|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 10:12:49   
Maxica
Naju čaka drug teden ponovno posvetovalnica, pa me zanima, kaj delajo tokrat. Cepijo spet, baje, pa a tudi kaj preverjajo npr.govorjenje ipd.???

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 10:20:56   
CUKRČEK
Naša je bila samo cepljena.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 10:44:23   
Anonimen
mi še nismo mel, sam je pomoje samo cepljenje.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 11:03:39   
Mikica
Našemu je dala list papirja pa je moral risati, gleda kako drži svinčnik, potem je privlekla en listek s petimi sličicami (muca, človek, ptič,...) in je moral povedati kaj je to, žogala sta se, kocke je zlagal v stolp, ne spomnim se čisto vsega... Sledil je pregled, cepljenje in odvzem krvi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 11:33:14   
CatJa
Pri nas je bilo enako kot pri mikici, razen odvzema krvi. Pa moral je pokazat kako steče proti žogici, kako steče proti mamici, ko ga pokličem, koliko besed že zna izgovoriti, pa vprašala je, če zna že sam po stopnicah hodit. Aja, pa dojenčku je moral dat pit iz flaške.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Mikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 12:24:05   
muki1
Madona,kaj eni vse preverjajo.No, saj v bistvu se mi to zdi prav. Midve sva imeli včeraj - kao cepljenje. Pa me je vprašala, kako dolgo že hodi in ali že kaj govori user posted image .
Pa je najboljša pediatrinja v naši okolici user posted image .
Ja, potem ji je še medicinska sestra v bedrco smeknila tisto inekcijo, da je mala tulila kot zmaj, zvečer pa je imela rdečo in vročo celo bedrico user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 12:39:41   
Pupica
A vi že mate?Ja nas še niso klicaliuser posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 12:56:32   
viv_
Pri nas je bilo samo cepljenje, pa pokazat je morala, kako hodi, ker je prezgodaj shodila.

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 13:03:03   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: pupic@

A vi že mate?Ja nas še niso klicaliuser posted image


Jaz sem sama poklicala in se naročila. sami od sebe najbrž ne kličejo....se morš sama pobrigat.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 13:07:13   
ZARA
Zara je imela samo standardni pregled (teža, višina,...) in cepljenje...aja, pa seveda obvezna "drama" - vpitje in dretje!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 17:59:48   
Natas@
A ni zadnje cepljenje pred šolo pri enem letu. Nam so zadnjič rekli (pri enem letu), da ne bo več cepljen, dokler ne gre v šolo.user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 20:40:14   
Anonimen
Samo cepljen je bil in nič drugega. user posted image  Sem pričakovala malce več user posted image  Sicer je ta mali zdravnici že pri vratih začel razlagati v svojem jeziku, da ima slončka (štampiljko) na roki, odgovoru ji je vse, kar ga je vprašala.... Mene je še vprašala, če že gre sam po stopnicah in to je bilo to user posted image
Mi je pa rekla, naj pokličem po telefonu sestro in se naročim za "Denverjevuser posted image test". Upam, da sem si prav zapomnila ime user posted image user posted image  Je pa rekla, da ta test otrok opravlja, če starši tako želimo user posted image  Kaj pa sodi v to testiranje, pa ne vem user posted image

(odgovor članu Natas@)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
3.2.2006 22:00:04   
TaRe*
Mi bi ga pa mogli imeti ravno danes,pa smo mogli prestaviti na 15.2,ker je ravno prebolela rota virus.Pa jutri bo stara 19 mesecev,tako da...Pupica...niste še na vrsti,ha,ha...

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
4.2.2006 11:14:50   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: pupic@

A vi že mate? Ja nas še niso klicaliuser posted image


Jaz sem sama poklicala in se naročila. sami od sebe najbrž ne kličejo....se morš sama pobrigat.


A res CUKRČEK?  Pol me je sestra n*** k je rekla, da bomo po pošti dobili vabilo?user posted image Kolikor me spomin ne vara nam je namreč tako rekla...

Tare* si ti mogla klicat? Sej imaš Krajnika a ne?

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
4.2.2006 11:17:55   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: TaRe*

Mi bi ga pa mogli imeti ravno danes,pa smo mogli prestaviti na 15.2,ker je ravno prebolela rota virus.Pa jutri bo stara 19 mesecev,tako da...Pupica...niste še na vrsti,ha,ha...


A si klicala a so te prek dopisnice klicali na pregled???
Sej maš Krajnika a ne?

