|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pravila šolskega reda
4.9.2009 8:38:22   
RAČKAPK
Vodstvo šole in učiteljski zbor (osnovna šola) je predlagalo naslednji člen pravil šolskega reda:

Učenci so dolžni prihajati k pouku in drugim dejavnostim čisti ter primerno urejeni. Ne dovoljujejo se prekratka krila, prekratke majice, dekolteji, ličila (šminke, ličila za oči, lak za nohte), neprimerne pričeske ter različni neprimerni  modni dodatki (viseče debelejše verige ob pasu, pretirano število zapestnic, verižic in prstanov, pirsing).

prosim za komentar in kako je v vaših šolah

lep pozdravček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 8:48:31   
gita10
Očitno je potrebno narediti red v šoli, če starši ne morejo pogledati svojega najstnika kakšen gre od doma. Jaz druge razlaga za to nimam . Posebej če jo to osnovna šola.

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 8:48:33   
Kerensa*
Pri nas takšnega pravila sicer ni, vendar se mi zdi (ob morebitni uvedbi) dvolično. Po eni strani je dobrodošlo - med učenci ne bi (ali pa bi vsaj manj) prihajalo do razlik (in posledično zafrkavanja) zaradi videza/stila, kar pomeni (spet posledično) učenčevo boljše počutje (manjši občutek zapostavljenosti), po drugi strani pa je to kršenje otrokovih (ali raje rečeno - človekovih) osnovnih pravic - nihče jim ne more diktirati, kako se bodo oblačili in urejali (izvzamem alineo o čistoči - mislim, da se to sme zahtevati), dokler s svojim stilom nikomur ne škodujejo (kakor pravi zakon - dokler se ne škoduje zdravju, premoženju ali življenju).
Morda še točno, po alineah:
- prekratka krila: potrebna bi bila definicija, kaj je dejansko pomeni pojm "prekratko", vendar je tukaj govora o šolski mladini, ne o primerni obleki za delovno mesto.
- prekratke majice: enaka definicija, čeprav dvomim, da osnovnošolke za v šolo nosijo majice, ki bi odkrivale, kar naj ne bi bilo odkrito (da pa majica na to nakazuje, je pa v puberteti kar logično).
- dekolteji: tole se da kar priključiti k majicam.
- ličila: 14-letnicam prepovedati osnovno kozmetiko je v današnjih časih popolna utopija (za tiste, seveda, ki se ličijo) in tudi popoln nesmisel (bodo zato, ker ne bodo naličene, kaj bolj zbrane pri pouku?).
- neprimerne pričeske: definicija, kaj je neprimerna pričeska, je nujna, vendar je to ponovno vmešavanje v človekov osebni stil, poleg tega pa frizura ne vpliva na znanje.
- neprimerni modni dodatki: verige in vse, kar lahko koga poškoduje (kar bi bilo lahko izpeljanka iz pojma "hladno orožje"), bi bilo dobro prepovedati in mislim, da se tudi sme (zaradi varnosti), število zapestnic , verižic in prstanov pa je nesmisel (tako ali tako se jih sname pri predmetih, kjer bi lahko ovirali učni proces).
- pirsing: mislim, da ni zakonito, da bi ga prepovedali (tudi marsikaj drugega zgoraj je vprašljivo), poleg tega pa je tudi nesmiselno.

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 8:49:43   
Pat74
Pri nas je takole (OŠ Polje):

5.4 Kultura oblačenja
Učence vzgajamo v skrbi za osebno higieno in čistočo oblačil. K pouku prihajajo učenci primerno oblečeni. Pri pouku niso oblečeni v vrhnja oblačila. Pomembno je, da z oblačili in drugimi dodatki ne ogrožajo zdravja, lastne varnosti ter varnosti drugih. V šolskih prostorih so učenci obuti v nedrseče copate. Učence ter njihove starše razrednik ob neprimernem oblačenju opozori. V vseh triletjih se, v dogovoru s starši, odsvetuje ličenje.


(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 8:51:16   
Pat74
Kar se tiče prekratkih majic in kril bi bilo potrebno na to opozorit tudi kakšno učiteljicouser posted image .

