|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pralne kroglice
6.8.2008 9:19:37   
anitaz
Kakšne imate izkušnje z njimi, tiste, ki jih uporabljate? Ali se te kroglice sploh kdaj "obrabijo" ali jih lahko uporabljaš v neskončnost?

http://shop.zivacenter.org/index.php?kategorija=133
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralne kroglice
6.8.2008 10:31:54   
Klarissa
alo,
jaz jih uporabljam šele 1 teden.
jih pa do 3kg perila daš not 4, nad 3kg pa 6. tako da ne vem zakaj so pakirane po 12kom. zdaj ma pač en komplet mami, enega pa jaz.
a res dajate dosti manj meščalca?
jaz ga dam malo manj, perilo pa je bilo res bolj mehko.
sušim pa jaz na zraku in ne v sušilcu.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralne kroglice
6.8.2008 18:08:23   
Spark
Zanimivo zgleda tole. Naj se še kdo javi, ki to uporablja. 

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pralne kroglice
6.8.2008 21:32:44   
barika
to moja mami uporablja že celo večnost (ca. 13 let), pa želva piše gor.
pa 95% pere z vsemi kroglicami. (ostalih 5% je tisto, ko se ena "valja" med opranimi cotami, ali pa je pod kakšno mizo)

< Sporočilo je popravil barika -- 6.8.2008 21:33:35 >

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pralne kroglice
8.8.2008 11:59:01   
Klarissa
in a date zraven manj pralnega praška in meščalca?, ko piše, da zmanjša uporabo: 100% meščanec in 50% pralni prašek 

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralne kroglice
8.8.2008 17:48:15   
ELMA
Zanimivo , mene tudi to zanima , a mogoće vsebujejo kakšen detergent al kaj .

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralne kroglice
8.8.2008 18:30:54   
nejcko
Saj vam piše, da so iz gume in nekih magnetov in da se ne obrabijo.

skrivnost teh kroglic pa je pomoje v načinu pranja naših babic. One so prale ročno, na t.i. perevnikih ali ribežnih za pranje, kar pomeni, da so perilo mencale ob neko tršo stvar.

In vic teh kroglic je ravno ve mencanju perila.

Jaz imam podobne kroglice že vrsto let - uporabljam pa zelo zelo malo praška (ali pa pralne oreščke) in zelo zelo malo mehčalca, nikoli na več kot 60 stopinj,  pa imam lepo perilo.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 8.8.2008 18:31:15 >

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralne kroglice
11.10.2008 21:07:06   
Suzyka33
Zdravo.

Katere kroglice pa uporabljaš? Kje se jih da kupiti? trenutno ful iščem, pa ne vem, za katere bi se odločila. Ponekod dobiš sam dve, pa stane 70 EUR - toliko ne dam ...user posted image

Katere kroglice na splošno priporočate vsi tisti, ki jih že uporabljate?

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pralne kroglice
26.10.2008 11:14:01   
tanaja*
O kakšnih kroglicah govorite??jaz na onem linku ne vidim nobenih kroglic user posted image

_____________________________

Voli me iz inata voli me bez ostatka voli me bilo gde sam bas takvu kakva jesam


(odgovor članu Suzyka33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pralne kroglice
26.10.2008 22:18:51   
Anonimen
Jaz perem z oreščki.
Tašča si je pa sedaj to omislila. Premišljam da bi si tudi jaz in da bi prala s tem in z oreščki, čeprav se mi zdi pa bebasto, ker sem tudi samo z oreščki zadovoljna.

(odgovor članu tanaja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pralne kroglice
30.10.2008 10:01:58   
5ra8
kje se kupi te pralne oreščke?




_____________________________

Našega sončka smo dočakali 09.03.2011 ob 19.39!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pralne kroglice
18.11.2008 20:03:49   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: 5ra8

kje se kupi te pralne oreščke?



bio si. trgovina, pa po netu počekiraj. Ampak niso pa vse zadovoljne s temi oreški.

A ma še katera kako info glede pralnih kroglic?

(odgovor članu 5ra8)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pralne kroglice
22.1.2009 15:02:13   
barika
Te gumjaste kroglice za pranje sem danes vidla v schäfer boutiqu (katalog) stanejo pa 22€, jih je pa 12.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pralne kroglice
16.2.2009 10:21:38   
Lana_s
Moj sin ima ful občutljivo kožo in mi je pediatrinja rekla, da naj perem njegova oblačila brez mehčalca. Pri nas pa imamo zelo trdo vodo in sem tako tudi jaz poiskala te pralne kroglice.

http://www.priskrbi.si/prisluhnimo-naravi/pranje-brez-praska.html

Kupila sem to zeleno in morem rečt, da sem bila kar presenečena nad njenim učinkom, ker najprej nisem verjela, da bodo oblačila res čista in mehka brez praška in mehčalca. Pa so bila user posted image

< Sporočilo je popravil Lana_s -- 16.2.2009 10:22:19 >


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pralne kroglice
16.2.2009 15:51:29   
barika
Lana, a potem res pereš čisto brez mehčalca in praškov? kaj pa res umazana oblačila in "švic"??