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
5.2.2006 11:37:02   
janjja
A vi že mate?Ja nas še niso klicali



Nas tudi neuser posted image  Pa bo 22.2. stara leto in poluser posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
5.2.2006 15:55:20   
Maxica
Nam pa že kar takrat, ko imamo posvetovalnico, dajo uro tudi za naslednjič. user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
5.2.2006 16:41:56   
frutka_
Mi2 sva imela v začetku januarja posvetovalnico za leto in pol.  Malega je cepila, opravila sva Denverjev test(na slikici je moral pokazati živali, človeka-atija, rozinico je moral stresti iz stekleničke in jo dati nazaj noter, koliko govori so vprašali, ali sam pije, je, uporablja žličko, vilico, brca/meče žogo, hodi po stopnicah...). v glavnem moram ga pohvaliti, ker je  v vsem sodeloval in se smejal. Z obiskom pri dr. zaenkrat nimamo težav!
Mali kar veliko govori, povezuje tudi po 3 besede v stavke, teka, hodi po prstih, pleza...v glavnem vse je BP.
Za posvetovalnico nas naročajo naprej, tudi pri zobozdravniku sva se že bila. Marca greva spet.

Mali je pravi velikan saj je velik 86cm in težak 14kil!
 Pravi korenjak je!user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
9.2.2006 20:29:37   
Maxica
No, da poročam:
med.sestra ga je stehtala in zmerila, zmerila glavo, dala sva kri v laboratoriju, cepljen ni bil, ker ima malo rdeče grlo, zdravnica je vprašala, če pove več kot 5 pomenskih besed (jih pove seveda več), če sestavlja besede v stavke (ne?!), če gre kaj že na kahljico (je rekla, da se začne z 18 meseci uvajati), če sva bila pri zobozdravniku, pa pretipala je trebušček, pregleda lulček in poslušala srček.
To je vse. Ni bilo nikakršnih preverjanj.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
15.2.2006 13:48:28   
Pupica
No da še mi poročamo.
Prvo kot prvo, smo dobili po pošti domov dopisnico z vabilom, kdaj imamo pregled.

Stari smo bili 1 leto 5 mesecev in 14 dni
user posted image sestra stehta(12 kg), pomeri (83 cm), pa glavo, prsni koš...nič laboratorija
Nato pa je sledilo par testiranj:
user posted image sestavljanje stolpa iz kock (user posted image več kot 4 je dala v stolpek, in je rekel, da je več kot 4 že kar nadstandard)
govor(če reče 5 pomenskih besed-jih več)user posted image
če tvori stavke(po 2 besedi skupaj)user posted image
da dojenčku za pit iz flaškeuser posted image (čeprav to je že pri 1 letu naredila)
rozinico strest iz stekleničke ter dat nazaj v stekleničkouser posted image Takoj ko ji je pokazal, je ponovila (user posted image user posted image user posted image zna bit včasih taka mala papigauser posted image user posted image user posted image )
povedala je kdo je na sliki(mucek, konj, ptič, pes, človek)- No le da je bil človek teta in ne stricuser posted image Ok vsake oči imajo svojga malerja, mogoče je hotla teto vidituser posted image
vprašal ali sama je user posted image
uporablja žlico in vilicouser posted image user posted image glede na to da sama poje juhico je to full +
pogledal je če hodi nazaj
na dojenčku je pokazala nogo, roko, ušesa, usta, nos, oči...pol je blo kao OK, pa vidi popija, pa pokaže še na popija in čist tko  pove,"Tuki popi!" user posted image user posted image user posted image
pregled trebuščka in fontanele(nimamo še skup zarasene, vendar ker ne zgleda rahitična je rekel da je vse OK, da je pač očitno pri rojstvu imela malo večjo, in bo dlje trajal da se zarasteuser posted image
vprašal je kako pije(že od 1 leta smo na kozarčku, čeprav se zadnje čase šlepamo s slamico, ker smo imeli vse polito. BOmo raje na poletje prešli čisto na kozarec. AMpak je tudi to baje OK, sam da ni na flaši)
uporaba kahliceuser posted image user posted image Ni problem, že od 10 mes kaka na kahlico, le za lulat še ne poveuser posted image AMpak ima še vrh glave časa.
pa še poslušanje srčka
potem pa podajanje žogice;ko je rekel da mu jo vrže, OK ni problema, potem pa je bilo na vrsti brcanje. Ne ona jo je pobrala in vrgla, no na konc je mogla še mami brcnit žogo in princesa je končno poštudirala da se greva z dohtarjem ROnalda in Maradono. In je brcnila.
No to je bilo pa izčrpno VSE!user posted image user posted image
Aja na koncu je sledila še pikica(jah k pauser posted image ) in NI nič jokala. Glede na to da sva bili danes sami, saj je imel očka obveznosti je bilo to prav čudežno. Ponavad jo je on držal, ker men je šlo na jok, že sam k sem pikico vidla, kva šele da jo držim. In sem ji dala enga metulčka, mal sva peli, sicer je zastokala ko jo je pičla, ampak je bil pol metulček bolj zanimiv.
Ko pa je dobila še user posted image štempiljko na roko, je bila pa itak vsa v luftu in smo mogli k vsem babicam in dedkom pokazat pikopoko.

Baje se vidimo pri 3 letih, kličejo pa oni!

