|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Preživnina
3.7.2008 8:39:14   
anonimen8
Pozdravljeni,
imam nekaj vprašanj,in sicer glede preživnine: -na csd so mi rekli, da ko so otroci pri meni npr:počitnice,mi ni treba plačati nekaj preživnine ozr. da se trga za tisti čas ko so pri meni,zdaj me pa zanima kako se to obračuna?
-na scd imamo tudi dogovor kdaj lahko imam otroke ter kdaj jih lahko pokličem(vsak dan od 19.30 in do 20.00)tega se seveda držim,kakor tudi stikov in redno plačujem preživnino,ali sem dolžen plačevati karkoli drugega in ali lahko bivša pokliče kadar hoče( ob zelo poznih urah)in jih zahteva na telefon,ali ta dogovor drži samo zame?
Hvala za odgovore in lp!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Preživnina
3.7.2008 9:50:14   
kristinaj
jaz s trganjem preživnine, za tistih par eurov, ne bi komplicirala, bi pustila kot je ...

karkoli drugega nisi dolžan plačevati, lahko pa otrokom kupiš npr. igračko, obleko, sladoled..... ni prepovedano

kdaj pa ona lahko pokliče ne bi vedela mi je pa nerazumljivo, da jih vznemirja v urah pred spanjem, razen če sumi, da niso v dobrih rokah, ... upam, da so...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu anonimen8)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Preživnina
3.7.2008 12:26:41   
anonimen8
V dobrih rokah definitivno so, sicer so pa itak obe hotele priti k meni živet, a se bojijo mamice, ker jima je že grozila,da če pridejo k meni živet, ne bosta več njeni hčeri itd...zanju pa tko ne skrbi tko k bi morala, so večkrat sami doma, ni higiene, umazana in strgana oblačila,kadar pa pokliče jih pa vedno nadira, ščuva jih proti meni, ženo je pa hotela z neko magijo stran spravit,so povedali otroci ki so jo čuli govorit o tem s kolegico,sama ima tudi moža in otroke in ne vem zakaj nas ne pusti pri miru.Sam pa vse to zelo težko prenašam in me zelo boli, da so mamice tako zaščitene na csd.Ne vem kam se naj še obrnem!?

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Preživnina
3.7.2008 12:30:13   
anonimen8
Poleg preživnine otroci dobijo vse kar si naštela, poleg tega jima plačam šolske potrebščine, razne tečaje,in še kaj...
ampak mi ni težko, ker mi denar nič ne pomeni, samo s preživnino jima nč ne kupi, kupuje samo svojima otrokoma, ki jih ima s sedanjim možem, zato mi pa ni vseeno da so moji otroci prikrajšani

(odgovor članu anonimen8)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Preživnina
3.7.2008 12:34:30   
Naja30
Odgovora ne vem, ampak če je to res, je pa zelo žalostno, da je taka. Nastradajo itak vedno in samo otroci.

(odgovor članu anonimen8)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Preživnina
3.7.2008 12:44:31   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: anonimen8

Poleg preživnine otroci dobijo vse kar si naštela, poleg tega jima plačam šolske potrebščine, razne tečaje,in še kaj...
ampak mi ni težko, ker mi denar nič ne pomeni, samo s preživnino jima nč ne kupi, kupuje samo svojima otrokoma, ki jih ima s sedanjim možem, zato mi pa ni vseeno da so moji otroci prikrajšani



No, če je tole res kar pišeš, potem je definitnivno bolje, da živita pri tebi. Boga otroka! user posted image

(odgovor članu anonimen8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Preživnina
3.7.2008 13:30:16   
anonimen8
Kamorkoli se obrnem, mi ne verjamejo! Na csd je mamica itak zaščitena,očetje pa niso nič vredni,rekli so mi tudi, da če je vse tole res, se naj obrnem na kriminaliste, ker ženska dela kriminalno dejanje, če je to vse res!Seveda je vse res in še marsikaj hudega je bilo!!!Ne morem verjeti da scd ne ukrene nič v zvezi s tem, ker kriminalisti se mi pa kljub temu, da je bivša punca, grozna stvar,konec koncev je pa mati mojih otrok,a se z njo ne da pogovarjati,zato sem se obrnil na csd, da mi oni pomagajo in dobim takle odgovor?!Možen je bil samo dogovor o stikih in plačevanju preživnine, vse ostalo pa ne.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Preživnina
3.7.2008 13:34:18   
N.SI
Kaj pa sodišče in zahteva po polnem starševstvu (al' kako se temu reče?)??

