|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana v jaslih
3.4.2009 11:40:56   
ZvezdicaZaspanka
Moja dva fanta gresta kmalu v vrtec. Stara sta 13m. Ker imamo take in drugačne težave s prehrano, sem malo prelistala kaj jim dajejo v vrtcu, da bi jih pač malo poskusila pripraviti. Jedilnik je sicer super...ampak nekako mi ne gre v račun, da je to jedilnik za 1-2 l. Načeloma nimam nekih zadržkov, da otroka kaj ne bi smela jesti. Mi je pa malo čudno, da tako majhnim dajejo npr toliko pohanih zadev (npr. v petek pohan file panga, v ponedeljek pohan puranov zrezek). Pa npr. fižolve enolončnice pa gobove juhe? Saj ne, da to moja otroka ne bosta jedla, seveda bosta...ampak pri 1 letu se mi zdi nekako prekmalu za to?

Dajte mi malo povedat, tiste ki imate otroke v jaslih, kako kaj zgleda s prehrano? Res jejo
že vse to? In kako jim zadeve pripravijo...mislim a kaj pasirajo ali je rezano na majhne koščke?

Ma nekako si ne predsravljam moja dva, da bosta to vse hotla jesti. No, eden bo, ker rad je in vse proba...drugi bi pa še zdaj najraje jedel AM in bog ne daj kakšnih koščkov. Imamo takšne borbe.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehrana v jaslih
3.4.2009 13:21:50   
suzi
Žal je hrana v vrtcih res taka da imajo vsi otroci enak jedilnik. Pri nas imajo jaslični otroci poleg klasičnega zajtrka - kruh, namaz, salama, sir,... še na voljo mlečni zajtrk - kaša, gres ipd. Kosila in malice pa so za cel vrtec enaka. Po mojih izkušnjah, 2,5 leti in 14 mesecev, ta mali kosila bolj malo pojedo. Sine prvo leto ni skoraj nič kosil jedel, je potem bil doma sestaradan kot volk, zdaj pa že vse je, hčerka ima pa tudi težave in odklanja hrano. Žal tu nimamo starši dosti vpliva, razen če ima otrok posebno dieto zaradi zdravstvenih težav, potem mu mora vrtec zagotovit ustrezno hrano. Jaz jima doma kuham stvari ki jih imata rada, tako da popoldne in čez vikend vse nadoknadita.

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehrana v jaslih
3.4.2009 13:26:52   
Nika v službi
Odvisno od vrtca. Pri nas so jedilniki ločeni - jasli do 1 - 3 let, od 3 let naprej pa je II. starostna skupina in ta ima drugačen jedilnik. Naš jedlilnik za prihodnji teden si lahko ogledaš tule:http://www.vrtec-ciciban.si/images/dokumenti/jedilnik_jasli_6_4.pdf

Kosilo je sicer isto, ampak smo v jaslih vedno dobili pretlačeno oz. zrezano na majhne koščke.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu suzi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehrana v jaslih
3.4.2009 13:36:01   
mateyka
Odvisno od vrtca. Pri nas so jedilniki ločeni - jasli do 1 - 3 let, od 3 let naprej pa je II. starostna skupina in ta ima drugačen jedilnik.
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Odvisno od vrtca. Pri nas so jedilniki ločeni - jasli do 1 - 3 let, od 3 let naprej pa je II. starostna skupina in ta ima drugačen jedilnik.


andersen enote majo isto - http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/mzdrp.htm

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehrana v jaslih
3.4.2009 13:46:23   
marty5
Pri nas sta tudi ločena jedilnika za prvo in drugo starostno skupino.  Imajo pa take običajen zadeve - riž, testenine, polento z raznimi omakami, obvezno najprej juha. Jedilnik je sicer super, ampak običajno je res tako, da otroci res bolj malo jedo. Že naša vzgojiteljica pravi, da jim ponujajo kakav, čaje, namaze ipd., na koncu pa vsi vprašajo za kruh in vodo user posted image . Kot v zaporu user posted image . Pa veliko jih odklanja omake in jim gredo vzgojiteljice posebej iskat riž in testenine na belo v kuhinjo.  Naš ima zdaj že 3 leta, pa ko pride domov, ga celo popoldne samo hranimo - doma je vse, v vrtcu pa ravno toliko, da se na silo nasiti.

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehrana v jaslih
3.4.2009 20:41:43   
lenca1
Vrtec v katerega hodi naša punca (16m) je vključen v projekt ''Zdrava prehrana''(vsaj mislim, da se tako imenuje), tako da so jedilniki res raznoliki in dokaj zdravi, vsak teden uvedejo kakšno novo tradicionalno jed. Naša hodi v vrtec že 5m pa še niti 1x nisem na jedilniku opazila, da bi imeli kaj cvrtja. Ne vem no, men se tud mal čudn zdi, da dajo tako malim že pohano meso, sej ne da ga naša ne bi jedla, ampak se tudi doma cvrtja probamo v večji meri izogibat - sej veste povišane vrednosti holesterola

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prehrana v jaslih
13.4.2009 13:18:33   
botrca
Jaz sem pa nad našim jedilnikom zelo razočarana, zelo malo ali pa nič mlečnih jedi, ribe ni, puranjega mesa, testenin ni ali pa so 1x v dveh tednih...mislim groza, zelenjave kot je cvetača, brokoli, grah...nič od nič. Za vse skupine je enak jedilnik kar se mi tudi ne zdi vredu.  Rada bi videla kako ta prva skupina sploh je.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu lenca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehrana v jaslih
14.4.2009 16:43:48   
josephine27
Jaz sem pa nad našim jedilnikom zelo razočarana, zelo malo ali pa nič mlečnih jedi, ribe ni, puranjega mesa, testenin ni ali pa so 1x v dveh tednih...mislim groza, zelenjave kot je cvetača, brokoli, grah...nič od nič. Za vse skupine je enak jedilnik kar se mi tudi ne zdi vredu. Rada bi videla kako ta prva skupina sploh je.
IZVIRNO SPOROČILO: botrca


ja kaj pa potem sploh je?