LP




(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
15.2.2006 19:11:33   
kepa*
Ja, pupica, krasno. Vaša mala je prava faca.user posted image
Naš že ne bo vsega tega obvladal pri letu in pol, imam občutek.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
15.2.2006 19:29:02   
Pupica
Hvala kepa*, ko me je vprašal če hodi po stopnicah sem najprej rekla, da nerada vidim da je sploh poleg stopnic. Če ji dam roko, gre sicer lepo gor, ampak plezat ji pa ne pustim.
Pa pravi ja sej to je Ok.
No pa pravim, sej vem, da je en mali knedl, ki ni ravno opica(ne zleze povsod) še za na divan, gre v kuhinju po pručko, jo prinese k divanu v dnevno sobo, ter zleze gor.
In je rekel, jah atletinja nau, si bo pa vedno iznajdljivo pomagala skozi življenjeuser posted image No in zdej mi dol maha, pa kaj če ne pleza povsod, bo pa na drug način iznajdljivauser posted image user posted image user posted image

Drugače pa se mi zdi, da je zadnji mesec velik napredek. Prej nekje je bilo od 1 leta do 16 mesecev enako. Spala je 2 x na dan, tudi skupaj po 16-17 ur. Potem pa se je kar nekaj spremenilo, začela je spati samo 1 x na dan, in vse jo je začelo zanimat. Tako da komej slediš, kaj vse že zna.Boš videla, tako hitro bo, da sploh ne boš mogla verjeti. Tudi pri tvojemu!!!

LPuser posted image

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
17.2.2006 21:41:49   
TaRe*
Ja,pupica...sory,sem čisto pozabola na tole temo.user posted image Ja,oni so me klicali,jaz sem pa potem samo sporočila,da bomo mogli prestavit.
Drugače je pa blo pri nas podobno kot pri tebi.Najbolj sva se pa nasmejala,ko ji je dal dojenčka,pa flaško.Pa pravi on" a se boš malo igrala?"Tamala pa"NE,po prepričevanju je povedala,da pač dojenček aja .(verjetno ga ni hotela budit.user posted image )
Flaško pa je nekaj časa gledala,pa obračala,pol je pa suvereno zagrabla dojenčka in mu dala kapljice v oči..user posted image (prejšnji teden je imela namreč vnete oči in tista flaška je po velikosti res podobna kapljicam za oči.)
Postavila je tudi 7 kock v višino in ko se ji je podrlo,je stvar ponovila še in še.Je rekel,da je zelo vztrajna in da ne obupa takoj.
Ko je prijela barvico v roke,pa je bil tudi presenečen,ker jo res zelo lepo drži.Risala je pa kroge(ponavadi pa rišejo kracke sem in tja pri njeni starosti)
Na tisti slikci pa je pokazala samo ptička in povedala,kaj je.Ko pa jo je vprašal kje je konjiček,je pa rekla ni.Pol je pa on pokazal na konja,se je pa nasmejala,pa rekla...Ne.(kao,ne me zezat,to pa že ni konj)
Kuža,pa človk pa ji nista bila nič zanimiva,je zlezla iz mojih kolen ,odprla vrata in šla k sestri.(to mi vedno naredi,če midva z dohtarjem še kakšno rečeva)
Pa sem jo pripeljala nazaj,še na nogomet,pol se je pa ona spravila do njegovega telefona,in telefonirala.Zanjo je bila seansa končana.
Je blo pa prvič po dolgem času,da se ni začela jokat,ko ga je zagledala.Je bil prav vesel,in je tisti punci,ki je bla verjetno na praksi razložil celo storijo,kako je ona zdaj vedno jokala,samo da je tintaro pokazal skoz vrata.
No,torej,opravili smo,pika je bla tud,pa brez reakcije in brez jokca.user posted image user posted image

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
17.2.2006 21:54:32   
Pupica
Bravo REuser posted image user posted image user posted image user posted image

Pri nas pa ni dal svinčnikauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bi ble pa tm en let, ker rečeš nariši rožico, ona vzame barvico zeleno, nobena druga ni prava, pol pa čis mejhne čačke ful počas in natančno riše user posted image

No sam da ni blo reakcijeuser posted image user posted image user posted image Mene je cel teden prej zvijal, da me je mogu moj user posted image prov prpravt na to...pa ne vem zakaj.Nikol prej me ni blo strahuser posted image Aja mogoč pa ravno za to ker sva šle prvič same k zdravnikuuser posted image user posted image

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Posvetovalnica pri enem letu in pol
17.2.2006 22:27:32   
TaRe*
Ja,midve tud prvič same.Fora pa je bla,da sem se jaz to spomnla,ko mi je Damjana rekla naj jo poležem tam na uno mizco.user posted image v bistvu se nisem prej obremenjevala z cepljenjem,ker sem bla 100%,da ne bo cepljena,ker je še malo prehlajena,pa sva šle same.Drgač sem pa jaz ponavadi mal ušla,pa je bil ati zraven.Sicer pa nč nisem vidla niti zdej,ker sem se mejhn manj da ne nanjo ulegla.Pa je bla pridna.user posted image user posted image Ampak teta ni pa nč user posted image dala.Se bomo prtožiluser posted image .

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?