Iz mojega primera ti lahko povem sledeče:
se je moj očim ločil od svoje bivše. Imata otroka za katerega bi ona umrla, če ga ne bi dobila. Na csd so na to "padli" in po letih boja se je očim vdal in sedaj obiskuje otroka, ga oblači, šola, mu plačuje krožke ipd. In kaj mislite, kje je otrok danes??? Pri njenih starših - dedi in babi sta njegova skrbnika, ker se je p**** ponovno poročila in rodila in na prvega ptroka pozabila... Sem pred časom ščuvala očima, če bi spet vložil zahtevek za starševstvo, saj mi je glupo, da poleg dveh živih, situiranih ipd. starših otrok (btw. sedaj je že 19 let star) živi pri starih starših... Pa mi je očim rekel, da je za to malo prepozno, saj čuti da sta s sinom bolj prijatelja, kot oče in sin user posted image user posted image ...

Hočem ti povedati, da se posvetuj pri odvetnikih, na csd-ju - predno bo pozno! Otroke nima smisla ščuvat proti njej, ampak jih lahko vzemš v bran, da niso slabi otroci, če si želijo biti pri tebi... In tudi - v določenih pogojih, če jih lahko dokažeš, otroka dodelijo očetu - če jih mama zanemarja je že eden od teh razlogov, ravno tako če jih psihično maltretira (nadiranje za vsak drek)... In ne nazadnje - prijavi sum, da dvomiš, da je preživnina, ki jo plačuješ v dobro in kosist tvojih otrok... za njene iz drugega zakona pač nisi dolžan skrbeti!

Pa srečno!

(odgovor članu anonimen8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Preživnina
3.7.2008 13:37:26   
N.SI
IZVIRNO SPOROČILO: anonimen8

Kamorkoli se obrnem, mi ne verjamejo! Na csd je mamica itak zaščitena,očetje pa niso nič vredni,rekli so mi tudi, da če je vse tole res, se naj obrnem na kriminaliste, ker ženska dela kriminalno dejanje, če je to vse res!Seveda je vse res in še marsikaj hudega je bilo!!!Ne morem verjeti da scd ne ukrene nič v zvezi s tem, ker kriminalisti se mi pa kljub temu, da je bivša punca, grozna stvar,konec koncev je pa mati mojih otrok,a se z njo ne da pogovarjati,zato sem se obrnil na csd, da mi oni pomagajo in dobim takle odgovor?!Možen je bil samo dogovor o stikih in plačevanju preživnine, vse ostalo pa ne.


Potem pa lepo na sodišče in kriminaliste! In ne na zadnje, vedi, da več kot bo prijav na njena dejanja, več bo zapisov in tudi csd ne bo mogel v nedogled ignorirati prijave...
Še nekaj, najdi si odvetnika, očitno bo tole še pretrd oreh - nažalost, lahko rečem, da so mamice v tej državi res preveč zaščitene in priviligirane... Vse lepo in prav, a kadar imamo primer, kot ga opisuješ - se vprašam, čemu nista starša enakopravna?

Ne izgubi volje, za otročke se splača boriti... Saj, če je njej vseeno, bo slej kot prej popustila... al' pa tut ne???user posted image

(odgovor članu anonimen8)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Preživnina
3.7.2008 14:00:09   
kristinaj
uboge punce.....

da bi pa pred sodiščem hčerke izjavile da želijo k tebi.... misliš, da ne bi uspel??

vem, da so to težki, dolgotrajni boji a jih boš vsaj imel......

srečno

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu N.SI)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Preživnina
3.7.2008 19:26:22   
ursalara
sem sigurna da bi se dalo nekaj rešiti!Ja je mati tvojih otrok samo je slaba mati če vajine otroke takole maltretira in če boš gledal na njo boš vedno brez otrok se sliši grozno samo tako je!Jaz bi na tvojem mestu ker sem iz posta prebrala da bi naredil za njih vse bi takole naredila!če te na cds ne upoštevajo bi šla do kriminalistov ali pa do zasebnega detektiva in s tem boš dokazal vse in tvoji sončki bodo samo tvoji!

Pa veliko sreče in ko zadevo urediš nam pa le sporoči kako se je razšlo,držim pesti da ti bo uspelo!


