|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pozabljivost po porodu
2.7.2008 13:41:43   
Pia77
Dobre 4 mesece je, odkar sem rodila, in opažam, da sem ful pozabljiva. Pozabljam, kaj sem nameravala nardit ali kam se kakšno stvar vtaknila, ne morem se spomnit imen npr. igralcev... Saj vem, da gre mogoče bolj za raztresenost, sam... ni mi vseeno. Kdo bo pa v službi naslednje leto razmišljal, če bom čist dementna ratala...
A ima še katera podobne težave?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pozabljivost po porodu
2.7.2008 13:44:24   
CatJa
Sem imela enake težave po prvem porodu in jih imam zdaj po drugem. To je nekaj čisto normalnega in brez skrbi, preden boš spet v službi, tega ne bo več.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pozabljivost po porodu
2.7.2008 13:50:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Sem imela enake težave po prvem porodu in jih imam zdaj po drugem. To je nekaj čisto normalnega in brez skrbi, preden boš spet v službi, tega ne bo več.

Že več kot štiri leta čakam na to user posted image

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pozabljivost po porodu
2.7.2008 14:07:20   
aluš
Tudi meni se je to zgodilo pred 11-timi leti po prvem porodu. Mislim, podn. Sploh nisem vedela kaj naj. Pa po enem letu ko sem prišla nazaj v službo, se stanje sploh ni ne vem kako popravilo. Saj zdaj se točno ne spomnim, ampak zadeva se je izboljšala. Me je pa skrbelo kako bo po drugem porodu. No, drugi tamalček pred štirimi leti mi ni "pojedel" nič spomina. Tako, da sem trenutno kar v redu.

Čeprav je tako. Dokler si sam, imaš 1000 stvari manj za mislit pa glavi nosit, kot potem ko pride otrok. In pri prvem otroku je sprememba sigurno največja, pri drugem se samo doda. Tako, da jaz vem, da sem zdaj veliko bolj pozabljiva in raztresena kot pred 12-timi leti. Takrat sem lahko imela vse pod kontrolo, nič mi ni "ušlo". Zdaj pa enostavno ne moreš vsega skoz imet pod kontrolo, zvečer še mislim, moram zjutraj to naredit, zjutraj pa prazna glava. Čeprav v službi mi koncentracija in spomin kar dobro delata. Večkrat doma kaj pozaabim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pozabljivost po porodu
2.7.2008 14:43:49   
TRIŠ
Tole imamo vrjetno vse mamice ker se ukvarjamo samo z otrokom in drugo pozabljamo.Meni se to dogaja še danes ,pa se je začelo že pred 9 letiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu aluš)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pozabljivost po porodu
2.7.2008 15:41:20   
KRTR
tudi meni se to dogaja...zelo sem pozabljivauser posted image pa tudi vidim slabše, oči me bilijo in so zelo utrujene...včasih se mi kar neki bleščiuser posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pozabljivost po porodu
2.7.2008 16:19:36   
cofek
IZVIRNO SPOROČILO: KRTR

tudi meni se to dogaja...zelo sem pozabljivauser posted image pa tudi vidim slabše, oči me bilijo in so zelo utrujene...včasih se mi kar neki bleščiuser posted image


se podpišem pod tole...sem bila pa tudi pred dvemi leti ful pozabljiva in se je stanje zboljšalo, zdaj upam da se bo spet...
ja, pa da bodo kile tud kmal na normali, ampak to je že druga tema..

(odgovor članu KRTR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pozabljivost po porodu
2.7.2008 20:59:03   
Suzy.
Ja, po prvem porodu sem bila tako pozabljiva, da se še svojega imena ne bi spomnila, če bi me kdo ponoči zbudil. Res je bila kriza.

Zdaj po drugem je bilo pa na začetku zelo podobno. Se je pa kmalu začelo izboljševat. Mislim, da zato, ker sem "trenirala" možgane, ko sem se za izpite učila.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pozabljivost po porodu
4.7.2008 13:35:36   
Zofy
Jaz imam iste težaveuser posted image .

Baje pa je to od neprespanosti oz. od prekinjenega spanca. Ker pač ne spimo več 7 oz. 8 ur v kosu (čeprav se jaz zbudim ponoči le 1x za dojenjeuser posted image ).

Ne vem, jaz imam še 2 izpita pa magistrsko za spisat, sploh ne vem kako mi bi to ratalo. In pametnjakovič sem pustila za na konec 2 najtežja izpita, ker sem mislila, da bom imela med porodniško ful več časa....user posted image user posted image user posted image user posted image

No, upam, da to mine. Po moje je dobro kaj možgančke potrenirat z raznimi rebusi, sudoko, šah, knjige brat... kaj takega. Ker se tudi meni zdi, da postajam pravi debilček. Gledam dnevnik in na koncu za več kot pol prispevkom sploh ne vem za kaj so se šli.
Ma najboljše, da se samo smejim...user posted image

(odgovor članu Suzy.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pozabljivost po porodu
4.7.2008 13:59:26   
lubicamoja
Jaz imam tudi te težave...

Pa smo že ravno danes stari 10 mesecev...

Spomin....