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pralne kroglice
17.2.2009 9:34:17   
Lana_s
Če so res umazana oblačila potem dam zraven še malo praška. Švic pa ni problem, gre vse ven.
Mojemu Lukcu res pomaga, nima več pikic in izpuščajev po obrazu in telesu.

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pralne kroglice
17.2.2009 10:08:00   
majate
 
Kaj pa tele?     http://www.digitisk.net/

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pralne kroglice
17.2.2009 10:20:23   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tanaja*

O kakšnih kroglicah govorite??jaz na onem linku ne vidim nobenih kroglic user posted image


Jaz tudi ne.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu tanaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pralne kroglice
17.2.2009 10:30:38   
Lana_s
Desno spodaj je majhna slika na katero klikneš in se ti poveča. Ne vem kakšne so te in če so uporabne, ta, ki jo imam jaz vsebuje neke kristalčke (v kroglici so in se ne vidijo), jo moreš 1x na mesec izpostaviti soncu, da se ti kristalčki "obnovijo" in potem boljše pere. Ja, smešno se sliši - tudi napisala sem bolj splošno, ker nimam več navodil, samo nam je pomagala.



_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pralne kroglice
17.2.2009 10:37:17   
Lana_s
Sem se ravno s svakinjo pogovarjala, ki je včeraj naročila neke kreme iz Mrtvega morja iz te trgovine (priskrbi.si) in mi je povedala, da imajo do 8 marca neko akcijo, če v košarici vpišeš promocijsko kodo DANZENA imaš na celoten nakup 10% popusta.

Pač toliko za informacijo.


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pralne kroglice
17.2.2009 11:35:09   
majate
Mene pa resnično zanimajo te kroglice.user posted image . Ali je zgornja zelena dovolj samo ena in koliko časa je uporabna? Te, ki jih je sedem vijoličnih, so videti gladke. Ima katera takšne in če, kako se obnesejo?

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pralne kroglice
17.2.2009 12:46:17   
Lana_s
Jaz jo imam že leto dni in je kot nova, na njihovi spletni strani pa piše, da jo lahko uporabljaš več kot 6 let. Bomo vidli user posted image

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu majate)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pralne kroglice
18.2.2009 16:12:08   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Lana_s

Desno spodaj je majhna slika na katero klikneš in se ti poveča.


Desno spodaj je kisikovo belilo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pralne kroglice
18.2.2009 19:13:53   
Lana_s
Hmm, jaz vidim malo slikico in poševno piše pralne kroglice, potem pa klikneš in se ti slika poveča. Samo meni so te videt kot čisto navadne žogiceuser posted image

Aja majate, samo eno kroglico daš v stroj zraven perila.


_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pralne kroglice
3.4.2009 13:55:21   
smigli
Sem se malo poigrala z netom in zasledila nekaj strokovnih mnenj na podlagi preizkusa teh eko detergentov.

Tam navajajo podatke na podlagi preizkusov in sicer pravijo, da te kroglice in ravno tako oreški nimajo nobenih pralnih učinkov. porabnike pa je lahko zavesti, ker se pranje izvaja v topli vodi, ki je že sama po sebi detergent, zato pa so ta sredstva neučinkovita pri madežih, ki jih sama voda ne odstrani. Poiskuse so naredili tako, da so oprali perilo z in brez kroglic oz. oreškov in ugotovili, da je učinek isti.

Meddrugim je razlaga o najbolj znanem odstranjevalcu medežev ( vanish), ki je po sestavah gledano, nič več kot zelo koncentriran prašek, posledično zelo agresiven do okolja in naše kože! Prodaja se mastno, saj so bili proizvajalci primorani spremeniti sestavo praškov po nekem novem okoljevarstvenem pravilniku. Praški so posledično prešibki, v njih je premalo aktivnih učinkovin ( manj škodljive učinkovine so dražje ), ker le tako lahko obdržijo nižjo ceno, v zameno so praški polni nekih "praznih" delcev, ki imajo zgolj volumensko funkcijo. Na ta račun so lansirali vanishe ipd., ki jih prodajajo kot čudežne izdelke, ki pa to v resnici niso in so meddrugim zelo dragi. Raziskovalci svetujejo raje uporabo nekoliko kvalitetnejših detergentov, ki so malo dražji, vendar še vedno cenejši kot poceni prašek + vanish.

Opozarjajo tudi na razne ohranjevalnike beline ( tudi venish - beli ), ki so optični belilci, kar pomeni, da madežev oz. sivine ne odstranijo ampak jo prekrijejo, zato ostanejo na tkanini in lahko preidejo v našo kožo.

Tako malo za info .

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?