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 8:51:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pat74
5.4 Kultura oblačenja
Učence vzgajamo v skrbi za osebno higieno in čistočo oblačil. K pouku prihajajo učenci primerno oblečeni. Pri pouku niso oblečeni v vrhnja oblačila. Pomembno je, da z oblačili in drugimi dodatki ne ogrožajo zdravja, lastne varnosti ter varnosti drugih. V šolskih prostorih so učenci obuti v nedrseče copate. Učence ter njihove starše razrednik ob neprimernem oblačenju opozori. V vseh triletjih se, v dogovoru s starši, odsvetuje ličenje.

Točno tako. Frizura in oblačilo ne bosta nikogar poškodovala. Ličenje pa - odsvetujejo, vendar ne prepovedo. Ker po mojem niti ne morejo/smejo.

(odgovor članu Pat74)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 9:18:11   
RAČKAPK
kaj pa tole:

Med poukom se učencev načeloma ne pušča iz učilnice zaradi zagotavljanja njihove varnosti.
Izhod lahko dovoli tistim učencem, za katere dobi podpisano obvestilo strokovnega delavca, da mora učenka/učenec na obravnavo oz. pogovor.
Velika in mala potreba se praviloma opravi med odmori. V WC strokovni delavec obvezno dovoli učencu/učenki, ki ima zdravniško opravičilo zaradi uroloških ali drugih zdravstvenih težav oz. če presodi, da je ogroženo učenčevo/učenkino zdravje.

lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 9:22:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: RAČKAPK
Med poukom se učencev načeloma ne pušča iz učilnice zaradi zagotavljanja njihove varnosti.

Po mojem mnenju je to načeloma pravilno, saj so med poukom učenci in učitelji v učilnicah, torej so ostali prostori (predvsem hodniki in sanitarije) nenadzorovani oz. tam ni nikogar, kar pomeni, da otroku momentalno morda nihče ne more pomagati (lahko tudi, da ga nihče ne bi slišal klicati na pomoč), če se mu kaj zgodi (dovolj je že to, da pade po stopnicah ali da mu zdrsne na ploščicah v sanitarijah).
Po drugi strani pa ima danes skoraj vsaka šola (vsaj v LJ, za drugje ne vem) varnostnika, zagotovo pa vsaka dežurnega učenca (na hodniku) in tudi kamere so že nekaj skoraj vsakdanjega (če ne drugega, pa šole pošteno razmišljajo o tem).

Velika in mala potreba se praviloma opravi med odmori. V WC strokovni delavec obvezno dovoli učencu/učenki, ki ima zdravniško opravičilo zaradi uroloških ali drugih zdravstvenih težav oz. če presodi, da je ogroženo učenčevo/učenkino zdravje.

Tudi to je načeloma OK, saj vsi vemo, kako si nekateri lahko izmišljujejo o svoji potrebi odhoda na WC (katere učitelj seveda ne more dokazati, da ni resnična) in s tem motijo pouk oz. koncentracijo ostalih. Da bi se pa za vsak odhod na WC potrebovalo zdravniško spričevalo, je pa nesmisel. Mi smo odrasli, pa se nam zgodi, da nas npr. ob 10:00 ne tišči na WC, ob 10:15 bi šli pa čez žive in mrtve, samo, da se usedemo na školjko user posted image - pri otrocih je torej to še toliko bolj verjetno.

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 9:33:33   
RAČKAPK
samo še tale člen
pol pa končam user posted image

Razpored dežurstev za posamezen oddelek pripravi razrednik v sodelovanju z učenci oddelka. Učenci, ki se neprimerno vedejo ali imajo slabe ocene, ne smejo dežurati.


lp

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 9:36:30   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: RAČKAPK
Razpored dežurstev za posamezen oddelek pripravi razrednik v sodelovanju z učenci oddelka. Učenci, ki se neprimerno vedejo ali imajo slabe ocene, ne smejo dežurati.

Če jih zaradi vedenja smatrajo kot nezanesljive, je kar prav, da ne pridejo v izobr za dežurnega učenca. Če še samega sebe ne morejo v red spraviti - kako bodo potem nadzorovali red cele šole?
Da bi bile pa ocene pogoj, se mi zdi pa nesmisel. Višina ocene nekega testa se mi ne zdi pogoj za zanesljivost. No, morda pa smatrajo, da lahko to, da v dnevu dežurstva ni prisoten pri pouku, vpliva na višino njegove (že tako nizke) ocene?

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 10:53:11   
Splišni
Jooooj, kaj pa je to zaena šoša? A ste vi kje v Bronxu ali kje? Ma ne res, to je na podlagi kakšnih slabih izkušenj napisano tako ali kaj?

