|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 13:48:26   
Trilogija
Opis primera:

Nezakonski par se znajde na sodišču za preživnino otroka. Sodišče določi mesečno 150 eur preživnine očetu. Oče se odloči da ne bo plačeval niti centa. Njegova neto plača je 800 eur. Zadeva gre v izvršbo. Tam jo gladko zavrnejo, ker ima oče obremenjeno plačo do minimalne. Zadeva zastara v roku 3 let. Preživnine ne bo nikoli!

Kako je to mogoče? Preprosto. Zaposliš se za obdobje 6 mesecev, delaš cele dneve. Dobiš 6 mesecev plačo 1500 eur neto oz. se tako dogovoriš kakorkoli. Vzameš kredit npr. za svojo sestro, da si bo zgradia lastno hišo za TEBE, katero hipoteko da na svojo hišo. Dobiš 100.000 eur kredita, s katerim jamči da bo odplačeval sestrinega. Simpl. Kaj se zgodi. Pred izvršbo dobiš kredit, kateri ti obremeni 500 eur mesečnih dohodkov za 30 LET. Preideš nazaj na 800eur neto plačo. Imaš vse. Živiš 30 let z to lepo plačo, kdaj pa kdaj narediš kaj na fuš preko avtorske na sestro, itd. Otrok pa ne dobi niti centa, ker ti pač ne morejo vzeti nič, minimalne plače pa ti ne morejo zakonsko obremeniti. Valda stiki pa morajo potekati tako kot je določeno, ker če ne bojo, boš dobila položnico za 500 eur od policije.

Ne moreš vrjet. Nič ne moreš narediti. Vidite tako lepo demokratično državo imamo, ki ščitijo očitno ali kakor koli ne vede očete, ki se delajo norca.

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
20.10.2009 13:51:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Trilogija)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:03:52   
mika
Kakorkoli že, ta oče bo enkrat moral plačat vse za nazaj...

A kdo vpraša mater, če ima za položnice, pa za oblačila, vrtec, šolo...a kdo njo vpraša kje bo vzela denar, da bo skrbela za otroka? Od kod samo očetom takšne pravice?

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
20.10.2009 14:06:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:06:52   
RAKICA2007
Sedaj lahko na policiji podaš prijavo glede neplačevanja preživnine.
Minimalna plača ki mora ostati pa je okoli 460,00 EUR.

Če sem prav razumela, ostane očetu denarja 800,00 EUR user posted image
To je več kot dovolj za plačilo preživnine user posted image

Res ne vem, kako in zakaj se nekateri hočejo iz vsega izvlečti user posted image user posted image user posted image  saj je denar namenjen otroku in njegovim potrebam in ne za preživljanje mame. . . res ne vem kaj moški razmišljajo.

Upam, da se tole kaj uspešno razreši. Držim pesti

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:07:37   
Mija79
JA POZNAM, TO MI KR PRITISK DVIGNE....ZA OTROKA NI denarja ,na avto netu pa vsake tri mesece prodaja ter kupuje luksuzne avtomobileuser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:09:52   
ajataja
Samo to za mene ni oče,ker ne skrbi za otroka ampak mu je čist vseeno ali ima kaj za jest in oblečt user posted image jaz vem da bi dala zadnji kovanec za otroka pa če sama ne bi zato mogla jest.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:13:14   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: mika
Kakorkoli že, ta oče bo enkrat moral plačat vse za nazaj.

Ne bo mu treba, v kolikor bo celo življenje takole iskal luknje v zakonu (da bi pa kdo imel namen spremeniti zakonodajo, pa ni videti).


Enkrat mu bo ziher spodletelo..človek ki zna služiti denar, ga ne more večno skrivati....slej ko prej se zaplete

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:14:42   
Trilogija
Ne sedaj je prešel na plačo 800 eur in dela od 8-14h. Super delavnik za fuš še naprej. Ostane mu 300 eur, če ni še kakšnega leasinga vmes ipd. Seveda mu ne bo treba nikoli plačati, ker po 3 letih zastara zadeva. Kredit bo trajal 30 let, takrat bo otrok presegel vse normative za preživnino in še 5 let čez. Sepravi bo vse zastaralo.

Kaj narediti v takem primeru. Jasno os sam nima nič (v oklepajih), jasno da ma samo ni pisano nanj. Če ga prijaviš na policijo ne boš s tem nič dosegel. Dobil bo kazen, če jo bo. Poleg teba pa moraš ti to še pridno beležiti pod dohodnino. In tako nastane tole: za preživnino, ki je ni moraš še plačati. Narobe svet.

Kaj narediti?! Je sploh kaj?

(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
20.10.2009 14:16:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Trilogija)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:18:43   
gita10
V primeru, da ima 800 eur plače mu bodo prvo trgali za preživnino in potem za kredit. Torej ne bo dolžan preživnine ampak bo dolžen kredit.

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:22:09   
Natalija28
Skoraj ne morem verjet, da se to dogaja. Očitno je/si imela slabega odvetnika, ki ureja te zadeve. Vem namreč za primer, kjer so očetu vse njegove kredite in karkoli je bremenilo njegovo plačo dali na plačilo preko položnic, obveznosti, ki jih je mel pa do otroka so mu pa trgali od plače! Treba bit vztrajen in nekoč bo zagotovo moral poravnati svoje obveznosti do otroka. 

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:23:01   
tailor
no jaz bom pa tako povedala:moj ima iz prejšnega zakona enega otroka preživnina se zviša vsako leto,sedaj je 130e.midva pa pričakujeva  tretjega otroka.njegova neto plača je 670e,ker se hvalabogu dobro razumemo z njegovo mamo ji ne nakazujemo vedno tolko pač kolikor zmoremo.
čez poletje je pri nas in vse vikende ,kadar gre na kakšen izlet si delimo stroške. tudi za oblečt mu kupimo.
vsak oče more prevzet odg. za otroka ki ga je naredil!


