28   
kimica86
matkurja je rodila s CR par dni po tem postu user posted image

(odgovor članu LadyMa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Postojna in carski rez
8.6.2012 15:01:52   
Matkurja
Ja, rodila sem tri dni po tistem postu. Če te kaj zanima, mi piši na ZS.

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Postojna in carski rez
8.6.2012 18:47:01   
_martina
Jaz sem tudi dala skozi CR v Postojni, pol leta nazaj.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Postojna in carski rez
9.6.2012 9:30:12   
LadyMa
Pa si bila tudi ti zadovoljna? Mene je full strah CR? A brazgotina se veliko vidi?

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Postojna in carski rez
9.6.2012 13:05:53   
_martina
Ja, zelo zadovoljna. CR sem imela v spinalnem bloku, trajalo je slabo urico. Zašili so me zelo lepo. Brazgotina se pozna, seveda, ker je konec koncev rez. Je pa tako nizko, da mi pride pod rob hlačk in se ne vidi dokler se ne slečem. Sestre na intenzivni negi so super, je pa res, da se jezijo glede telefonov user posted image

(odgovor članu LadyMa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Postojna in carski rez
11.6.2012 9:31:18   
honey
Jaz lahko podam izkušnje tako iz Postojne kot iz Ljubljane. Zdaj sem noseča 3. in grem definitivno nazaj v Postojno. Zakaj? 1. ker imam možnost izbire poroda s CR z epiduralno (v Lj. te možnosti nimaš, je direktno splošna anestezija, te nič ne vprašajo), 2. ker je osebje veliko bolj prijazno, 3. ker ti otroka ponoči vzamejo za ves čas bivanja v porodnišnici, ne samo prve 3 dni, tako kot v Lj., 4. okrevanje je bilo veliko lažje po porodu v Postojni kot v Lj. Ko sem rodila v Postojni, sem po 3 tednih že hodila na večkilometrske sprehode. Ko sem rodila v Lj., se 3 tedne nisem mogla premaknit iz hiše. Vneli so se mi šivi, ker dajo v Lj. navadne šive, ne tistih, ki sami razpadejo, tako da sem imela celo štalo s tem, pa tudi sam CR je potekal v Postojni bolje. V LJ. te - žal še vedno - obravnavajo kot številko. Tako da moja izbira je definitivno 100 % Postojna.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Postojna in carski rez
27.6.2012 14:35:14   
LadyMa
Sem prav potolažena, da imate tako dobre izkušnje v PO.user posted image
Zdaj sem to novico že sprejela v sebi in nisem več panična kot sem bila tisti dan, ko mi je G povedal, da bo CR.user posted image
Na začetku vedno odreagiram strahopetnouser posted image , ko pa razmislim in se poglobim vase, problema sploh ne vidim več. Ah, kaj čmo taka sem, pa mislim, da nisem edina.
Želim si samo to, da ne bo moj otročiček hitel predčasno ven.user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Carski rez
peki

Zanima me če poznate katero žensko, ki je imela že četrti carski rez?

Da (16%)

Ne (84%)


Število vseh glasov: 254

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!