|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Povracilo cestnine?
21.3.2007 13:15:52   
M81
Imam problem,sicer je se dalec do tega ampak vseeno.30.09.2007 mi potece dodatek za nego.Na csd- ju so mi rekli,da lahko novo vlogo ze vlozim 01.09.2007, torej skoraj cel mesec preden,da mi dodatek za nego potece.Problem pa je,da imam registracijo za avto 25.09.2007.Ker pa mi dodatek za nego potece cestnine vec ne bom morala uveljavljati. Saj ce mi dodatek za nego odobrijo bom cakala do takrat vsaj 2 meseca.Ali lahko potem ko dobim odlocbo za nego, uveljavljam cestnino za 2 meseca nazaj oz. ali mi bodo povrnili stroske cestnine.Upam,danisem prevec zakoplicirala.Vem ,da je bila ta tema ze odprta ampak nisem se zasledila tega odgovora.user posted image


_____________________________

27.07.2001 ob 2.00 h se nama je rodil sin Anej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Povracilo cestnine?
21.3.2007 13:51:21   
ana b
Ne vem točno imaš pa možnost postaviti vprašanje preko neta. Malo pobrskaj ker jaz trenutno ne najdem linka, da bi ti ga prilimala. Je pa mož poslal vprašanje in sva dobila odgovor v treh dneh. Če ti kaj pomaga je meil prišel z naslova portal e-uprava.
Srečno

(odgovor članu M81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Povracilo cestnine?
21.3.2007 14:09:36   
POKPOK
Ja, za 6 mesecev nazaj lahko uveljavljaš. Ob registraciji vzami obrazce, ki jih, ko dobiš odločbo pošlji. 

(odgovor članu M81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Povracilo cestnine?
21.3.2007 18:50:12   
NinaŠ
Lahko uveljavljaš za nazaj. Ko dobiš novo odločbo iz CSDja stopiš na teh.preglede ali u.enoto, kjer boš vložila vlogo za novo odločbo za oprostitev plačila letnega povračila za uporabo cest (odločbo o oprostitvi plačila potem dobiš po pošti). Hkrati pa dobiš tudi obrazec (vlogo) za povračilo že plačanega letnega povračila za uporabo cest.
Samo nekaj mi ni čisto točno jasno - saj ti uveljavljaš oprostitev zaradi otroka, ki je mlajši od 7 let? A nisi potem upravičena plačila "cestnine" že na podlagi potrdila od pediatra? Odločbo o dodatki za nego iz CSDja potrebuješ le zaradi oprostitva plačila upravnih taks ob vložitvi vloge za oprostitev oz. izdaji odločbe o oprostitvi.
No vsekakor se bom jutri še točneje pozanimala in ti sporočim.
LP

(odgovor članu POKPOK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Povracilo cestnine?
21.3.2007 23:21:48   
M81
NinaS hvala.Sporoci mi ce bos se kaj zvedela.A za sina ki bo takrat star 6 let lahko dam samo potrdilo od pediatra?  

_____________________________

27.07.2001 ob 2.00 h se nama je rodil sin Anej.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Povracilo cestnine?
22.3.2007 12:51:54   
NinaŠ
Ja tako je - za predšolskega otroka (hm, tu pa nisem prepričana ali še drži starost 7 let user posted image , zdaj ko je 9-letka) si oproščena plačila "cestnine" na podlagi mnenja/izvida/potrdila pediatra (odločbo o dodatku za nego potrebuješ je za oprostitev plačila upravnih taks), ki pa ne sme biti starejše od 6 mesecev.
Drugače za več informacij se pa lahko obrneš na Direkcijo RS za ceste, na gospo Ribič, tel.: 01 478 80 19.

(odgovor članu M81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Povracilo cestnine?
23.3.2007 12:03:47   
M81
Najlepsa hvala

_____________________________

27.07.2001 ob 2.00 h se nama je rodil sin Anej.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Povracilo cestnine?
25.3.2007 9:47:33   
Miška2006
Ja sigurno je tako, da lahko uveljavljaš povračilo cestnine na podlagi mnenja pediatra. Kljub temu saj ti 25.9.07 še velja stara odločba CSD-ja. Ni ti treba čakati nove!

(odgovor članu M81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Povracilo cestnine?
22.4.2007 14:33:15   
lila114
Nekaj tudi mene zanima, tudi jaz imam odločbo za nego in to zdaj prvič slišim za cestnino. A to pomeni,da ko imam tehničnega ne rabim plačati cestnine? Ali velja to samo za tiste,ki imajo polno nego za otroka. Jaz imam samo polovično, ker sva bolnika cistične fibroze. Kako to sploh funkcionira? Prosim za objasnitev. Hvala že vnaprej!
 