(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:23:18   
Trilogija
Saj ta tema ne govori o temu kako se izogniti preživnini ampak, kakšno luknjo imamo v zakonu pri nas. In kako neljudje iskoriščajo.

Me pa zanima, kdaj bo imala x.x oseba prednost pred državo (banko)? V naši državi to ni mogoče.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:24:18   
Anonimen
kaj pa pravi preživninski sklad na to? kaj ni bil ustanovljen z namenom, da otrok še vedno dobi preživnino, čeprav oče ne more oz. noče plačevat? user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:27:11   
Trilogija
Prežininski sklad je neka skrajna pomoč. Dajo ti okoli 70 eur. S tem pa zgubiš ves ostali del za preživnino. To je najslabša varijanta. Valda v korist očetom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:27:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

V primeru, da ima 800 eur plače mu bodo prvo trgali za preživnino in potem za kredit. Torej ne bo dolžan preživnine ampak bo dolžen kredit.


se mi zdi, da dokler je zaposlen, mora plačevat toliko kolikor zmore. temu se mora ustrezno prilagoditi tudi višina preživnine. kaj ni tako? user posted image

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:30:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Trilogija

Prežininski sklad je neka skrajna pomoč. Dajo ti okoli 70 eur. S tem pa zgubiš ves ostali del za preživnino. To je najslabša varijanta. Valda v korist očetom.


mislim, da potem terjajo od njega, takoj ko dobi nakazilo. in ga počakajo tudi več let, če je treba. user posted image

(odgovor članu Trilogija)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:31:02   
Trilogija
natasa77, tvoja logika bi bila sledeča:

če dobiš stanovanjsko položnico 180 eur, se odločiš, da jo toliko ne boš plačal, ker nimaš in boš plačal ta mesec 30 eur. Kaj se zgodi? Izlopijo ti štrom. Logika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:35:58   
ninini
Preživnina ima prednost pred vsemi drugimi odtegljaji,sicer pa če je zaposlen lahko sodišče zaprosiš da pošljejo na firmo in mu kar od plače odtegnejo.

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:37:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Trilogija

natasa77, tvoja logika bi bila sledeča:

če dobiš stanovanjsko položnico 180 eur, se odločiš, da jo toliko ne boš plačal, ker nimaš in boš plačal ta mesec 30 eur. Kaj se zgodi? Izlopijo ti štrom. Logika


ne na ta način.
če njemu ostane 300€/mesec, ti ne moreš od njega zahtevat 150€ ampak samo npr. 20€/mesec. ja, vem, itak, da je to beda. ampak, plačevat pa še vedno mora. nekak taka logika je pri preživnini. dokler je zaposlen, ti lahko plačuje.

p.s. lahko ti povem, da je moj fotr pustil službo, da mu ni bilo treba plačevat za naju z bratom. na žalost so preživninski sklad ustanovili tako pozno, da je brat še nekaj časa dobival nekaj denarja, jaz pa ne več. kar pa so nakazali, terjajo od njega in kakor hitro dobi nakazilo, mu tudi vzamejo. še, ko je bil v zaporu, so mu vzeli del zaslužka.

(odgovor članu Trilogija)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:38:11   
Trilogija
Preživninski sklad ti nikoli in nikdar ne plača v celoti preživnino. V konkretnem primeru, da more plačati 150 eur na mesec, se tako spremeni preživnina na 70eur. Kar je dobro po eni strani za očeta, saj se mu preživnina prepolovi. Ne bi bilo nekako bolje vstrajati in iztirjati nekako 150 eur in vse za nazaj, ki znaša tokrat 5.000 eur.

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
20.10.2009 14:41:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:44:11   
Trilogija
spet logika, ki ne bo nikoli udejstvovana:

Če imaš plačo, s katero lahko plačaš 20 eur za preživnino, bi moralo držati tudi to:

imam stanovanje 3 sobno. Mesečno plačujem za ogrevanje, vodo, smeti,... 200 eur. Ups znižali so mi plačo in vzel sem kredit za jadrnico. Sedaj ne morem plačati 200 eur. >Oddal bom vlogo za znižanje. Obrazca ni spomnil se ga bom sam. Oddal bom za znižano plačilo na 30 eur. Kaj se bo zgodilo. Valda spet mi bodo izklopili vodo in elektriko. Če pa še ne bom plačal, mi bodo vzeli stanovanje in ga na dražbi prodali za smešno ceno. Bla bla. Ni pogojov, da bi to delovalo. Zato piše vedno v sodbi, da se mora vsak posebej znajti, da priskrbi otroku določeno vsoto denarja za preživetje.

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Preživnina, zakaj bi plačeval?!
20.10.2009 14:51:56   
klavdijas
Žalost pri vem tem je pa to, da se preživnina ( tudi, če ni bila nikoli plačana )šteje v vse norme za otroški dodatek in štipendijo. Mi smo  pri štipendiji presegali centus za 26 €, ker je pač v skupni prihodek  šla tudi preživnina, ki pa je ni nikoli plačeval.
Že tako  nima nič od fotra, potem ji pa požre še štipendijo. Čeprav ˝očim˝nima na socijalni in v šoli uradno nobene besede ( če slučajno jaz umrem, nima do nje nobene pravice, čeprav ga imenuje ati in drugega atij  ne pozna ), ko je v vprašanju denar, pa takoj njegov dohodek štejejo zraven. Naša država je res država, ki bo šla kamlu v p...o.

Lp,

        Klavdija

(odgovor članu Trilogija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?