_____________________________



(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehrana v jaslih
4.6.2009 15:37:38   
fusia
Naš tudi pač je, kar pripravijo in ne kompliciramo. Vseeno pa mi ni čisto všeč, da jedo veliko paštete pa pohano, najbolj me motijo gobe, ki jih doma še ni jedel.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehrana v jaslih
5.6.2009 16:55:36   
Taddy78
Jaz pa sem zadovoljna s hrano v vrcu, pa tudi pubec je po velikih problemih s hranjenjem (od 1-2.leta ni je del skoraj nič), končno začel jesti...

(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehrana v jaslih
5.6.2009 17:05:45   
CatJa
Za jasli ne vem, ker gre mlajši šele septembra, medtem ko sprašujem petletnika, pa pravi, da še nikoli niso imeli nič ocvrtega. In pri vseh obrokih, razen kosilu, imajo nekaj mlečnega.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehrana v jaslih
6.6.2009 22:09:25   
sanelaa
mene pa glede prehrane zanima sledeče; kravje mleko se pri otrocih priporoča po enem letu.

Kako je potem to, da gre 11-mesečnik v vrtec in tam za zajtrk začne takoj dobivati polne doze mlečnega grisa, riža, močnika......?

Torej, ali naj mu doma sami začnemo kakšen mesec prej uvajat KM, torej pri 10-ih mesecih, da bomo videli če bodo kakšne reakcije?
Ker glede na to da se določena živila uvajajo postopoma, sploh mleko, me res zanima kako to zgleda.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehrana v jaslih
22.6.2009 15:04:18   
livia
Jedilniki so taki kot si napisala. Hrana ni pasirana, ampak narezana na koščke. Boš videla na uvajanju kako zgleda v živo, a ti priporočam, da se čim manj obremenjuješ. Evo, mi imamo ta teden naslednje:

PONEDELJEK 22.6.2009        
ZAJTRK čokolino, kruh
MALICA jagodni sok
KOSILO sladko zelje z govedino, rižev narastek, limonada       
MALICA jabolko, kruh              
       
TOREK 23.6.2009
ZAJTRK piškoti na mleku, kruh      
MALICA pomarančni sok 100% ( razredčen)      
KOSILO bučkina juha, pečen losos, ( s tržaško omako),  pire krompir, paradižnik v solati      
MALICA grozdje, kruh              
       
SREDA 24.6.2009
ZAJTRK mlečna prosena kaša, kruh      
MALICA jabolčni sok 100%(razredčen)      
KOSILO paradižnikova juha, goveji zrezki v zelenjavni omaki, krompirjevi ocvrtki, zeljna solata      
MALICA banana, kruh        
       
ČETRTEK 25.6.2009
ZAJTRK
MALICA
KOSILO DAN DRŽAVNOSTI
MALICA         
        
PETEK 26.6.2009
ZAJTRK koruzni močnik s kislo smetano, kruh      
MALICA sladoled
KOSILO cvetačna  juha, piščančji  ragu, kus-kus,  zelena solata s koruzo      
MALICA marelice, kruh 

(odgovor članu ZvezdicaZaspanka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehrana v jaslih
24.6.2009 8:41:39   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Jaz sem pa nad našim jedilnikom zelo razočarana, zelo malo ali pa nič mlečnih jedi, ribe ni, puranjega mesa, testenin ni ali pa so 1x v dveh tednih...mislim groza, zelenjave kot je cvetača, brokoli, grah...nič od nič. Za vse skupine je enak jedilnik kar se mi tudi ne zdi vredu. Rada bi videla kako ta prva skupina sploh je.
IZVIRNO SPOROČILO: botrca


ja kaj pa potem sploh je?


Vzgojiteljica mi pravi da Jan je...koliko pa nimam pojma, ker ga ne vidim.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehrana v jaslih
24.6.2009 8:44:00   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa


Torej, ali naj mu doma sami začnemo kakšen mesec prej uvajat KM, torej pri 10-ih mesecih, da bomo videli če bodo kakšne reakcije?


Jaz sem iz tega razloga začela pri 10-ih mesecih s 3,5mm mlekom ki sem ga kuhala. Ker pa ima prekratek rok trajanja in ga ne spijemo 1l v 2-3 dneh sem začela kupovat alpsko mleko 3,5mm ker bolj dolgo traja pa v vrtcu tudi dobijo takega. To bom delala zdaj čez poletje.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prehrana v jaslih
24.6.2009 8:46:40   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ja kaj pa potem sploh je?


Naštela sem česa v vrtcu ni...ne kaj je in kaj ne...načeloma pa je vse kar je za njegovo starost primerno (18 mesecev). Imela (in imam še) sem velike težave s hrano in upam, da v vrtcu vsaj malo bolj je tudi hrano ki je na drobne koščke narezana.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?