|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pot od reciklirnega zaboja do....
17.11.2009 19:25:28   
Ancy
A mi mogoče zna kdo kaj več povedat kako to zgleda, a to kdo prebere, ker jaz vidim da ljudje vse sorte stvari notri mečejo, no sej tud sama za kaj nisem 100% če paše notri......
in kam pol to peljejo... a majo vse te reciklirnopredelovalne obrate povsod po Sloveniji ali se to nekam odvaža
in nenazadnje.... a se to sploh splača - ker npr. če je treba to 100km stran peljat da se na novo predela potem je že s tem spet tok enih škodljivih snovi da.......

Jaz npr. sem ful za ločevanje in kar se le da in kar vem ločim me pa zlo zanima, če res kdo iz prve (no al pa druge) roke ve kako to potem zgleda......

Hvalauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pot od reciklirnega zaboja do....
17.11.2009 19:45:41   
Jerneja_
V eko rubriki je opisana sortirnica na Vrhniki

Morda boš našla kaken odgovor :).

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pot od reciklirnega zaboja do....
27.11.2009 22:06:18   
Eko Vila
Ancy ali si izvedela kaj na temo o kateri sprašuješ? Če boš našla kaj zanimivega nam sporoči, lahko dodamo med članke.

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pot od reciklirnega zaboja do....
29.11.2009 13:55:59   
Ancy
V bistvu ne, ta članek ne govori o tem kar dejansko tam delajo ampak o ''obratu'', ali pa si jaz to delo povsem drugače predstavljam...... Mene zanima če kdo dela/je delal in kaj to vključuje, nevem ročno prebiranje, ali kdo to še enkrat tam sortira glede na to da je vsega hudiča po zabojnikih... A je zelo narobe če so napačne stvari notri, kako izgleda predelava itd. .....
Ker enkrat sem nekje prebrala, da npr. če je v zaboju za steklo nekaj iz keramike ali pa npr. avtomobilsko steklo, da to pol kr cel zabojnik se stran vrže, kljub temu da je notri lahko polno ''pravilnega'' stekla....

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pot od reciklirnega zaboja do....
29.11.2009 16:11:01   
Jerneja_
Ancy šele zdrav prav razumem tvoje vprašanje. Tudi mene zanima kaj se zgodi, če je npr na plastiki še malo prilepljenega papirja, če je na steklenici še nalepka ali če jogurtvo lonček ni opran.

No mogoče se javi kdo ali pa Eko vila "izbrska" kje odgovor user posted image .

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pot od reciklirnega zaboja do....
30.11.2009 8:45:40   
Ancy
Bi lepo prosila user posted image user posted image

(odgovor članu Jerneja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pot od reciklirnega zaboja do....
4.12.2009 21:44:14   
Eko Vila
Ancy se bom potrudila, da najdem kakšen članek/prispevek na to temo, zanimiva vsebina!

Sicer pa je v eko rubriki, tam kjer je napisano kako sortiramo odpadke, dopisano, da npr. papir na steklenici ovira nadaljni proces reciklaže stekla, tudi pri ostalih je napisano kaj in kako naj bo odpadek pripravljen za nadaljno reciklažo.

_____________________________

Srečni trenutki štejejo!

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pot od reciklirnega zaboja do....
17.2.2010 16:46:24   
Ancy
No zdej je bilo po televiziji glede tega, ko je novi okoljski minister predlagal, da bi uvedli tako kot na Hrvaskem za vrnjene plastenke dobis nekaj denarja nazaj.... in je bilo nekaj posnetkov o tem kako je to pri nas, te zabojnike spraznejo v ta kamijon, ki pobira smeti, potem pa je blo videti da se jih strese na tekoci trak kjer so jih urokavičene roke sortirale (oz. dajale stran kar verjetno ni bilo za na traku bit)...... to je pomoje tud to.

(odgovor članu Eko Vila)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Znižano plačilo vrtca
Stroški plačila vrtca so lahko zelo visoki in marsikateri starš si jih ne more privoščiti, zato je še kako dobrodošla po...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?