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Preživnina
5.7.2008 8:46:22   
Martina27
Ne vem ravno, če je takšna ralika med starši (oče in mami), mislim,da moraš imet sam pravilen pristop.
Ko je moj bivši meni vzel otroka in mi ga več nihotel vrnit,mi je rekla na socialni,da naj potrpim,da ga bo itak moral vrnit,kajti oba imava do tega otroka iste pravice.
No sej potem je bilo vse ok, in tudi zdaj je,ker kar se tiče stikov mu jih ne oviram,ker moj sin ni nič kriv, če pač midva nisva za skupaj.
Pojdi na socialno,pa magari vsak dan,v takšnem okolju otrok nebi pustilain bi gnjavila vsak dan.Na sodišče - definitivno,vsak korak,vsako slabo stvar bi si zapisala,punčke bi slikala,kakšne hodijo,skrtka delala bi vse na tem,da bi ji vzela skrbništvo,pa če ne celo,vsaj polovično.

Koliko pa sta sploh stari pupiki?
Mater bi take ženske ej,to so ne najdem izraza,sram jih je lahko resničnp!!!

Za tisto preživnini pa se pozanimaj pri tistem organu, ki vama je izdal odločbo,v tem primeru mislim da sodišče.
Da pa je tebi mus kaj kupit njima, pa mislim da ne,če pa jima kaj po svoji volji je pa to čist tvoja stvar.
Pa upam, da boste rešili, tako da bo najbolje za punčki!

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Preživnina
15.7.2008 10:55:42   
Zanica
Jaz verjamem da je lahko oče boljša mama kot sama mati otrok. To je bil moj oče tud, čeprav sta bila poročena do mojega 18. leta. Moja mama dejansko zelo slabo skrbela za naju, spomnem se da nisem po teden dni imela čistih gat za obleč, v šolo sam včasih brez spodnjega perila hodila, po mesec dni spala na isti posteljnini.... Kot kakšen ciganček, pa nisem vedela da to ni prav, zdelo mi se normalno. Oče je pa bil veliko odsoten, plovil je po 2-3 mesece, ko je pa prišel domov je vedno najdel kaos...Ko sem mal zrasla (okoli 6. razreda osnovne) sva starejša sestra in jaz prevzele skrb za gospodinjstvo. Ni glih da nikoli ni za nič skrbela, ampak samo ko bi se ji dalo, enkrat v mesecu bi likala.... ostalo pa smo itak sestra in jaz delale.
Vendar kljub vsem tem ljubim svojo mamo, imam jo najraje, ampak se zavedam tega da je moj oči bil boljši.
Hvala bogu da sama nisem takšna, da vem da je za otroka treba poskrbet, sama imam mojo sončico... vse na svetu bi za njo naredila.

Oče in mater morata imeti enake pravice, tudi v praksi. Samo, težko je dokazat če za otroka ni kdo skrbel pravilno itd... Jaz vem da ne bi mogla pričat proti svoji mami če bi prišlo do ločitve prej (ko še nisem bila polnoletna) in če bi se starša kregala okoli skrbništva.

(odgovor članu Martina27)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Preživnina
26.7.2008 11:43:26   
ronja
rjeti da scd ne ukrene nič v zvezi s tem, ker kriminalisti se mi pa kljub temu, da je bivša punca, grozna stvar,konec koncev je pa mati mojih


Kriminalisti so čisto fejst ljudje, ne se jih bat! Če se otrokom godi krivica, jih je že dobro obvestit! CSD ti ne bo pomagal, ker se še za kaj hujšega ne zmenijo. Policija pa mora ukrepat! Vsaj take so moje izkušnje (ne neposredne, ampak kolikor sem takega videla).

Če kriminalisti ugotovijo zanemarjanje otrok, lahko vložiš na sodišče zahtevo, da živita pri tebi in imaš veliko več šans, da ti jih dejansko dajo. Ker na lepe oči pri nas otrok nikoli ne dodelijo očetu - je treba dokazat, da mama res ne skrbi za njih, pa še takrat je težko. Ampak ker so tvoji otroci, bi jaz probala. (mimogrede, jaz sem delala z eno luštno kriminalistko, daleč od kakega bavbava;)

(odgovor članu anonimen8)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Preživnina
20.9.2008 6:58:09   
{TaMaLa}
anonimen8 upam, da si že rešil te probleme s bivšo glede otrok. če pa še nisi ti pa svetujem, da se obrneš na internetno stran http://podos.fingerprints.si/ in na http://www.drustvo-ostrzek.si

na ti dveh internetnih strani boš našel veliko očetov, kateri imajo podobne in žal še slabše izkušnje. mislim da ti bodo tukaj znali prav svetovati in pomagati.

res ti želim, da se zadeve čimprej uredijo, sama vem da ni lahko ker mava midva z mojim podobne probleme z njegovo bivšo in otrokom.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?