Drugače bi jaz še vse nekako pač vzela za smešno, samo tisto zadnje, da ne smejo dežurat s slabimi ocenami ali slabim vedenjem, tisto pa ni ravno vzpodbudno za te otroke. To jih po moje še bolj down spravi.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 10:54:22   
Splišni
No, ali pa ne. Sem se zdajle spomnila, da se edinos takim pravilom mogoče lahko izognejo, da preperčijo dežurstvo res kakšnemu izjemno agresivnemu ali vedenjsko res problematičnemu otroku. Oz. njegpovim staršem, da bi šolo zato tožili ali kaj takega. No ja, Bronx.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 11:45:36   
sanja nk.
No pri mojih dveh, za srednješolca se nisem poglabljala, je pa tako da niti garderobe nimajo, tako da so cel dan obuti in obleko nosijo sabo po šoli, mislim vrhnjouser posted image ....
No pri tamalemu ki je še na oš pa kakšnih posebnih pravil ni, celo copati so obvežujoči samo če jih imaš sabouser posted image ...
glede pravil pa itak piše naj bodo otroci čisti primerno oblečeni, samo ni pa povedano , kako mislijo primerno, pravil pa ne upošteva nihče, ker najstnice hodijo domov take...user posted image , samo je to čisto super saj je pravice vsakega posameznika kako se obleče, sem namreč proti uniformam...zelo proti.
Je pa res, da naj ne bo obleka preveč seksualno naravnana user posted image ali pa da ima preveč predmetov ki že ogrožajo samega nosilca ali druge okoli njega..
Tole pravilo, da učenci ne smejo iz pouka je pa vsepovsod, samo ga res nohče ne upošteva, saj vsaj pri nas je bilo tako, niso bili profesorji diktatorski, če jih je modilo na wc so lahko šli, seveda med kontrolkami ne user posted image ...
samo da z dežurstvi je pa huda, no to je res, da če je otrok že tako poln upominov, potem ga verjetno ne bodo dal dežurat, kaj imajo pa tukaj ocene user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , kdaj so pa še bile ocene pokazatelj človeka, ....to je pa primitivno


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 15:09:53   
bumerang
No, če bi kdo mojega otroka zaradi prvo zapisanih pravil šikaniral, ga ne bi prav dolgo, to zagotovo. So fajn mimo. Mimo časa in tudi mimo osnovnih človekovih pravic pa tudi ustave.
Druga pravila so ok.
Za tretje pravilo je verjetno mišljeno dežuranje zunaj učilnice torej učenci, ki dežurajo med poukom in v tistem času niso pri uri. Torej je logično, da tisti, ki imajo slabši uspeh, ne morejo izostati od pouka, ker imajo že tako ali tako luknje v znanju.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 16:34:11   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

No, če bi kdo mojega otroka zaradi prvo zapisanih pravil šikaniral, ga ne bi prav dolgo, to zagotovo. So fajn mimo. Mimo časa in tudi mimo osnovnih človekovih pravic pa tudi ustave.
Druga pravila so ok.
Za tretje pravilo je verjetno mišljeno dežuranje zunaj učilnice torej učenci, ki dežurajo med poukom in v tistem času niso pri uri. Torej je logično, da tisti, ki imajo slabši uspeh, ne morejo izostati od pouka, ker imajo že tako ali tako luknje v znanju.


POdpis.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 17:34:12   
sonček33
Kultura oblačenja je pri mnogim osnovnošolcih (pa ne samo teh, vendar žal že pri teh) res na meji okusnega. Res je, da ima vsak pravico do lastenga sloga oblačenja itd., vendar v mejah okusnega pa res mora biti. Navsezdanje je tudi na določenih delovnih mestih zahtevana celo uniforma, ki seveda preprčuje, da bi prišlo do "neprimernosti".



_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 18:04:54   
bumerang
Kaj je to okusno in kaj je neokusno? In predvsem - zakaj je komu neokusno. Da ni morda kaj narobe s tistim, ki mu je kaj neokusno!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 18:13:52   
sonček33
Bumerang vprašanje je na mestu. Morda sem uporabila nekoliko neustrezen izraz, čeprav se mi zdi, da veš o čem  govorim. Torej neprimerno oblečeni učenci in učenke. Prekratko, z globokimi dekolteji, s pretirano kratkimi majicami ...