Pri pisanju uporabljamo male črke.

< Sporočilo je popravil ankaa -- 24.4.2007 21:56:52 >

(odgovor članu POKPOK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Povracilo cestnine?
22.4.2007 16:14:16   
POKPOK
Ja, ob registraciji ne plačaš cestnine. S seboj imej odločbo za dodatek za nego otroka. 

(odgovor članu lila114)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Povracilo cestnine?
26.4.2007 17:28:44   
lila114
Hvala bom pri naslednji registraciji tudi to probala.

(odgovor članu POKPOK)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Povracilo cestnine?
8.6.2007 17:45:37   
bababu1
cestvino ne plačaš saj velja stara odlodža

(odgovor članu M81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Povracilo cestnine?
8.6.2007 18:11:13   
mansus
Ali je kaj važno kakšen avto imaš.
Mislim glede moči avtomobila ali to velja za vse ,da si oproščen cestnine.

(odgovor članu bababu1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Povracilo cestnine?
8.6.2007 20:29:34   
Anonimen
Ja je važno.Do 1,8 moči samo lahko uveljavljaš.Kar je nad ne.

(odgovor članu mansus)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Povracilo cestnine?
8.6.2007 21:15:43   
anajmad
Ma ,to sploh ni res. Mi imamo avto z močjo 2,1 in smo dobili povrnjeno cestnino.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Povracilo cestnine?
8.6.2007 22:19:05   
POKPOK
Zdaj mi pa ni ni nič jasno. Nam je referentka ob registraciji rekla, da je meja 1,9. To je bilo leta 2006. Odločbo pa izda direkcija, ki je samo ena. Tako, da je očitno od "pameti" in vednosti referentov odvisno kdo da vlogo in kdo ne.
Lp

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Povracilo cestnine?
9.6.2007 18:27:27   
Anonimen
Potem pa majo vsepovsod drugače.Ker meni so rekli samo do 1,8  ostalo pa nič.Lahko pa baje neveTm točno potem doplačaš,če maš močnejši avto.Tega nevem točno.

(odgovor članu POKPOK)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Povracilo cestnine?
9.6.2007 19:34:43   
Anonimen
Ma ,to sploh ni res. Mi imamo avto z močjo 2,1 in smo dobili povrnjeno cestnino.
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad


Mi imamo 2,6, pa nam je tudi rekla, da do 1,8 bencinar, do 2,0 diesel!user posted image

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Povracilo cestnine?
9.6.2007 19:48:13   
anajmad
Ej pol pa sploh ne vem. Men je sam komplicirala,da moram imeti izvid od zdravnika,ki je star manj kot 6.mesecev. Odločbo sem zlo hitr dobila b.p. čez dober teden. Je pa res,da tem ženskam ( v glavnem so tam ženske,brez zamere) marsikej ni jasno,kolikor sem jst opazla takrat. Jst sem ji mogla 3x razložit za kaj se gre,potem komi pokapirala. Ni mi pa rekla,da bi bila kakšna omejitev in tudi v odločbi ni bilo nič napisanega.
Res pa je,da imamo diesel,mogoče zaradi tegauser posted image ,ne vem?

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Povracilo cestnine?
18.6.2007 21:29:49   
mansus
Če je ročni menjalnik ;
bencin motor do 1800 ccm in diesel motor do 2000 ccm.
Če pa je avtomatski menjalnik se pa stanje spremeni na ;
bencin do 2000 ccm in diesel do 2200 ccm .


(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Povracilo cestnine?
14.7.2007 13:24:58   
tincci
Se pravi, ko podaljšam zdajle zavarovanje in mi agent pride na dom, mu dam odločbo in mi na licu mesta odšteje cestnino?

A to lahko naredi tudi moj mož ali velja za en avto (sem optimistična, a ne)user posted image user posted image

(odgovor članu mansus)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Povracilo cestnine?
14.7.2007 15:07:27   
Miška2006
Zavarovalni agent, če je pri Triglavu ti bo na zavarovanje (ne vem ali na obvezno ali na kasko) odštel 10 %!

Oprostitev plačila cestnine, ti pa odobrijo TAM KJER PODALJŠUJEŠ TEHNIČNI ZA AVTO. TAM SE PLAČA CESTNA TAKSA!

S tem da iz Ljubljane "Agencija za ceste" ti pošljejo odločbo, da si oproščena plačila.

VELJA SAMO ZA EN AVTO V DRUŽINI!

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Povracilo cestnine?
15.7.2007 11:14:39   
tincci
hvala user posted image

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?