|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pregrada v maternici
16.8.2005 10:14:35   
Marjanda
Zanima me, če je katera rodila prezgodaj zaradi pregrade v maternici. Jaz sem namreč rodila v 35 tednu in sedaj, ko bi rada ponovno zanosila, moj ginekolog hoče najprej ugotoviti zakaj sem prezgodaj rodila. In sicer ne ve ali zaradi krajšanja materničnega vratu ali zaradi pregrade v maternici, ki naj bi bila dolga 1 cm (zaradi pregrade me je napotil na ultrazvok).

LP M:ups:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Pregrada v maternici
16.8.2005 12:21:06   
anne
Tudi meni so sumili na pregrado v maternici. Sem bila na UZ, pa je doktorca rekla, da je velika le nekaj mm - največ 6 mm in da ne bi smela vplivati na plodek. Rodila sem pa v 33 tednu. G mi je rekla, da maternica več ni zdržala, ker sem imela preveč plodovnice, pa še otroček je za 2 tadna prehiteval v teži. Za nameček pa niti počivala nisem, tako kot bi morala.

Kolikor je meni znano, pregrado veliko 1 cm operativno odstranijo, potem pa lahko že naslednji ciklus zanosiš. Le na operacijo se čaka nekaj mesecev.

(odgovor članu Marjanda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Pregrada v maternici
17.8.2005 21:49:08   
KMALU
Jaz naj bi imela pregrado (imela sem en ss) in ko so mi jo nameravali odstraniti, sem ponovno zanosila. Sedaj cakamo kako se bo ta nosecnost iztekla in ko bo (upam) vse ok, ti sporocim kdaj bom rodila ;)..

Imam pa eno vprasanje zate. Kako to zgleda, ko prezgodaj rodis? Imas normalne popadke in vse kot da bi bil PDP?

(odgovor članu Marjanda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Pregrada v maternici
17.8.2005 22:41:56   
* Mateja *
Ja pri meni se je odvijalo vse tako kot bi se običajno!!

(odgovor članu Marjanda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Pregrada v maternici
18.8.2005 11:14:31   
anne
Pri meni tudi. Odtekla mi je voda, dobila sem popadke in smo šli rodit. 6 ur brez umetnih popadkov in naš sonček je bil zunaj.

(odgovor članu Marjanda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Pregrada v maternici
18.8.2005 14:17:51   
Marjanda
Jaz sem mislila da so lažni popadki in najprej sploh nisem hotela v porodnišnico. Ko sem potem vseeno šla v porodnišnico, so ugotovili, da sem odprta 6 cm , nato sem v roku dveh ur rodila, (mehur so mi predrli med porodom). Porod je bil normalen.

Ko sem bila na zač. sedmega meseca na pregledu, ni bilo vse ok, ko pa sem šla na pregled na zač. osmega meseca pa je bilo vse ok, vendar sem kljub temu rodila prej. Od petega meseca dalje mi je otrdeval spodnji del trebuha.

LP:rozica:

(odgovor članu Marjanda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Pregrada v maternici
7.9.2005 20:57:51   
Maja Z
ojla

tut jaz naj bi imela pregrado, ginekologinja je sicer rekla da je kar velika in da ne bom mogla zanosit brez operacije. jaz zato nisem uporabljala kontracepcije in se je zgodilo , hvalabogu. Rodila sem v 36. tednu, ampak se ne ve ali zaradi pregrade ali nosečnostne sladkorne .Men je tut skos od polovice nosečnosti naprej otrdeval trebuh. So pa popadki čist normalni, jst sem rodila v dveh urah, hitro brez bolečin.

Srečno.
LP Maja

(odgovor članu Marjanda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pregrada v maternici
7.10.2008 11:47:15   
MLADAMAMICA
No jaz mam pa tudi ta problem zdaj. Ginekologinja mi je rekla, da imam pregrado in jo bo treba odstranit. Zdaj čakam na UZ in me je kar strah. Zanima me, če je katera pregrado odstranjevala in ali so bolečine hude. Kako hitro za tem ste zanosile?
Tudi sama bi rada imela sončka v bližnji prihodnosti, pa mi je G odsvetovala, dokler ne grem na operacijo. user posted image

(odgovor članu Maja Z)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pregrada v maternici
7.10.2008 16:03:25   
anajmad
Jaz sem jo imela. Prvo hči sem rodila v 34. T ,drugega sina v 24. T. No potem so me pa končno dali na operacijo v bistvu zaradi miomov,pa so med operacijo ugotovili,da imam pregrado in so mi še to odstranili.
Kaj jst vem ,če je pomagalo,ker sem hči rodila leto kasneje v 26.T

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Marjanda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pregrada v maternici
7.10.2008 19:58:51   
m@j@
jaz sem imela pregrado, 2 cm, in so mi jo odstranili. to naredijo pod narkozo, ni nobenih bolečin, takoj ko se zbudiš iz "kome"je takoj vse normalno.
Potem sem kar hitro zanosila in sedaj imamo že dva sončka.

se pa splača iti na operacijo, kot pa doživeti žalost ob ss (čeprav sama nisem tega doživela, hvala bogu).

Veliko sreče in kar pogumno,

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
7.10.2008 22:37:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pregrada v maternici
8.10.2008 7:10:09   
MLADAMAMICA
punce, full hvala za odgovore. kok časa si pa v bolnici?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
8.10.2008 10:00:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MLADAMAMICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pregrada v maternici
9.10.2008 7:02:13   
MLADAMAMICA
HVALA ALMERA, full si me potolažla... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pregrada v maternici
9.10.2008 11:52:04   
m@j@
Mladamamica, tako kot pravi Almera. Jaz sem imela celo isti dan preiskave in oprecijo, tako da sem šla naslednji dan domov, čez dva dni sem že po vrtu rila.user posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pregrada v maternici
9.10.2008 13:51:06   
MLADAMAMICA
hvala m@j@... pa ste pol hitro zanosile? jst bi rada čim prej user posted image

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pregrada v maternici
16.12.2008 10:36:40   
barni
Jaz sem prvic rodila v 35. tednu, potem sem sla na Uz za pregrado in so jo nasli menda veliko 1,5 cm. So jo odstranili in drugic sem rodila v 37. tednu. Malo bolje, vendar se vedno ne na rok.

Je pa zanimivo, da mi je prvic odtekla voda, drugic so se pa zaceli popadki in so mi mehur predrli med porodom. Tako da ne vem koliko je tale pregrada imela veze.

V bolnici si tri dni, prvi dan preiskave, drugi dan priprava in operacija, potem se en dan pocivanja. Lahko pa tudi v dveh dneh, sploh ce prides na petek, gres vmes domov.

Operacija je bila novembra, zanosila sem marca.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pregrada v maternici
16.12.2008 12:29:43   
Sooncek
Tudi meni so odstranili pregrado pred nosečnostjo (3cm). Kot so že predhodnice napisale, je operacija pod narkozo in ni nobene panike. V Ljubljani so veliki strokovnjaki, tako da se ne sekirat. Meni je dohtar reku, da lahko začnemo delat na otročku tako po prvi M. po posegu. Nosečnost smo dali čez brez problemov in rodila sem na rok.

Ti predlagam, da greš na operacijo, ker res ni nobene panike user posted image .

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?