_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 18:22:38   
bumerang
Oprosti, osebno razen možnega negativnega vpliva na zdravje v omenjenem ne vidim. V čem je problem globokega dekolteja, kratke majice ali krila?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 18:29:37   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Bumerang vprašanje je na mestu. Morda sem uporabila nekoliko neustrezen izraz, čeprav se mi zdi, da veš o čem  govorim. Torej neprimerno oblečeni učenci in učenke. Prekratko, z globokimi dekolteji, s pretirano kratkimi majicami ...



A črne plastične trenirke z belim robom (hlače) in zelo ohlapna rdeča sintetična majica s kratkimi rokavi z napisom od enega nogometnega kluba gor, ki cela šelesti,  te pa ne moti?user posted image user posted image user posted image

Jaz sem za demokracijo, tolk da ne bo pomote, samo asociacijo na temo v obratno smer sem dobila. Mene oblačenje moderne ali konzervativne mularije ali mularije z drugačno kulturno tradicijo prav nič ne moti.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 18:50:10   
sonček33
Tudi jaz sem za demokracijo, nisem pa za razkazovanje. Osebno me prav veliko ne moti, nekoliko pa že, ker ni primerno. Ne govorim, da morajo biti v "znamkah", srajčkah, "pošlihtani" v nulo. Daleč od tega.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 18:52:28   
bumerang
Razkazovanje?
Nihče te ne sili, da jih gledaš in tudi one se tako ne oblačijo zato, da bi se ostali po njih slinili.
Če to kdo dojema kot razkazovanje, je to njegov problem. V primeru učiteljev celo velik in govori bolj o učitelju kot o učencu samem.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 19:59:35   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Razkazovanje?
Nihče te ne sili, da jih gledaš in tudi one se tako ne oblačijo zato, da bi se ostali po njih slinili.
Če to kdo dojema kot razkazovanje, je to njegov problem. V primeru učiteljev celo velik in govori bolj o učitelju kot o učencu samem.


Še en podpis, če dovoliš.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 21:49:46   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: sonček33

Kultura oblačenja je pri mnogim osnovnošolcih (pa ne samo teh, vendar žal že pri teh) res na meji okusnega. Res je, da ima vsak pravico do lastenga sloga oblačenja itd., vendar v mejah okusnega pa res mora biti. Navsezdanje je tudi na določenih delovnih mestih zahtevana celo uniforma, ki seveda preprčuje, da bi prišlo do "neprimernosti".




to je težko določiti kaj je komu okusno, ker meni naprimer je neokusno, nogavice in sandale, croksi, trenirke iz satena pa še te fejk, roza majčke na fantih.....pri puncah pa če je preveč ****iš oblečena res ni primerno, samo če pogledaš na cesto, katera pa je tako oblečena, motijo me bolj tiste ki so kot nune.....pač moj pogled...

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Pravila šolskega reda
4.9.2009 22:25:04   
anajan
Saj ne morem verjeti, da nekateri podpirati take neumnosti kot so globoki dekolteji in prekratka krila. Naj vam navedem nekaj razlogov, zakaj ste starši pripravili šole, do tako strogih ukrepov.
1. Naučiti otroka najpomembnejše vrednote: da znajo ceniti zdravje in poskrbeti zase
2. V človeški družbi obstajajo pravila, ki določajo kulturo oblačenja v posameznih situacijah (razgovor za službo, nočni lokal, družinska srečanja, izobraževanje...)
3. Mogoče ne boste verjeli, vendar je res: fantu, ki v šolskih klopeh opazuje tangice svoje sošolke, ki kukajo nad pasom kavbojk, ponorijo hormoni (beri kot nemogoča koncentracija za učenje). Fant pri teh letih si ne more pomagati, da bi se v takih situacijah osredotočil še na pouk, saj mu hormoni čisto ponorijo.

Glede odhodov iz razreda v času pouka: starši se vedno sklicujete, da so učitelji odgovorni za varnost otrok v času kosila. Otroci pa so le otroci, ki poskušajo izhode med poukom izkoristiti za zabavo: telefoniranje po mobitelu, kratek sprehod v okolici šole, delanje škode, motenje pouka v drugih razredih...

Dragi starši, verjemite in zaupajte učitaljem, da vedo kaj delajo in da imajo dobre razloge, za sprejete ukrepe s katerimi želijo le vam pomagati pri vzgoji otrok v kultiviranega in dostojnega čleveka. Ali je tudi s tem kaj narobe?


_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?