Čaki, kaj sem že hotela...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pozabljivost po porodu
4.7.2008 14:22:39   
goga79
imam iste težave kar naprej iščem stvari pozabljam kje sem pustila denarnico ali telefon (v avtu,vozičku ali celo trgovini)dobro da se kasneje spomnim in da še zaenkrat nisem izgubila ničesar.zadnjič sem šla v trgovino z avtom  iz trgovine pa peš  z orokom ker ni daleč kasneje sem se spomnila da je moj avto v garaži pred trgovino in sem morala spet nazaj po avtouser posted image

(odgovor članu lubicamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pozabljivost po porodu
4.7.2008 18:28:17   
KRTR
tudi jaz sem šla zadnjič v trgovino in sem pozabila kar avto zaklenit, ko sem pa prišla do blagajne pa sem  ugotovila da sem pozabla denanico domauser posted image

(odgovor članu goga79)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pozabljivost po porodu
4.7.2008 22:10:59   
majra
Moj spomin je kot švicarski sir. včasih sem se jezila na mamo kaj je tako sklerozna in tečna s tem pozabljanjem, sedaj pa vidim kako je to hudo. Me prav najeda, upam da se stanje kmalu zboljša, ker dejansko pozabim kaj sem hotela povedati sredi stavka user posted image

(odgovor članu KRTR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pozabljivost po porodu
5.7.2008 15:08:08   
aleži
IZVIRNO SPOROČILO: majra

Moj spomin je kot švicarski sir. včasih sem se jezila na mamo kaj je tako sklerozna in tečna s tem pozabljanjem, sedaj pa vidim kako je to hudo. Me prav najeda, upam da se stanje kmalu zboljša, ker dejansko pozabim kaj sem hotela povedati sredi stavka user posted image


se podpišem.

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pozabljivost po porodu
5.7.2008 16:52:03   
KRTR
tudi jaz upam, da se stanje čimprej izboljšauser posted image

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pozabljivost po porodu
7.7.2008 1:47:53   
massylou
Nisem pozabljiva. No, nič bolj kot prej.
Najbrž je od vseh sprememb, tako telesnih kot duševnih. Pa pomanjkanje spanja in večina tvoje pozornosti je sedaj usmerjena na malega, za drugo je pa pač zmanjka.

Nič skrbet.

(odgovor članu KRTR)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pozabljivost po porodu
14.7.2008 6:39:30   
Sonnja
uh sem se kar pomirila ko vidim koliko vas je. mene tudi pozabljivost daje. pokličem mamo lai mojga in govorim eemmmmm sem pozabla akj sem hotla uprašat in podobno sem že proti koncu nosečnosti ratala pozabljiva ko drugače imam skoraj fotografski spomin in je kar hudo ko skos mojega sprašujem ki je že ta igral/auser posted image

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
14.7.2008 6:52:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sonnja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pozabljivost po porodu
14.7.2008 13:27:49   
žanai
Ojla!

Jaz sem bila pri prvem otroku pozabljiva vse dokler sem jo dojila. Ko sem jo dojila le še enkrat na dan (pri njenih 20h mesecih), pa se je začelo umirjati in ko sem jo nehala (pri 22h mes) pa sem bila kmalu spet v formi. Zdaj pa dojim drugo štručko in sem spet ko ena kokoška...

Poleg utrujenosti in vsakodnevne rutine, ki nam že tako zmeša glavo še hormoni terjajo svoj dolg.
Saj bo minilo, slej ko prej.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pozabljivost po porodu
15.7.2008 13:07:52   
madasa
Ja hvala Bogu da je to "normalno", ker je moj že prav živčen. Smo šli zadnjič na dolg sprehod in sem pustila ključe v vhodnih vratih. Pa torbico pustim na vozičku na hodniku- v bloku. Sem čisto zmedena. Pa bo že bolje, a ne.

(odgovor članu žanai)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pozabljivost po porodu
9.8.2008 22:42:09   
annnna
se pridružujem...pospravljam stvari pa jih pol več ne najdem...2x se mi je že zgodilo da sem vzela jajčko iz avta in kr šla in pustila vrata na stežaj odprta pred blokom pol gre pa moj kaj v avto iskat pa po...user posted image  user posted image user posted image user posted image   pa ključe pozabljam konstantno not...oojojoj dokler še avto stoji pred blokom je še smešno ja, ko ga pa enkrat kr ne bo več se bomo pa jokaliuser posted image user posted image al pa se bom pol spomnila da sem ga pred trgovino pustila pa šla peš domovuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj mali princ Mai - 30.5.08.


(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pozabljivost po porodu
9.8.2008 22:58:47   
Anonimen
Jaz sem na začetku pozabljala, ob kateri uri smo se futrali. In se veselo sprehajam po vasi s tamalo in jok, jok jok...le kaj ji je?user posted image user posted image user posted image  Pogledam na uro in ugotovim, da je čas za jest.user posted image  Zanimivo, da je bilo veliko sprehodov hitro končanih na začetku ravno zaradi te pozabljivosti.user posted image

(odgovor članu annnna)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pozabljivost po porodu
16.8.2008 14:56:58   
*kinnie*
IZVIRNO SPOROČILO: KRTR

tudi jaz upam, da se stanje čimprej izboljšauser posted image

Jaz sem po vsakem porodu bolj pozabljivauser posted image user posted image .
Najbolj to opazim, ko se spravim k študijuuser posted image user posted image


(odgovor članu KRTR)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?